Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izidi novih albumov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 07, 2014 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bijelo Dugme BOX SET DELUXE

Cool
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Simon Limon



Pridružen/-a: Sre Apr 2013 16:08
Prispevkov: 58
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2014 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

najprej so eno kranjsko klobaso pojedl, pol pa na delo Smile http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/photos-of-pink-floyds-new-album-the-endless-river-on-vinyl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2014 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In pričakovano (potihem sem upal na več) slabo. Oziroma samo špilanje niti ne. Gilmour je itak CAR (filing špilanja, stil in ton kitare) katerega osebno uvrščam zelo visoko na lestvico kitaristov. Tako glede tega me ni skrbelo.
Žal pa "album" izpade slabo. Zelo neposrečeno. Brez neke povezave.
Pač se mi zdi vse tako na hitro skup zmetano samo, da je.
No itak pa velik več niti ni bilo za pričakovat. To ni to.

Mi je pa po površnem poslušanju najboljši komad na plati
It's What We Do. Kot celota definitivno najboljši.
Zakaj so se sploh spuščali v to?
Pustil bi Division Bell kot nek lep zaključek in to je to.

Gilmour naj raje dela na svojem solo albumu.

edit: pa Talkin' Hawkin' je tudi zelo ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 12, 2014 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GOV'T MULE - DARK SIDE OF THE MULE

The Mule Does Floyd!



Wink
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

janzi je napisal/a:
GOV'T MULE - DARK SIDE OF THE MULE

The Mule Does Floyd!



Wink


Tole je pa obvezen nakup... best of both worlds. Je pa to koncertni posnetek iz 2008, ki je bil dolg kar 3 ure. Cool
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm... vinilki ali ono 3CD + 1 DVD verzijo... sladka dilema...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




Neal Morse Band
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem tole vse skupaj prestavil v to temo, da v originalni ne bo še več "hude krvi in ljubosumja" kot jo je že. Pa še malo reklame oz. anti reklame bomo naredili.

Polona Kasal - Na cesti

audiofrik je napisal/a:
mogoče boljša primerjava pesmi Tomaža Pengova izpred koliko že let tudi v pogojih takih/onakvih pa današnji posnetki Polone Kasal v kao novih digi dagi top studijih....
ne govorim o interpretaciji ki seveda ni primerljiva ampak o posnetku oz še bolj rezultatu na vinilu...
Na srečo je Neci Falk na novem vinilu to dosti bolj uspelo

bogomir 4051 je napisal/a:

Zanimivo bi bilo slišati komentarje Polone Kasal, ki ste jo ravno omenili, o njenih posnetkih na očetovem hifi-ju, ki je, mimogrede, zelo visokega ranga.
lpm

audiofrik je napisal/a:
point je bil bolj v tem da se je z enim ali dvema mikrofonoma v ne ravno akustični sobi na prastarega dvokanalnega Revoxa dalo narediti marsikaj veliko boljše. in tudi danes tako opevani ATC če so recimo bili v masteringu ne pomagajo narediti izdelka res tipi top

očetov sistem tudi poznam in zelo dvomim da bi bilo tam kaj drugega slišati kot drugje-tudi fantje z založbe imajo svoje gramofone in kot vem niso ravno ponosni na izdelek....

Kaj dosti sploh ne bo treba spraševat Polone oz. g.Kasala, ker bo tako ali tako završalo, da smo se "spravili" na ta Polonin album. Je pa treba vedet, da je album nastal po principu "naredi sam" kjer je bila Polona tudi aranžerka, snemalka, producentka. Pri mixu ji je pomagal Aldo Ivančić, mastering pa je naredil Gregor Zemljič. Kolikor pa berem pa je tudi Polona sama že kar nekaj primerjala album z drugimi albumi. Kakšne pametne ocene albuma pa ni zasledit. Osebno vinila nisem poslušal sem pa poslušal "digi verzijo" iz računalnika. Če odmislim primerjavo s kultnim Pengovovim albumom, ki je dejansko brezpredmetna se mi tudi Polonini posnetki ne zdijo ravno tako zelo slabi. Ni kaj vsak začetek je težak še prav posebno, če si za vse sam. Bi bilo pa zanimivo, če bi ga posnel Aco.

Pogovor s Polono in Tomažem.
Priporočam poslušanje. Je tudi o Poloninem studiju "omara" in Tomaževem studiju "kopalnica" pa tudi o očetovem fetišu do vinila.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj me pa tako firbec matra, da bom moral to slišati, pa da sam presodim. Vsekakor pa je dobro imeti primerek takšnega "kontroverznega" albuma Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
nek_do@ "Kaj dosti sploh ne bo treba spraševat Polone oz. g.Kasala, ker bo tako ali tako završalo, da smo se "spravili" na ta Polonin album. Je pa treba vedet, da je album nastal po principu "naredi sam" kjer je bila Polona tudi aranžerka, snemalka, producentka. "

Ravno to sem poudaril, da sploh pri nas je kar "prirojena slovenska navada, naredi sam", dopoldne polagam ploščice, popoldne igram na veselici , zvečer pa miksam ... Če so temu primerni honorarji si nabavijo tudi ATCje, da se vidi raskoš Shocked Laughing Laughing Wink

Ti bom raje kar tukaj odgovoril, ker je @zuluf že kar "bolestno ljubosumen" za svojo "solato na svojem vrtičku".

Sem bil zelo na tvoji strani po razmišljanju ampak roko na srce sem vedno manj. Tako se sprašujem čemu neki, ker pri teh stroških prihaja samo do vprašanja si ali nisi oz. imaš ali pa nimaš. Potem pa še nabašeš na nekega kvazi profesionalca pa je vse skupaj še bolj boleče. Verjetno je bilo podobno pri Poloni. Pri tej skromni tiraži 250 vinilov in dolpotegih po 7 EVR se ji ne bi nikakor izšlo tako pa je in ima plato in svoj pečat na slo sceni.

@ajka mogoče malo mimo in neprimerno pa vendar. Zakaj pa imaš ti na sejmu hči in ne neke prof. hostese, zakaj ti žena naredi famozne kuglice in jih ne kupiš v čokoladnici, zakaj pa si sam fotografiraš in ne vzameš prof. fotografa za FB in int. stran in zakaj si verjetno sam posesaš zvečer galerijo. Zato pa si še vedno na sceni drugače te pa že davno ne bi bilo več. Kam pa globalno taka razmišljanja in dejanja peljejo je pa že drugo vprašanje. Daleč prav gotovo ne.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
nek_do@ "Kaj dosti sploh ne bo treba spraševat Polone oz. g.Kasala, ker bo tako ali tako završalo, da smo se "spravili" na ta Polonin album. Je pa treba vedet, da je album nastal po principu "naredi sam" kjer je bila Polona tudi aranžerka, snemalka, producentka. "

Ravno to sem poudaril, da sploh pri nas je kar "prirojena slovenska navada, naredi sam", dopoldne polagam ploščice, popoldne igram na veselici , zvečer pa miksam ... Če so temu primerni honorarji si nabavijo tudi ATCje, da se vidi raskoš Shocked Laughing Laughing Wink

Ti bom raje kar tukaj odgovoril, ker je @zuluf že kar "bolestno ljubosumen" za svojo "solato na svojem vrtičku".

Sem bil zelo na tvoji strani po razmišljanju ampak roko na srce sem vedno manj. Tako se sprašujem čemu neki, ker pri teh stroških prihaja samo do vprašanja si ali nisi oz. imaš ali pa nimaš. Potem pa še nabašeš na nekega kvazi profesionalca pa je vse skupaj še bolj boleče. Verjetno je bilo podobno pri Poloni. Pri tej skromni tiraži 250 vinilov in dolpotegih po 7 EVR se ji ne bi nikakor izšlo tako pa je in ima plato in svoj pečat na slo sceni.

@ajka mogoče malo mimo in neprimerno pa vendar. Zakaj pa imaš ti na sejmu hči in ne neke prof. hostese, zakaj ti žena naredi famozne kuglice in jih ne kupiš v čokoladnici, zakaj pa si sam fotografiraš in ne vzameš prof. fotografa za FB in int. stran in zakaj si verjetno sam posesaš zvečer galerijo. Zato pa si še vedno na sceni drugače te pa že davno ne bi bilo več. Kam pa globalno taka razmišljanja in dejanja peljejo je pa že drugo vprašanje. Daleč prav gotovo ne.


LP

Enostavno povedano, bil sem prevečkrat zraven tistih, ki delajo glasbo in to vseh vrst ali žal vseprevečkrat pojma nimajo kako to posneti. Ne boš verjel ni problem v denarju, vsaj pri tistih ne kjer sem bil zraven je problem samo v prepričanju ... (Je tudi audiofrik ta problem nakazal )
Ma ni kar brez veze šola za multimedijo pa še pol moraš kar nekaj prakse dobit, da ne streljaš kozlov ...
PS.: Ja, veš naših "kroglic" ne prodajamo, amaterski posnetki se pa Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Ned Jan 18, 2015 17:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So pa "kroglice" zanesljivo ene od najboljših in bi jih z veseljem kupil. Rajši kot fabrikate.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2015 02:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pravijo,,....to je narejeno mnogo boljše kot pa tri četrt ostale produkcije na svetu, komplementacija....
res ne vem na čem predvajate ?
zdej sem slišal na ukv,zelo dobro...
kje vam je subtilnost...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2015 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
pravijo,,....to je narejeno mnogo boljše kot pa tri četrt ostale produkcije na svetu, komplementacija....


V čem se ti zdi ta produkcija tako superiorna da "povozi" 3/4 svetovne produkcije?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
canyonn je napisal/a:
pravijo,,....to je narejeno mnogo boljše kot pa tri četrt ostale produkcije na svetu, komplementacija....


V čem se ti zdi ta produkcija tako superiorna da "povozi" 3/4 svetovne produkcije?

LP


doro, sem poslušal izdelek preko ukw in siol ni nič slabši kot 70 % ostale world produkcije podobnega žanra,al pa kaj je boljše na svetovni produkciji v teh 70 procentih?
po mojem, da so se v določenem trenutko odločili za produkcijo kakršna je,sigurn pa sem da Polona ve kaj dela in posluša ,ki je že dolgo u glasbi ,pa tud iekipo ma ,ki znajo posnet,al pa svetovat u nastajanju
kar sem slišal je posnetek lohko malo bolj na vintage presencu.
da se dat nardit drugače pa lohko.............
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Naslednja
Stran 11 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe