Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audioveteran je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Jaz pa priporočam Aune S16. Veliko veliko DAC-a za ta denar (600€).
Sem imel Naim DAC V1 in Rega Brio-R pred Aune in sem zlahka pozabil na njiju. Kolega ima Aune S16 v sistemu za nekaj čez 20000€ Wink

Hugo TT je bil boljši kakšnih 10% v vsem. Pa je cena 4000€ Confused

lp,
Simon


Sam imam zanimivo izkušnjo glede te teme. Že dolga leta posedujem slušalke "Sennheiser HD 600" z extra Kimber povezovalnim kablom (za moja ušesa bile nekoliko boljše od HD 650). Slušalke sem imel tekom let priključene na ustrezni vhod integriranih ojačavalcev (v glavnem Accuphase modeli). Pred dobrim letom sem hotel narediti znaten korak v smislu tovrstnega izboljšanja in sem nabavil nove "Sennheiser HD 800 S" (ca. 1400 EUR s priloženim XLR kablom) in ojačevalec "Violectric HPA V 280" (ca. 1300 EUR). Po dokajšnem razočaranju nad zvokom tega kompleta sem oboje, po par mesecih "ulavfavanja" (nobenega izboljšanja zvoka napram novim komponentam!) uspel po hudih mukah končno prodati, seveda z krepko izgubo.
Odločil sem se da obdržim stare "HD 600" in nato nabavil kitajski lampaški slušalkarski ojačevalec "Little Dot MKII" (ca. 200 EUR) ter dodatni set drive in power lamp (Siemens, Mullard, Novosibirsk.. kot nadomestek cenenih "stock" tubes). Ojačevalec namreč omogoča otročje enostavni "tube rolling", s katerim lahko slišno spremeniš karakteristike zvoka, ima pa tudi nastavljivi gain, ki ga prilagajaš občutljivosti/impedanci slušalk. Le-ta mi je sedaj dosti bolj poslušljiv od klinično-sterilnega, napetega, nemuzikaličnega zvoka bistveno dražje (ca. 5-kratno)! prejšne kombinacije. Res pa je da je bil Little Dot razvit zlasti za kombiniranje z Sennheiser "HD serijo" slušalk (od 500-800 serije) in se domnevno na drugih slušalkah obnese relativno slabše (tako po testih na googlu).


HD800/800S, potrebujejo "kanček toplote" - barvanja. Za moj okus jih ne gre "pariti" z ojačevalci in dac-i, ki so sami po sebi že precej "analitični", ostri...
Zato lampaški headampi pašejo zraven njih. Ali pa "nevtralna" elektronika. Brez "barvanja". To je še najboljše, je pa to vse stvar okusa.

Meni so bile recimo hifiman he-560 z gustard h10 superca. Kljub "agresivnemu" dac-u z sabre čipovjem.

Za mene do sedaj naboljša kombinacija pa je bila: Aune S16(kot dac) + Erzetich Deimos + HD800 Shocked Smile odlično.


lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj poslušljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa še manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejša, zato zraven pašejo nekoliko svetlejši DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj poslušljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa še manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejša, zato zraven pašejo nekoliko svetlejši DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.


Saj pravim, to je vse stvar okusa. Meni imajo HD800 velikost zvočne slike izjemno. Transparenca, ki jo je težko dobiti z drugimi slušalkami. Niso pa za vso glasbo. Zato kar jaz poslušam - so prva klasa. Za glasbo, ki jo ti poslušaš, pa res niso Wink Smile
Kar se pa tiče udobja, ko jih imaš na glavi Shocked pozabiš na njih.
Je pa res potrebno izbrati pravi amp in dac za njih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in slušarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, Predojačevalec, Ojačevalec, Zvočniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, Slušalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkušnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in slušarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, Predojačevalec, Ojačevalec, Zvočniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, Slušalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkušnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....


Matjaž trenutno si razbijaš glavo z enakim problemom kot jaz nekaj mesecev nazaj. Vsi hočemo za svoj denar dobiti kar se da najboljše, z najboljšim zvokom in kar se da kompatibilno z obstoječo opremo. Problem pa je v tem, da je dan danes na trgu poplava različne mašinerije, tako da si na koncu ko pregleduješ in bereš opise/teste res čisto zmešan.

Žal nimamo neomejenega budgeta, zato je bilo pri meni ključno da sem si opredelil kaj dejansko rabim in koliko sem za to pripravljen odšteti. Tukaj ne mislim samo da si rečeš rabim slušalke, head amp ter DAC, ampak da pomisliš kaj vse boš imel povezano, katere kable že imaš/rabiš, RCA/balansirani vhodi, USB in, preamp, streamer, kakšen je izvor glasbe... Zadeve najverjetneje kupuješ na dolgi rok. Ko si postaviš želje/omejitve pa začneš iskati v zastavljenem budgetu. Budget ti lahko gre v neskončno, omejitve NI - na bolhi imaš DAC za 5.000 EUR, pa slušalke imaš za 1.000 EUR, pa takšne in drugačne ojačevalce za par tisoč EUR...

Sam sem bral recenzije, teste, forume... ker pač nimam časa se vozit od folka do folka oz. trgovin, poslušat različne sestave itd. Nek kompromis pač moraš vzeti v zakup - ultimate sounda ne moreš doseči. Je preveč spremenljivk, ki vsaka malo vpliva na končni rezultat - ne samo mašinerija in kabli, imaš še različne zvrsti glasbe, kakovost posnetkov... V glavnem lahko spišeš doktorsko delo.

Sam sem se odločil za AKG K712 ter Erzetich Bacillus. DAC je bil za začetek kar Burr Brown 192 kHz/24 iz Yamaha CD playerja, sedaj pa sem nabavil Cambridge audio azur 851d. Nisem imel še možnosti daljšega poslušanja, vendar je razlika takoj očitna. Tudi Bacillus še vedno odigra svojo vlogo perfektno - zanimivo je, da ima Cambridge 851D svoj vgrajen head amp, ki pa se ne more kosati z zvokom ki pride iz Bacillus.

Mogoče tale ali kaj podobnega v tem rangu:
https://www.whathifi.com/oppo/ha-1/review

Tudi meni se je na začetku zdel predrag in se nisem odločil zanj, vendar če sedaj seštejem vse skupaj sem na istem znesku.

Želim ti uspešen nakup!

Lp Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Ali se da okvirno ocenit razmerje v ceni (tu mislim velikostni razred) med postavljenim sistemom in slušarkarskim sistemom. Tu mislim:

DAC, Predojačevalec, Ojačevalec, Zvočniki, Kablovje in

DAC, HeadAmp, Slušalke, Kablovje.

V prvem primeru naj tudi prostor nebi bil predmet ocenitve. Sistema tudi glade na izkušnjo nista primerljiva. Verjetno tudi razmerje ni linearno, pa vendar .....


Matjaž trenutno si razbijaš glavo z enakim problemom kot jaz nekaj mesecev nazaj. Vsi hočemo za svoj denar dobiti kar se da najboljše, z najboljšim zvokom in kar se da kompatibilno z obstoječo opremo. Problem pa je v tem, da je dan danes na trgu poplava različne mašinerije, tako da si na koncu ko pregleduješ in bereš opise/teste res čisto zmešan.

Žal nimamo neomejenega budgeta, zato je bilo pri meni ključno da sem si opredelil kaj dejansko rabim in koliko sem za to pripravljen odšteti. Tukaj ne mislim samo da si rečeš rabim slušalke, head amp ter DAC, ampak da pomisliš kaj vse boš imel povezano, katere kable že imaš/rabiš, RCA/balansirani vhodi, USB in, preamp, streamer, kakšen je izvor glasbe... Zadeve najverjetneje kupuješ na dolgi rok. Ko si postaviš želje/omejitve pa začneš iskati v zastavljenem budgetu. Budget ti lahko gre v neskončno, omejitve NI - na bolhi imaš DAC za 5.000 EUR, pa slušalke imaš za 1.000 EUR, pa takšne in drugačne ojačevalce za par tisoč EUR...

Sam sem bral recenzije, teste, forume... ker pač nimam časa se vozit od folka do folka oz. trgovin, poslušat različne sestave itd. Nek kompromis pač moraš vzeti v zakup - ultimate sounda ne moreš doseči. Je preveč spremenljivk, ki vsaka malo vpliva na končni rezultat - ne samo mašinerija in kabli, imaš še različne zvrsti glasbe, kakovost posnetkov... V glavnem lahko spišeš doktorsko delo.

Sam sem se odločil za AKG K712 ter Erzetich Bacillus. DAC je bil za začetek kar Burr Brown 192 kHz/24 iz Yamaha CD playerja, sedaj pa sem nabavil Cambridge audio azur 851d. Nisem imel še možnosti daljšega poslušanja, vendar je razlika takoj očitna. Tudi Bacillus še vedno odigra svojo vlogo perfektno - zanimivo je, da ima Cambridge 851D svoj vgrajen head amp, ki pa se ne more kosati z zvokom ki pride iz Bacillus.

Mogoče tale ali kaj podobnega v tem rangu:
https://www.whathifi.com/oppo/ha-1/review

Tudi meni se je na začetku zdel predrag in se nisem odločil zanj, vendar če sedaj seštejem vse skupaj sem na istem znesku.

Želim ti uspešen nakup!

Lp Valerij


LP

Žal to je največja napaka sodobnih audiofilov !
Zvok v živo pa naj si bo to koncert ali hifi reprodukcija ne more zamenjat nobena pisana beseda ali pogovor...
Žal vse preveč se bere in razglablja, ogromno časa s tem zapraviš, dobiš pa samo "virtualno pojmovanje zvoka"...
Samo ENA dobra zvočna izkušnja pove več kot nekaj deset audio testov Rolling Eyes Laughing
Moje več desetletne izkušnje kažejo na to, da večina sistemov sestavljenih na podlagi prebranih testov in priporočil so zelo napačno sestavljena, zvenijo predvsem ceni neprimerno !

Žal tudi pri slušalkah je tako ...
In potem ne morejo verjet, da lahko slušalke ki stanejo samo 150-200€ s primernimi kabli, ojačevalcem in predvsem DACom zvenijo bolje od tistih za 800-1000€ na neprimerenem DACu, kablih in ojačevalcu Shocked Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka,

delno se strinjam s tabo. Ne morem reči, da je to sodobna napaka audiofilov, da preveč zaupamo testom in recenzijam, ampak bolj je to problem pomanjkanja časa. Tempo je vse hujši in dejansko ni časa hodit popoldan okrog poslušat sisteme - trgovci imajo omejeno izbiro in ne moreš slišat vse kar si videl/zaželel, audiofili pa te tudi ne morejo gledati cele popoldneve kako na njihovo opremo prikljapljaš različno mašinerijo. Osebno lahko povem da imap čas samo ob večerih/ponoči in druga mi ne preostane kot da prebiram forume, iščem mnenja, študiram... Na koncu je vedno kompromis in vedno bi lahko bilo še boljše, jebi ga, tako pač je.

ajka je napisal/a:

In potem ne morejo verjet, da lahko slušalke ki stanejo samo 150-200€ s primernimi kabli, ojačevalcem in predvsem DACom zvenijo bolje od tistih za 800-1000€ na neprimerenem DACu, kablih in ojačevalcu Shocked Shocked


Zakaj se pa potem nisi oglasil, ko sem iskal pomoč in nasvete? Če imaš toliko izkušenj in znanja pa bi lahko pomagal nam začetnikom? V tem je namreč tudi poanta tega foruma! Verjamem da smo tečni z vprašanji ampak si tudi ti bil najprej začetnik in si prav tako postavljal neumna in nemogoča vprašanja! Prosim napiši nam sistem, ki se ga splača nabavit.

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka
Tudi mene zanima katere slušalke za 150-200eur zvenijo na dobrem dacu in ampu tako dobro, da so tiste za 800-1000eur nepotrebne. Taka informacija bi bila res zlata (vsaj 600eur) vredna.
Moje izkušnje so, žal, drugačne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 13, 2017 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka jaz sem imel kar nekaj vprašanj za avdiofile z več desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 slušalke.

Dac in slušalke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvočniškega sistema.

Recimo buget je 600EUR. Če je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel čas zame in ne bo skušal prodati samo tisto kar ima na lagerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2017 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
benma je napisal/a:
Za isti denar kot HD800 se dobijo Audeze LCD-X, ki so za moj okus definitvno bolj poslušljive (tudi od LCD2 in LCD3). Imajo zelo dobre base in tudi resolucijo. Pa še manj zahtevne so za poganjanje (povsem dobro jih žene tudi iPod ali iPad). Barva zvoka je sicer za nijanso temnejša, zato zraven pašejo nekoliko svetlejši DACi in ampi. Edina pomankljivost je lahko njihova velika teža.


Saj pravim, to je vse stvar okusa. Meni imajo HD800 velikost zvočne slike izjemno. Transparenca, ki jo je težko dobiti z drugimi slušalkami. Niso pa za vso glasbo. Zato kar jaz poslušam - so prva klasa. Za glasbo, ki jo ti poslušaš, pa res niso Wink Smile
Kar se pa tiče udobja, ko jih imaš na glavi Shocked pozabiš na njih.
Je pa res potrebno izbrati pravi amp in dac za njih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audioveteran ?????????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
@ajka jaz sem imel kar nekaj vprašanj za avdiofile z več desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 slušalke.

Dac in slušalke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvočniškega sistema.

Recimo buget je 600EUR. Če je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel čas zame in ne bo skušal prodati samo tisto kar ima na lagerju.


Meni so všeč Violectric. Pravi nemški izdelek. Zvokovno so na nekoliko temnejši strani (vendar ne preveč) Rabljenega V100 bi znal dobiti za kakih 400-500eur. Sam imam model V200 in sem zelo zadovoljen. Simon bi ti verjetno svetoval kitajski klon Violectrica, Gustard, ki zveni presenetljivo podobno za precej manj denarja.

AKG slušalk sicer ne poznam, vendar mislim, da so v tvojem primeru slušalke slabši (nesorazmerno cenejši) del tvojega sistema. Po moji oceni je primerno cenovno razmerje slušalke:amp:dac 1:1:minimalno 1,5.

Slušalkarski sistem ne more povsem nadomestiti zvočniškega, ker je tam doživetje glasbe drugačno. Seveda so tudi izzivi drugačni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 15, 2017 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
@ajka jaz sem imel kar nekaj vprašanj za avdiofile z več desetletja dolgim stažom. Verjetno si jih spregledal.

Prosim svetuj mi HeadAmp in ustrezno kablovje za:
DAC Schiit Bifrost multibit,
AKG 701 slušalke.

Dac in slušalke že imam. To je samostojen sistem in ni del zvočniškega sistema.

Recimo buget je 600EUR. Če je prenizek ali previsok kar povej.

Ali pa mi svetuj trgovca, ki si bo vzel čas zame in ne bo skušal prodati samo tisto kar ima na lagerju.


Meni so všeč Violectric. Pravi nemški izdelek. Zvokovno so na nekoliko temnejši strani (vendar ne preveč) Rabljenega V100 bi znal dobiti za kakih 400-500eur. Sam imam model V200 in sem zelo zadovoljen. Simon bi ti verjetno svetoval kitajski klon Violectrica, Gustard, ki zveni presenetljivo podobno za precej manj denarja.

AKG slušalk sicer ne poznam, vendar mislim, da so v tvojem primeru slušalke slabši (nesorazmerno cenejši) del tvojega sistema. Po moji oceni je primerno cenovno razmerje slušalke:amp:dac 1:1:minimalno 1,5.

Slušalkarski sistem ne more povsem nadomestiti zvočniškega, ker je tam doživetje glasbe drugačno. Seveda so tudi izzivi drugačni.


Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reči. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem slišal in ne morem nič reči.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiš za nekje 450€ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem slišal razlike med V200 in H10.


lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:

Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reči. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem slišal in ne morem nič reči.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiš za nekje 450€ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem slišal razlike med V200 in H10.


Simon si imel prav, dejansko se da dobiti Gustard H10 s poštnino za 450EUR. Nekje sem prebral, da se K701 dobro ujamejo z V200. Sem se kar navdušil, sem pa malo snob; da bi kupil Kitajca....

S katerim DAC-om si pa ti poslušal H10 ?

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
simon740 je napisal/a:

Se strinjam s tabo Benjamin Smile
Violectric V200 je meni zelo dober. Nimam kaj reči. Izdelava top.
Ostalih modelov nisem slišal in ne morem nič reči.
Gustard H10 seveda po izgledu/izdelavi ni dorasel V200, vedar za svojo ceno je top. Iz DE ga dobiš za nekje 450€ novega z garancijo. Zvokovno vsaj jaz osebno nisem slišal razlike med V200 in H10.


Simon si imel prav, dejansko se da dobiti Gustard H10 s poštnino za 450EUR. Nekje sem prebral, da se K701 dobro ujamejo z V200. Sem se kar navdušil, sem pa malo snob; da bi kupil Kitajca....

S katerim DAC-om si pa ti poslušal H10 ?

lp Matjaž


Od te firme iz DE sem že marsikaj naročil. Priporočam. Pa še 2 leti garancije dajo. H10 je karakterno malenkost na topli strani in gre lepo skupaj z slušalkami, ki so nevtralne ali malo "svetle". Z K701 bi se pomoje lepo ujele.
Odvisno kakšen zvok ti je všeč.

Tale "Kitajec" ni od muh. To je preverjena roba in to že kr nekaj časa. Malo poglej na headfi.com. Pa še kasneje ga lahko "modificiraš" in pol je res huda zadeva. Sicer pa se danes že marsikaj dela na kitajskem. In to priznane EU firme. Pa še slabo kontrolo v tovarnah imajo in potem pride to v naše roke Confused

DAC: Aune S16, hifimediy sabre dac (9023), Musical Fidelity M1 DAC...
S tem, da je Aune S16 daleč daleč pred ostalima dvema.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 14 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe