Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 21, 2017 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 31, 2017 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:


Za AKG K712 PRO sem se odloĆØil že takoj na zaĆØetku, saj jih povsod promovirajo kot vsestranske in ker so malo moĆØnejÅ”e na basu jih Å”e posebej priporoĆØajo za rock. Pri ojaĆØevalcu pa sem iskal med Violectric, Schiit, Nuforce ... Na koncu pa sem po nekem nakljuĆØju kontaktiral Å”e g. Blaža Erzetich in moram res pohvaliti njegov profesionalen odziv - objektivno mi je pojasnil in razložil kaj in zakaj naj iÅ”ĆØem in na koncu sem se odloĆØil za njegov najcenejÅ”i model Bacillus. ƈeprav je ojaĆØevalec Erzetichev "entry level", sem z njim zelo zadovoljen in ga priporoĆØam vsem. OjaĆØevalec iztisne dovolj moĆØi, da elegantno poganja AKG K712 (62 ohmske). Mala zverina, ki glasno laja Very Happy

.


Kateri Schiit je pri tebi priŔel v izbor ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:


Kateri Schiit je pri tebi priŔel v izbor ?

lp


Asgard 2 - recenzije so zelo dobre in tudi tehnologija (A klasa). Nisem toliko za lampe. Je pa to res entry level ojaĆØevalec za 300 EUR. Stvar okusa ter koliko si pripravljen dati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 02, 2017 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že napisal nekaj strani nazaj, jaz toplo priporoĆØam Gustard H10.
Jaz sem kot novega dobil iz DE za 225ā‚¬ in je Hifiman HE-560 poganjal odliĆØno.
Se komot kosa z 2-3x dražjimi ojaĆØevalci.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 03, 2017 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za komentarje.

Sem malo prebiral tuje forume kje sem ugotovil, da K701 potrebujejo specifiĆØen ojaĆØevalec. So drugaĆØno breme kot je to obiĆØajno pri nizko omskih sluÅ”alkah.

SluÅ”alke res niso drage. StroÅ”ek skupaj z dobrim kompatibilnim predojaĆØevalcem pa ni veĆØ majhen.

Zanima me Ŕe kateri DAC uporabljata.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 04, 2017 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@submat50: dober zvok ima vedno svojo ceno. ƈe kupujeÅ” 2nd hand, je minimum cca. 600-700 eur za slusalke in amp. skupaj. Vse kar je manj, so kompromisi. Pri nakupu 2nd hand sluÅ”alk je treba pomisliti tudi na higiensko plat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 04, 2017 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje HE-560 so bile kot nove. Second hand. ƈe pa nekoga skrbi zaradi higiene...menjaÅ” blazinice in je to to Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@submat50: dober zvok ima vedno svojo ceno. ƈe kupujeÅ” 2nd hand, je minimum cca. 600-700 eur za slusalke in amp. skupaj. Vse kar je manj, so kompromisi. Pri nakupu 2nd hand sluÅ”alk je treba pomisliti tudi na higiensko plat.


Cena novih AKG K701 je sedaj okrog 150EUR. Cena priporoĆØenega Schiit (Lyr-2) HedAp je okrog 500EUR. Cena Ezetich Bacillus, njegov vstopni model, je tudi 500EUR. Cena priporoĆØenega Violectric HPA V200 je 1000EUR.

Tako, da je verjetno vstopna cena novega sistema z K701 res okoli 650EUR.

Zanima pa me v kakŔnem razmerju naj bi bil DAC glede na ocenjen analogni del. Jaz bi digitalni signal jemal iz Apple AirPort Express in ga preko Toslinka povezal z DAC-om.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
benma je napisal/a:
@submat50: dober zvok ima vedno svojo ceno. ƈe kupujeÅ” 2nd hand, je minimum cca. 600-700 eur za slusalke in amp. skupaj. Vse kar je manj, so kompromisi. Pri nakupu 2nd hand sluÅ”alk je treba pomisliti tudi na higiensko plat.


Cena novih AKG K701 je sedaj okrog 150EUR. Cena priporoĆØenega Schiit (Lyr-2) HedAp je okrog 500EUR. Cena Ezetich Bacillus, njegov vstopni model, je tudi 500EUR. Cena priporoĆØenega Violectric HPA V200 je 1000EUR.

Tako, da je verjetno vstopna cena novega sistema z K701 res okoli 650EUR.

Zanima pa me v kakŔnem razmerju naj bi bil DAC glede na ocenjen analogni del. Jaz bi digitalni signal jemal iz Apple AirPort Express in ga preko Toslinka povezal z DAC-om.


DACa vsekakor ne gre podcenjevati. Ima zelo velik vpliv na kakovost zvoka celotne verige. Seveda je pomemben tudi vir zvoka. Z DACom lahko tudi nekoliko spremeniÅ” barvo zvoka celotne verige. ƈe bi rad zvok nekoliko osvetlil, izberi DAC s Sabre ĆØipom, potemniÅ” ga z Wolfsonom ali AKM, bolj nevtralni so Burr Browni.

Pomembno pri odloĆØitvi je tudi, ali ga kupujeÅ” za kratek ĆØas ali za daljÅ”e obdobje in ali so ti pomembne razne modne muhe (npr. DSD).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, da ima DAC pomembno vlogo.

V mojem primeru nastopajo Ŕtiri komponente: AirPotExpress, DAC, HeadAmp in SluŔalke.

Format zapisa je ALAC 16/44,1 - nobenih novotarij.

@Benma za HeadAmp in sluŔalke si ocenil kot minimum 650EUR. Koliko pa naj bi stal DAC ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 05, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Se strinjam, da ima DAC pomembno vlogo.

V mojem primeru nastopajo Ŕtiri komponente: AirPotExpress, DAC, HeadAmp in SluŔalke.

Format zapisa je ALAC 16/44,1 - nobenih novotarij.

@Benma za HeadAmp in sluŔalke si ocenil kot minimum 650EUR. Koliko pa naj bi stal DAC ?


Vsaj 500eur za kakŔno rabljeno varianto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 06, 2017 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti prodam matrix dac za 400, sabre ĆØip.
http://matrix-digi.com/en/products/122/index.html#page3
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 09, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Se strinjam, da ima DAC pomembno vlogo.

V mojem primeru nastopajo Ŕtiri komponente: AirPotExpress, DAC, HeadAmp in SluŔalke.

Format zapisa je ALAC 16/44,1 - nobenih novotarij.

@Benma za HeadAmp in sluŔalke si ocenil kot minimum 650EUR. Koliko pa naj bi stal DAC ?


Na ebayu sem videl nekaj primerkov musical fidelity sdac. Gre za zelo solidno kombinirano napravo po ugodni ceni (od 600 eurov dalje, rabljeni). Vredno razmisleka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa priporoĆØam Aune S16. Veliko veliko DAC-a za ta denar (600ā‚¬).
Sem imel Naim DAC V1 in Rega Brio-R pred Aune in sem zlahka pozabil na njiju. Kolega ima Aune S16 v sistemu za nekaj ĆØez 20000ā‚¬ Wink

Hugo TT je bil boljÅ”i kakÅ”nih 10% v vsem. Pa je cena 4000ā‚¬ Confused

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 10, 2017 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Jaz pa priporoĆØam Aune S16. Veliko veliko DAC-a za ta denar (600ā‚¬).
Sem imel Naim DAC V1 in Rega Brio-R pred Aune in sem zlahka pozabil na njiju. Kolega ima Aune S16 v sistemu za nekaj ĆØez 20000ā‚¬ Wink

Hugo TT je bil boljÅ”i kakÅ”nih 10% v vsem. Pa je cena 4000ā‚¬ Confused

lp,
Simon


Sam imam zanimivo izkuÅ”njo glede te teme. Že dolga leta posedujem sluÅ”alke "Sennheiser HD 600" z extra Kimber povezovalnim kablom (za moja uÅ”esa bile nekoliko boljÅ”e od HD 650). SluÅ”alke sem imel tekom let prikljuĆØene na ustrezni vhod integriranih ojaĆØavalcev (v glavnem Accuphase modeli). Pred dobrim letom sem hotel narediti znaten korak v smislu tovrstnega izboljÅ”anja in sem nabavil nove "Sennheiser HD 800 S" (ca. 1400 EUR s priloženim XLR kablom) in ojaĆØevalec "Violectric HPA V 280" (ca. 1300 EUR). Po dokajÅ”nem razoĆØaranju nad zvokom tega kompleta sem oboje, po par mesecih "ulavfavanja" (nobenega izboljÅ”anja zvoka napram novim komponentam!) uspel po hudih mukah konĆØno prodati, seveda z krepko izgubo.
OdloĆØil sem se da obdržim stare "HD 600" in nato nabavil kitajski lampaÅ”ki sluÅ”alkarski ojaĆØevalec "Little Dot MKII" (ca. 200 EUR) ter dodatni set drive in power lamp (Siemens, Mullard, Novosibirsk.. kot nadomestek cenenih "stock" tubes). OjaĆØevalec namreĆØ omogoĆØa otroĆØje enostavni "tube rolling", s katerim lahko sliÅ”no spremeniÅ” karakteristike zvoka, ima pa tudi nastavljivi gain, ki ga prilagajaÅ” obĆØutljivosti/impedanci sluÅ”alk. Le-ta mi je sedaj dosti bolj posluÅ”ljiv od kliniĆØno-sterilnega, napetega, nemuzikaliĆØnega zvoka bistveno dražje (ca. 5-kratno)! prejÅ”ne kombinacije. Res pa je da je bil Little Dot razvit zlasti za kombiniranje z Sennheiser "HD serijo" sluÅ”alk (od 500-800 serije) in se domnevno na drugih sluÅ”alkah obnese relativno slabÅ”e (tako po testih na googlu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Naslednja
Stran 13 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe