Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Primerjava Marantz 6003 v Yamaha RXV 1900
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 00:13    Naslov sporočila: Primerjava Marantz 6003 v Yamaha RXV 1900 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

zanima me ali je kdo morda primerjal navedena ojaleĆØvalca...

ƈas je priÅ”el da moja Yamahica 430 prepusti mesto mlajÅ”im Å”katlam.

sem ljubitelj mehkega zvoka, zato me pri 430 moti predvsem pomanjkanje basa (trdost?)

RazmiÅ”ljal sem o marantzu(700ā‚¬), vendar mi je tudi Yamahica(910ā‚¬) padla v oĆØi - je pa cca 200ā‚¬ razlike v korist Maratza.

Lahko pa predlagate kaj drugega v istem cenovnem rangu!

za vsako mnenje bom hvaležen!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yamahe RXV 1900 zal nisem slisal, sem pa ze od nekdaj lastnik raznovrstnih Marantzev in za HT je SR6003 res odlicna zadeva. Sploh glede na ceno in performance, ki jo ima. Prej sem imel 4 leta SR5500 in je SR6003 korak naprej pri HT. Sicer pa poglej mal reviewe userjev po netu in tudi ostale profi kritike in je postavljen v sam vrh. Sicer je pa zanimivo, da se ga v Slo dobi ceneje kot v Nemciji. Vsekakor je fajn slisat prej, ampak ce nimas moznosti potem je to pac mal na slepo - lovljenje tistega kar po obcutku bolj preferiras. Ta midel Yamaha in Marantz sta tam tam, in verjetno je razlika zgolj samo v mikro detajlih karakterja zvoka. Marantz z SR6003 je odlicen na basu, sploh v primerjavi z SR5500, in kljub temu se ohranja mero topline, ki je znacilna za Marantz ze od nekdaj. Gledanje filmov je boljse v primerjavi z SR5500, prehodi med kanali pri DD in DTS so bolj verni, za simulacijo prostorskega zvoka pa pri stereo filmih uporabljam Neural THX, ki je za moj okus dosti boljsi od Dolby Pro Logic II. Kljub vsemu pa pri stereu so se vedno dosti boljsi integrirci. Ampak spet tu rabis prave kable in zvocnike, da ti bo to razliko pokazalo.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 08:52    Naslov sporočila: Re: Primerjava Marantz 6003 v Yamaha RXV 1900 Odgovori s citatom

TRIROG je napisal/a:
Pozdravljeni!

zanima me ali je kdo morda primerjal navedena ojaleĆØvalca...

ƈas je priÅ”el da moja Yamahica 430 prepusti mesto mlajÅ”im Å”katlam.

sem ljubitelj mehkega zvoka, zato me pri 430 moti predvsem pomanjkanje basa (trdost?)

RazmiÅ”ljal sem o marantzu(700ā‚¬), vendar mi je tudi Yamahica(910ā‚¬) padla v oĆØi - je pa cca 200ā‚¬ razlike v korist Maratza.

Lahko pa predlagate kaj drugega v istem cenovnem rangu!

za vsako mnenje bom hvaležen!
430 je preŔvoh, da bi premogla bas kontrolo..
Ta je na voljo pri Yama receverjih od modela 500 navzgor. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 09:40    Naslov sporočila: Re: Primerjava Marantz 6003 v Yamaha RXV 1900 Odgovori s citatom

TRIROG je napisal/a:
Pozdravljeni!

zanima me ali je kdo morda primerjal navedena ojaleĆØvalca...

ƈas je priÅ”el da moja Yamahica 430 prepusti mesto mlajÅ”im Å”katlam.

sem ljubitelj mehkega zvoka, zato me pri 430 moti predvsem pomanjkanje basa (trdost?)

RazmiÅ”ljal sem o marantzu(700ā‚¬), vendar mi je tudi Yamahica(910ā‚¬) padla v oĆØi - je pa cca 200ā‚¬ razlike v korist Maratza.

Lahko pa predlagate kaj drugega v istem cenovnem rangu!

za vsako mnenje bom hvaležen!

Yamaha naĆØeloma nima toliko manj basa od Marantza. Razlika je le v tem, da je pri marantzu bas bolj razmazan, bobneĆØ, pri yamahi pa nekoliko bolj kontroliran. Nekaterim zvoĆØnikom paÅ”e eno, drugim drugo:)

ƈe ti je Yamaha zvenela trdo, preskoĆØi raje tudi viÅ”je modele. Poglej marantz, ter skoraj obvezno Å”e Harman Kardon.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence, to pa se ne bi strinjal, da je razmazan in bobnec. Na stereo je bas na SR6003 zelo cvrst in zelo dober. Sem primerjalno priklopil Gryphona in lahko recem, da je zadeva v stereo tam tam, kar se samega basa tice. Tu kaj bo prislo ven je tako odvisno od cele verige v sistemu.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V primerjavi z Yamaho. Nekateri pa pravijo da je bas na marantzu popoln, na Yamahi pa ga ni. Stvar pogleda paĆØ Very Happy

Sicer pa je marantz znan po mehkejÅ”em, bolj razpuÅ”ĆØenem zvoku.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekako za razliko 200e mislim da bi morala biti Yamaha kar en korak naprej tako pri stereo reprodukciji, kot HT...

V prihodnosti imam sistem ki je trenutno iz Dalijevih Concept 6 nadomestit z B&W 683 ali 684 spredaj

se bo zadeva ujela z marantzom 6003? Yamaho RXV 1900?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, kombinacija z B&W. Tu raje ne bi vzel Yamahe, niti marantza. Harman Kardon bi lahko pasal(ĆØeprav kombinacije Å”e nisem sliÅ”al), pravtako Denon.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne marantza ali yamahe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju imata oba pre trde visoke tone. Je pa to spet subjektivno mnenje.

Clan tega foruma je imel kombinacijo Bowers Wilkins ter Onkyo, pa bojda ni bilo slabo.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 23, 2009 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dragi ĆØlani. Upam, da ste v svojih HI-FI izkuÅ”njah doumeli, da lapanje kako ena komponenta ene firme zveni z doloĆØeno komponento druge firme ne pelje nikamor in da se na podlagi tega ne morete odloĆØit. Ne zvenijo vse enote enega proizvajalca enako, prav tako je vmes preveĆØ razliĆØnih faktorjev. Primer: nekdo je kupil Mirage subwoofer serije Prestige, jaz pa sem govoril o modelu Omni. Razlika med tema subwooferjema je obĆØutna.
Prvi je popolnoma kitajski (se vidi že po sami izdelavi, kjer so na ojaĆØevalniku neki kovinski potenciometri), mass production enota, podhranjen ojaĆØevalnik, a je uporabnik zadovoljen, ker slednjega ne pozna. KakÅ”en je prvi sem videl in sliÅ”al Å”ele ko sem ga prinesel domov ni lahko primerjal.
Prav tako so razlike med npr. NAD C315 in NAD C325. Slednji je starejÅ”i in zvokovno popolnoma drugaĆØen. Prav tako je pomembno kako so zadeve povezane. V nekem sistemu so bili zvoĆØniÅ”ki Nordost kabli in je sistem Å”pilal kar solidno. V kolikor sem priklopil neke Jamo ali Bandridge s prozorno izolacijo je sistem Å”pilal kot kompletek iz BB za ceno 150 EUR.
Torej tisti, ki na portalu iÅ”ĆØete odgovor kaj kupit - vsedite se v avto, založite denar in doma sprobajte. Prav tako je veliko "svetovalcev" takih, ki so imeli enkrat v življenju komponento neke firme, sedaj pa pravijo uh tale kombinacija pa ne bo za nikamor, ĆØeprav komponente(dotiĆØen model) Å”e videli niso.
Kaj smo s tem ugotovili?
ƈe ne preizkusimo ne vemo niĆØ, pa Å”e takrat ni slabo, ĆØe imamo nekaj razliĆØnih tipov kablov za povezavo na lagerju.
Lahko pa preko portala izveste, ĆØe sluĆØajno veĆØ uporabnikov kupi enak izdelek in se pri veĆØih pojavijo napake (serijske napake). Na HI-FI Showu se boste lahko spoznali in med seboj vzpostavili kontakte, pa lahko obiÅ”ĆØete koga in sliÅ”ite njegov sistem, si sposodite kakÅ”no komponento itd.
LP
Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TRIROG



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 17:09
Prispevkov: 60
Kraj: Križ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jasno!

Sem paĆØ vpraĆØal kakÅ”ne izkuÅ”nje imajo ĆØlani foruma, z dvema receiverjema za katera se zanimam ... problem je zgolj v tem, da se sam niti ne spoznam toliko in v tem, da imam trenutno opremo (zvoĆØnike) namen zamenjati...

drugaĆØe pa ... kakÅ”ni so B&W po zvoku trdi, mehki, kako bi jih opisali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TRIROG je napisal/a:
Jasno!

Sem paĆØ vpraĆØal kakÅ”ne izkuÅ”nje imajo ĆØlani foruma, z dvema receiverjema za katera se zanimam ... problem je zgolj v tem, da se sam niti ne spoznam toliko in v tem, da imam trenutno opremo (zvoĆØnike) namen zamenjati...

drugaĆØe pa ... kakÅ”ni so B&W po zvoku trdi, mehki, kako bi jih opisali?
Trdi, energiĆØni..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

6xx serija se je meni zdela na visokih tonih malo agresivna, zelo moĆØna na basu, solidno transparentna, pa dinamika je tudi kar solidna.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 24, 2009 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay,

se popolnoma strinjam. Sem tudi nekaj ĆØasa nazaj napisal, da sploh potrebujeÅ” nekaj ĆØasa obiskovati forume, da razbereÅ” katere informacije so relevantne in katere so nabijanje iz razliĆØnih revij, katalogov ter tehniĆØnih specifikacij...

Kar pa se preizkuÅ”anja tiĆØe... Saj sliÅ”i se lepo, ampak se mi zdi, da je ta krog ljudi, ki bi ti nekaj posodili na dom, kar majhen. Nikoli ne veÅ”, kaj boÅ” dobil nazaj in kako bodo ljudje delali z izdelkom.

Vseeno se mi ne zdi tako napaĆØno, da nekateri podajo svoje mnenje in izkuÅ”nje. Potem pa moraÅ” kot tisti, ki za nekaj povpraÅ”uje o tem razmisliti... ƈe kdo kupuje toĆØno po predlogu, kot mu je nekdo predlagal, ne da bi se zamislil, to je pa potem njegov problem...

P.S. MogoĆØe imaÅ” ti z prodajalci drugaĆØne izkuÅ”nje, ampak pri meni so nekaj mencali, vĆØasih je bilo lažje, ĆØe prideÅ” v kaki fancy obleki in je zunaj parkiran kak boljÅ”i avto... takrat ti pa tudi v ... zlezejo... Zame je taka dvoliĆØnost moĆØno vpraÅ”ljiva...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe