Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@djpiky; delno imaš prav, ali pa tudi ne, po drugi strani pa ne vem zakaj ne bi tak topic prišel marsikomu v korist. Predvsem ker ima večina uporabnikov hi-fi sistem, verjamem da ne bodo gradili še enega na računalniku. Prve dve strani je debata čisto lepo tekla. Kogar ne zanima ima na voljo druge sekcije.

Sam bom definitivno napisal izkušnje z zvočniki in kakšno mnenje bom imel o njih, mogoče pride komu prav.

@krokar; redno obiskujem zgolj ta forum, lahko debatirava tudi tu po ZS. lahko mi pošlješ tudi link te teme, me dejansko zanima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam za računalnik Audioengine A2. Mnenja? Moti, da je potenciometer za glasnost zadaj. Moti tudi preveč poudarjen"bas". Oziroma je to že midbas. Zgornje območje le tega je preveč poudarjeno.
To je pa tudi edina večja zamera teh zvočnikov. Zaradi tega je tudi nujna uporaba equalizerja, ker drugače ne zvenijo najboljše.

Sam po večini odrežem nekaj malega nad 120-170Hz oziroma v tem predelu. Pa v večini primerov dodam nekaj malega med 40-70Hz...

Drugače pa zvočniki ko so na pravih stojalih (original DS1) in ko so pravilno nastavljeni fejst presenečajo glede na svojo velikost.

Vsekakor so vredni razmisleka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Presenečen predvsem nad izdelavo in kompaktnostjo, vsi priključki so kvalitetni, daljinček tudi ne deluje čisto ceneno, razen tiska. Dobil euro kabel for free katerega je ponudil prodajalec sam.In neznansko lepe stvarce.

Zvok je nad pričakovanji, predvsem je veliko vsega od srednjih navzgor, proti ostalim računalniškim kar sem si jih lastil, zvok čisto drugačen. Sem probal en špil, veliko več zvokov katerih nisem porajtal prej, po drugi strani pa manjka bas kateri pripomore k eksplozivnosti iger. A jih niti ne igram. Tukaj manjka sub, to je dejstvo.

Kar se tiče muzike, sem naredil blind test z mojo drago in na sobni jakosti ob kateri se lahko zraven še pogovarjaš, se ni mogla odločit kateri so ji bolj všeč, ker so vsaki igrali drugače, na koncu so vseeno zmagali Mission. Zvočnikom ni pasal rock in podobna energična, dinamična glasba, so pa za moj okus konkurirali "večjemu" sistemu recimo s ploščo Getz/gilberto. Tako da jih kot zvočnike za na kako teraso, kopalnico, spalnico priporočam. Gredo tudi naglas, a postanejo tečni, v sobi 30mm2+, tako da v kaki mali sobici bi jih bilo zanimivo slišat.

Vsekakor bi dodal sub, mogoče ga tudi bom, morajo se še uigrat, takrat pričakujem še za kak odtenek boljšo zvočno sliko.

Edina velika graja je v tem, da začnejo igrat precej naglas, kar sicer na SB-ju ali računalniku ne moti, ker imajo zadeve pač svoj potenciometer, direkt na cd player pa ni bilo fajn.

Sistemček ima tudi tri lučke različnih barv, da vemo kaj delamo, ker knofov na zvočnikih ni.

Skratka, kar sem iskal sem dobil in več, priznam da pogrešam nižje tone, ampak sem to vzel že pred nakupom v zakup, verjamem da Audiengine igrajo bolje, vendar za svojih 70€ so P1 vredni vsakega centa in navdušujejo zvokovno in predvsem vizuelno, kar računalniški 2.0 po večini ne.

















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino da si zadovoljen. Ampak ce te malcke v blind testu tezko locis od missionov, je s slednjimi po moje kaj narobe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2010 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz nisem ocenjeval, Mission mi tako ali tako ne igrajo v redu, in govoril sem o sobni glasnosti, na koncu se je draga vseeno odločila da so ji Mission bolj všeč. Pravi da imajo mali nekaj zraven kar ji ni všeč.
Meni so mali igrali super, zato sem potem opravil neodvisen test.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če še kdo išče 5.1 rač. sistem ,je pri Pauldirekt.de še cirka 14 ur v akciji za 129.9 e, potrebno se je samo prijaviti
Teufel Lautsprecher Concept E 100 5.1-Multimedia-Sound
]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2010 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je imel že kdo priliko slišat tele rač. zvočnike?



Focal XS

Cena pri nas je 499€ pri Eventus.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
EventusS



Pridružen/-a: Ned Mar 2010 18:12
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 21, 2010 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Je imel že kdo priliko slišat tele rač. zvočnike?



Focal XS

Cena pri nas je 499€ pri Eventus.si


Če jih še niste vas vabim v naš salon in jih boste lahko. Lahko celo prinesete s seboj kakovostno glasbo na kakšnem žepnem mp3ju (možen je USB, iPid ali AUX priklop).

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2010 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hudi so ti Focali. Zdaj jih malce poslusam in zaspilajo polno proti pricakovanjem, posebej glede na velikost (raje majhnost) satelitov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jayz



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 10:04
Prispevkov: 1
Kraj: TRM

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2010 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

en lep pozdrav od novega člana na forumu najprej Wink

jaz tudi kupujem računalniške zvočnike in sicer nekje v rangu 80-100€? malo sem si prebral to temo in je koristna ter poučna

jaz sem se nekako odločil za sistem 2.0 od logitecha z-10 ali creative gigaworks t20 II, ker so bolj prenosni... imajo več vhodov, nastavljanje bass in treble... bolj uporabno če nimaš priklopljene le na računalnik.

sedaj pa je en problem, nikjer jih ni več na zalogi za kupit, a mogoče kdo ve kje bi jih imeli za kako dobro ceno?

sem gledal tudi na ebayu v UK se jih dobi, samo ne vem kako je potem s temi štrom priključki... pa z garancijo...?

in še tretja možnost ali kdo ve če obstajajo kake novejše evolucije v tem rangu ali od konkurence - kateri bi to bili?

hvala Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2010 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Logitech Z-4. Dal sem za njih cca.80EUR in so en velik peace of crap! Levi zvočnik neprestano hrešči,bass bobni,sredina se dere,višina steklena,brez vsake globinske slike,....
Samo čakam,da me zgrabi ipika in ji vržem v smeti,ter si naročim Acoustic Energy Aego M.

http://www.acoustic-energy.co.uk/Product_range/Aego_series/Aego_M.asp

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2010 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj ravno te, cena ?

kaj priporočate v rangu 200-300 eur

hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 13, 2010 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Bolhi so eni AE za nekih 100€, če so še. Jaz bi tudi vzel te, če bi kupoval 2.1.

Za 200-300 bi vzel te ki jih imam s subom ali pa Audioengine, mene so navdušili mali. Je pa re sda rabijo kvaliteten signal, pri kakem YouTube se ne izkažejo, bi bila potrebna tudi kaka spodobna kartica in recimo FLAC.

Če je prostor se pa za 300€ dobi že kake studijske. Ko se malo poglobiš je tega malo morje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kakšen predlog od kje?

Rabim nekaj podobnega. Pomoje bom vzel kar kake 6,5" monitorje.. mekoč sem tudi imel HS80m, pa sem bil relativno zadovoljen. Mi pa je vseeno.. 2.1, stereo.. aktiven ali pasiven sistem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 25, 2010 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat zadovoljen:


_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 4 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe