Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ozvočenje za sobo v velikosti 30m2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2010 01:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups krivica- pozabil sem Denon.Tudi ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
zonzi je napisal/a:
dobro jutro!
kaj bi potreboval, če želim zvočnik ki ga imam v kopalnici in spalnici priklopit na obstoječ yamahin 7.1 reciver? ampak, da igrajo samo takrat ko želim npr. če gledam muvi, da v kopalnici ne špila

lp


Zonzi, točno kateri receiver pa maš?


yamaha rx-v3900
mislim, da sem našel rešitev reciver ima opcijo zone 2 in zone 3

zamenjal sem zvočniške kable kupil sem QED Silver Anniversary-XT, kupil bi tudi konektorje pa me zanima kaj priporočate glede na ta kablovje?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2010 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi bil moj predlog ja! Very Happy
Konektorje lahko vzameš QED Airlock.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hamurabi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 11:29
Prispevkov: 14
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav vsem skupaj!

Sem novinec na forumu in z bolj šibkim zanjem na področju avdio tehnologij. Si bom pa kar tole temo sposodil, upam da avtor tem ne zameri.

V dnevni sobi (cca 20 m2) bi postavil ozvočenje za hišni kino nižjega cenovnega razreda (skupaj z reciverjem bi odštel 500-600€). Nekako sem se že odločil glede reciverja, in sicer Onkyo 507, sem pa odprt tudi za drugačne predloge.
Pri zvočnikih pa se je ustavilo. Sprva sem se nagibal h soround kompletu nato sem začel gledati po stereo zvočnikih in sedaj zopet iščem sorround (npr. Infinty Primus HSC ali Jamo A102 HSC). Ozvočenje bi bilo v prvi vrsti namenjeno gledanju filmov (cca 70%). Torej, kaj svetujete?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor sem jaz slišal Infinity Beta HCS zveni precej boljše, cenovna razlika med njim in Primus HCS serijo pa je manjša kot bi si človek mislil, na Bolhi sem videl oglase za nove tudi po 340€ za komplet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hamurabi



Pridružen/-a: Čet Feb 2010 11:29
Prispevkov: 14
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2010 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena za "Beta" je 400€ (za 340€ jih še nisem zasledil), medtem ko je cena "Primus" 310€, približno za četrt manj. Kje si našel za 340€?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ps3 in reciver sem imel povezan z optičnim kablom. zamenjal sem ga z hdmi in mi zvok dela slika pa ne (ps3 hdmi out v reciver hdmi in, hdmi out iz reciverja v lcd hdmi in) ali kdo ve v čem je problem?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali je možno, da imam oba hdmi out skurjena, da mi ne dela? kakšna ideja kako bi preveril če sta ok?

če se ne motim bi se mi moral na tv ju pokazati yamahin gui menu, če priklopim lcd z hdmi v reciver hdmi out?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2010 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imam tudi Y rxv 3900, vklopi yamaha guide in nastavi hdmi out...yamaha ima 4 in in 2 out, nekje je ena nastavitev , bom pogledal... pa pravi izvor vklopi...
če imaš navodila glej stran 37 IN 83 nastavitev HDMI OUT
pa mislim da moa biti BLUE RAY na IN 1
lahko imaš vklopljeno OUT1 , OUT 2 , oUT 1+2 ali pa OFF verjetno je pri tebi slednja... Wink
na daljincu nastaviš , tisti drsnik na desni strani na AMP pol pa izbereš hdmi out s tipko hdmi out oz 0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaljetko



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:14
Prispevkov: 106
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 23:44    Naslov sporočila: NAD Odgovori s citatom

zonzi - predlagam NAD747 Receiver 7.1 - 7x60w na 8ohm -2 x 110w stereo...Odličen zvok v kombinaciji z angleškimi zvočniki - TANNOY - KEF - QACOUSTICS 1050 ..katere imam sam ..odličen zvok za 300 €..NAD pa cca. 1150€.........NAD ima slogan ˝MUZIC FIRST˝..Torej odlična kombinacija zvoka in filmskih efektov - DTS HDmaster AUDIO....DOLBY TRUE HD...

odločitev je tvoja - lp
_________________
kaljetko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v navodilih od yamahe je prikazano, da bi-amping vežeš spodnji + in - (od zvočnikov) na surround back/bi amp + in- (na reciverju) in zgornji + in - na front. a se to lahko zamenja, da spodnjega vežem na front in zgornjega na surround back? ima to sploh kakšno vezo katerega povežem na front in katerega na surround back?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nima veze , lahko obrnes.... samo plus pa minus ne Very Happy
tako lahko experimentiras z razlicnimi kabli recimo na visoke das posrebrene... na nizke pa bakrene.... itd itd itd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a imaš lahko na levemu zvočniku drugače kot na desnem?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

????? Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zonzi



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 17:08
Prispevkov: 83
Kraj: medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 19, 2010 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na levem zvočniku zvežeš spodnja z front in zgornja z surround back, pri desnem pa spodnja z surround back in zgornja z front

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe