Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nabava cdp do 800 eur
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Quad CD67

http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?dgtlplay&1261068297
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2009 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
Zaradi tvoje reklame sem uspel Naima neverjetno dobro prodati. Kupec se je tvojemu postu nasmejal, ko sva se sreĆØala, pa Å”e za pijaĆØo je dal na ta raĆØun. Hvala! Very Happy Vedel je, tako kot mnogi, da tvoje ocene nimajo neke realne podlage. Very Happy


Najprej nisem hotel komentirati zadeve, ker te paĆØ mnogo soforumaÅ”ev pozna in tvoj "karakter", ĆØe lahko govorimo o karakterju, vendar je sodu dno izbila zadeva morenja s SMS-i.

Moji posti niso vsebovali poniževalnega oz. zaniĆØevalnega prizvoka, kakor je to navada pri tebi, ampak so bili izraz mojih in delno tudi tvojih ugotovitev! Kakor sem že napisal v prejÅ”njih postih, sva skupaj (ti-Tromba in jaz) testirala Marantz SA7001 vs. Naim 5i in sva že takoj po prvih tonih priÅ”la enoglasno do zakljuĆØka, da Marantz SA7001 veliko bolje opravlja svojo nalogo!!!

Ne mislim tukaj na dolgo in Ŕiroko razpredati ter ustvarjati ponovne "male vojne", kakor se je dogajalo v nekaterih drugih postih ampak imam konkreten predlog za kupca Naim CD-player-a, in sicer:

- pripravljen sem ti posoditi svoj Tonewin CD-player, da boÅ” lahko sam presodil kako in kaj je na stvari!

Tukaj bom postavil samo en pogoj za posojo in sicer, da se rezultati testiranja objavijo na tem forumu!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Trancee, a lahko konĆØno zvemo kaj je to za en CD player !?


Gre za filterless DAC (tako vsaj piÅ”e v specsih za SAA7824), asimetriĆØno napajanje analogne sekcije, ter analogno sekcijo v A-klasi (ĆØip je nesimetriĆØno obremenjen, tako da deluje samo polovico izhodnega vezja ĆØipa.

CD player je prototip System Fidelity - v takem ohiÅ”ju pa ga ne bo moĆØ zaslediti.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
InLiner



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2009 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Zdravo! Malo lena tema, vendar vseeno. Po dolgih letih posluÅ”anja cdp sony 333 esprit serije iÅ”ĆØem cd predvajalnik za omenjeni znesek, ki bi mi prinesel nasmeh na obraz. Ker cdp ji niso trenutno nekaj hudo v modi vas prosim za kakÅ”en nasvet, odprto debato. Oziram se za rego, unison unico, kitajskim lampaÅ”kim cdp jem ali kaj drugega. Rabim samo za orig. CD je in CD-r je Kaj menite. OjaĆØevalec Rotel 980 bx, ozvoĆØenje Dali Evidence 470. Hvala že vnaprej!!!!!!!!!!
lp tom

Eh ja...otroci,

Unico CDP temelji na bistveno viÅ”ji ravni kvalitete kot tile vaÅ”i kitajĆØki. Kar pa ima možakar v sistemu DALI in ROTEL je recimo Unico CDP investicija za naprej saj zmore precej boljÅ”i sistem. Kdaj se boste navadli da BMW in DACIA niso isto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, jaz sem vedno podcenjeval Kitajce. Ampak roko na srce, vĆØasih znajo presenetiti.

ƈe se bo kdaj testiral CDP Naim, bi poleg rad pristavil Å”e svoj KITAJSKI CDP, da vidim, za koliko rangov povozimo Naima.

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Hja, jaz sem vedno podcenjeval Kitajce. Ampak roko na srce, vĆØasih znajo presenetiti.

ƈe se bo kdaj testiral CDP Naim, bi poleg rad pristavil Å”e svoj KITAJSKI CDP, da vidim, za koliko rangov povozimo Naima.

V.


kaj kitajci delajo.........ĆØist simpl... kopirajo zelo znane in drage firme in ĆØe je koncept-naĆØrt enak ni ĆØudno da je tudi zvok podoben.treba je samo zamenjat kakÅ”ne poceni (manj kvalitetne elemente ) kondije,lampe ,itd...in Å”e vseeno se cenovno izplaĆØa .briga me napis na prvi strani ĆØe mi igra kitajc kot kak conrad johnson. Laughing

lep primer je tudi predojaĆØevalnik viking .mnogi so ga Å”e sfrizirali,da igra bolje kot original.vemo kateri. Wink

in poduk .....ĆØedalje teže bo velikim imenom prodajat meglo. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
kaj kitajci delajo.........ĆØist simpl... kopirajo zelo znane in drage firme in ĆØe je koncept-naĆØrt enak ni ĆØudno da je tudi zvok podoben.treba je samo zamenjat kakÅ”ne poceni (manj kvalitetne elemente ) kondije,lampe ,itd...in Å”e vseeno se cenovno izplaĆØa .briga me napis na prvi strani ĆØe mi igra kitajc kot kak conrad johnson. Laughing


Se popolnoma strinjam, zato tudi imam doma kitajski ojaĆØevalec in kitajski CD-player, morebitna nadgradnja pa bo spet kakÅ”na kitajska zadeva in obvezna modifikacija. Moje mnenje je, da je za vložen denar v kitajca zelo, zelo težko dobiti kaj evropejskega, kar bi bilo zvokovno podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
InLiner



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 11:13
Prispevkov: 7
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
Hja, jaz sem vedno podcenjeval Kitajce. Ampak roko na srce, vĆØasih znajo presenetiti.

ƈe se bo kdaj testiral CDP Naim, bi poleg rad pristavil Å”e svoj KITAJSKI CDP, da vidim, za koliko rangov povozimo Naima.

V.


kaj kitajci delajo.........ĆØist simpl... kopirajo zelo znane in drage firme in ĆØe je koncept-naĆØrt enak ni ĆØudno da je tudi zvok podoben.treba je samo zamenjat kakÅ”ne poceni (manj kvalitetne elemente ) kondije,lampe ,itd...in Å”e vseeno se cenovno izplaĆØa .briga me napis na prvi strani ĆØe mi igra kitajc kot kak conrad johnson. Laughing

lep primer je tudi predojaĆØevalnik viking .mnogi so ga Å”e sfrizirali,da igra bolje kot original.vemo kateri. Wink

in poduk .....ĆØedalje teže bo velikim imenom prodajat meglo. Rolling Eyes


Zakaj potem kupujete evropske in japonske avte kupi kitajce malezijce ...sej tudi oni kopirajo znane avtomobilske firme. ƈe bi bilo dejansko tako kot si napisal bi evropa propadla pa je Å”e vedno daleĆØ pred vsemi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 19:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

InLiner je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
Hja, jaz sem vedno podcenjeval Kitajce. Ampak roko na srce, vĆØasih znajo presenetiti.

ƈe se bo kdaj testiral CDP Naim, bi poleg rad pristavil Å”e svoj KITAJSKI CDP, da vidim, za koliko rangov povozimo Naima.

V.


kaj kitajci delajo.........ĆØist simpl... kopirajo zelo znane in drage firme in ĆØe je koncept-naĆØrt enak ni ĆØudno da je tudi zvok podoben.treba je samo zamenjat kakÅ”ne poceni (manj kvalitetne elemente ) kondije,lampe ,itd...in Å”e vseeno se cenovno izplaĆØa .briga me napis na prvi strani ĆØe mi igra kitajc kot kak conrad johnson. Laughing

lep primer je tudi predojaĆØevalnik viking .mnogi so ga Å”e sfrizirali,da igra bolje kot original.vemo kateri. Wink

in poduk .....ĆØedalje teže bo velikim imenom prodajat meglo. Rolling Eyes


Zakaj potem kupujete evropske in japonske avte kupi kitajce malezijce ...sej tudi oni kopirajo znane avtomobilske firme. ƈe bi bilo dejansko tako kot si napisal bi evropa propadla pa je Å”e vedno daleĆØ pred vsemi.

Ker je ojaĆØevalec bistveno lažje predelat kot avto. Da ne govorimo o homologaciji in vsem. Pa tudi ĆØe se z ojaĆØevalcem zaletiÅ” v zid, ne vem no.. Saj nihĆØe ne pravi da so kitajci superiorni, samo da z malo pomoĆØi lahko solidno zaigrajo:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 19:38    Naslov sporočila: Re: nabava cdp do 800 eur Odgovori s citatom

tom33 je napisal/a:
Zdravo! Malo lena tema, vendar vseeno. Po dolgih letih posluÅ”anja cdp sony 333 esprit serije iÅ”ĆØem cd predvajalnik za omenjeni znesek, ki bi mi prinesel nasmeh na obraz. Ker cdp ji niso trenutno nekaj hudo v modi vas prosim za kakÅ”en nasvet, odprto debato. Oziram se za rego, unison unico, kitajskim lampaÅ”kim cdp jem ali kaj drugega. Rabim samo za orig. CD je in CD-r je Kaj menite. OjaĆØevalec Rotel 980 bx, ozvoĆØenje Dali Evidence 470. Hvala že vnaprej!!!!!!!!!!
lp tom



Za posluŔat je DAC PERPETUAL P3A !!!!!
Glede na to da imas transport.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2009 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja pisanje po forumih je enostavno...
Že posluÅ”anje pa je bistveno veĆØji napor...
Testiranje in primerjanje je pa Ŕe bistveno težje ...
Ali je tukaj kdo napisal kaj je sliÅ”al na posluÅ”anju na testiranju ali primerjanju nekega CDPja ... Žalostno je .... samo prazno besediĆØenje brez argumentov ...
Konkretnega pisanja pa zelo zelo malo ...
~~~
Cdpredvajalnik je kompleksna zadeva ... razvoj dobrega CD predvajalnika je zahteven projekt,kateremu niso kos tudi "mojstri elektronike"...
Tudi kitajski proizvodi so dobri, ampak to so tisti ,ki že nekaj ĆØasa delajo in konstruirajo in tudi niso veĆØ poceni in so cenovno primerljivi z ostalimi ...

Tisti,ki mislijo,da iz cenenega kitajĆØka (ali kakÅ”nega drugega) za 400 ā‚¬ lahko z modifikacijami naredijo primerljiv predvajalnik z tistim,ki stane 1000 ā‚¬ se pa zelo zelo motijo,da ne raĆØunamo Å”e vloženega dela in materiala ...
Potem pa se kar postavi vpraÅ”anje ali kupim dober CD za cca 1000-1500ā‚¬ ali cenenega za 400 ā‚¬...Koliko si privarĆØeval ???? ... Zopet velja cenen nakup je dvakrat drag nakup ... Vrženih proĆØ 400 ā‚¬ in nova investicija 1000 ā‚¬...
Kje je tukaj raĆØunica ????????????
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 00:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Tisti,ki mislijo,da iz cenenega kitajĆØka (ali kakÅ”nega drugega) za 400 ā‚¬ lahko z modifikacijami naredijo primerljiv predvajalnik z tistim,ki stane 1000 ā‚¬ se pa zelo zelo motijo,da ne raĆØunamo Å”e vloženega dela in materiala ...


ja, to bi bila gola potrata ĆØasa in materiala.
Med onim za 400ā‚¬ in tistim za 1000ā‚¬ je obiĆØajno razlika ali v boljÅ”ih opampih ali v dodatnem transformatorju ali v dodatnem regulatorju ali v bolj zakompliciranem vezju, ali v .........kakorkoli, razlike je tam nekje za 20ā‚¬ veĆØ materiala.

ƈe pa poceniÅ” kitajca za 10x in onemu dražjemu pripiÅ”eÅ” kakÅ”no niĆØlo, potem pa dobiÅ” izziv za DIY, kamor se splaĆØa vlagat ĆØas in energijo.
Goldmund mi prihaja na misel Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

InLiner je napisal/a:
Eh ja...otroci,

Unico CDP temelji na bistveno viÅ”ji ravni kvalitete kot tile vaÅ”i kitajĆØki. Kar pa ima možakar v sistemu DALI in ROTEL je recimo Unico CDP investicija za naprej saj zmore precej boljÅ”i sistem. Kdaj se boste navadli da BMW in DACIA niso isto.


Na viŔji ravni kvalitete....kaj je tu miŔljeno? Oblikovno? Kvaliteta vgrajenega materiala?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 08:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
hi_musica je napisal/a:
Hja, jaz sem vedno podcenjeval Kitajce. Ampak roko na srce, vĆØasih znajo presenetiti.

ƈe se bo kdaj testiral CDP Naim, bi poleg rad pristavil Å”e svoj KITAJSKI CDP, da vidim, za koliko rangov povozimo Naima.

V.


kaj kitajci delajo.........ĆØist simpl... kopirajo zelo znane in drage firme in ĆØe je koncept-naĆØrt enak ni ĆØudno da je tudi zvok podoben.treba je samo zamenjat kakÅ”ne poceni (manj kvalitetne elemente ) kondije,lampe ,itd...in Å”e vseeno se cenovno izplaĆØa .briga me napis na prvi strani ĆØe mi igra kitajc kot kak conrad johnson. Laughing

lep primer je tudi predojaĆØevalnik viking .mnogi so ga Å”e sfrizirali,da igra bolje kot original.vemo kateri. Wink

in poduk .....ĆØedalje teže bo velikim imenom prodajat meglo. Rolling Eyes


Govorim o kitajcih z lastnim razvojem (copy paste tudi mene v osnovi ne zanima). Na primer. Maloprodajna cena malega Consonance CDP v EU je skoraj 2000ā‚¬, Droplet pa okrog 3000ā‚¬. Gre za odliĆØne predvajalnike, ki se po kvaliteti (in ceni) lahko primerjajo s svetovno elito. Made in China. Consonance monobloke z 845 lampami nemalokrat vidiÅ” igrati v kompletu z Avantgardi. Zakaj? Najbrž ne zato, ker bi si lastnik 25.000ā‚¬ vrednih zvoĆØnikov ne mogel privoÅ”ĆØiti Krella, paĆØ pa zato ker zadeve preprosto igrajo.

Ne gre torej posploÅ”evati in vse "kitajce" tlaĆØiti v isti žakelj.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
InLiner je napisal/a:
Eh ja...otroci,

Unico CDP temelji na bistveno viÅ”ji ravni kvalitete kot tile vaÅ”i kitajĆØki. Kar pa ima možakar v sistemu DALI in ROTEL je recimo Unico CDP investicija za naprej saj zmore precej boljÅ”i sistem. Kdaj se boste navadli da BMW in DACIA niso isto.


Na viŔji ravni kvalitete....kaj je tu miŔljeno? Oblikovno? Kvaliteta vgrajenega materiala?



LP

A si morda pomislil ,da je pravzaprav "zvok" merilo kvalitete ???

Vsi tisti kaj kaj veste o "Ŕtromu" tako "pametujete" ,da kar res ni !!!
Kje so ti vaŔi veleumski izdelki ,ki prekaŔajo vse živo !!!!!!!
Sem na audio sceni zelo zelo dosti let pa Ŕe nisem sliŔal Slo izdelka modifikacije ali neke unikatne konstrukcije ,ki bi dosegal vsaj spodobne rezultate !!!!!!!!!

In Å”e enkrat "prilepim",ker oĆØitno niti ne berete ....

Ja pisanje po forumih je enostavno...
Že posluÅ”anje pa je bistveno veĆØji napor...
Testiranje in primerjanje je pa Ŕe bistveno težje ...
Ali je tukaj kdo napisal kaj je sliÅ”al na posluÅ”anju na testiranju ali primerjanju nekega CDPja ... Žalostno je .... samo prazno besediĆØenje brez argumentov ...

Konkretnega pisanja pa zelo zelo malo ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe