Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@ajka
Tudi mene zanima katere slušalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkušnje so, žal, drugačne.


LP

AKG K 240 za studijske potrebe (bo priklopljeno na meni neznanem večkanalnem studijskem DACu za cca 4000€) so bile modificirane z novim kablom za 200€, testirane na DACu za 1200€ in ojačevalcu za 1200€ je igralo boljš od konkurence Sennheiser, za vsaj 5x ceno, da ne omenim modela, že samo, če sem zamenjal za razred slabši DAC, da ne omenjam še kaj nižjih modelov DACov na isti ojačevalec Rolling Eyes Wink
PS.: Velja omeniti, da je za proizvajalca slušalk, kabel znaten strošek, zato tukaj zelo šparajo, je podobno pri gramofonskih ročkah nižjega cenovnega razreda Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
benma je napisal/a:
@ajka
Tudi mene zanima katere slušalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkušnje so, žal, drugačne.


LP

AKG K 240 za studijske potrebe (bo priklopljeno na meni neznanem večkanalnem studijskem DACu za cca 4000€) so bile modificirane z novim kablom za 200€, testirane na DACu za 1200€ in ojačevalcu za 1200€ je igralo boljš od konkurence Sennheiser, za vsaj 5x ceno, da ne omenim modela, že samo, če sem zamenjal za razred slabši DAC, da ne omenjam še kaj nižjih modelov DACov na isti ojačevalec Rolling Eyes Wink
PS.: Velja omeniti, da je za proizvajalca slušalk, kabel znaten strošek, zato tukaj zelo šparajo, je podobno pri gramofonskih ročkah nižjega cenovnega razreda Wink


O kablih se strinjam, gramofonskih ročk je pa itak morda pet, ki so za nakup v ožjem izboru. Submat mi deluje racionalno, zato ne bo dal denarja v kablobje.
Ko pod brajdo spiješ dva deci, špila pa muska po izboru tega trenutka, tudi kablaža ni v prvem planu. Zares se ne posluša pod brajdo!Je pa lušno, bolj kot takrakt, kao audiofisko.Če me spomin ne vara, ima submat QUAD ESL-e za ready steady.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2017 13:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
benma je napisal/a:
@ajka
Tudi mene zanima katere slušalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkušnje so, žal, drugačne.


LP

AKG K 240 za studijske potrebe (bo priklopljeno na meni neznanem večkanalnem studijskem DACu za cca 4000€) so bile modificirane z novim kablom za 200€, testirane na DACu za 1200€ in ojačevalcu za 1200€ je igralo boljš od konkurence Sennheiser, za vsaj 5x ceno, da ne omenim modela, že samo, če sem zamenjal za razred slabši DAC, da ne omenjam še kaj nižjih modelov DACov na isti ojačevalec Rolling Eyes Wink
PS.: Velja omeniti, da je za proizvajalca slušalk, kabel znaten strošek, zato tukaj zelo šparajo, je podobno pri gramofonskih ročkah nižjega cenovnega razreda Wink


@ajka
Če te prav razumem, če nekdo nabavi tisti dac za 1200€ in tisti amp za 1200€ plus modificirane kable za AKG 240, izboljšave zvoka z izborom drugih (tudi 5x dražjih) slušalk ni več mogoča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 17, 2017 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ajka je napisal/a:
benma je napisal/a:
@ajka
Tudi mene zanima katere slušalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkušnje so, žal, drugačne.


LP

AKG K 240 za studijske potrebe (bo priklopljeno na meni neznanem večkanalnem studijskem DACu za cca 4000€) so bile modificirane z novim kablom za 200€, testirane na DACu za 1200€ in ojačevalcu za 1200€ je igralo boljš od konkurence Sennheiser, za vsaj 5x ceno, da ne omenim modela, že samo, če sem zamenjal za razred slabši DAC, da ne omenjam še kaj nižjih modelov DACov na isti ojačevalec Rolling Eyes Wink
PS.: Velja omeniti, da je za proizvajalca slušalk, kabel znaten strošek, zato tukaj zelo šparajo, je podobno pri gramofonskih ročkah nižjega cenovnega razreda Wink


@ajka
Če te prav razumem, če nekdo nabavi tisti dac za 1200€ in tisti amp za 1200€ plus modificirane kable za AKG 240, izboljšave zvoka z izborom drugih (tudi 5x dražjih) slušalk ni več mogoča?


LP
Zelo napačno razumel Rolling Eyes
Se redno dogaja tudi v ostalem audiu, ko nabavijo predrage zvočnike na prepoceni ostale komponente ali predrag sistem na poceni prostor Wink Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 08:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:


DAC: Aune S16, hifimediy sabre dac (9023), Musical Fidelity M1 DAC...
S tem, da je Aune S16 daleč daleč pred ostalima dvema.

lp,
Simon


Simon sem našel tvoje poste na:
https://www.head-fi.org/
Si se kar potrudil pred odločitvo.

Zanima me tvoje mnenje o Aune s16 in Aune s6 in to kot Amp in Dac. S16 je 600Eur in S6 550Eur.

lp Mastjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
simon740 je napisal/a:


DAC: Aune S16, hifimediy sabre dac (9023), Musical Fidelity M1 DAC...
S tem, da je Aune S16 daleč daleč pred ostalima dvema.

lp,
Simon


Simon sem našel tvoje poste na:
https://www.head-fi.org/
Si se kar potrudil pred odločitvo.

Zanima me tvoje mnenje o Aune s16 in Aune s6 in to kot Amp in Dac. S16 je 600Eur in S6 550Eur.

lp Mastjaž


Ja na headfi sem nekaj vpraševal. Samo Aune S16 sem imel že pred vsem tem. Tudi posojal sem ga malo na naokrog, da so še drugi delali malo primerjave.
Aune S6 je že povsem drug izdelek. Sploh kar se DAC sekcije tiče, ni enak S16. Se je precej "šparalo" na materialih v njem. Se pa ne govori veliko o tem na forumih. Se ne splača govorit o njem Very Happy

S16 kot DAC je super. Headpreamp v njem pa ni ravno dober. Saj to so tudi rekli na Aune, da je mišljen predvsem kot DAC, ostalo je samo za "reklamo". Sennheiser HD800 niso ravno "blestele" z njegovim internim ojačevalcem. Kolega, ga je odnesel tudi na srečanje slušalkarjev na Dunaj, pa se kot samostojen amp res ni izkazal.
Zato sem ga jaz "paril" z ločenimi predojačevalci za slušalke.

Moje mnenje o njem je, da je to odličen DAC. Primerjal sem ga z precej dražjimi DAC-i in tudi v različnih sistemih.

Seveda..veliko je odvisno od tega, kaj nekdo pričakuje od DAC-a. Meni že v osnovi odgovarja AKM čipovje. Ima nek svoj zvočni rakter. V osnovi. Je pa večina odvisna od implementacije same. Saj to vemo. Pa potem kako se ujame z ostalo hifi opremo in še še...

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kaj pa "balansiran" sistem , kaj malo jih posluša na ta način...
Če se nadgradijo slušalke z boljšim kablom je smiselno jih tudi napravit v balansiranem načinu, če le imate ojačevalec za ta tip slušalk ...
In kako se to sliši... Podobno kot iz zvočnikov, ko jih priklopiš iz podhranjenega ojačevalca v mišičnjaka, po možnosti na ojačevalec v "A"klasi ... ... Polno, masivno, z naravnimi postavitvami instrumentov a hkrati mirno a ne temno in zamegljeno ... Pri slušalkah pri katerih imamo občutek, da manjka bas, ga je v balansiranem načinu več, visoki so bolj kristalno čisti a hkrati bolj mirni in še bi se kaj našlo ... ...


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Kaj pa "balansiran" sistem , kaj malo jih posluša na ta način...
Če se nadgradijo slušalke z boljšim kablom je smiselno jih tudi napravit v balansiranem načinu, če le imate ojačevalec za ta tip slušalk ...
In kako se to sliši... Podobno kot iz zvočnikov, ko jih priklopiš iz podhranjenega ojačevalca v mišičnjaka, po možnosti na ojačevalec v "A"klasi ... ... Polno, masivno, z naravnimi postavitvami instrumentov a hkrati mirno a ne temno in zamegljeno ... Pri slušalkah pri katerih imamo občutek, da manjka bas, ga je v balansiranem načinu več, visoki so bolj kristalno čisti a hkrati bolj mirni in še bi se kaj našlo ... ...



Se popolnoma strinjam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Kaj pa "balansiran" sistem , kaj malo jih posluša na ta način...
Če se nadgradijo slušalke z boljšim kablom je smiselno jih tudi napravit v balansiranem načinu, če le imate ojačevalec za ta tip slušalk ...
In kako se to sliši... Podobno kot iz zvočnikov, ko jih priklopiš iz podhranjenega ojačevalca v mišičnjaka, po možnosti na ojačevalec v "A"klasi ... ... Polno, masivno, z naravnimi postavitvami instrumentov a hkrati mirno a ne temno in zamegljeno ... Pri slušalkah pri katerih imamo občutek, da manjka bas, ga je v balansiranem načinu več, visoki so bolj kristalno čisti a hkrati bolj mirni in še bi se kaj našlo ... ...



Nimam izkušenj z balasiranimi priključki, se pa strinjam, da je to dobra rešitev.
Ojačevalci, ki ga imam, ki ga mislim nabaviti in pa še DIY projekt nimajo balasiranega prikjučka. Bi pa zamenjal kabel z boljšim in krajšim.

Je pa padla tudi odločitev za ojačevalec. Odločil sem se za Schiit Lyr 2.

http://www.schiit-europe.com/index.php/producten/amps/lyr-2-high-power-tube-hybrid-or-solid-state-headamp-preamp.html

Trenutno ga dobavitelj na nizozemskem nima na zalogi. V Angliji pa je kar nekaj dražji tako, do bo treba počakati.

Hvala vsem za konstruktivno pomoč.

Lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 25, 2017 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Evropi dobijo novo pošiljko Schiit komponent šele avgusta in še malo raziskujem možnosti.

Ali kdo pozna Bursonve predojačevalce in sicer Conductor MK I z DAC-om ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 25, 2017 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo si seštej vse skupaj... Mogoče vseeno ni tako noro kupiti vse v enem:

https://oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-1/

https://www.whathifi.com/moon/neo-230had/review

https://www.whathifi.com/chord/hugo/review

https://www.whathifi.com/naim/dac-v1/review

https://mytekdigital.com/hifi/products/brooklyn/

Na koncu je vedno budget tisti ki odloča, žal... Vsekakor bi gledal tudi za second hand robo.

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 25, 2017 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupil second hand:

https://www.audiostream.com/content/burson-audio-conductor-headphone-amplifierpreamplifierdac

Bomo videli.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 26, 2017 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smo zastopnik Burson Audio za Slovenijo in Hrvaško. Pri nas je možen demo.

Lp Matjaž
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Kupil second hand:

https://www.audiostream.com/content/burson-audio-conductor-headphone-amplifierpreamplifierdac

Bomo videli.

lp


Zakaj ni prišel Marantz HD DAC v ožji krog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 27, 2017 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Marantza nisem vedel.

Vse pa se je dogajalo zelo hitro. Videl sem, da so v Kat zastopniki za Burson. Kuzma ima v svojem arostimanu dobro robo, tako sem sklepal, da je Burson OK. Na ebay.uk sem videl ugodno ponudbo za exdemo bursona in sem se hitro odločil za nakup. Prodajali so še model brez DAC-a pa ga tudi ni več. Pozneje sem videl da tudi v Kat-u prodajajo exdemo enakega Bursona vendar zadnji model. Je kar nekaj razlike v ceni vendar bi se, če bi vedel prej, odločil za Kat.

Nobene od naprav, ki sem jih gledal nisem v živo slišal. Da bi hodil po sejmih se mi ne da, tudi v HiFi jato nisem tako vpet, da bi pri kom lahko slišal. Odločal sem se na podlagi tujih mnenj in Kuzmi sem najbolj verjel.

Dobil sem napravo v eni škatli, ki jo lahko funkcionalno uporabim kot samostojen DAC, Preojačevalec in Predojačevalec za slušalke. Tako bom lahko enega od dveh DAC-ov prodal.

Odočilno pa je, všeč mi je desig, vizualno bo pasal k ostalim napravam in upam, da jo bom hitro dobil.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 15 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe