Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AUDIO VIDEO SHOW, ZAGREB 2009
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2009 15:23    Naslov sporočila: AUDIO VIDEO SHOW, ZAGREB 2009 Odgovori s citatom

Poteka od 30.10-31.10. v hotelu Sheraton.
Potem pa še obisk kluba, našega sosednjega audio foruma.
Baje dobijo novi tepih. Shocked Uigran!

Seveda, še Diamond-i 10!

Ali kdo med vami gre?
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2009 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo mene tako na showu kot nato v klubu. Sem si uspel urediti prosto soboto in že komaj čakam. Razz

V njihovem klubu je vedno enkratna atmosfera. Na izmene poslušanje postavljenega sistema, čvek, pivo, poslušanje, čvek, pivo, pa kaj še človek želi lepšega. Če ima kdo željo spoznati nove prijatelje, so ti klubaši pravi naslov. Se mi še ni zgodilo, da ne bi pri njih zagreznil do jutra. Res, sami fajn pobi. Cool

Se vidimo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 02:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratka reportažica z moje strani...


Letošnji Zagrebški audio show je bil v primerjavi z lanskim letom okrnjen vendar bolj v številu razstavljavcev kot v kvaliteti zvoka. Letos je bilo celotno dogajanje poleg predverja usmerjeno na salone v prvem nadstropju, drugo nadstropje (male sobe) je bilo prazno. Vendar sem vseeno za celoten, žal časovno omejen pregled dogajanja porabil kar nekaj ur. Zvok je bil namreč v nekaterih sobah (natančneje dveh) tako mamljiv, da se ni bilo lahko odlepit od stola. Zanimivo je bilo, da sem imel ves čas vtis, da so se razstavljalci precej potrudili za prezentacijo tako z sestavo sistema kot z izborom glasbe in seveda jakosti le te.


Nekaj foto utrinkov:


Dogajanje v pritličju:




Emerald Physic CS 3 zvočnik, ki deluje v open baffle principu s pomočjo DSP ekvalizerja. Zaradi konstrukcije zvočniške enote zelo ozek sweet spot, vendar za open baffle način delovanja zelo poln in dinamičen zvok. Občutek sen imel da je v sami DSP nastavitvah bilo še kar nekaj rezerve.





Za moja ušesa najboljši sistem sejma. Vir: Silent Music Server, Berkeley Alpha DAC, Spectral pred in končna amplifikacija, Kubala Sosna kablovje in Eggleston Nine zvočniki z Morel zvočniškimi enotami. Ne glede na izbor glasbe je sistem zvenel izrazito analogno, naravnost mamljivo.






Se nadaljuje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 03:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ubiq / Media audio:




Prezentacija Sonus Faber Liuto zvočnikov z Audio Research elektroniko. Zvok soliden, dinamičen, mali trosistemski zvočnik je nekajkrat kar konkretno stresel strop iz gips plošč.




Sistem nam znan že iz M-hotela. Zvok Avantgarde Duo "trobent" je bil izjemno odprt, dinamičen in živahen z težiščem na srednjetonskem območju.




Prezentacija nove serije PMC zvočnikov, tokrat v navezi z lampaškim ojačevalnikom.




Še en zelo mamljivo zveneč sistem: Audio Physic Cardeas zvočniki z T+A elektroniko. Zanimiva je bila neposredna primerjava z najmanjšim AP zvočnikom...karakter zvoka se kljub 10 kratni razliki v ceni ni drastično spremenil.








THE END Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sejem je bil odličen! Ravno pravšnje število razstavljalcev da se je dalo vse v miru pogledat. Slika na 2:35 Philips LCDju je bila naravnost neverjetna!
Kar se tiče audia je bil pa zmagovalec po mojem mnenju Audio Note sistem in to daleč pred vsemi. Definitivno se je pokazalo veliko denarja, veliko muzike... Tako dobrega zvoka pa že dolgo nisem slišal Shocked , samo cena Crying or Very sad
Na žalost smo najprej obiskali to sobo pa je potem vse ostalo zvenelo nekako brezveze Smile
No, dobri so bili tudi Spectral+Eggelstoni in pa SF Luito, a tu po moje ni bilo fer da so jih poganjali z Audio Research Reference pred in končno + Ayre SACD playerjem. Me zanima kako ti zvočniki igrajo z kakšnim integrircem in playerjem za 2k eur.
Imeli so tudi zelo širok izbor LP plošč, pa tudi rabljene se je dalo kupit po ugodnih cenah.
Naslednje leto gremo obvezno spet, samo ne vem če bom šel še kdaj v Audio Note sobo...razen če zadanem na lotu Smile







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:
Sejem je bil odličen! Ravno pravšnje število razstavljalcev da se je dalo vse v miru pogledat. Slika na 2:35 Philips LCDju je bila naravnost neverjetna!
Kar se tiče audia je bil pa zmagovalec po mojem mnenju Audio Note sistem in to daleč pred vsemi. Definitivno se je pokazalo veliko denarja, veliko muzike... Tako dobrega zvoka pa že dolgo nisem slišal Shocked , samo cena Crying or Very sad
Na žalost smo najprej obiskali to sobo pa je potem vse ostalo zvenelo nekako brezveze Smile
No, dobri so bili tudi Spectral+Eggelstoni in pa SF Luito, a tu po moje ni bilo fer da so jih poganjali z Audio Research Reference pred in končno + Ayre SACD playerjem. Me zanima kako ti zvočniki igrajo z kakšnim integrircem in playerjem za 2k eur.
Imeli so tudi zelo širok izbor LP plošč, pa tudi rabljene se je dalo kupit po ugodnih cenah.
Naslednje leto gremo obvezno spet, samo ne vem če bom šel še kdaj v Audio Note sobo...razen če zadanem na lotu Smile







Citiram:





Hmmmm, zanimljivo !!!!
Ukusi so res različni, in to je lepo. Berem, slišam pohvale in manj al več vsi hvalijo Eggelston sobo. Audio Note se naenkrat pojavlja iz teme. Me veseli. Verjetno so dobra obadva sistema toda so čist različna. Vsak po svoje ima določene sonične kavalitete. Lepo bi bilo slišat (ako se da)
kašne so razlike ta dva sistema, sonični karakter, potencial ....... Kaj ti je bilo dobro kod enega in drugega sistema, kaj pa ne !!!!

_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni,
ma ne bi rekel da sta si po zvoku bila čisto nasprotje. Oba sta imela bolj topel zvok. Kar me je pri Eggelstonih motilo je bilo da zvok ni šel dosti v širino ampak le do mej zvočnikov. Globina je bila odlična, detalji in dinamika tudi. Drugače pa je to krasen sistem da ne bo pomote. Pri Audio Note sem imel občutek kot da igra cela stena, prav neverjetno. Ko sem si od blizu pogledal zvočnike mi ni bilo čisto jasno kako to prihaja iz ne prav velikih boksov. Nekako se mi je timber pri Audio Note zdel tisti pravi, nekako ko to slišiš veš da je to to Smile težko za opisat. Npr je dal neki drum solo na LPju, meni se je zdelo kot da bobnar bobna v živo v sobi Smile. Enako se je zgodilo pri jazzu, rocku...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dzigi je napisal/a:
markoni,
ma ne bi rekel da sta si po zvoku bila čisto nasprotje. Oba sta imela bolj topel zvok. Kar me je pri Eggelstonih motilo je bilo da zvok ni šel dosti v širino ampak le do mej zvočnikov. Globina je bila odlična, detalji in dinamika tudi. Drugače pa je to krasen sistem da ne bo pomote. Pri Audio Note sem imel občutek kot da igra cela stena, prav neverjetno. Ko sem si od blizu pogledal zvočnike mi ni bilo čisto jasno kako to prihaja iz ne prav velikih boksov. Nekako se mi je timber pri Audio Note zdel tisti pravi, nekako ko to slišiš veš da je to to Smile težko za opisat. Npr je dal neki drum solo na LPju, meni se je zdelo kot da bobnar bobna v živo v sobi Smile. Enako se je zgodilo pri jazzu, rocku...



Hvala dzigi !!!
To je to, in tko mi se je zdel da so razlike šle v to smer ker poznam audio note kakrakter. Je pa res da eni imaju radi pravi timber, ne pa "dinamiko",moč v korist realnega odra !!! Sem pa osebno tudi ljubitelj manjšega strupa.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vse je stvar okusa, audionote je vse glasbene zvrsti igral enako, po svojem karakterju in ne karakterju glasbe. ni šel pregloboko ni šel previsoko, oder je bil odmaknjen , vendar ni bilo globine, torej vsi odmaknjeni nastopajoči so bili izrazito pozicionirani eden zraven drugega. izrazito srednjetonsko področje, toplina s priokusom romantičnosti je božala ušesa.

mene je malo spominjalo na old school naim komponente
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

11duc je napisal/a:
vse je stvar okusa, audionote je vse glasbene zvrsti igral enako, po svojem karakterju in ne karakterju glasbe. ni šel pregloboko ni šel previsoko, oder je bil odmaknjen , vendar ni bilo globine, torej vsi odmaknjeni nastopajoči so bili izrazito pozicionirani eden zraven drugega. izrazito srednjetonsko področje, toplina s priokusom romantičnosti je božala ušesa.

mene je malo spominjalo na old school naim komponente



Zanimivo kar praviš glede Naima, sam sem ga imel kar nekaj časa, pa ne najdem nobene zvočne povezave z AN sistemom.
Glede globine in pozicioniranja nastopajočih imaš prav , a pri tem sistemu se vsaj meni to sploh ni zdelo pomembno. Zame je to eden tistih redkih sistemov kjer nisem poslušal kako kaj zveni itd... me je muzika preveč potegnila noter.
Je pa vse stvar okusa kot praviš, nekaterim je bil všeč zvok Avantgardov, jaz sem pa recimo pobegnil ven iz te sobe po 2 minutah, ker me je začela boleti glava Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kdaj je sejem letos? ali kdo gre iz mb?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZZBOY je napisal/a:
kdaj je sejem letos? ali kdo gre iz mb?


Kasno stiže kraljevič Marko na Kosovo polje Laughing

Zdaj pa resno...
Sejem je že bil, in sicer teden ali dva pred Ljubljanskim showom.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
ZZBOY je napisal/a:
kdaj je sejem letos? ali kdo gre iz mb?


Kasno stiže kraljevič Marko na Kosovo polje Laughing

Zdaj pa resno...
Sejem je že bil, in sicer teden ali dva pred Ljubljanskim showom.


Laughing Sejem bil in še bo... http://www.hifimedia.hr/ZGSHOW2009/ZAGREB_AUDIO_VIDEO_SHOW_2010/Home.html

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za inf.; torej 5.-7. november 2010, hotel Sheraton, ZG; lep dan, iztok
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2010 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups! Embarassed
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe