Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

digitalen zvok?!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Uuuu to mi je vÅ”eĆØ, ko vidim da se sami znajdemo, pa nardimo to kar drugi...za desetino cene...
Mi lahko opiÅ”eÅ” spremembe v zvoku, ki so nastale...si mogoĆØe primerjal z enim 3 Ah 12V akumulatorjem oz baterijo...? To me zlo zanima, kakÅ”en bi bil primerjalni test... Å e gre signal iz njega Å”e na kakÅ”no stopnjo dalje...?
Po videnu in tvoji logiki in filozofiji ter pristopu k hi-fiju mora igrat sistem kot se Å”ika... MogoĆØe bi se kdaj priporoĆØil za kak posluh Smile .

L.p. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla Davorin!

Sprememba na bolje je opazna, kaj veĆØ o tem pa bi malce kasneje ko si ustvarim jasnejÅ”o sliko, saj trenutno moj sistem ni kompleten. PredojaĆØevalnik sem namreĆØ posodil na probo soforumaÅ”u in namesto monoblokov zaĆØasno Å”pila integrirec, ki pa Å”e tudi ni povsem uigran. Da ne bom kvasil prevelikih bedarij, bom raje poĆØakal da pride nazaj moj predragi TVC, ki ga poznam u nulo in bom raje rekel kaj veĆØ kasneje.

DrugaĆØe pa je ta napajalnik plod sodelovanja veĆØ uporabnikov Squeezeboxov s Srbskega hifi foruma, ki so spravili skupaj luÅ”tno stvar. Ta primerek mi je podaril prijatelj, ki je bil tudi udeležen v tem projektu. Gre v veliki meri za shemo po datasheetu za ta dotiĆØni 3 amperski LT 1085 regulator in sicer brez nadaljnjih tranzistorskih stopenj. Uporabljene so hitre & nizkoÅ”umne usmerniÅ”ke diode.

Mislim, da bi bilo ta napajalnik zanimivo primerjati z akumulatorskim napajanjem. Squeezebox deluje v obmoĆØju od 4.7V do 5.37V, kar pa je glih neka ĆØudna vmesna napetost, saj akumulatorjev s takÅ”no izhodno napetosjo ne poznam. Morali pa bi biti tudi moĆØnejÅ”i, saj Squeezebox žere konstantno 1 amper (pa Å”e malo ĆØrez), da ne bi bilo potrebno polnjenje na vsake par ur igranja. ƈe bi zaporedno vezal veĆØ 1.2V akumulatorjev ne bi priÅ”el v obmoĆØje zahtevane napetosti. ƈe bi vzel 6V akumulator in nekako zbil napetost na zahtevano (z diodami, upori ???) pa to ne bi igralo dolgo ĆØasa, saj se napetost akumulatorja s spraznjevanjem manjÅ”a in kaj hitro bi priÅ”el od 5.3V pod 4.7V. Morebiti 12V avtomobilski akumulator in en takÅ”en LT 1085 regulator na izhodu? To bi se grelo kot satan (potrebno bi bilo veliko hladilo) in imelo velike energijske izgube, vendar pa mislim da izgube niso važne, saj so avtomobilski akumulatorji moĆØni in bi to kljub temu igralo kar nekaj ĆØasa, preden bi se izpraznilo.

ImaŔ v tej zvezi kakŔno pametno idejo?

Z veseljem te bom povabil na posluÅ”anje, samo da reÅ”im problem z dacom. Trenutno namreĆØ uporabljam za D/A konverzijo Squeezebox, ki pa je ozko grlo sistema. Ko na njega navesim zunanji dac (ĆØlan foruma MatejS dela na orenk zadevi in upam da se me bo usmilil z enim primerkom hehe), polj pa bo to pelo kot se Å”ika. Razz

Lep pozdrav in se ĆØujemo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen audiofil.

Hvala za odgovore in za prijazno povabilo.

Aha nisem vedel da deluje na tako napetost. Sicer pa mi sedaj ni dalo miru in sem pogledal malo po netu, ĆØe najdem kje odprto slikico Sboxa. Malo mi je namreĆØ ĆØudno, da bi neka aparatura delovala izkljuĆØno iz napajalnega sklopa, namreĆØ Å¾e zaradi tega ĆØe pride do nihanj v priloženih adapterjih.
Pa me zanima ĆØe lahko zmeriÅ” vrednost napajanja tega priloženega adapterja...Zakaj me to zanima...? ker imam obĆØutek da sta v Sboxu Å”e vsaj 2 nap. regulatorja...mah slabo se vidi... Bo treba kakega dobit da vidimo, oz ĆØe imaÅ” ti kakÅ”no fotko notranjosti. Ker potem reguliranje na toĆØno napetost ni smiselna..kajti ĆØe pride v njega reciva 5,5v pa je stabilizator 5 v ...veva da ne bo delal kot mora, saj mislim da je min razlika od 1 v pa naprej tam do 1.5v pri7805 stabilizatorju. Kaj se meni zdi smiselno...odpret odstranit te regulatorje ..oz vsaj glavnega in pol direkt na Sbox iz LT napajanja. Kaj ti meniÅ”...?
NaĆØeloma me najprej mika primerjava med lt1805 in baterijo, zato mogoĆØe za start probaÅ”(mo) 6v 4ah za 3 ure bo dovolj, da se da kaka ocena.
ƈe je rezultat boljÅ”i pa daÅ” 2 zaporedno pa je za 7 ur dovolj. pol paĆØ polniÅ”...hehe. Sicer je napetost ob dobrih baterijah tam okoli 6,8v in ĆØe nima regulatorja...kar dvomim daÅ” gor tam 1,2 ali 1,5ohm 5W upor pa je tam okoli 5,3V...
DiY dac omenjaŔ? Na kakŔni osnovi pa bo baziral...izhod-lampe, tranzistorji, opampi, trafoti...?
Bomo Ŕe kako rekli na to temo.
L.P. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e enkrat..

Eh lapsus vzporedno sem mislil 2 bateriji da dobiÅ” 8AH.

Ja to sem omenil oz. me zanima, ker sem se spomnil, da smo tud vBB primerjali oz poskuÅ”ali Yamado na razliĆØnih napetostih...vhodnih, naprej pa je bil sicer lm regulator vendar bolj smo nižali napetost tam blizu 6 v manj dinamĆØno, resolutivno in hitro je igrala... kot bi dal Å”e eno ali 2 mrežici na zvoĆØnike. Imel sem 6V baterijo in 12V kjer sem menjal 2 vrednosti uporov.
L.P.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2008 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdravljen audiofil.

Hvala za odgovore in za prijazno povabilo.

Aha nisem vedel da deluje na tako napetost. Sicer pa mi sedaj ni dalo miru in sem pogledal malo po netu, ĆØe najdem kje odprto slikico Sboxa. Malo mi je namreĆØ ĆØudno, da bi neka aparatura delovala izkljuĆØno iz napajalnega sklopa, namreĆØ Å¾e zaradi tega ĆØe pride do nihanj v priloženih adapterjih.
Pa me zanima ĆØe lahko zmeriÅ” vrednost napajanja tega priloženega adapterja...Zakaj me to zanima...? ker imam obĆØutek da sta v Sboxu Å”e vsaj 2 nap. regulatorja...mah slabo se vidi... Bo treba kakega dobit da vidimo, oz ĆØe imaÅ” ti kakÅ”no fotko notranjosti. Ker potem reguliranje na toĆØno napetost ni smiselna..kajti ĆØe pride v njega reciva 5,5v pa je stabilizator 5 v ...veva da ne bo delal kot mora, saj mislim da je min razlika od 1 v pa naprej tam do 1.5v pri7805 stabilizatorju. Kaj se meni zdi smiselno...odpret odstranit te regulatorje ..oz vsaj glavnega in pol direkt na Sbox iz LT napajanja. Kaj ti meniÅ”...?
NaĆØeloma me najprej mika primerjava med lt1805 in baterijo, zato mogoĆØe za start probaÅ”(mo) 6v 4ah za 3 ure bo dovolj, da se da kaka ocena.
ƈe je rezultat boljÅ”i pa daÅ” 2 zaporedno pa je za 7 ur dovolj. pol paĆØ polniÅ”...hehe. Sicer je napetost ob dobrih baterijah tam okoli 6,8v in ĆØe nima regulatorja...kar dvomim daÅ” gor tam 1,2 ali 1,5ohm 5W upor pa je tam okoli 5,3V...



V kompletu s skvizem pridejo nikakvi zidni switcher adapterji, ki povzroĆØajo motnje. Delujejo pa v okviru teh 4.7V do 5.37V. ƈe se Skviza priklopi na veĆØjo napetost, ga vgrajena zaÅ”ĆØita preprosto ne bo vžgala. Prav tako se tudi ne bo vžgal, ĆØe je napetost manjÅ”a. Tukaj sem razmiÅ”ljal o nekem baterijskem 6V napajanju in potem zbijanju napetosti s pomoĆØjo diod ali uporov, vendar pa ne vem ĆØe je to glih okej reÅ”itev, saj skviz v trenutku vklopa potegne velik tok. Dosti veĆØji od tistega, ki ga vleĆØe med delovanjem. To pomeni, da bi v trenutku vklopa ta nestabilizirana napetost ki jo dobimo na koncu upora lahko v trenutku padla pod 4.7V in se skviz ne bi hotel vžgati. Å e posebej v primerih kadar bi bile baterije že na pol prazne in bi na koncu uporov bilo le Å”e kakÅ”nih 5.0V. Od tega pa do trenutnega padca pod 4.7V ob vklopu pa ni veĆØ daleĆØ. ƈitajoĆØi Slimdevicesov forum se spomnim, da so fantje že imeli problem s tem. Tako da bi bilo se mogoĆØe res dobro poÅ”pilati s skvizevo elektroniko. Na shemo za aktualno tretjo verzijo Squeezeboxa, kakrÅ”nega imamo vsi mi tukaj, Å”e nisem uletel nikjer. Obstaja na netu shema za drugo verzijo, vendar ta Å”e zdaleĆØ ni enaka. Vem pa, da je znotraj skviza Å”e par regulatorjev za razliĆØne sekcije.

Kako zdaj modificirati oziroma bypasirati skvizova ĆØreva brez sheme, da bi se lahko napajal direkt iz baterije brez tega vmesnega sranja nimam pojma. Pa s tem se tudi ne bom ukvarjal, saj je skviz le zaĆØasna reÅ”itev. Ta namreĆØ ne podpira hi-resolution formata (gre samo do 24 bit / 48 KHz), kar me ne zadovoljuje in razmiÅ”ljam o stopniĆØki viÅ”je. Do takrat pa bo (ĆØe se me bo Matej usmilil kot pravim in Å”e zame naredil en dac hehe) koristil samo kot wi-fi input /spdif output pretvornik. Glede na to, da bo imel Matejev dac napreden in odliĆØno implementiran jiter rejection, mislim da nekih razlik med razliĆØnimi napajalniki za skviza niti ne bi smelo biti, saj bi moral Matejev dac praktiĆØno enako dobro progutati skoraj vse kar mu porineÅ” na vhod.

DAVOR je napisal/a:


DiY dac omenjaŔ? Na kakŔni osnovi pa bo baziral...izhod-lampe, tranzistorji, opampi, trafoti...?
Bomo Ŕe kako rekli na to temo.


Gre za najnovejÅ”i hi-tech D/A ĆØip ESS Sabre 9008, ki je vzdignil mnogo prahu. S slednjim so entuzijasti Å”irom sveta pod okriljem diy audio foruma spravili skupaj D/A modul z imenom Buffalo dac, fotka spodaj:



Za temi moduli vlada histerija ter jih je (zaenkrat) praktiĆØno nemogoĆØe dobiti. Matej modul ima, se z njim Å”pila in razvija svojo varianto. Za probo že ima sestavljenih veĆØ razliĆØnih izhodnih stopenj z razliĆØnim soniĆØnim karakterjem in že komaj ĆØakam da sliÅ”im njegov proizvod.

Davorin, lep pozdrav!

p.s. imam moĆØan obĆØutek da se midva poznava. Mislim da si veĆØ let nazaj bil pri meni (takrat Å”e v Žalcu) in od mene kupil Denonov kasetofon. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 12, 2008 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uffff, tole spodaj bi pa znalo uporabnike Squeezeboxa in Transporterja popeljati Å”e stopniĆØko viÅ”je v svet udobja:

http://wiki.slimdevices.com/index.php/Integrating_MusicIP_with_SqueezeCenter

Moram si vzeti ĆØas, inÅ”talirati in preÅ”tudirati, takole na brzino ĆØitajoĆØi opis delovanja pa mislim da zna biti hudimano dobrodoÅ”la stvar - ĆØe seveda deluje kot je treba.

Gre za integracijo MusicIP servisa v Squeezecenter. MusicIp analizira glasbeno kolekcijo na hard disku in vsaki pesmi posebej dodeli "akustiĆØni podpis". Tekom skeniranja je MusicIP povezan z ogromno databazo pesmi na internetu, ki mu pomaga pri doloĆØanju parametrov vsake pesmi oziroma pomaga da software pravilno razvrsti vsako najdeno pesem v svoj kotiĆØek. Ko je glasbena kolekcija preskenirana in "akustiĆØno podpisana", potem software sam izdeluje playliste po želji uporabnika in jih izvozi v Squeezecenter. ƈe to dela kot si zamiÅ”ljam (nimam pojma, samo predpostavljam na osnovi branja opisa) potem smo zmagali !!!

V software bomo vpisali "jaz bi pa danes rad posluÅ”al nekaj v stilu Marka Knopflerja" in software bo izmed nevem koliko deset tisoĆØ pesmi na hard disku naredil playlisto s podobnimi kitarami in ritmom ala Mark Knopfler, to samodejno izvozil v Squeezecenter in predvajanje se bo zaĆØelo. Pa kaj sploh Å”e hoĆØemo lepÅ”ega? Morebiti samo Å”e kakÅ”no dobro mulatko ki nas bo razvajala tekom posluÅ”anja. Very Happy

Bom probal v naslednjih dneh ĆØe to funkcionira kot si zamiÅ”ljam in poroĆØam. ƈe pa že ima kdo izkuÅ”nje s tem pa kar na plano, da vidimo koliko je ura. Razz

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2008 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv zminimaliziran sistemĆØek s Squeezeboxom, nadgrajenim z Bel Canto dac-om. "digi" konĆØne stopnje CI Audio niso glih top of the line, saj bazirajo na zastarelih Hypex modulih, je pa zato toliko bolj interesantna kombinacija 2 x NHT suba in Infinity ribonskih monitorĆØkov.

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=52380

To bi bilo interesantno sliŔati. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2008 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva stvar, ki pride na tržiÅ”ĆØe konec leta oziroma v zaĆØetku naslednjega. Gre za glasbeni server s Fire-wire konekcijo in podporo do 192 KHz.

http://www.amarraaudio.com/

http://www.vrsaudiosystems.com/amarra-brochure.pdf

Used by studios worldwideThe same Sonic Studio SSEā„¢ technology that produces the highest quality master files used for music distribution, is used by the Amarra music server as its core playback engine.

Universal, Sony Music, Warner Bros, Chesky, TelArc and hundreds other record labels all rely on Sonic Studioā€™s mastering expertise for their production masters, you should tooā€¦Amarra.


Å e bo pestro. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe