Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FR zvočniški enoti
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 15:21    Naslov sporočila: FR zvočniški enoti Odgovori s citatom

Zdravo sotrpini odvisniki od vibracij!

V bližnji prihodnosti bi si umislil FR enoti, z izračunom ohišja pa bi se sam za(je)baval. Izdelava?? Bo že...(pomozi)

V oči mi je padel AudioNirvana Fenico ali kako že. 400,500€ za par. Tip škatle? Še ne vem. Mogoče raje za na polico kot pa z efektom. Ali pa tudi ne. Malo basa bi še prav prišlo. Stil? Orkesterski Embarassed

Kaj predlagate?
Hvala,Tx
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raje bi se odločil za Tannoy DC 12" hpd, alnico, varianta.
Basa dovolj poleg vrhunskega zvoka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nikoli več nočem delat nekaj z fr.dost sem se zeznu z velikimi hedlund horni (pa so baje skoraj max kar ti fr lahko ponudi)????? Rolling Eyes

mimogrede prodam.rabite ta velik kombi al pa kamion pa 2 ornk možakarja da jih naložite. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni tudi FR zvočniki niso pasali, Tannoy DC pa še kako Shocked
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
meni tudi FR zvočniki niso pasali, Tannoy DC pa še kako Shocked


vsak ima svoj okus. Wink


moj je definitivno usmerjen v vsaj 3 ali več sistemske zvočnike. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tro ali večsistemski zvočnik s kvalitetnimi in med seboj "enakovrednimi" enotami pa ne bo več "relativno" poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 17:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mako1 je napisal/a:
Tro ali večsistemski zvočnik s kvalitetnimi in med seboj "enakovrednimi" enotami pa ne bo več "relativno" poceni.


relativno poceni ni tudi 500 eur za par fr enot????kje je pa še škatla????

za 600 eur se prodajajo avacloni(samo pobarvani še niso in kretnica manjka) z seas in sb akustic enotami.in mislim da zadev res ne gre primerjat. Rolling Eyes pa on bi še bas rad imel......no way z fr . Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orkesterski stil .......z fr....... jaoooo meni. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, da pa alnico driverji "držijo" ceno, so zmeraj iskana roba in basa pri 12" ali 15" DC-ju je dovolj.
V primeru da rabiš "disco varianto" pa so subi obvezna oprema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fenico, blamaža moja..
O hornih,če so to korpusi, sem tudi razmišljal, Smile , rabil bi dve stari Amati tubi. Šalo na stran.

Tannoy? Kaj pa ti, AK, a kdo pozna?
Kateri so že imeli fenomenalen SPL vs. f???
še malo preverim....
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mako1 je napisal/a:
Zanimivo, da pa alnico driverji "držijo" ceno, so zmeraj iskana roba in basa pri 12" ali 15" DC-ju je dovolj.
V primeru da rabiš "disco varianto" pa so subi obvezna oprema.


zanimivo da marantz receiverji 2500 držijo ceno in so zelo iskani ( letnik 1980-2500 eur).ali pa sansui g 9000 ali technics sa 1000,vendar samo med določenimi ljudmi kot tvoji alnico driverji. Wink pa najbrž so bolj redki.
aha.... basa je tud tam več kot dovolj . Laughing ne rabiš suba....sto posto. Wink

dovolj basa ....hm....različno kakor za koga. Wink
sicer pa kdor rabi močan bas...in visoke tone z detajli in vsem kar gre zraven ...za njega fr zvočniki niso. Rolling Eyes

o orkestru pri fr pa raje ne bi razpravljal.pa najbrž se bi še kdo strinjal z menoj. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mako1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 7:30
Prispevkov: 58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najverjetneje obstaja dober razlog za "vrednost" določenih komponent skozi daljše obdobje. V večini primerov je to kvaliteta in posledično tradicija izdelka. Dvomim, da bi zdrav razum zapravljal za neki izdelek dvomljive kakovosti, morda le v primeru nostalgije, zbirateljstva, pa še to...

Res pa je, da obstaja "tisoč" resnic kaj je dobro in kaj slabo in v tem primeru naj presodijo ušesa potencialnega kupca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene bi pa zanimalo kaj o tej relaciji, ork.- fr.
se mi zdi druga glasba bolj navita v višivah in nižavah.
zadnja tipka na klavirju skoraj nima barve, razen udarca kladivca.
žrtvujem kakšen udarec činel in malo triagliranja.
Je problem v dinamiki?
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
mene bi pa zanimalo kaj o tej relaciji, ork.- fr.
se mi zdi druga glasba bolj navita v višivah in nižavah.
zadnja tipka na klavirju skoraj nima barve, razen udarca kladivca.
žrtvujem kakšen udarec činel in malo triagliranja.
Je problem v dinamiki?


činele ne boš izgubil ,le zvenele ne bodo kot morajo,izgubil boš pravi zvok kontrabasa,bobne .......zgoraj pa ufffff......too much.predlagam ti da poslušaš isti cd na dobrih 3 ali več sistemskih zvočnikih in na fr.najbrž ti bo kmalu jasno kaj vse boš izgubil(ali vsaj precej slabše slišal). Rolling Eyes

pa ni fora samo v orkestru.pri solo pevcih boš prikrajšan za mikro detajle ...rahli vdihi ko pevec zajame sapo,ko se mu rahlo zatrese glas ,izvenevanje posnetka pri kvalitetnih zvočnikih (in ojačevalcih) traja dlje,nekvalitetni ki niso tega sposobni predvajat tega enostavno ni,itd.....
sploh ti ne znam vsega povedat.tukaj je veliko stvari. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, ker jaz nočem slišat pevke ki vdihne, stola ki zaškripa, dirigenta, ki momlja, nočem, da se izpostavljajo vse nepotrebne malenkosti, rad bi slišal kot iz enega ušivega sedeža v kotu dvorane, ker imam tega zvoka IZ orkestra, poslušanega skoraj vsak dan polno kapo. Ne zanima me kako je na odru, to vem Confused
orc.perc!
Niha v višavah, saj vem...

Pa kdaj bodo nardili že ta j**** zvočnik?!!!
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe