Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Naim vs Rotel
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Seth



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 15:18
Prispevkov: 30
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 15:33    Naslov sporočila: Naim vs Rotel Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi skupaj.

SluĆØajno sem na hrvaÅ”kem audiofil portalu zasledil, da imamo tudi v Slo. podobno stran. Hvala tistemu, ki je zaslužen za to Smile

Imel bi eno vpraÅ”anje. Saj vem, da je nemogoĆØe dati
konkretnih mnenj o zadevi, ne da bi jo prej posluŔal,
ampak vseeno. MogoĆØe ima kdo kaj izkuÅ”enj.

Zanima me ali bi kaj pridobil (mislim na zvok), ĆØe bi zamenjal
integr. ojaĆØ. Rotel 1062 in cd player Rotel 02
z Naim Nait5i integr. ojaĆØevalnikom in Naim Cd5i cd playerjem?

Trenutno imam zvoĆØnike Dynaudio 42. PosluÅ”am veĆØinoma metal ali rock.

S trenutnim sistemom sem kar zadovoljen, ampak te Naim komponente bi lahko dobil po ugodni ceni. Zato ...

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031 780 378
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Opcije za probat nimas? Drugace pa mislim, da za to zvrst muske bi verjetno rabil malo veĆØje zvoĆØnike. MogoĆØe te pa soba zeza oz. ne vem kaj te trenutno moti oz. kaj bi rad izboljÅ”al?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seth



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 15:18
Prispevkov: 30
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu se bom kmalu preselil in bo soba veliko boljŔa za posluŔanje,
tako da bom takrat lahko ocenil kako deluje moj sedanji sistem.
Trenutno je vse bolj boomy, zvoĆØniki so preblizu zida itd.

Nikamor se mi ne mudi, samo en znanec misli prodati te Naim zadeve. PosluŔal bom, ko bom Ŕel k njemu v Zagreb.

Mislil sem le, ĆØe ima kdo kaj izkuÅ”enj s to znamko (Naim).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031 780 378
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 07, 2008 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ju dobiÅ” za majhen denar jih kar vzami brez razmiÅ”ljanja. Sam siguren, da bolje igra kot Rotel, ne da je Rotel slab, samo Naim je ja legenda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 08, 2008 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Legenda ali ne, važna je tudi sinergija z zvoĆØniki. Pri meni so npr zvoĆØniki viÅ”jega ranga bolje Å”pilal na Rotla, kot na Primare, ki naj bi bil legenda. Seveda ne pozabi, da so vmes tudi kabli, ki lahko ĆØisto spremenijo zadevo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"No Naim, no Music!", vsaj tako pravijo privrženci te znamke.

Kar se mene tiĆØe, bi za zvrst glasbe, ki jo posluÅ”aÅ”, potreboval predvsem druge, veĆØje zvoĆØnike. Predlagam kake starejÅ”e z manjÅ”o resolucijo in dobrim izkoristkom, predvsem pa bohotnim basom (kaki stari JBL).

Glede na osebne izkuÅ”nje lahko povem, da sem sliÅ”al že nekaj Naim sistemov, ki so igrali odliĆØno in pa precej okrnjeno Å”tevilo Rotelov z solidnim zvokom. Pri Naim-u je zelo pomembna sinergija z zvoĆØniki in ostalimi komponentami, tako kot pravi Matej. Praviloma Naim igra najbolje v kombinaciji z ... Naim-om Smile.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

au ... NAIM, moje sanje, sem poslusal v kombinaciji z dynaudio audience 52. BOZANSKO! Zame res super sistem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Seth



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 15:18
Prispevkov: 30
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sej veliko je fanov Naim znamke. Nekako sem dobil obĆØutek, da obstajata dva tabora zagovornikov svojih znamk. Na eni strani Krell fani, na drugi pa Naim Smile.
Najprej se moram preseliti v nove prostore, Å”ele takrat bom videl kako sploh deluje moj obstojeĆØi sistem. Potem bom pa videl. Sam se kar zadovoljen z ojaĆØevalcem in playerjem, z zvoĆØniki bom moral Å”e eksperimentirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031 780 378
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa imajo Rotel v sloveniji? Nikjer ne najdem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot mi je reĆØeno bo poÅ”iljka Rotla v kratkem priÅ”la v Canyon Audio.
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po pogovoru z enim gospodom katerga ime nebi izpostavljal in ki ima krepko veĆØ kot 3 ĆØiste o zvoku, saj izdeluje komponente za ultra hi-end akustiko sem bil preseneĆØen kako je bil alergiĆØen na ROTEL ko sem ga omenil. Na kratko: Malo nadpovpreĆØen sistem za mnogopreveĆØ denarja.

Prizna pa, da ni veĆØ sledil zadnjim modelom. Naim in krell pa naj bi bili odliĆØna roba. Å koda da nisem uspel pri njemu posluÅ”ati njegov integrirc + carver CD player. :/

Dandanes je cena za kvaliteto Å”e bolj riziĆØna saj nikoli ne veÅ” ali si kupil kitajska j***a za 40Usd v liĆØni embalaži ali skrbno narejen kos elektronike. Kruta resnica.

NekoĆØ... sony-evih CD playerjev so se vsi izogibali kot hudiĆØ križa. Kupovali pa druge znamke ki so imele komplet sony-evo elektroniko v najslabÅ”em primeru pa samo sony-ev transport (ki je mimogrede eden daleĆØ najboljÅ”ih). Zvenelo je odliĆØno in enako kot sony ampak važno da ni bil sony ker je le ta bil prepoceni (ali preveĆØ consumer firma) za zvenet dovolj dobro. hehe. In potem ko se je napreva priklopla preko digitalnega interkonekta je praktiĆØno edina stvar ki je Å”e bila v igri le transport seveda prej omenjene "low-end" firme.

Primer natega za nemalo denarja:
http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1828/nuforce-reference-8-amplifier/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me prav zanima kaj bo rekel Audiofill, on pozna Nuforce u nulo.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, Rotel je tudi v povsem drugem cenovnem rangu kot Naim in Krell tako, da primerjava glih ne vzdrži. Sem bil pred leti lastnik 40 watnega Rotel integrirca in se mi je zdel po kvaliteti izdelave ter soniĆØnih lastnostih dobra vrednost za tedanjo ceno. TehnoloÅ”ko in soniĆØno pa je Naim precej pred njim, tudi po financah... Laughing


Nuforce monoblokov žal Å”e nisem sliÅ”al, vendar pa je treba tale review od Sander Sassen-a jemati precej z rezervo, ker ima SS prste zraven pri Hypexu, ki je paĆØ konkurenca Nuforce-u.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to te pa lahko moĆØno razoĆØara Sad

Kaj takega si ne bi priĆØakoval od take firme. Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Rotla: Sem imel na testu RA-01 in moram reci da malcek je super ojaĆØevalnik, je pognal takratne SA 1280MK2 kot se zagre, na NAD-a omenjeni zvoĆØniki sploh niso spilali primerno svojemu rangu. Malcek je pa težek ko 100 mater, nisem priĆØakoval take masivnosti (ok, tako masiven kot moj S300 ni ampak vseeno glede na velikost pa...)
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe