Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava interkonektov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiostorm



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 23:02
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 21:19    Naslov sporočila: Izdelava interkonektov Odgovori s citatom

Vnaprej se oproščam če tema že obstaja, ampak je nisem našel.
Odločil sem se, da se tud sam malo spustim v "svoj mojster" vode. Imam vprašanje glede izdelave interkonekt kablov: Jasno mi je, da se plus prilota na plus, in minus na minus. Zanima me pa če moram pleteno žico, ground, prilotat na minus oz negativ RCA konektorja na obeh straneh kabla? Ker na Youtube sem nekaj gledal, in je nekdo prilotal samo na eno stran, na en konektor. Na drugi strani je preprosto odrezal in prilotal samo plus in minus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oboje se počne. Kadar sem jaz kaj delal v tej smeri, sem prilotal le na enem koncu.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je stvar eksperimentiranja, lahko je oplet prilotan na minus na strani izvora, ali na obeh straneh, lahko pa tudi nikjer! Seveda je pomembno tudi kakšen cin uporabljaš za spajkanje, pa da preveč ne deformiraš izolacijskih materialov med samim postopkom spajkanja.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiostorm



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 23:02
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Mislil sem, da je kakšna drastična razlika med lotanjem na eni strani, in obeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Um, pa še to.. Če misliš oplet zalotat le na eni strani, ljudje ponavadi prisegajo na lotanje na strani ojačevalca. (načeloma pa na tisti strani ki je ozemljena, če druga stran ni).
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2010 23:02    Naslov sporočila: Re: Izdelava interkonektov Odgovori s citatom

Audiostorm je napisal/a:
Vnaprej se oproščam če tema že obstaja, ampak je nisem našel.
Odločil sem se, da se tud sam malo spustim v "svoj mojster" vode. Imam vprašanje glede izdelave interkonekt kablov: Jasno mi je, da se plus prilota na plus, in minus na minus. Zanima me pa če moram pleteno žico, ground, prilotat na minus oz negativ RCA konektorja na obeh straneh kabla? Ker na Youtube sem nekaj gledal, in je nekdo prilotal samo na eno stran, na en konektor. Na drugi strani je preprosto odrezal in prilotal samo plus in minus.


LP

Pravilno...Oplet(-) proti izvoru ,ne v poti signala !!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2010 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, tip na tej strani trdi drugače

http://diyaudioprojects.com/Power/diySilver/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Sam se tudi nagibam v to smer, da si doma sestavim en povezovalni kabel med Dac in ojačevalcem.
V neke drage zadeve se ne bi spuščal. Ker se mi doma trenutno pomika par ali dva Monster cable RCA konektorjev imam idealno priliko, da si nekaj sestavim.
Zanima me samo kater kabel izbrat? Kaj je po vaše "best buy" trenutno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 19:11    Naslov sporočila: Re: Izdelava interkonektov Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Audiostorm je napisal/a:
Vnaprej se oproščam če tema že obstaja, ampak je nisem našel.
Odločil sem se, da se tud sam malo spustim v "svoj mojster" vode. Imam vprašanje glede izdelave interkonekt kablov: Jasno mi je, da se plus prilota na plus, in minus na minus. Zanima me pa če moram pleteno žico, ground, prilotat na minus oz negativ RCA konektorja na obeh straneh kabla? Ker na Youtube sem nekaj gledal, in je nekdo prilotal samo na eno stran, na en konektor. Na drugi strani je preprosto odrezal in prilotal samo plus in minus.


LP

Pravilno...Oplet(-) proti izvoru ,ne v poti signala !!!!


Pravilno.
Jaz tudi tako mislim. Na eni strani in sicer ob CD/izvorni strani se zalota shirm.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe