Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi komplet Yamaha - mnenja
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrejyyy



Pridružen/-a: Pet Avg 2009 9:52
Prispevkov: 6
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2009 09:55    Naslov sporočila: Hi-Fi komplet Yamaha - mnenja Odgovori s citatom

Zdravo,

zanimajo me vaša mnenja glede tega kompleta: Hi-Fi komplet Yamaha RX-V465+Infinity Primus HCS. Sam se ne spoznam veliko na te podatke..v Big Bangu sem slišal kako deluje in se mi je zdel res kvaliteten sound.. prodajalec mi je rekel, da je cena za ta komplet zelo ugodna - res da vsi to rečejo...ampak se mi je tip zdel skuliran..sma debatirala bolj kot frenda, koliko je izgledalo se res spozna na te zadeve..

Podatki so na spodnji povezavi..

Hvala, lp

http://www.shrani.si/f/40/cW/1RU9l7n1/yamaha--infinity.doc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2009 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je to tvoj prvi nakup tovrstnega sistema, potem je to (ali tudi kaj podobnega) in če ti je cenovno sprejemljivo, dobro za začetek. V primeru pa, da svoj sistem nadgrajuješ, pa le glej, da ne boš šel na slabše. Da pa se ti to ne zgodi, pa se je treba malo potrudit, si vzeti čas in stvar kje poslušati. Gotovo pa bo še kdo drug za mano kaj povedal in ti pomagal. Jaz sem le nakazal način kako bi jaz razmišljal, če bi bil na tvojem mestu.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejyyy



Pridružen/-a: Pet Avg 2009 9:52
Prispevkov: 6
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2009 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Če je to tvoj prvi nakup tovrstnega sistema, potem je to (ali tudi kaj podobnega) in če ti je cenovno sprejemljivo, dobro za začetek. V primeru pa, da svoj sistem nadgrajuješ, pa le glej, da ne boš šel na slabše. Da pa se ti to ne zgodi, pa se je treba malo potrudit, si vzeti čas in stvar kje poslušati. Gotovo pa bo še kdo drug za mano kaj povedal in ti pomagal. Jaz sem le nakazal način kako bi jaz razmišljal, če bi bil na tvojem mestu.


..ne, ni prvi. Zdaj imam par let star hišni kino Sony. Čisto soliden za gledanje filmov..za poslušanje glasbe pa..no, ja.. Zato bi rad nekaj bolj kvalitetnega, primerno tako za filme kot za poslušanje glasbe..ni mi toliko važna max. glasnost, kot pa kvaliteta zvoka pri nižji glasnosti..ta sistem sem preizkusil v Big B. in se mi je zdel ok! Ker pa se ne spoznam preveč v te podatke..bi še rad slišal mnenja drugih..ki imajo več pojma o teh zadevah kot jaz.. Smile
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
logihack



Pridružen/-a: Tor Avg 2009 10:21
Prispevkov: 4
Kraj: JESENICE

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2009 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi sam sem trenutno pred nakupom podobnega sistema, ampak sem se odločil za rabljen sprejemnik in par rabljenih zvočnikov, pozneje, pa bom dokupil še dva satelita in center, suba, pa pa glede na to da bodo fronti precej basovsko močni, ne bom potreboval...tako bom za vse skupaj odštel kakih 600eur, kolikor bi dal samo za par novih prednjih zvočnikov...se pravi, da se splača pogledat malo med oglase, kjer najdeš precej dobih zadev, ki se iz kakršnih koli razlogov, prodajajo precej poceni...na bolhi sem recimo zasledil zvočnike energy encore 5.1, ki naj bi veljali za ene boljših tovrstnih izdelkov, za mislim da 400eur z stojali, 200 eur, pa stanejo rabljeni sprejemniki in imaš za 600 eur, kolikor stane ta komplet v big bangu, precej boljši sistem...no vsaj jaz bi se tako odločil(sem se)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 28, 2009 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, samo moraš vedeti, da nekateri pač ne marajo nakupa preko oglasov ali rabljene robe...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 29, 2009 11:08    Naslov sporočila: Re: Hi-Fi komplet Yamaha - mnenja Odgovori s citatom

andrejyyy je napisal/a:
Zdravo,

zanimajo me vaša mnenja glede tega kompleta: Hi-Fi komplet Yamaha RX-V465+Infinity Primus HCS. Sam se ne spoznam veliko na te podatke..v Big Bangu sem slišal kako deluje in se mi je zdel res kvaliteten sound.. prodajalec mi je rekel, da je cena za ta komplet zelo ugodna - res da vsi to rečejo...ampak se mi je tip zdel skuliran..sma debatirala bolj kot frenda, koliko je izgledalo se res spozna na te zadeve..

Podatki so na spodnji povezavi..

Hvala, lp

http://www.shrani.si/f/40/cW/1RU9l7n1/yamaha--infinity.doc


Imam RXV 550 in kasnejši modeli so samo zmerna evolucija tega, saj so samo dodali kak chipamp za nov kanal(moj je 6,1), morda kak dock station za IPod, niso pa spreminjali stereo ojačevalca, ki je zelo soliden.

465 zna biti evolucija RXV 450, ki je morda malce(a bistveno!) podhranjen glede napajanja napram modelu nad njim, čeprav imajo skoraj vsi Yamahini receiverji na papirju zelo podobno moč.

550 in verjetno tudi sedanji 500 ali 600 model, ima v stereo direct modu zelo prijeten zvok, že kar audiofilski in to tudi, presenetljivo, ko ga pošteno odpreš, se obnaša kot zelo močan ojačevalec in je presenetljivo dokaj linearen-za ta denar pa sploh..

Če bi ga postavil ob bok tudi dosti dražjim ojačevalcem, njegovih malenkostnih pomanjkljivosti ne bi tako hitro opazil, tako da si mirno upam trdit, da je pravi vstopni model za vsakega, ki se prvič srečuje z audiom, saj je izredno poslušljiv.

Legende o Yamahini zvočni ostrini so nastale samo zaradi raznih kablov in tweeterjev v poceni zvočnikih..
Drugi proizvajalci raje vgradijo kak filter več, Yamaha pa raje kakega manj in lahko rečem, da sem slišal dosti dražje audio ojačevalce(hvala Kitajcem za take produkte) na dobrih kablih ranga 200EU, ki so igrali obupno sfiltrirano in nelinearno napram 550 na kablih za v avto.. .
Wink
Yamahino programje za nastavitev surrounda je zelo posrečeno, kompleksno in premore obilo preciznih nastavitev, kar sicer traja dlje, kot pri večini drugih proizvajalcev, zato pa potem deluje odlično. Idea

Skratka.
Če lahko dodaš še kak EU, raje samo en model višje in bo to-to.. Wink

Tudi zato, ker imajo ti Infinityi majhno občutljivost(86dB), ker pa ima 500 model preverjeno odličen driving ability(tega bistvenega podatka proizvajalci ne navajajo)-z lahkoto poganja tudi lene-požrešne, zvočnike z nizko občutljivostjo in ne "poklekne", kot večina AV receverjev za ta denar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2009 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti samo zaupaj svojim ušesom. Tudi sam sem slišal (sicer 5.1 glasbene videe) ta komplet pri nas v MB in igra za svoj denar (cca. 620€) jako solidno. Nove Yamahe so zgleda precej mehkejše - bolj Hi-Fi - kot prejšnji modeli.
Poleg vsega pa ima ta receiver že vse nove HD audio dekoderje (DTS HD MA in Dolby True HD) za blu-ray in zelo solidno avtomatsko kalibracijo z equalizerjem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...

Nazadnje urejal/a Surfer Pet Nov 10, 2017 01:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa je ta av receiver dovolj močan za 60 kg jamo zvočnike

sam tudi iščem za sodelavca zvočnike v tem rangu ...
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=17378#17378

koliko imaš zvočnike odmaknjene od stene

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...

Nazadnje urejal/a Surfer Pet Nov 10, 2017 01:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
andrejyyy



Pridružen/-a: Pet Avg 2009 9:52
Prispevkov: 6
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surfer je napisal/a:
Pozdravljeni!

Vidim, da je bilo prvo sporočilo oddano že kar nekaj časa nazaj in verjetno je avtor le tega že srečni lastnik zgornjega kompleta - mogoče pa tudi ne.

No kakor koli, sam sem bil pred podobno dilemo saj sem kupil Yamahin RX-V463 receiver.

Večina je oglaševala, da je Infinityjev komplet Primus HCS3 najbolj primeren za ta receiver, vendar sem po nekaj prebranih review-jih izluščil, da je komplet zelo dober za poslušanje filmskega zvoka nekoliko slabši pa za poslušanje glasbe. Razlog za to so majhni prednji zvočniki, ki nekako ne morejo oddati dovolj zadovoljivega zvoka.

Po kar dolgem času iskanja pravega kompleta pa sem naletel na JAMOv komplet S606 HCS3. Sistem je v osnovi 5.0, kar pomeni, da nima wooferja. Sestavljen pa je iz 2 samo stoječih prednjih zvočnikov, kateri vsak vključuje velik basovski zvočnik, centra in dveh satelitov.

Priznati moram, da sem z zvokom izredno zadovoljen, bassov je popolnoma dovolj v primeru da pa bi le-teh zmanjkalo pa lahko kadar koli dodam še woofer. Sama "teža" kompleta brez wooferja znaša 60 kg, kar pa prav tako predstavlja nek argument.

Vsekakor upam, da tega ne boste jemali kot neko hvalisanje, želel sem samo svetovati in podati drugo mnenje ljudem, ki iščejo primeren zvočniški sistem za svoje vstopne modele ojačevalcev.

LP


Pozdravljen Surfer,

ne, nisem še lastnik nobenega novega sistem..sem dal zadevo malo na stran, ker je nekaj prišlo vmes...bom pa se "obdaril" enkrat pred božičem! Razz

Trenutno pa pridno črpam nove informacije! Moram rečt, da bolj kot prebiram razne forume, bolj sem zmeden glede odločitve.. Confused

Vlogo bo igrala seveda tudi cena - več kot cca.650 € ne bo šlo..upam, da bodo kakšni lepi popusti! Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sam bi ti predlagal jamo s 606 hcs3 5.0 za cca 400 eur + av receiver onkyo tx-sr507 ipd.

sub pa lahko kasneje dokupiš če imaš sedaj premalo denarja

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejyyy



Pridružen/-a: Pet Avg 2009 9:52
Prispevkov: 6
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2009 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo..Kaj se da to kje slišat?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2009 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvočnike imajo v:
http://www.odaz.si/si/

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 23, 2009 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrejyyy

imaš zs od 17.11....

poglej..
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe