Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

podlaganje zvoĆØnikov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:13    Naslov sporočila: podlaganje zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Imam florstenderje postavljene na tleh iz plavajoĆØega poda.
Pod je narejen iz lesenih tramov s preĆØnimi ojaĆØitvami prekrit z osb ploÅ”ĆØami ter oljenim parketom.
Imam pa težavo da v doloĆØeni frekvenci pride cel poden v resonanco kar
povzroĆØa donenje nižjega spektra frekvenc.
ZvoĆØnike sem imel na topih konicah, sedaj pa sem poskusil s Å”picami podloženimi s kovanci in je precej bolje - ni pa vredu.

ReÅ”itev so verjetno betonske ploÅ”ĆØe, vendar so zvoĆØniki že sedaj visoki ĆØez 120 cm. Opcija je verjetno tudi steklo - kot izrazito neresonanĆØni materjal ali pleksi steklo. Morda celo v kakem sendviĆØu.

Vendar preden grem eksperimentirat bi preveril Ŕe
kake so pa vaÅ”e izkuÅ”nje oziroma kako vi reÅ”ujete tak problem (seveda ĆØe ga imate ker živite v adaptirani ali montažni stavbi).

LP

Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReŔitev je tudi orenk kos marmorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za marmor sem nekje prebral, da ni najbolj primeren, preveĆØ resonanten, nimam pa izkuÅ”enj z njim.

Sam sem s podlaganjem samostojeĆØih zvoĆØnikov kar precej eksperimentiral. NajboljÅ”a reÅ”itev, ki sem jo preiskusil je naslednja:
- na zvoĆØnikih so ostre konice iz kaljenega jekla
- zvoĆØniki stojijo na masivni betonski ploÅ”ĆØi
- vsaka ploÅ”ĆØa je postavljena na tri kocke (kocka je sendviĆØ, v sredini je stiropor, zgoraj in spodaj pa penasta guma), stranica kocke cca 5 cmm.

Pri meni ta zadevÅ”ĆØina moĆØno izboljÅ”a zvok, je zelo poceni, zvoĆØniki so stabilni, pa tudi prehudo dvignjeni od tal niso.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... a si ta sendviĆØ materjalov lepil med sabo, ali samo nalagal?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj na kovance nalepit filce..
Glede na to da imaÅ” tla precej zvoĆØno "obĆØutljiva" je možno da zaĆØnejo resonirati tudi brez direktnega kontakta z zvoĆØniki. ImaÅ” tepih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... na kovancih imam nalepljene krogce iz filca in to na obeh straneh, pa tudi tepih imam - sicer ne ĆØez celo povrÅ”ino.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2009 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem probaj kamen ali beton. Že nekaj ĆØasa razmiÅ”ljam, da bi nabavil par "grelnih blazinic", ki jih na veliko propagirajo, skratka blazinice z gelom, da bi jih podložil pod moje floorstanderje (med zvoĆØnik in marmorno ploÅ”ĆØo, ki je tudi na nogicah). Sicer nimam takih problemov, ampak imam par blazinic in jih Å”e nisem uspel preizkusiti;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.stereotimes.com/acc083109.shtml

lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 01:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ZvoĆØnik mora biti na ĆØimbolj trdi in težki podlagi ,ĆØe je "poden" plavajoĆØ...
Mehko na mehko ne gre ...Nobenega filca ,gume silikona ...
Samo težak "kamen" (Siv kraŔki kamen za police je najboljŔi tudi granit ali marmor je pa dražje ...
Lepljene steklene ploÅ”ĆØe (boljÅ”e so s primesmi svinca,kristal steklo )... Od kovin pa jeklo,alu,baker,bron,svinec(prvi je najslabÅ”i ,zadnji najboljÅ”i)
Od lesa pa Cocobolo,ebanovina,"vijoliĆØasto srce" in podobni težki lesovi...To je drago a zelo uĆØinkovito ... DomaĆØi, evropski les je prelahek !!!!
Od drugih snovi je najboljŔi grafit ...
Sistemska reÅ”itev so tudi vreĆØke opilkov sive litine ali svinĆØenih kroglic na to pa ploÅ”ĆØa iz alu,akrila,kamna kar dobiÅ” v tvojem okolju ceneje ...
Na zvoĆØniku obvezno Å”pice ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 08:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od lesa pa Cocobolo,ebanovina,"vijoliĆØasto srce" in podobni težki lesovi...To je drago a zelo uĆØinkovito ... DomaĆØi, evropski les je prelahek !!!!


Kaj pa iverica, mediapan, vezana ploÅ”ĆØa, ...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Za marmor sem nekje prebral, da ni najbolj primeren, preveĆØ resonanten, nimam pa izkuÅ”enj z njim.

Kaj vse sem že jaz prebral Laughing, meni je delovalo, in to super. ƈe je kos konkreten in zvoĆØniki lepo nastavljeni na Å”pice bo sigurno v redu. Ne verjamem da bi kdo sliÅ”al razliko ali je spodaj beton ali kamen ali marmor. Sploh pa ne od nas amaterskih ljubiteljev zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... tole z magneti je super, a bo verjetno Å”e malo poĆØakalo.

Z marmorji in betoni pa je verjetno težava v tem, da morajo biti
to ĆØim veĆØji kosi. Najbrž je premalo ĆØe je to kos ki je malo veĆØji kot
tloris zvoĆØnika. Predvidevam da mora biti ĆØim veĆØji. Najbrž dimenzija 50 x50 x5 (ali veĆØ ) viÅ”ine.

Zato je tole z magnetki odliĆØna reÅ”itev.



Kako dimenzijo podložnih ploÅ”ĆØ ste pa testirali?

Hvala za informacije

Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jih imel par cm preko mer zvoĆØnika, debeline nekje 3-4cm in je bilo odliĆØno. V kombinaciji z mivko v zvoĆØnikih, kar bodo najbrž sedaj skurcali, ampak meni je igralo za razred bolje kot prej na basovskem podroĆØju.

ƈe imaÅ” povpreĆØen sistem in si povpreĆØen ljubitelj glasbe bo dosti v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2009 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Od lesa pa Cocobolo,ebanovina,"vijoliĆØasto srce" in podobni težki lesovi...To je drago a zelo uĆØinkovito ... DomaĆØi, evropski les je prelahek !!!!


Kaj pa iverica, mediapan, vezana ploÅ”ĆØa, ...?


LP

Za konkretno "duÅ”enje" je prelahko ali pa bi moral imeti predebelo(veĆØ kot cca 4cm) in preveliko,da izenaĆØiÅ” maso s kamnom pa tudi estetsko potem ni veĆØ...
Lahko tudi kakÅ”na bolj kompozitna verzija...Med dve vezani ploÅ”ĆØi kakÅ”en mm bitumenske lepenke(varjene) ali steklo,akril ...Ali kakÅ”na domaĆØa hi-tech verzija z karbonskim platnom vmes vezane ploÅ”ĆØe,mediapana (iverka ne) ... potem bi pa Å”lo... Samo domiÅ”lije je treba imeti upoÅ”tevati gostoto materiala,težo,trdnost ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe