Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LepŔe polovice & hifi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 10:40    Naslov sporočila: LepÅ”e polovice & hifi Odgovori s citatom

Ojla druŔtvo!

Dajmo kakÅ”no reĆØit na temo ženske & hifi...

Ali vam vaÅ”e predrage fejst komplicirajo, ko domov privleĆØete kakÅ”no novo hifi napravo? Se s tem sploh obremenjujejo oziroma imate povsem proste roke pri odloĆØanju? Kaj ĆØe vam neka naprava izgleda božansko, njej pa kot kanta za smeti?... kdo bo v tem primeru imel tazadnjo? Kako spetrigate lepÅ”e polovice?... morda v stilu ehhh žena, to sem si samo izposodil toliko da probam, potem pa to kar nekako ostane pri hiÅ”i? Morda kakÅ”na druga bolj "sofisticirana" metoda?

Kako kupujete hifi, da lepÅ”a polovica ne dobi živĆØnega zloma, ko sliÅ”i koliko to stane? Pri cenejÅ”ih napravah mislim da ni nekega težkega problema, saj se tu da v družinskem proraĆØunu marsikaj preÅ”muglat s sladkimi besedami, kakÅ”na pa je situacija pri dražjih napravah? Mislim tistih ki si jih ĆØlovek ne more privoÅ”ĆØiti kar tako, oziroma že mora vzeti hitri kredit, da si jih lahko kupi. Kako je tam? V takÅ”nem primeru sladke besede veĆØ ne zaležejo. Morebiti kakÅ”en pameten nasvet kako jih prinesti naokoli, da ne bo doma ognja v strehi? No tukaj bi jaz dal enega... kadar si imam imam privoÅ”ĆØiti kakÅ”no dražjo hifi napravo, vzamem hitri kredit za nekaj veĆØji znesek od tistega ki ga planiram zapraviti in tudi ženi kupim nekaj. Da me ĆØujete takrat celega polizanega... miÅ”ka, kaj si že rekla zadnjiĆØ da rabiÅ”? A tisto steklo keramiĆØno kuhalno ploÅ”ĆØo? Ni problema greva takoj... sam prej Å”e mimo one hifi trgovince na vogalu skoĆØim. Evo, pa je volk sit in koza cela. Very Happy Tistih par deset evrĆØkov veĆØ na mesec, ko bo znaÅ”al obrok se paĆØ ne sekiram, samo da je mir v hiÅ”i. Treba je biti malo diplomatski. Very Happy

Kako pa je kaj pri vas? Morebiti kakŔen pameten nasvet ki si ga je vredno zapomniti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe Laughing
Pri meni se je kar navadla na HI-FI. Se je že zgodil, da je mogla res pazit kako gre v sobo do pojstle, da ni oplazila kakÅ”nega zvoĆØnika od nekaj parov zvoĆØnikov, ki sem jih imel v majhni sobi. Sva pa tudi že bila na tem, da bi podpisala en papir, da ne bom niĆØ veĆØ kupoval, prodajal, pa spet nekej novega kupil...
Sva Å”la enkrat celo v NemĆØijo zarad HI-FI-ja, dvodnevna avantura samo zarad tega, ker sem ojaĆØevalec peljal prodat enmu nemcu, pa sva tam Å”e prespala, tip je mel ženo s Tajvana, res zanimivo. Seveda je marsikdaj potrebno za kakÅ”no kiklco pa ĆØevlje sežt v denarnico, ampak ni panike, sam da je mir, pa za vsazga nekej. Tut na HI-FI Show je veĆØkrat priÅ”la, ok ne zarad HI-FI-ja ampak samo mene pogledat:) No, pa tut v surroundu kakÅ”en film rada pogleda, predvsem strahljivke, da me pol za roko drži pa se stiska k men Very Happy . Jaz sem s svojo kar zadovoljen.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Tut na HI-FI Show je veĆØkrat priÅ”la, ok ne zarad HI-FI-ja ampak samo mene pogledat:)


Tranci si prepriĆØan, da je to zato ker ne more zdržati brez tebe? Da ne gre samo za kontrolo, da se prepriĆØa ali morebiti kje za vogalom ne lubĆØkaÅ” kakÅ”ne luÅ”tne hostese? Laughing

Kaj bi Å”ele bilo, ĆØe bi res Å”el kam, kjer pa je dosti ĆØeÅ”plovja? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja lepÅ”a polovica ima rada glasbo. Njen letni obisk koncertov je verjetno veĆØji od veĆØine avdiofilov. Ima tudi kritiĆØno uho, kar pomeni,
da ni problemov pri nakupu novih komponent. Brez "kompenzacij". Skratka, idealna HIEND ženska.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Tudi moja lepŔa polovica je z muziko tako tako,najraje posluŔa kar vrtijo na radiju,ni nek poseben ljubitelj dobrega zvoka.
Zato pa ima poseben okus pri izbiri zvoĆØnikov. NamreĆØ pred ĆØasom sem naredil zvoĆØnike nahitro iz odpadnega materijala ter nenavadne oblike pa so ji tako vÅ”eĆØni da jih ne da od doma.

Nekaj slikic





LP Pinc76



LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kapo dol. Estetsko dovrÅ”eno in zelo vÅ”eĆØno.

Lahko naroĆØim par? Isti razlogi Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moji pa je resniĆØno ravno glede hi-fija. Ona si vrti muziko kar na svojih 5 eur zvoĆØniÅ”kih namesto na vrhunski opremi ki jo ima meter stran (poseg bi sicer bil prenaÅ”anje muzike na usb kljuĆØ ter na mojo kiÅ”to). Njej je paĆØ isto.

Ko brskam za zvoĆØniki ipd kramo kar suka z oĆØmi... ponavadi jo malo povpraÅ”am kaj si misli ko nameravam poĆØasi nabavit to pa ono... na koncu vpraÅ”am: Boli tebe k...? Pa se nasmeje. Ko ji vnoviĆØno povem, da je paĆØ to moj fetiÅ” je nekako ok. V skrajnem primeru pa grozim, da bom zaĆØel fuzbal gledat pa jo na tekme valĆØit pa se družit z navijaĆØi in ji govorit ure in ure o nogometu (kar se nikoli ne bo zgodilo a efekt groze je pravÅ”nji). In mirne duÅ”e hi-fi hobi sledi. Very Happy
Ni hi-fi friendly je pa drugaĆØe zelo vÅ”eĆØna boljÅ”a polovica. Lahko bi bilo mnogo mnogo slabÅ”e. Ne moremo imeti vsega, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 18:16    Naslov sporočila: Re: LepÅ”e polovice & hifi Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Ojla druŔtvo!

Dajmo kakÅ”no reĆØit na temo ženske & hifi...

Ali vam vaÅ”e predrage fejst komplicirajo, ko domov privleĆØete kakÅ”no novo hifi napravo? Se s tem sploh obremenjujejo oziroma imate povsem proste roke pri odloĆØanju? Kaj ĆØe vam neka naprava izgleda božansko, njej pa kot kanta za smeti?... kdo bo v tem primeru imel tazadnjo? Kako spetrigate lepÅ”e polovice?... morda v stilu ehhh žena, to sem si samo izposodil toliko da probam, potem pa to kar nekako ostane pri hiÅ”i? Morda kakÅ”na druga bolj "sofisticirana" metoda?

Kako kupujete hifi, da lepÅ”a polovica ne dobi živĆØnega zloma, ko sliÅ”i koliko to stane? Pri cenejÅ”ih napravah mislim da ni nekega težkega problema, saj se tu da v družinskem proraĆØunu marsikaj preÅ”muglat s sladkimi besedami, kakÅ”na pa je situacija pri dražjih napravah? Mislim tistih ki si jih ĆØlovek ne more privoÅ”ĆØiti kar tako, oziroma že mora vzeti hitri kredit, da si jih lahko kupi. Kako je tam? V takÅ”nem primeru sladke besede veĆØ ne zaležejo. Morebiti kakÅ”en pameten nasvet kako jih prinesti naokoli, da ne bo doma ognja v strehi? No tukaj bi jaz dal enega... kadar si imam imam privoÅ”ĆØiti kakÅ”no dražjo hifi napravo, vzamem hitri kredit za nekaj veĆØji znesek od tistega ki ga planiram zapraviti in tudi ženi kupim nekaj. Da me ĆØujete takrat celega polizanega... miÅ”ka, kaj si že rekla zadnjiĆØ da rabiÅ”? A tisto steklo keramiĆØno kuhalno ploÅ”ĆØo? Ni problema greva takoj... sam prej Å”e mimo one hifi trgovince na vogalu skoĆØim. Evo, pa je volk sit in koza cela. Very Happy Tistih par deset evrĆØkov veĆØ na mesec, ko bo znaÅ”al obrok se paĆØ ne sekiram, samo da je mir v hiÅ”i. Treba je biti malo diplomatski. Very Happy

Kako pa je kaj pri vas? Morebiti kakŔen pameten nasvet ki si ga je vredno zapomniti?


Hahaha, ne me basat Laughing Laughing Laughing

Samo ne reĆØi, da ti je ženkica budget skenslala na min in ti odvzela pravico do uporabe banĆØnega raĆØuna? Zdaj pa iÅ”ĆØeÅ” možne reÅ”itve za izhod?
Kako je imel vĆØasih Jonas?
Želite poloviĆØko? Glas ljudstva ali klic v sili? Very Happy

Emm, tudi moja ne komplicira, ker je sedaj že opazila da obstaja razliko med mojim sistemom in navadno kramo iz MeĆØkatorja. Tako da ni problemov.
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim da imamo vsi iste probleme. Pri meni je bil skoraj isti problem. Moja je zelo trmasta. PraktiĆØno se morem skregat, ĆØe hoĆØem kej dobiti. Moja metoda je, ĆØe mi ne pusti da kupim kej, ji reĆØem: ĆØe mi ne pustiÅ”, da to kupim, me ne vidiÅ” veĆØ in potem popusti. DrugaĆØe ne vem kako ji uspe ampak njej so vÅ”eĆØ tisti zvoĆØniki, ki so najdražji. Ene par primerov:
b&w nautilus
http://www.dxradio.cz/jidxc/top02_02.jpg
b&w Signature Diamond
http://techdigest.tv/bowers_wilkins_signature_diamond_speakers.jpg
kef muon
http://i195.photobucket.com/albums/z52/muratos/muon_display_kef.jpg
najlepÅ”i pa so ji tej ĆØrno beli cabasse
http://www.moxtone.com/images/Cabasse.jpg
ni kej ženske nehote znajo kaj je drago.
Trenutno imam kefe 3005. Njena politika morajo bit ĆØim manjÅ”i, najraje bi imela da so tako majhni, da se jih sploh ne vidi.
Da ne govorimo, da ko smo Ŕli v big bang, se je zalepla da tiste standardne lepe home theater sisteme, neki v tem stilu
http://www.sz-wholesale.com/uploadFiles/HOME%20THEATER_547.jpg
in ni hotela popustit. Potem sem rekel prodajalcu ĆØe lahko da malo naglas in sem takoj videl, da to nikoli ne bom kupil. Raje nimam niĆØ kot to.
Zdej pa jo poĆØasi navajam neki v stilu kef xq serije.
V glavnem more bit v piano black oz black gloss barvi. In spet smo tam kot zanalaÅ”ĆØ so v tej barvi samo ta boljÅ”e serije zvoĆØnikov posameznih znamk. Skratka njihov moto je: nima veze kvaliteta glavno da je estetika.
Mimogrede eno vpraÅ”anje. Pozna kdo kakÅ”no trgovino oz servis, ki se ukvarja z barvanjem zvoĆØnikov v black gloss barvo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 00:05    Naslov sporočila: Re: LepÅ”e polovice & hifi Odgovori s citatom

Gorazd je napisal/a:

Hahaha, ne me basat Laughing Laughing Laughing

Samo ne reĆØi, da ti je ženkica budget skenslala na min in ti odvzela pravico do uporabe banĆØnega raĆØuna? Zdaj pa iÅ”ĆØeÅ” možne reÅ”itve za izhod?
Kako je imel vĆØasih Jonas?
Želite poloviĆØko? Glas ljudstva ali klic v sili? Very Happy


Laughing Laughing Laughing

Jaz na sreĆØo nimam problemov z ženo v zvezi hifija. Naredim tako kot pravim... vzamem hitri kredit, kupim Å”e njej nekaj in zdrava Marija.

Sicer pa sem itak že navajen kreditov. ƈe ne za bajto, pa za avto, ferÅ”terkerijo ali kaj drugega. Po naravi sem zajeban tip in ĆØe se nekaj odloĆØim, recimo upiknem v novo komponento, si to tudi privoÅ”ĆØim, razen ĆØe bombe sekajo ali avion dol pade. Samo enkrat se živi in kdaj pa si bo ĆØlovek kaj privoÅ”ĆØil za duÅ”o ĆØe ne sedaj ko je Å”e relativno mlad. ƈez par deset let, ali verjetno že kar prej nas bo ta stresni življenjski tempo kjer se vse odvija z astronomsko brzino itak pokopal in drugaĆØe ne bomo imeli niĆØ od življenja. Zato živeli krediti. Laughing

Porka motorka... banka bi mi naslednjega morala dati pod boljŔimi pogoji, glede na to da jim delam reklamo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 01:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, ha, sve su žene iste: samo, da HiFi lepo izgleda, ni važno kako igra, samo da so elegantni srebrni ali ĆØrni gloss zvoĆØniki, pa je. ƈlovek jih mora imeti rad...
Xray80, vidim, da žena želi Nautiluse. ImaÅ” sreĆØo, saj so cca. 40.000ā‚¬ cenejÅ”i od Muon-ov, he, he


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinc76 za foro sem ji pokazal tvoje zvoĆØnike, ĆØeprav sem že vedel odgovor. In je rekla takoj, te zvoĆØnike bi pa imela. ƈim je ĆØrna ali bela ni problem, v tem primeru je Å”e boljÅ”e, ker gre za ĆØrno belo kombinacijo. Ko pa je Å”e nestandardna oblika vmes sem 100% da bo za. Jaz mislim, da ĆØe bi se naÅ”el kdo, ki bi delal v Sloveniji take zvoĆØnike kot jih je pinc76 naredil, Å”e posebej v ĆØrni ali beli gloss kombinaciji neznaĆØilne oblike, bi tudi mi moÅ”ki z lahkoto kupovali, saj bi jim ženske takoj privolile. Samo Å”e dober zvok bi morali imet in bi potem Å”e moÅ”ki del bil za. Aja imaÅ” pohvale tudi z moje strani glede zvoĆØnikov. Pred kratkim so se na bolhi eni dynaudio prodajali za 500 eurov v obliki piramide. Te je rekla da bi tudi imela. Glede barvanja v gloss barvo pa sem na internetu naÅ”el kar nekaj ĆØlankov, tako da vem da se da, samo jaz bi raje komu dal da mi naredi zaprav, ĆØe bi se odloĆØil da kakÅ”en 5.1 sistem, katerega ni mogoĆØe dobiti v ĆØrni gloss barvi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ženske nekaterim kratico HIFI zamenjajo v HIWI. Twisted Evil

Tole me spominja na un vic, ko žensko vpraÅ”ajo kak novi avto imajo doma, pa pravi, da rdeĆØega ... Laughing

Niso vse take. Je..t ga, z žensko, ki me ne bi sprejela kot velikega ljubitelja glasbe in s tem avdiofila, ne bi bil skupaj.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja draga mi ne dela problemov v zvezi nabave novih komponent,
dokler je to v mejah normale. V teh letih se je navadla,da precej vlagam
v hifi. Malo me sicer debelo gleda ko nosim na probo razne kable in me
spraÅ”uje zakaj imam Gardena cevi priklopljene na hifi,drugaĆØe je pa ok.
Nažalost pa nima niti najmanjŔega posluha za kvaliteteten zvok,zato je
za njo namizni tranzistor mega highend. Tudi pri glasbi sva totalno nasprotje.
Jaz posluÅ”am jazz, akustiko,klasiko,.... ona ZeĆØiĆØa,Stavrosa,Ceco.....
Å e moram kaj dodat?
DrugaĆØe pa jaz tudi uporabljam taktiko,ki jo je omenil AljoÅ”a. Je že zadovoljna
ĆØe ji kupim kaj za obleĆØt.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2016 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem pa videl tole sliko sem jo pa moral objavit - dobro poglejte kakŔne zadeve so na kupu. Mislim da je slika Ŕla v pravo temo:)


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe