Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audioveteran je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Jaz pa priporoĆØam Aune S16. Veliko veliko DAC-a za ta denar (600ā‚¬).
Sem imel Naim DAC V1 in Rega Brio-R pred Aune in sem zlahka pozabil na njiju. Kolega ima Aune S16 v sistemu za nekaj ĆØez 20000ā‚¬ Wink

Hugo TT je bil boljÅ”i kakÅ”nih 10% v vsem. Pa je cena 4000ā‚¬ Confused

lp,
Simon


Sam imam zanimivo izkuÅ”njo glede te teme. Že dolga leta posedujem sluÅ”alke "Sennheiser HD 600" z extra Kimber povezovalnim kablom (za moja uÅ”esa bile nekoliko boljÅ”e od HD 650). SluÅ”alke sem imel tekom let prikljuĆØene na ustrezni vhod integriranih ojaĆØavalcev (v glavnem Accuphase modeli). Pred dobrim letom sem hotel narediti znaten korak v smislu tovrstnega izboljÅ”anja in sem nabavil nove "Sennheiser HD 800 S" (ca. 1400 EUR s priloženim XLR kablom) in ojaĆØevalec "Violectric HPA V 280" (ca. 1300 EUR). Po dokajÅ”nem razoĆØaranju nad zvokom tega kompleta sem oboje, po par mesecih "ulavfavanja" (nobenega izboljÅ”anja zvoka napram novim komponentam!) uspel po hudih mukah konĆØno prodati, seveda z krepko izgubo.
OdloĆØil sem se da obdržim stare "HD 600" in nato nabavil kitajski lampaÅ”ki sluÅ”alkarski ojaĆØevalec "Little Dot MKII" (ca. 200 EUR) ter dodatni set drive in power lamp (Siemens, Mullard, Novosibirsk.. kot nadomestek cenenih "stock" tubes). OjaĆØevalec namreĆØ omogoĆØa otroĆØje enostavni "tube rolling", s katerim lahko sliÅ”no spremeniÅ” karakteristike zvoka, ima pa tudi nastavljivi gain, ki ga prilagajaÅ” obĆØutljivosti/impedanci sluÅ”alk. Le-ta mi je sedaj dosti bolj posluÅ”ljiv od kliniĆØno-sterilnega, napetega, nemuzikaliĆØnega zvoka bistveno dražje (ca. 5-kratno)! prejÅ”ne kombinacije. Res pa je da je bil Little Dot razvit zlasti za kombiniranje z Sennheiser "HD serijo" sluÅ”alk (od 500-800 serije) in se domnevno na drugih sluÅ”alkah obnese relativno slabÅ”e (tako po testih na googlu).


HD800/800S, potrebujejo "kanĆØek toplote" - barvanja. Za moj okus jih ne gre "pariti" z ojaĆØevalci in dac-i, ki so sami po sebi že precej "analitiĆØni", ostri...
Zato lampaŔki headampi paŔejo zraven njih. Ali pa "nevtralna" elektronika. Brez "barvanja". To je Ŕe najboljŔe, je pa to vse stvar okusa.

Meni so bile recimo hifiman he-560 z gustard h10 superca. Kljub "agresivnemu" dac-u z sabre ĆØipovjem.

Za mene do sedaj naboljÅ”a kombinacija pa je bila: Aune S16(kot dac) + Erzetich Deimos + HD800 Shocked Smile odliĆØno.


lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj posluŔljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa Ŕe manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejŔa, zato zraven paŔejo nekoliko svetlejŔi DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj posluŔljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa Ŕe manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejŔa, zato zraven paŔejo nekoliko svetlejŔi DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.


Saj pravim, to je vse stvar okusa. Meni imajo HD800 velikost zvoĆØne slike izjemno. Transparenca, ki jo je težko dobiti z drugimi sluÅ”alkami. Niso pa za vso glasbo. Zato kar jaz posluÅ”am - so prva klasa. Za glasbo, ki jo ti posluÅ”aÅ”, pa res niso Wink Smile
Kar se pa tiĆØe udobja, ko jih imaÅ” na glavi Shocked pozabiÅ” na njih.
Je pa res potrebno izbrati pravi amp in dac za njih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in sluŔarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, PredojaĆØevalec, OjaĆØevalec, ZvoĆØniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, SluŔalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkuŔnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in sluŔarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, PredojaĆØevalec, OjaĆØevalec, ZvoĆØniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, SluŔalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkuŔnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....


Matjaž trenutno si razbijaÅ” glavo z enakim problemom kot jaz nekaj mesecev nazaj. Vsi hoĆØemo za svoj denar dobiti kar se da najboljÅ”e, z najboljÅ”im zvokom in kar se da kompatibilno z obstojeĆØo opremo. Problem pa je v tem, da je dan danes na trgu poplava razliĆØne maÅ”inerije, tako da si na koncu ko pregledujeÅ” in bereÅ” opise/teste res ĆØisto zmeÅ”an.

Žal nimamo neomejenega budgeta, zato je bilo pri meni kljuĆØno da sem si opredelil kaj dejansko rabim in koliko sem za to pripravljen odÅ”teti. Tukaj ne mislim samo da si reĆØeÅ” rabim sluÅ”alke, head amp ter DAC, ampak da pomisliÅ” kaj vse boÅ” imel povezano, katere kable že imaÅ”/rabiÅ”, RCA/balansirani vhodi, USB in, preamp, streamer, kakÅ”en je izvor glasbe... Zadeve najverjetneje kupujeÅ” na dolgi rok. Ko si postaviÅ” želje/omejitve pa zaĆØneÅ” iskati v zastavljenem budgetu. Budget ti lahko gre v neskonĆØno, omejitve NI - na bolhi imaÅ” DAC za 5.000 EUR, pa sluÅ”alke imaÅ” za 1.000 EUR, pa takÅ”ne in drugaĆØne ojaĆØevalce za par tisoĆØ EUR...

Sam sem bral recenzije, teste, forume... ker paĆØ nimam ĆØasa se vozit od folka do folka oz. trgovin, posluÅ”at razliĆØne sestave itd. Nek kompromis paĆØ moraÅ” vzeti v zakup - ultimate sounda ne moreÅ” doseĆØi. Je preveĆØ spremenljivk, ki vsaka malo vpliva na konĆØni rezultat - ne samo maÅ”inerija in kabli, imaÅ” Å”e razliĆØne zvrsti glasbe, kakovost posnetkov... V glavnem lahko spiÅ”eÅ” doktorsko delo.

Sam sem se odloĆØil za AKG K712 ter Erzetich Bacillus. DAC je bil za zaĆØetek kar Burr Brown 192 kHz/24 iz Yamaha CD playerja, sedaj pa sem nabavil Cambridge audio azur 851d. Nisem imel Å”e možnosti daljÅ”ega posluÅ”anja, vendar je razlika takoj oĆØitna. Tudi Bacillus Å”e vedno odigra svojo vlogo perfektno - zanimivo je, da ima Cambridge 851D svoj vgrajen head amp, ki pa se ne more kosati z zvokom ki pride iz Bacillus.

MogoĆØe tale ali kaj podobnega v tem rangu:
https://www.whathifi.com/oppo/ha-1/review

Tudi meni se je na zaĆØetku zdel predrag in se nisem odloĆØil zanj, vendar ĆØe sedaj seÅ”tejem vse skupaj sem na istem znesku.

Želim ti uspeŔen nakup!

Lp Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in sluŔarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, PredojaĆØevalec, OjaĆØevalec, ZvoĆØniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, SluŔalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkuŔnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....


Matjaž trenutno si razbijaÅ” glavo z enakim problemom kot jaz nekaj mesecev nazaj. Vsi hoĆØemo za svoj denar dobiti kar se da najboljÅ”e, z najboljÅ”im zvokom in kar se da kompatibilno z obstojeĆØo opremo. Problem pa je v tem, da je dan danes na trgu poplava razliĆØne maÅ”inerije, tako da si na koncu ko pregledujeÅ” in bereÅ” opise/teste res ĆØisto zmeÅ”an.

Žal nimamo neomejenega budgeta, zato je bilo pri meni kljuĆØno da sem si opredelil kaj dejansko rabim in koliko sem za to pripravljen odÅ”teti. Tukaj ne mislim samo da si reĆØeÅ” rabim sluÅ”alke, head amp ter DAC, ampak da pomisliÅ” kaj vse boÅ” imel povezano, katere kable že imaÅ”/rabiÅ”, RCA/balansirani vhodi, USB in, preamp, streamer, kakÅ”en je izvor glasbe... Zadeve najverjetneje kupujeÅ” na dolgi rok. Ko si postaviÅ” želje/omejitve pa zaĆØneÅ” iskati v zastavljenem budgetu. Budget ti lahko gre v neskonĆØno, omejitve NI - na bolhi imaÅ” DAC za 5.000 EUR, pa sluÅ”alke imaÅ” za 1.000 EUR, pa takÅ”ne in drugaĆØne ojaĆØevalce za par tisoĆØ EUR...

Sam sem bral recenzije, teste, forume... ker paĆØ nimam ĆØasa se vozit od folka do folka oz. trgovin, posluÅ”at razliĆØne sestave itd. Nek kompromis paĆØ moraÅ” vzeti v zakup - ultimate sounda ne moreÅ” doseĆØi. Je preveĆØ spremenljivk, ki vsaka malo vpliva na konĆØni rezultat - ne samo maÅ”inerija in kabli, imaÅ” Å”e razliĆØne zvrsti glasbe, kakovost posnetkov... V glavnem lahko spiÅ”eÅ” doktorsko delo.

Sam sem se odloĆØil za AKG K712 ter Erzetich Bacillus. DAC je bil za zaĆØetek kar Burr Brown 192 kHz/24 iz Yamaha CD playerja, sedaj pa sem nabavil Cambridge audio azur 851d. Nisem imel Å”e možnosti daljÅ”ega posluÅ”anja, vendar je razlika takoj oĆØitna. Tudi Bacillus Å”e vedno odigra svojo vlogo perfektno - zanimivo je, da ima Cambridge 851D svoj vgrajen head amp, ki pa se ne more kosati z zvokom ki pride iz Bacillus.

MogoĆØe tale ali kaj podobnega v tem rangu:
https://www.whathifi.com/oppo/ha-1/review

Tudi meni se je na zaĆØetku zdel predrag in se nisem odloĆØil zanj, vendar ĆØe sedaj seÅ”tejem vse skupaj sem na istem znesku.

Želim ti uspeŔen nakup!

Lp Valerij


LP

Žal to je najveĆØja napaka sodobnih audiofilov !
Zvok v živo pa naj si bo to koncert ali hifi reprodukcija ne more zamenjat nobena pisana beseda ali pogovor...
Žal vse preveĆØ se bere in razglablja, ogromno ĆØasa s tem zapraviÅ”, dobiÅ” pa samo "virtualno pojmovanje zvoka"...
Samo ENA dobra zvoĆØna izkuÅ”nja pove veĆØ kot nekaj deset audio testov Rolling Eyes Laughing
Moje veĆØ desetletne izkuÅ”nje kažejo na to, da veĆØina sistemov sestavljenih na podlagi prebranih testov in priporoĆØil so zelo napaĆØno sestavljena, zvenijo predvsem ceni neprimerno !

Žal tudi pri sluŔalkah je tako ...
In potem ne morejo verjet, da lahko sluÅ”alke ki stanejo samo 150-200ā‚¬ s primernimi kabli, ojaĆØevalcem in predvsem DACom zvenijo bolje od tistih za 800-1000ā‚¬ na neprimerenem DACu, kablih in ojaĆØevalcu Shocked Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka,

delno se strinjam s tabo. Ne morem reĆØi, da je to sodobna napaka audiofilov, da preveĆØ zaupamo testom in recenzijam, ampak bolj je to problem pomanjkanja ĆØasa. Tempo je vse hujÅ”i in dejansko ni ĆØasa hodit popoldan okrog posluÅ”at sisteme - trgovci imajo omejeno izbiro in ne moreÅ” sliÅ”at vse kar si videl/zaželel, audiofili pa te tudi ne morejo gledati cele popoldneve kako na njihovo opremo prikljapljaÅ” razliĆØno maÅ”inerijo. Osebno lahko povem da imap ĆØas samo ob veĆØerih/ponoĆØi in druga mi ne preostane kot da prebiram forume, iÅ”ĆØem mnenja, Å”tudiram... Na koncu je vedno kompromis in vedno bi lahko bilo Å”e boljÅ”e, jebi ga, tako paĆØ je.

ajka je napisal/a:

In potem ne morejo verjet, da lahko sluÅ”alke ki stanejo samo 150-200ā‚¬ s primernimi kabli, ojaĆØevalcem in predvsem DACom zvenijo bolje od tistih za 800-1000ā‚¬ na neprimerenem DACu, kablih in ojaĆØevalcu Shocked Shocked


Zakaj se pa potem nisi oglasil, ko sem iskal pomoĆØ in nasvete? ƈe imaÅ” toliko izkuÅ”enj in znanja pa bi lahko pomagal nam zaĆØetnikom? V tem je namreĆØ tudi poanta tega foruma! Verjamem da smo teĆØni z vpraÅ”anji ampak si tudi ti bil najprej zaĆØetnik in si prav tako postavljal neumna in nemogoĆØa vpraÅ”anja! Prosim napiÅ”i nam sistem, ki se ga splaĆØa nabavit.

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka
Tudi mene zanima katere sluŔalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkuÅ”nje so, žal, drugaĆØne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka jaz sem imel kar nekaj vpraÅ”anj za avdiofile z veĆØ desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 sluŔalke.

Dac in sluÅ”alke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvoĆØniÅ”kega sistema.

Recimo buget je 600EUR. ƈe je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel ĆØas zame in ne bo skuÅ”al prodati samo tisto kar ima na lagerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2017 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
benma je napisal/a:
Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj posluŔljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa Ŕe manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejŔa, zato zraven paŔejo nekoliko svetlejŔi DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.


Saj pravim, to je vse stvar okusa. Meni imajo HD800 velikost zvoĆØne slike izjemno. Transparenca, ki jo je težko dobiti z drugimi sluÅ”alkami. Niso pa za vso glasbo. Zato kar jaz posluÅ”am - so prva klasa. Za glasbo, ki jo ti posluÅ”aÅ”, pa res niso Wink Smile
Kar se pa tiĆØe udobja, ko jih imaÅ” na glavi Shocked pozabiÅ” na njih.
Je pa res potrebno izbrati pravi amp in dac za njih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audioveteran ?????????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
@ajka jaz sem imel kar nekaj vpraÅ”anj za avdiofile z veĆØ desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 sluŔalke.

Dac in sluÅ”alke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvoĆØniÅ”kega sistema.

Recimo buget je 600EUR. ƈe je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel ĆØas zame in ne bo skuÅ”al prodati samo tisto kar ima na lagerju.


Meni so vÅ”eĆØ Violectric. Pravi nemÅ”ki izdelek. Zvokovno so na nekoliko temnejÅ”i strani (vendar ne preveĆØ) Rabljenega V100 bi znal dobiti za kakih 400-500eur. Sam imam model V200 in sem zelo zadovoljen. Simon bi ti verjetno svetoval kitajski klon Violectrica, Gustard, ki zveni presenetljivo podobno za precej manj denarja.

AKG sluŔalk sicer ne poznam, vendar mislim, da so v tvojem primeru sluŔalke slabŔi (nesorazmerno cenejŔi) del tvojega sistema. Po moji oceni je primerno cenovno razmerje sluŔalke:amp:dac 1:1:minimalno 1,5.

SluÅ”alkarski sistem ne more povsem nadomestiti zvoĆØniÅ”kega, ker je tam doživetje glasbe drugaĆØno. Seveda so tudi izzivi drugaĆØni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
@ajka jaz sem imel kar nekaj vpraÅ”anj za avdiofile z veĆØ desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 sluŔalke.

Dac in sluÅ”alke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvoĆØniÅ”kega sistema.

Recimo buget je 600EUR. ƈe je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel ĆØas zame in ne bo skuÅ”al prodati samo tisto kar ima na lagerju.


Meni so vÅ”eĆØ Violectric. Pravi nemÅ”ki izdelek. Zvokovno so na nekoliko temnejÅ”i strani (vendar ne preveĆØ) Rabljenega V100 bi znal dobiti za kakih 400-500eur. Sam imam model V200 in sem zelo zadovoljen. Simon bi ti verjetno svetoval kitajski klon Violectrica, Gustard, ki zveni presenetljivo podobno za precej manj denarja.

AKG sluŔalk sicer ne poznam, vendar mislim, da so v tvojem primeru sluŔalke slabŔi (nesorazmerno cenejŔi) del tvojega sistema. Po moji oceni je primerno cenovno razmerje sluŔalke:amp:dac 1:1:minimalno 1,5.

SluÅ”alkarski sistem ne more povsem nadomestiti zvoĆØniÅ”kega, ker je tam doživetje glasbe drugaĆØno. Seveda so tudi izzivi drugaĆØni.


Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reĆØi. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem sliÅ”al in ne morem niĆØ reĆØi.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiÅ” za nekje 450ā‚¬ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem sliÅ”al razlike med V200 in H10.


lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:

Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reĆØi. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem sliÅ”al in ne morem niĆØ reĆØi.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiÅ” za nekje 450ā‚¬ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem sliÅ”al razlike med V200 in H10.


Simon si imel prav, dejansko se da dobiti Gustard H10 s poŔtnino za 450EUR. Nekje sem prebral, da se K701 dobro ujamejo z V200. Sem se kar navduŔil, sem pa malo snob; da bi kupil Kitajca....

S katerim DAC-om si pa ti posluŔal H10 ?

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
simon740 je napisal/a:

Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reĆØi. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem sliÅ”al in ne morem niĆØ reĆØi.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiÅ” za nekje 450ā‚¬ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem sliÅ”al razlike med V200 in H10.


Simon si imel prav, dejansko se da dobiti Gustard H10 s poŔtnino za 450EUR. Nekje sem prebral, da se K701 dobro ujamejo z V200. Sem se kar navduŔil, sem pa malo snob; da bi kupil Kitajca....

S katerim DAC-om si pa ti posluŔal H10 ?

lp Matjaž


Od te firme iz DE sem že marsikaj naroĆØil. PriporoĆØam. Pa Å”e 2 leti garancije dajo. H10 je karakterno malenkost na topli strani in gre lepo skupaj z sluÅ”alkami, ki so nevtralne ali malo "svetle". Z K701 bi se pomoje lepo ujele.
Odvisno kakÅ”en zvok ti je vÅ”eĆØ.

Tale "Kitajec" ni od muh. To je preverjena roba in to že kr nekaj ĆØasa. Malo poglej na headfi.com. Pa Å”e kasneje ga lahko "modificiraÅ”" in pol je res huda zadeva. Sicer pa se danes že marsikaj dela na kitajskem. In to priznane EU firme. Pa Å”e slabo kontrolo v tovarnah imajo in potem pride to v naÅ”e roke Confused

DAC: Aune S16, hifimediy sabre dac (9023), Musical Fidelity M1 DAC...
S tem, da je Aune S16 daleĆØ daleĆØ pred ostalima dvema.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 14 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe