Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Lepše polovice & hifi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 10:40    Naslov sporočila: Lepše polovice & hifi Odgovori s citatom

Ojla društvo!

Dajmo kakšno rečit na temo ženske & hifi...

Ali vam vaše predrage fejst komplicirajo, ko domov privlečete kakšno novo hifi napravo? Se s tem sploh obremenjujejo oziroma imate povsem proste roke pri odločanju? Kaj če vam neka naprava izgleda božansko, njej pa kot kanta za smeti?... kdo bo v tem primeru imel tazadnjo? Kako spetrigate lepše polovice?... morda v stilu ehhh žena, to sem si samo izposodil toliko da probam, potem pa to kar nekako ostane pri hiši? Morda kakšna druga bolj "sofisticirana" metoda?

Kako kupujete hifi, da lepša polovica ne dobi živčnega zloma, ko sliši koliko to stane? Pri cenejših napravah mislim da ni nekega težkega problema, saj se tu da v družinskem proračunu marsikaj prešmuglat s sladkimi besedami, kakšna pa je situacija pri dražjih napravah? Mislim tistih ki si jih človek ne more privoščiti kar tako, oziroma že mora vzeti hitri kredit, da si jih lahko kupi. Kako je tam? V takšnem primeru sladke besede več ne zaležejo. Morebiti kakšen pameten nasvet kako jih prinesti naokoli, da ne bo doma ognja v strehi? No tukaj bi jaz dal enega... kadar si imam imam privoščiti kakšno dražjo hifi napravo, vzamem hitri kredit za nekaj večji znesek od tistega ki ga planiram zapraviti in tudi ženi kupim nekaj. Da me čujete takrat celega polizanega... miška, kaj si že rekla zadnjič da rabiš? A tisto steklo keramično kuhalno ploščo? Ni problema greva takoj... sam prej še mimo one hifi trgovince na vogalu skočim. Evo, pa je volk sit in koza cela. Very Happy Tistih par deset evrčkov več na mesec, ko bo znašal obrok se pač ne sekiram, samo da je mir v hiši. Treba je biti malo diplomatski. Very Happy

Kako pa je kaj pri vas? Morebiti kakšen pameten nasvet ki si ga je vredno zapomniti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe Laughing
Pri meni se je kar navadla na HI-FI. Se je že zgodil, da je mogla res pazit kako gre v sobo do pojstle, da ni oplazila kakšnega zvočnika od nekaj parov zvočnikov, ki sem jih imel v majhni sobi. Sva pa tudi že bila na tem, da bi podpisala en papir, da ne bom nič več kupoval, prodajal, pa spet nekej novega kupil...
Sva šla enkrat celo v Nemčijo zarad HI-FI-ja, dvodnevna avantura samo zarad tega, ker sem ojačevalec peljal prodat enmu nemcu, pa sva tam še prespala, tip je mel ženo s Tajvana, res zanimivo. Seveda je marsikdaj potrebno za kakšno kiklco pa čevlje sežt v denarnico, ampak ni panike, sam da je mir, pa za vsazga nekej. Tut na HI-FI Show je večkrat prišla, ok ne zarad HI-FI-ja ampak samo mene pogledat:) No, pa tut v surroundu kakšen film rada pogleda, predvsem strahljivke, da me pol za roko drži pa se stiska k men Very Happy . Jaz sem s svojo kar zadovoljen.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Tut na HI-FI Show je večkrat prišla, ok ne zarad HI-FI-ja ampak samo mene pogledat:)


Tranci si prepričan, da je to zato ker ne more zdržati brez tebe? Da ne gre samo za kontrolo, da se prepriča ali morebiti kje za vogalom ne lubčkaš kakšne luštne hostese? Laughing

Kaj bi šele bilo, če bi res šel kam, kjer pa je dosti češplovja? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja lepša polovica ima rada glasbo. Njen letni obisk koncertov je verjetno večji od večine avdiofilov. Ima tudi kritično uho, kar pomeni,
da ni problemov pri nakupu novih komponent. Brez "kompenzacij". Skratka, idealna HIEND ženska.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Tudi moja lepša polovica je z muziko tako tako,najraje posluša kar vrtijo na radiju,ni nek poseben ljubitelj dobrega zvoka.
Zato pa ima poseben okus pri izbiri zvočnikov. Namreč pred časom sem naredil zvočnike nahitro iz odpadnega materijala ter nenavadne oblike pa so ji tako všečni da jih ne da od doma.

Nekaj slikic





LP Pinc76



LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kapo dol. Estetsko dovršeno in zelo všečno.

Lahko naročim par? Isti razlogi Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moji pa je resnično ravno glede hi-fija. Ona si vrti muziko kar na svojih 5 eur zvočniških namesto na vrhunski opremi ki jo ima meter stran (poseg bi sicer bil prenašanje muzike na usb ključ ter na mojo kišto). Njej je pač isto.

Ko brskam za zvočniki ipd kramo kar suka z očmi... ponavadi jo malo povprašam kaj si misli ko nameravam počasi nabavit to pa ono... na koncu vprašam: Boli tebe k...? Pa se nasmeje. Ko ji vnovično povem, da je pač to moj fetiš je nekako ok. V skrajnem primeru pa grozim, da bom začel fuzbal gledat pa jo na tekme valčit pa se družit z navijači in ji govorit ure in ure o nogometu (kar se nikoli ne bo zgodilo a efekt groze je pravšnji). In mirne duše hi-fi hobi sledi. Very Happy
Ni hi-fi friendly je pa drugače zelo všečna boljša polovica. Lahko bi bilo mnogo mnogo slabše. Ne moremo imeti vsega, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 18:16    Naslov sporočila: Re: Lepše polovice & hifi Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Ojla društvo!

Dajmo kakšno rečit na temo ženske & hifi...

Ali vam vaše predrage fejst komplicirajo, ko domov privlečete kakšno novo hifi napravo? Se s tem sploh obremenjujejo oziroma imate povsem proste roke pri odločanju? Kaj če vam neka naprava izgleda božansko, njej pa kot kanta za smeti?... kdo bo v tem primeru imel tazadnjo? Kako spetrigate lepše polovice?... morda v stilu ehhh žena, to sem si samo izposodil toliko da probam, potem pa to kar nekako ostane pri hiši? Morda kakšna druga bolj "sofisticirana" metoda?

Kako kupujete hifi, da lepša polovica ne dobi živčnega zloma, ko sliši koliko to stane? Pri cenejših napravah mislim da ni nekega težkega problema, saj se tu da v družinskem proračunu marsikaj prešmuglat s sladkimi besedami, kakšna pa je situacija pri dražjih napravah? Mislim tistih ki si jih človek ne more privoščiti kar tako, oziroma že mora vzeti hitri kredit, da si jih lahko kupi. Kako je tam? V takšnem primeru sladke besede več ne zaležejo. Morebiti kakšen pameten nasvet kako jih prinesti naokoli, da ne bo doma ognja v strehi? No tukaj bi jaz dal enega... kadar si imam imam privoščiti kakšno dražjo hifi napravo, vzamem hitri kredit za nekaj večji znesek od tistega ki ga planiram zapraviti in tudi ženi kupim nekaj. Da me čujete takrat celega polizanega... miška, kaj si že rekla zadnjič da rabiš? A tisto steklo keramično kuhalno ploščo? Ni problema greva takoj... sam prej še mimo one hifi trgovince na vogalu skočim. Evo, pa je volk sit in koza cela. Very Happy Tistih par deset evrčkov več na mesec, ko bo znašal obrok se pač ne sekiram, samo da je mir v hiši. Treba je biti malo diplomatski. Very Happy

Kako pa je kaj pri vas? Morebiti kakšen pameten nasvet ki si ga je vredno zapomniti?


Hahaha, ne me basat Laughing Laughing Laughing

Samo ne reči, da ti je ženkica budget skenslala na min in ti odvzela pravico do uporabe bančnega računa? Zdaj pa iščeš možne rešitve za izhod?
Kako je imel včasih Jonas?
Želite polovičko? Glas ljudstva ali klic v sili? Very Happy

Emm, tudi moja ne komplicira, ker je sedaj že opazila da obstaja razliko med mojim sistemom in navadno kramo iz Mečkatorja. Tako da ni problemov.
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim da imamo vsi iste probleme. Pri meni je bil skoraj isti problem. Moja je zelo trmasta. Praktično se morem skregat, če hočem kej dobiti. Moja metoda je, če mi ne pusti da kupim kej, ji rečem: če mi ne pustiš, da to kupim, me ne vidiš več in potem popusti. Drugače ne vem kako ji uspe ampak njej so všeč tisti zvočniki, ki so najdražji. Ene par primerov:
b&w nautilus
http://www.dxradio.cz/jidxc/top02_02.jpg
b&w Signature Diamond
http://techdigest.tv/bowers_wilkins_signature_diamond_speakers.jpg
kef muon
http://i195.photobucket.com/albums/z52/muratos/muon_display_kef.jpg
najlepši pa so ji tej črno beli cabasse
http://www.moxtone.com/images/Cabasse.jpg
ni kej ženske nehote znajo kaj je drago.
Trenutno imam kefe 3005. Njena politika morajo bit čim manjši, najraje bi imela da so tako majhni, da se jih sploh ne vidi.
Da ne govorimo, da ko smo šli v big bang, se je zalepla da tiste standardne lepe home theater sisteme, neki v tem stilu
http://www.sz-wholesale.com/uploadFiles/HOME%20THEATER_547.jpg
in ni hotela popustit. Potem sem rekel prodajalcu če lahko da malo naglas in sem takoj videl, da to nikoli ne bom kupil. Raje nimam nič kot to.
Zdej pa jo počasi navajam neki v stilu kef xq serije.
V glavnem more bit v piano black oz black gloss barvi. In spet smo tam kot zanalašč so v tej barvi samo ta boljše serije zvočnikov posameznih znamk. Skratka njihov moto je: nima veze kvaliteta glavno da je estetika.
Mimogrede eno vprašanje. Pozna kdo kakšno trgovino oz servis, ki se ukvarja z barvanjem zvočnikov v black gloss barvo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 00:05    Naslov sporočila: Re: Lepše polovice & hifi Odgovori s citatom

Gorazd je napisal/a:

Hahaha, ne me basat Laughing Laughing Laughing

Samo ne reči, da ti je ženkica budget skenslala na min in ti odvzela pravico do uporabe bančnega računa? Zdaj pa iščeš možne rešitve za izhod?
Kako je imel včasih Jonas?
Želite polovičko? Glas ljudstva ali klic v sili? Very Happy


Laughing Laughing Laughing

Jaz na srečo nimam problemov z ženo v zvezi hifija. Naredim tako kot pravim... vzamem hitri kredit, kupim še njej nekaj in zdrava Marija.

Sicer pa sem itak že navajen kreditov. Če ne za bajto, pa za avto, feršterkerijo ali kaj drugega. Po naravi sem zajeban tip in če se nekaj odločim, recimo upiknem v novo komponento, si to tudi privoščim, razen če bombe sekajo ali avion dol pade. Samo enkrat se živi in kdaj pa si bo človek kaj privoščil za dušo če ne sedaj ko je še relativno mlad. Čez par deset let, ali verjetno že kar prej nas bo ta stresni življenjski tempo kjer se vse odvija z astronomsko brzino itak pokopal in drugače ne bomo imeli nič od življenja. Zato živeli krediti. Laughing

Porka motorka... banka bi mi naslednjega morala dati pod boljšimi pogoji, glede na to da jim delam reklamo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 01:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, ha, sve su žene iste: samo, da HiFi lepo izgleda, ni važno kako igra, samo da so elegantni srebrni ali črni gloss zvočniki, pa je. Človek jih mora imeti rad...
Xray80, vidim, da žena želi Nautiluse. Imaš srečo, saj so cca. 40.000€ cenejši od Muon-ov, he, he


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinc76 za foro sem ji pokazal tvoje zvočnike, čeprav sem že vedel odgovor. In je rekla takoj, te zvočnike bi pa imela. Čim je črna ali bela ni problem, v tem primeru je še boljše, ker gre za črno belo kombinacijo. Ko pa je še nestandardna oblika vmes sem 100% da bo za. Jaz mislim, da če bi se našel kdo, ki bi delal v Sloveniji take zvočnike kot jih je pinc76 naredil, še posebej v črni ali beli gloss kombinaciji neznačilne oblike, bi tudi mi moški z lahkoto kupovali, saj bi jim ženske takoj privolile. Samo še dober zvok bi morali imet in bi potem še moški del bil za. Aja imaš pohvale tudi z moje strani glede zvočnikov. Pred kratkim so se na bolhi eni dynaudio prodajali za 500 eurov v obliki piramide. Te je rekla da bi tudi imela. Glede barvanja v gloss barvo pa sem na internetu našel kar nekaj člankov, tako da vem da se da, samo jaz bi raje komu dal da mi naredi zaprav, če bi se odločil da kakšen 5.1 sistem, katerega ni mogoče dobiti v črni gloss barvi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ženske nekaterim kratico HIFI zamenjajo v HIWI. Twisted Evil

Tole me spominja na un vic, ko žensko vprašajo kak novi avto imajo doma, pa pravi, da rdečega ... Laughing

Niso vse take. Je..t ga, z žensko, ki me ne bi sprejela kot velikega ljubitelja glasbe in s tem avdiofila, ne bi bil skupaj.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja draga mi ne dela problemov v zvezi nabave novih komponent,
dokler je to v mejah normale. V teh letih se je navadla,da precej vlagam
v hifi. Malo me sicer debelo gleda ko nosim na probo razne kable in me
sprašuje zakaj imam Gardena cevi priklopljene na hifi,drugače je pa ok.
Nažalost pa nima niti najmanjšega posluha za kvaliteteten zvok,zato je
za njo namizni tranzistor mega highend. Tudi pri glasbi sva totalno nasprotje.
Jaz poslušam jazz, akustiko,klasiko,.... ona Zečiča,Stavrosa,Ceco.....
Še moram kaj dodat?
Drugače pa jaz tudi uporabljam taktiko,ki jo je omenil Aljoša. Je že zadovoljna
če ji kupim kaj za oblečt.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2016 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem pa videl tole sliko sem jo pa moral objavit - dobro poglejte kakšne zadeve so na kupu. Mislim da je slika šla v pravo temo:)


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe