Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mnenja - nakup novega sistema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 16:17    Naslov sporočila: Mnenja - nakup novega sistema Odgovori s citatom

Zdravo,
prosim za mnenje izkuÅ”enejÅ”ih o vrednosti vloženega denarja/kvaliteta - kaj bi vi izbrali; obstojeĆØi Hi-fi bo zamenjan z novim (delno), izbiram med novimi ojaĆØevalci in zvoĆØniki (izvor zvoka ostaja nespremenjen (SB+DAC):
1. možnost: rotel RC990 (preamp) 300ā‚¬+rotel RB980bx (amp) 350ā‚¬+Indiana line - TESi (zvoĆØniki) 400ā‚¬ = sum 1.050ā‚¬
2. možnost: Roksan kandy K2 (iamp) 1.200ā‚¬+Proac studio 140 (zvoĆØniki) 1.450ā‚¬ = sum 2.650ā‚¬
3. možnost: Leema acoustic pulse (iamp) 1.100ā‚¬+mission 796 (zvoĆØniki) 1.200ā‚¬ ali WLM Stella (zvoĆØniki) 2.000 ā‚¬ = sum 2.300ā‚¬ ali 3.100ā‚¬

proložnosti za sliÅ”at te kombinacije najbrž ne bom imel; izbor je napravljen na podalgi sluÅ”nih testov in priĆØanj drugih; najveĆØja težava je izbor primernih "boxov" lp Ik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to kaj dobiÅ” s Heco Celan 700 za vsega 685ā‚¬ pri Mimovrste, se mi tvoj izbor zvoĆØnikov ne zdi optimalen!To je seveda moje skromno mnenje!
Se pa seveda dobijo tudi rabljeni zvoĆØniki izredne kakovosti za relativno malo denarja.Ne bom pa tule delal reklame za nikogar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kolikor toliko soliden nasvet, je po mojem potrebno navesti vsaj velikost sobe v kateri se namerava posluÅ”ati glasba, kajti velikost zvoĆØnikov je zelo povezana z njo. Vse ostalo je potem potrebno vezati na poganjanje teh zvoĆØnikov.

SploÅ”no pravilo "veĆØ denarja veĆØ muzike" praviloma drži tudi tukaj, ĆØeprav se najde kar nekaj variant, ki so lahko odliĆØne za manjÅ”e denarce.

Najbolj pomembno pa je, da si je bodoĆØi kupec na jasnem kakÅ”no kvaliteto zvoka želi imeti oziroma jo potrebuje. Mnogo ljudi neskonĆØno uživa pri posluÅ”anju glasbe z MP3, na "sistemih" vrednih 200 - 300 EUR, drugim sistemi za 5000 EUR komaj zadoÅ”ĆØajo in komaj ĆØakajo, da naberejo kaj denarja za nakup kakÅ”ne boljÅ”e komponente.

PriporoĆØam daljÅ”e in veĆØkratno posluÅ”anje pri kolegih, pri trgovcih in morda obisk sejma Multimedia, da se pridobi neke osnovne informacije o tem kaj se pri nas dobi, za kakÅ”en denar in kako približno to igra. Potem pa naprej. Vsekakor je potrebno zadeve sliÅ”ati tudi pri sebi doma pred dokonĆØnim nakupom.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na pamet kupovat je pomojem zgreÅ”eno ĆØe misliÅ” dosegati doloĆØen nivo kvalitete. NamreĆØ kot prvo ni nujno da bodo kot prvo zvoĆØniki pasali v sobo in nadalje z ostalim sistemom skupaj. PriporoĆØam obisk slo trgovin z možnostjo izposoje in kombiniranja naprav s kabli vred.
ƈe pa nisi ne vem kako natanĆØen j epa druga zgodba. MogoĆØe trg rabljenih Å”e poglej stvari. Za 3000ā‚¬ dobiÅ” med oglasi na tem forumu vrhunski sistem.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZZ,

vse za svoj denar Ŕpila pizicatto, in je prvovrstna roba, kar itak veŔ.

Dve zlati pravili:

1/Nikoli ne kupuj nekaj, kar nebi sliŔal.
2/Nikoli ne kupuj nekaj, kar nebi sliŔal v svoji sobi.

-Smile)

Pod 1 je stvar, kakÅ”en zvok ti je osebno bolj vÅ”eĆØ.
Pod 2 je tvoja soba najvažnejŔa spremenljivka, kako se bo zvok katerega od treh omenjenih sistemov obnaŔal v njej. Glavna.

Aniway, moj izbor:

1/
WLM Stella (zvoĆØniki) 2.000 ā‚¬ +Almaro A318AL
http://www.enjoythemusic.com/Magazine/equipment/0204/almarroa318a.htm

Ali Croft micro pre basic(350funtov)+ 7 power (700 funtov) http://www.croftacoustics.co.uk/m25basic.html

2/
1.200ā‚¬+Proac studio 140 (zvoĆØniki)+Leema acoustic pulse (iamp)


Je pa vpraÅ”anje, ĆØe bodo Stelle imele kaj "Å”nifa " La scalle, ali bo Å”e en downgradean izdelek, zdaj ko so si naredili ime. Check it!!!!!!!!!
Na wlm pa moraÅ” jiti z lampo. DrugaĆØe to ni to.

Reviewev sicer ne maram, ampak temu možaku lahko popolnoma zaupaŔ:
http://www.croftacoustics.co.uk/reviews/25_rev.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klinc, tud na Proac studio 140 bi fliknil Crofta, ĆØeprav je Lemma bolj sexi.
Sploh ĆØe misliÅ” kdaj imet gramofon. Phono ima izjemen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja gramofon imam, sem pozabil napisat, tak da amp mora imeti vhod zanj; ja na Crofta sem tud mislil, toda nisem ga Ŕe sliŔal; soba je 3,8mx5m; en zid je v celoti steklo+nasproti vrata!

domov bo težko vse zamiÅ”ljeno pripeljat in sprobat, na kak hi-fi sejem bo treba it, da se bom odloĆØil; leema je na testu potokla Naim Nait XS, the Roksan Caspian M Series-1, the Cyrus 8 XPd+itd. z zvoĆØniki bo težje, HECO je res poceni in meritve ima nevrjetne; kako se obnesejo alu okvirji in kovina v njem, pa je potrebno sliÅ”at! hvala vsem za mnenja! lp zz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar so drugi napisali tudi vse Ŕtima, a dva pomisleka vseeno imam:
-Ne vem kako drugim uspeva stvari najprej dobiti k sebi domov in tam preizkuŔati v raznih kombinacijah.Meni ne!
-So izjeme, a vseeno veĆØinoma vtisi z raznih "showov" niso ravno merodajni, ker le težko naletiÅ” na "svojo" kombinacijo in ker je akustika prostorov praviloma drugaĆØna kot jo imaÅ” doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Croft drži Pear audio, WLM pa je imel Vklop, tukaj z malo sreĆØe nebi smelo biti problema.

Soba je mala, Proac bi znali biti celo preveliki, Heco z dvemi basovci pa po mojem obĆØutku definitivno. To rabi kar spodobeno razdaljo da "prediha" skozi prostor. Njihova kvaliteta je velika zvoĆØna masa in dinamika, to pa se v majhni sobi lahko sprevrže v marsikaj ĆØudnega.

Na Wlm pa moraÅ” probat Almara. To je best match.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZZBOY



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 21:48
Prispevkov: 120
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej glede na velikost sobe je nujno pazit na zvoĆØnike, torej proac po vaÅ”em zahtevajo veĆØ prostora; ne vem - glede lamp, kako je s tam alli mora biti non-stop vklopen amp. to mi najbolj ne diÅ”i; torej glede amp. bo Leema skoraj zagotovo; glede boxov, pa gelde na vaÅ”e menenje WLM odpadejo ali odpadejo tudi Viena Acoustic Bach grand http://vienna-acoustics.at/products/bach/bach.php cena je ugodna 1.100ā‚¬ torej

4. možnost (zvoĆØniki) PMC GB1i http://www.pmc-speakers.com/product.php?mode=view&pid=172&&show=spec ali kaj podobnega za do 1.500ā‚¬+Leema acoustic pulse (iamp);

Å”e kakÅ”na ideja za boxe (samostojeĆØe); lp ZZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker je vse res da moraŔ probat preden kupiŔ je Ŕe znamka CHARIO (model pegasus -tega sem sliŔal z gramofonom) zastopa CANYON AUDIO, zdijo se mi zelo solidni in naravni veliko modelov in s tem tudi cenovni razpon.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 08, 2009 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZZ,

ti si pa en hud model. Se mi je kar zasmejal ob temle zadnem postu.
Sploh ne vem, kaj bi si mislil o tebi. ĆØe so bili vĆØasih "knjižni molji", si ti en "avdio molj" al kaj? Si moral goro enih testov predelat, tvoj izbor je namreĆØ vsaj pri izboru zvoĆØnikov brezhiben. Testi so itak popoln "shit", moraÅ” imet hud teoretiĆØni um, da si z navzkrižnim primerjanjem izluÅ”ĆØil nekak dobrie kose v gozdu zlaganih napihnjenih testov. Al pa imaÅ” tolko domiÅ”ljije-Smile)

Dej razloži mi prosium, od kje ti to? Iz izkuÅ”enj najbrž ne? Pa kaj maÅ” doma, iz ĆØesa delaÅ” upgrade? SvaÅ”ta.

Skratka lampe so bolj kapriĆØiozne. Ne paÅ”ejo pa na vsak zvoĆØnik, je kombinacijao težje najt (manj moĆØi). Non stop se nima vklopljenih. Je pa to vsaj zame bistveno bolj "natur" zvok, veĆØ "žmohta" , naravne dinamike in finese. Bolj za akustiko, jazz, klasiko, atmosfero- take bolj naravne stvari-banalno povedano. Pa za vse, kar je bilo posneto pred 80-tim.

Leema je pa boljŔi pri vsem ostalem.
Lemma bo Å”pilal tudi rock, klasiĆØni orkester, skratka stvari z veĆØ Å”usa na polno. Ni pa toliko finese in atmosfere-banalno povedano, spet.

Proac, Vienna, PCM je vse super za dober tranzisator, beri Lemmo.
Vienna je mal "romantiĆØna", zelo prijetna za uho, ampak na ok. naĆØin. Eni takih prirejeno romantiĆØnih zvoĆØnikov so Sonus Faber, ki so meni recimo ĆØist mimo, ĆØisti fejk. Tudi najboljÅ”i modeli. Narejeni za to, kar hoĆØe folk sliÅ”at, ne pa kaj igra. S to filozofijo so mal narejene tudi Vienne, ampak na ok. naĆØin.

ƈe hoĆØeÅ” pa res pravi sodoben zvok -v kombinaciji kaj zmore dober tranzistor s korektnim zvoĆØnikom so to PCM. Dejstvo je, da je veĆØina sodobne muzike delana in masterirana digitalno. In PCM to odÅ”pila tako kot se gre, in kot je narejeno. Za tranzistor in digitalni mastering.
Pa pazi-DB1i so isto dobri, ĆØe ne Å”e boljÅ”i za manjÅ”i prostor. Naj te ne zavede velikost, probat moraÅ” oba.

Proac sem se mal zaletel, tvoja soba je dovolj velika. Heco pa ne, pa tudi to ni to. Pa lampa na Heco pa sploh no-go.

Pa narobe si razumel, WLM in Almaro je pomoje najboljŔa kombinacija., Jaz bi Ŕel tja. Tudi Croft,+WLM, nisem pa sliŔal kombinacije. Je tud ziher ok., seveda za moj okus umirjenega moŔkega srednjih let.

SreĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe