Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moj Nov DomaĆØi Kino

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 16:02    Naslov sporočila: Moj Nov DomaĆØi Kino Odgovori s citatom

Najprej en Lep pozdrav vsem
Z nakupom dveh trosedov se je zaĆØela izdelave hiÅ”nega kina, ki je že kar nekaj casi v moji glavi, ter v googlovem SketchUpu Å”tudirana postavitev v sobi, ter barvo stene.

Nato sem izpraznil veĆØnamensko sobo velikosti 4x5 m.

OdloĆØil sem se prebeliti sobo tako je nastala soba treh sten okr barve ter prva siva. kot sem že omenil sem barvo iskal v SketchUpu ter z fotoaparatom z funkcijo color Swap razultat:

Na koncu je nastalo tole:


Test sem že opravil z prijateljevim EPSONOM EMP-82. Slika se je kar projecirala na sivo steno.
Sedaj bojo na vrsti zvoĆØne pasti saj v sobi Å”e malo odmeva ter stojala za zadnje dva zvoĆØnika. KakrÅ”nih koli nasvetov bom zelo vesel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohvalno in lepo da se ljudje kaj takega lotijo:)

ƈe prav vidim ti manjka Å”e nizkotonec, pri postavitvi raĆØunaj da pustiÅ” Å”e nekaj prostora za to. ZvoĆØniki naj ne stojijo na omari, lepo bi bilo imeti stojalo tudi spredaj, ali pa vsaj loĆØitev od podlage za tistimi nožicami za zvoĆØnike.

Odmevov se boÅ” težko znebil samo z pastmi, kakÅ”en tepih lepo spremeni zvoĆØne rezultate. Doma imam v svoji sobi po celotnih tleh itison, na stropu povsod les, pa tudi ena stena je celotno tapicirana, pa je odmeva ravno prav. Brat pa ima lesena tla ter strop, pa se mi zdi premalo zademfano.

Enkrat si oglej kako kinodvorano bolj podbrobno, po koncu filma, mogoĆØe dobiÅ” kako zanimivo idejo Smile

Projektor boÅ” dal na strop, ali bo na polici?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Globokotonec x serije ima prijatelj, ker je pri meni delal ĆØisto potihem, bom v kratkem Å”eenkrat probal.
Projektor je pa od prijatelja tako, da bom to stvar zaenkrat pusti kar na mizici. Tepih je pa že na nakupovalnem listku. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, na desktopu pa portal Audio Kontakt. Kar fino izgleda prostor - posebej pa sedeži (bom v kratkem uletel pogledat), so pa surroundi se za nastimat, ker tale postavitev ni primerna. MogoĆØe prinesem za probo moj Mirage sub. Za v kote naredi trikotnike, da bos malo zademfal odboje, pa tepih obvezno na poden. Si kaj razmisljal o stojalu za projektor, sam bi ga nastimal pod strop, zadnjo sedezno bi pa malenkost dvignil.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

u trance, ti si sel se malenkost dlje, da bi dvignil zadnjo sedezno... super ideja pomoje, bi pa tut jaz montiral projektor pod strop...

aja pa sorry, sedezna mi ni vsec Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 08, 2008 01:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veri najs,

pa kot je rekel DJ Trans, zadnja zvoĆØnika morata biti drugaĆØe postavljena, v tem prostoru bi bil idealen 7.1....
Odmev pa reÅ”iÅ” z tepihom, ĆØim veĆØjim - Å”e bolje tapison po celem, zavesami, pomagajo tudi kakÅ”ni rack-i za DVD-je na stenah, skratka ĆØim manj ravnih praznih sten.
Projektor mora obvezno na strop, že zaradi tega, da se ga manj sliŔi.
Dvig zadnje vrste sedežev pa je zelo fancy ideja, vendar težko izvedljiva.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 08, 2008 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oder za trosed zbijeÅ” skupaj iz bosank in palet, pa tapeciraÅ” v itison *Simpl k pasulj* Smile
Definitivno boÅ” za tako majhen prostor potreboval kar precej akustiĆØnih absorberjev in par bass "pasti".
Zadnja zvoĆØnika lahko postaviÅ” v zadnja zgornja kota in
celotno zadnjo steno dodobra izoliraÅ”. Tako se boÅ” izognil tudi direktnemu
feedbacku iz front zvoĆØnikov, pa tudi zadnji vrsti ne bo sekalo v glavo.
Sprednja kota(celotna viÅ”ina) bi bilo dobro nekako omehĆØati.
Lahko daŔ recimo doolge žametne zavese, ki ti bodo, spete, visele v kotih.
Tako boÅ” dobil pridih retro kina in obenem razbijeÅ” kot. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LonelyGuy



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 14:14
Prispevkov: 36
Kraj: My litle world

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 09, 2008 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekako me baÅ”e ĆØas ampak se bom sedaj skup spravil pa zaĆØel delat, tko da upam da bom kmalu kej spacov.
NaĆØrt se je mal spremenil samo podatke dam potem, ko bom zaĆØel delati ĆØene mi nekako ne uspeva ker skos spreminjam naĆØrte Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe