Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

digitalen zvok?!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe hoĆØes spreminjat nastavitve modema, kateri je hkrati tudi router napiÅ”eÅ” ip od modema verjetno je 192.168.1.1 v spletni brskalnik npr. mozilo, nato te bo vpraÅ”alo za username ali password, poskusi z:
username:user
password:user
ali:
username:admin
password:admin
Glede ip-ja squeezeboxa pa bom raje drugim prepustil za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno zaradi lažjega inÅ”taliranja Squeezeboxa sem predlagal, da na ruterju omogoĆØiÅ” DHCP. To pomeni, da se bosta ruter in Squeezebox sporazumela sama brez da bi ti vpisoval bilokakrÅ”ne IP-je v Squeezebox. Samo vklopiÅ” Squeezebox in vse naredi sam. S tem se stvar poenostavi in je manj možnosti da kaj zafuraÅ”. Ko Squeezebox zalaufa in ugotoviÅ” v ĆØem je bil problem, pa lahko DHCP izklopiÅ” in roĆØno vneseÅ” IP-je, ali pa pustiÅ” DHCP vklopljen, ter se s tem ne zajebavaÅ” nikoli veĆØ in zdrava Marija.

Kje se v Siolovem ruterju Å”telajo nastavitve nimam pojma, saj tega ne poznam. Verjetno pa niĆØ kaj drugaĆØe kakor pri ostalih ruterjih, v katere lahko vstopiÅ” preko http povezave. Recimo pri meni se v brskalnik vpiÅ”e slednje: http://192.168.1.1/ in te vrže v administracijsko konzolo ruterja. Poglej v navodila kako se vstopi v ruter.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma je problem, ki navodil za ruter mi niso dali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dokler se ne najde nekdo ki obvlada ta siolov ruter (jaz kot pravim ga nažalost ne poznam), pa probaj skviza konektati z žiĆØno povezavo. Da se prepriĆØaÅ” ĆØe sluĆØajno nisi dobil defektnega ali da se je kaj poÅ”kodovalo tekom transporta, saj poÅ”ta dela s paketi kot svinja z mehom. Je le maÅ”ina in nikoli ne veÅ”. Wink

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 14, 2008 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probal sem s kablom, pa mi javi,da povezava ni mogoĆØa, da se ne uspe povezati A mi poveÅ” kako, da nisem tam kaj zgreÅ”il?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajva se sliŔati preko Skypa. Na mail sem ti poslal kontaktne podatke

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 15, 2008 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
aljo je napisal/a:
to vem, ampak itak imam kable napeljane, audiofill, bi ti vedel ce se da tako naredit kot sem napisal? torej 1 baza in 2 squeeza


Ufff, zdaj si me pa dobil. Nažalost nimam blage veze, saj se s tem Å”e nisem ubadal. Bom si zveĆØer vzel ĆØas in preĆØekiral Slimdevicesov forum, saj ta vsebuje odgovore na vsa mogoĆØa vpraÅ”anja v zvezi s skvizom in transporterjem. ƈe najdem kaj pametnega ti odgovorim.

DrugaĆØe pa ĆØe imaÅ” ĆØas in voljo, lahko postaviÅ” tam vpraÅ”anje in boÅ” na brzino dobil odgovor. Evo link: http://forums.slimdevices.com/

lp


Vzel sem si ĆØas in posebej zate preĆØekiral Slimdevicesov forum. Zadevo je možno izvesti tako, da vsi Squeezeboxi jemljejo glasbo iz enega Squeezecentra, pri tem pa so neodvisni med seboj. Vendar pa se je potrebno poÅ”pilati. Tukaj ti jaz nažalost ne znam dosti pomagati, saj s tem nimam nobenih izkuÅ”enj. Bi ti pa posredoval spodnje koristne iztoĆØnice kako zaĆØeti:

Running multiple Slimserver instances

Multi library plugin

Pojasnilo kako inŔtalirati dva Squeezeboxa na en Squeezecenter s vsak svojo glasbeno kolekcijo:

Setup kids room Squeezebox

Evo Å”e tema, kjer nekdo omenja VMWare in Virtual PC za poganjanje Squeezecentra v multiple instances naĆØinu:

http://forums.slimdevices.com/showthread.php?t=49874

S tema dvema softwaroma nažalost nimam nobenih izkuÅ”enj, tako da ti ne vem povedati kako (ĆØe) funkcionira.

ƈe imaÅ” ĆØas in voljo preÅ”tudiraj linke, ter javi ĆØe boÅ” ugotovil kaj pametnega, saj to bi znalo zanimati Å”e koga drugega. Upam, da bo naslednja verzija Squeezecentra to obvladala že v osnovi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ima kdo izkuÅ”nje s squeezebox-om in njegovim priklopom na siol-ov sinope bi bil zelo hvaležen za informacije kako brezžiĆØno to povezat. Ker jaz to nikakor ne uspem izvest. Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a maÅ” na sinopeju vklopljen WLAN ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 16, 2008 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje res hvala. Z AljoŔo sva stvar reŔila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 17, 2008 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala, vidim da se da (sem bil na morju, zato malo pozen odgovor) Embarassed Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ful luŔtna integracija Squeezeboxa v kuhinjo. Ga najdete?



Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 22, 2008 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, desno na sredini slike;D

Ravno to pogreŔam pri Logitechu... Ne da se menjat front plate-a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, zdaj je postalo uradno. Novi Squeezebox Boom pride ven v zaĆØetku septembra. Imel bo 30W ojaĆØevalnik v D klasi, bas enote z dolgim hodom, vgrajeno digitalno kretnico,... v glavnem veĆØ tukaj:

http://gizmodo.com/5042836/logitech-squeezebox-boom-a-squeezebox-streamer-attached-to-quality-speakers
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2008 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DIY napajalnik za Squeezebox. Uporabljen je odliĆØen nizkoÅ”umni regulator LT 1085:







ƈe želi kdo soniĆØno nadgraditi svojega Squeezeboxa stopniĆØko viÅ”je (morda kakÅ”en skupinski projekt), se lahko odpre nova tema in objavim naĆØrt. Gre za lanskoletni projekt s Srbskega hifi foruma, ki je zelo lepo uspel.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe