Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

RaĆØunalniÅ”ki zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam eno vpraÅ”anje glede Audioengine A2 zvoĆØnikov.
So super za to kar jih rabim. Me pa nekaj "straÅ”no" moti. In sicer potenciometer za glasnost na zadnji strani zvoĆØnika.

Zelo rad bi si naredil "podaljŔek" in vrgel potenciometer v svoje ohiŔje.
Samo potem nastane problem kako in s ĆØim zafilat luknjo zadaj oziroma bi tam speljal kabel ĆØez samo nevem s ĆØim bi vse skupaj zadelal.

Saj po moje se v zvoku ne bi kaj preveĆØ poznalo ĆØe bi Å”el tole naredit?

KakŔna ideja?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tipkovnici ali miÅ”ki nimaÅ” nadzora glasnosti? Jaz si z tem pomagam. Najprej me je motilo, potem pa sem se navadil, v bistvu je Å”e nekoliko bolj udobno.. (To pa ima itak veĆØina tipkovnic ki se prodaja v danaÅ”njem ĆØasu.)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Na tipkovnici ali miÅ”ki nimaÅ” nadzora glasnosti? Jaz si z tem pomagam. Najprej me je motilo, potem pa sem se navadil, v bistvu je Å”e nekoliko bolj udobno.. (To pa ima itak veĆØina tipkovnic ki se prodaja v danaÅ”njem ĆØasu.)


Ja ampak tole odpade, ĆØe posluÅ”am preko wasapi plugina. Nekako volume control ne dela veĆØ potem.

Pa Å”e nekaj. Meni se zdijo preglasni že v Å”tartu. Prevelka glasnost je že ĆØe malce obrnem potenciometer. Tudi to bi rad poÅ”timal a ne vem ĆØe se da kako...
Razen, da posluÅ”am samo preko Direct Sound. Samo to potem ni to, ker vĆØasih na njih posluÅ”am tudi iz dvd predvajalnika priklopljenega na DacMagic.

Edit:

na tipkovnici imam ja. Imam Logitech Illuminated tako, da ima te kontrole gor samo kot sem rekel mi to le redko prav pride.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomzzi je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
Na tipkovnici ali miÅ”ki nimaÅ” nadzora glasnosti? Jaz si z tem pomagam. Najprej me je motilo, potem pa sem se navadil, v bistvu je Å”e nekoliko bolj udobno.. (To pa ima itak veĆØina tipkovnic ki se prodaja v danaÅ”njem ĆØasu.)


Ja ampak tole odpade, ĆØe posluÅ”am preko wasapi plugina. Nekako volume control ne dela veĆØ potem.

Pa Å”e nekaj. Meni se zdijo preglasni že v Å”tartu. Prevelka glasnost je že ĆØe malce obrnem potenciometer. Tudi to bi rad poÅ”timal a ne vem ĆØe se da kako...
Razen, da posluÅ”am samo preko Direct Sound. Samo to potem ni to, ker vĆØasih na njih posluÅ”am tudi iz dvd predvajalnika priklopljenega na DacMagic.

Edit:

na tipkovnici imam ja. Imam Logitech Illuminated tako, da ima te kontrole gor samo kot sem rekel mi to le redko prav pride.


http://www.smproaudio.com/produkte/monitor-controller/nano-patch-passiver-lautstaerke-controller.html

Kaj pa kaj takega? Pri nas se dobi za 64ā‚¬, v tujini za okoli 45:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi to ne pride v poÅ”tev, ker se A2 tudi vklopijo preko potenciometra in nimajo posebej gumba za vklop tako, da moram v vsakem primeru obraĆØat gumb zadaj in mi potem tole brezveze...

Vseeno hvala za predlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2010 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena simpl stvar, pustiÅ” originalni potenciometer na mestu kjer je , v tvoje ohiÅ”je pa vgradiÅ” novega nadomestnega... Wink Izgled je potem kot , da nisi niĆØesar delal. Ali pa daÅ” gumijasto ovodnico na mestu kjer je bil potenciometer in speljeÅ” skozi njega kabel v ohiÅ”je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lepi



Pridružen/-a: Pon Maj 2010 19:58
Prispevkov: 5
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 31, 2010 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TC Electronic Pilot
_________________
Onkyo ND-S1 → CA DacMagic/Audio GD Ref5 → SPL Auditor/LD MK IV SE → balanced KRK RP10s/5

Cans: AKG K272 HD, Sennheiser HD555(Cardas), HD600(Cardas), HD800, ATH-M50
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 31, 2010 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No sem odprl zadnjo stran pa sem videl, da se ne splaĆØa igrat s tem. Je že vezje preveĆØ "zadelano" in zalimano, da bi Å”el razdirat vse skupaj.
Morda pa res razmislim o kakŔni taki zadevi kot so zgoraj omenjene... Bo Ŕe najbolje.
Hvala vam za pomoĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milivoje



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 13:36
Prispevkov: 166
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2010 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst bi vas pa povpraÅ”al po predlogih za nek manjÅ”i (stereo) sistem, katerega bi imel ob raĆØunalniku za posluÅ”anje glasbe in gledanje filmov. PosluÅ”am zelo raznoliko glasbo, kar pomeni, da bi rad nek vsestranski sistem.

Ker imam omejen budget na 400-500 eur sem razmiŔljal o 2.0 sistemu.
Bi pa mogoĆØe kasneje lahko dokupil Å”e sub, ĆØe bi ugotovil, da ga potrebujem...zato me zanima, ĆØe se splaĆØa kupit stereo ojaĆØevalec za k zvoĆØnikom ali že takoj Å”tartam na nek receiver.

Zanima me kako je z izposojo/testiranjem komponent na domu pri teh nižje cenovnih hi-fi zadevah?

Skratka, lepo vas pi prosil za predloge in nasvete.

hvala Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pajac



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 13:04
Prispevkov: 23
Kraj: PeĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2010 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da gledaÅ” bolj hifi zadeve, pa vseeno..Precej hvalijo tele Focale. Imajo pa precej visoko ceno, cca. 500 ā‚¬

http://www.xs-focal.com
_________________
lp, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2010 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bi se dalo kaj dobrega z nuforce iconom skombinirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 02, 2010 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj glas bi Ŕel za kakŔne 5" studio monitorje + DAC z kontrolo glasnosti:)

MonitorĆØke dobiÅ” od 80 do par tisoĆØ ā‚¬, izberi tiste ki ti zvenijo prijetno, ojaĆØevalec imajo svoj.. samo prikljuĆØiÅ” na DAC in je to to : )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Milivoje



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 13:36
Prispevkov: 166
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2010 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res se bol nagibam k hi-fi sistemu.

Pri soÅ”olcu sem kar nekaj ĆØasa nazaj imel možnost posluÅ”at Audioengine A5 z izvorom iz Asusove Essence STX. Kolikor se spomnem je bil zvok kar soliden, vendar pa mi je moĆØno manjkalo mehkobe in obarvanosti zvoka (upam da sm se prov izrazu), ki jo lahko sliÅ”iÅ” pri nekaterih hi-fi sistemih.
Verjetno bi soliden dac to znal deloma popravit.
Za testirat bi verjetno težko dobil zvoĆØnike/komponente?

Å e zmeraj me zanima kako bi blo s kasnejÅ”im dodajanjem sub-a v sistem, ĆØe bi se odloĆØil za hi-fi varianto. A bi moral že sedaj kupiti nek receiver ali ga lahko dodam k stereo ojaĆØevalcu? Rad bi tudi vedel kakÅ”na je razlika med pasivnim in aktivnim subwoofer-jem?(zvokovno in z vidika uporabe v sistemu...tehniĆØno mislim da vem Very Happy )

Upam da nism prenaporen z vsemi vpraŔanji
Embarassed
_________________
His Dudeness
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zzan



Pridružen/-a: Sob Jun 2010 11:08
Prispevkov: 12
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2010 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, tudi jaz imam Essence STX in Audioengine A5), in kljub "navitemu" EQju je basa Å”e zmeraj premalo...vem da gre to pripisati 5" wooferĆØku, ampak po mojem mnenju je velik krivec tudi soba, ki je velika 2x2x4 (VxÅ xD), in ima trenutno membrana do stene 190cm... bi bila velika razlika v veĆØji sobi ali velikost nima takega vpliva?

Vglavnem, zraven bi dodal subwoofer... gledal sem wooferje po 200ā‚¬ in priÅ”el do ugotovitve, da za tak denar dobiÅ” bolj igraĆØke... Potem pa sem naletel na Velodyne CHT 8 R, ki je znižan na 350ā‚¬... se slednji sub res tako izplaĆØa za ta denar ali bi se dalo dobiti podobno dobre (rabljene) sube do 250ā‚¬?

Druga možnost pa bi bila da nabavim B&W 685 brez suba, ampak menim da bi bilo basa skoraj isto kot sedaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2010 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tako sobo bi morali bit 685 dovolj. Sam sem imel v 3x4m sobi base porezane z temi zvoĆØniki.

ƈe pa iÅ”ĆØeÅ” tisti tip basa ki bobni in grmi, pa kupi poceni nizkotonec, in ne tistih dražjih: )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 5 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe