Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FM in AM antena

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jazstsem



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 19:47
Prispevkov: 31
Kraj: MoravĆØe

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2009 15:47    Naslov sporočila: FM in AM antena Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

vĆØasih mi "sede" tudi radio. Zanima me, ĆØe ima kdo kakÅ”ne izkuÅ”nje z antenami oz. kaj priporoĆØate namesto priloženega "kabelĆØka"? Signal imam bolj slab, kljub temu ne bi ravno vlekel kabla na streho, da mi ne bo ob prvem grmenju vsega skurilo...

MogoĆØe kaj takega? : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=400045340623


LP,
mtj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” "kabelsko televizijo", je najbolje da priklopiÅ” kar to, Å”e posebej ĆØe si morda doma v kakÅ”ni "senĆØni legi", kamor FM signali stežka prodrejo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam uporabljam Squeezebox za to, ĆØe ti pride v poÅ”tev tudi drugaĆØe, priporoĆØam.
Sam sem pa obupal nad antenami, sem probal nekaj razliĆØnih, sicer bolj enostavnih, ampak ni bilo nekih sprememb, ampak mislim da je kriva izolacija stanovanja.
Mi je pa po drugi strani skoraj odliĆØno lovil Blaupunkt Bremen radio z anteno katero nalepiÅ” na celo avtomobilsko Å”ipo, drugi avtoradiji niso lovili skoraj niĆØ.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 25, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jo mel na strehi, ĆØe maÅ” kakÅ”no možnost in ojaĆØati signal z ojaĆØevalcem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 26, 2009 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jazstsem,

antena na tvoji povezavi je aktivna antena z vgrajenim ojaĆØevalnikom ki precej ojaĆØa. Nažalost pa poleg koristnega signala ojaĆØa tudi vse živo s****e ki prileti iz okolice, tega pa je v danaÅ”njem ĆØasu ogromno. OjaĆØevalĆØki vgrajeni v takÅ”nih zadevicah so ĆØisto enostavne zasnove (paĆØ dobiÅ” kolikor plaĆØaÅ”) in zaradi slabega filtriranja oziroma duÅ”enja frekvenĆØnega obsega izven FM 87-108 MHz dostikrat naredijo veĆØ sranja kot koristi. Pri meni je merilec jakosti FM signala na tunerju precejkrat nabijalo do konca, kot da je kvaliteta FM signala ne vem kakÅ”na, dejansko pa je bilo neposluÅ”ljivo. VeĆØ bruma in Å”uma kot glasbe, pa kar naprej je nekaj sekalo notri. Kot da bi bilo prezasiĆØeno vse skupaj in sprejemni del tunerja ni v stanju folgati obdelovati vsega tega naenkrat oziroma izluÅ”ĆØiti zrno od plevela.

Predlagam, da pred nakupom probaÅ” par anteni in vidiÅ” kako funkcionirajo pri tebi doma. Po možnosti vzameÅ” takÅ”no ki ima nastavljivo ojaĆØanje s potenciometrom. Tega obrneÅ” ravno toliko da ojaĆØaÅ” signal na tisti nivo da zaĆØne tuner lepo igrati in obenem Å”e ne prihaja do problemov oziorma zasiĆØenja. To bi bila po moje boljÅ”a reÅ”itev.

Ali recimo priklop tunerja na kabelsko TV ĆØe jo imaÅ”, kot je predlagal Before. Je dosti boljÅ”a reÅ”itev od aktivne antene.

Å e boljÅ”a reÅ”itev pa je da presedlaÅ” na internetni radio, saj je tam mali milijon radijskih postaj, med katerimi je dosti tudi slovenskih. Jaz recimo moj lokalni radio posluÅ”am na hifi-ju preko interneta. Nobenih motenj ali problemov. To laufa ĆØisto kot solza 24/7, kot bonus pa Å”e piÅ”e zraven kateri komad igra. Razz

Lep pozdrav in javi kako boŔ uŔtimal. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2009 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz z FM sprejemom na svoje vintage receiverje (zlasti tiste ki so bili v servisu pri miloŔu) nimam nobenih problemov -enkraten stereo zvok v vsakem trenutku. Laughing Cool

kar se antene tiĆØe 20 cm žiĆØka in ni blemov. Wink

lahko jih pa seveda prikplopim tudi na kabelsko anteno ,a ni potrebe. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 27, 2009 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Najbolj cenjena med audiofili in stane malo ... je FM antena COBRA...To je sobna antena z ojaĆØevalcem in regulacijo ojaĆØanja !!!
Tuner potrebuje dobro anteno...Z dobro anteno se bistveno izboljÅ”a 3D slika,dinamika,zraĆØnost;telesnost basa in le ta je bolj definiran...

Je pa potrebno nekaj veĆØ energije vložit za jo poiskat ...

_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Tor Sep 12, 2017 11:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2009 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim za kakÅ”en uporaben link, googlam pa niĆØ pametnega ne dobim ven Sad

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla, jaz kr precej posluÅ”am radio in sem prej uporabljal anteno (prav omenjeno Cobro), ampak sem jo zamenjal za navadno žico. Ko je bil moj tuner delno okvarjen (starostni problemi) je igral boljÅ”e s Cobro - na navadne žice je bila katastrofa, ampak sedaj ko je porihtan pa je antena postala dejansko moteĆØa - zvok je manj ĆØist, detajli in globina so izgubljeni v primerjavi z navadnp žico. MogoĆØe je to posledica ojaĆØevalca signala, ki je vgrajen v anteno in ki je izgleda bolj tako - tako. Ti pa predlagam, da poskusiÅ” kr s kako DIY anteno, veĆØ kot par metrov žice in kako letvico ne boÅ” potreboval, rezultati pa so lahko vrhunski. Že ĆØe navadno žico, ki jo dobiÅ” ob tunerju dobro napneÅ”, tako da dobiÅ” polno Å”irino, bi moralo super igrat. ƈe želiÅ” kako specifiĆØno postajo centrirat je zelo važna tudi dolžina žice, ne zgolj smer, Tu je nekaj linkov:

http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-58754.html - malo poscrollaj proti sredini topica pa boÅ” naÅ”el izraĆØune

http://kgnu.org/ht/helpfm.html#makeantenna navodila za izdelavo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, btw, Cobro je res težko najt, jo po imajo presentljivo v Mercatorju - tam kjer imajo tehniĆØne oddelke. Smile Meni je bil prav smeÅ”no, da sem pol mesta prehodil po vseh možnih hifi in elektro Å”tacunah, potem pa sem jo pri njih naÅ”el.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe