Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup fotoaparata
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 11:41    Naslov sporočila: Nakup fotoaparata Odgovori s citatom

Pred nakupom le tega me zanima katerega izmed teh dveh naj bi izbral?
Prosim vas za kakšno mnenje Confused
To sta:
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/460430-olympus-sp590-PLUS-usnjena-torba

in

www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/439186-nikon-coolpixp90-black-d-foto
HVALA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ufff, tole je pa že oreng zoom za keterega potrebuje fotoaparat zelo dober stabilizator slike, drugače boš pri maximalnem zoomu delal same zmazke. Z Nikonom sem se že igral in vem, da ima dobro stabilizacijo slike, za Olympusa ne vem. Sprobaj oba in boš videl kaj ti bolj leži z vidika stabilizacije slike in samega rokovanja in funkcij fotoaparata.

LP

p.s. A maš kako dobro sosedo, da rabiš tak zoom??? Twisted Evil Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla mam sosede kr neki njih pa okopavajo njive zato ga rabm ja Laughing Laughing Laughing
Mislm da ne bom zumiru do konca,nisem neki foto štručko ampak stari fotič je fuč pa rabim novega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so taki (600mm in več) objektivi na kompaktnežih pretiravanje. Ne glede na VR težko narediš ostro sliko. Po pravilo(mm-stotinke sekunde) bi potreboval vsaj šestotinko sekunde, blenda pa je pri 600mm že 5 ! Majhne aparate in lahke aparate že v osnovi težko držiš pri miru, s teleobjektivom pa se tresljaji samo še multiplicirajo. Meni osebno pri kompaktnežu veliko več pomeni široki kot.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha Jazz pol v bistvu bolš da kupim enga navadnega digitalca?Pa sej bo v uporabi samo za morje.roj.dnevi,tako bolj za arhiv slike.Maš kak predlog?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem imel zadnjič v roki CANON PowerShot SX200 IS in je super aparatek, sam si ga bom tudi najbrž kupil poleg dslra, za vsak dan, ker z dslrjem nisem najbolj spreten. Kompakten, konkretno narejen vsaj po prvem vtisu ki sem ga dobil, spodoben zoom, hd snemanje videa, stabilizator...kje na netu ga dobiš v kakem kompletu s torbico, kartico in podobnimi dodatki za slabih 300€

Druga opcija kar sem sam gledal pa je Panasonic Lumix DMC-TZ5, tudi za podoben denar se mi zdi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Numb za info.Zanimiva stvar. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 20:23    Naslov sporočila: Re: Nakup fotoaparata Odgovori s citatom

streki je napisal/a:
Pred nakupom le tega me zanima katerega izmed teh dveh naj bi izbral?
Prosim vas za kakšno mnenje Confused
To sta:
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/460430-olympus-sp590-PLUS-usnjena-torba

in

www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/439186-nikon-coolpixp90-black-d-foto
HVALA


LP

Nikon p90 je čisto v redu...Praktičen je njegov LCD zaslon,ki ga lahko nagneš...To ti prav pride ko slikaš kaj na tleh ali pa če pred tabo stoji množica pa moraš aparat dvignit in sceno tako lahko kontroliraš...Še najbolj pa je tak zaslon uporaben v močnem soncu ko ga lahko nagneš,da ti ne blešči !!!...
Veliki zoooom pa tako ali tako ni čisto uporaben v vsem "območju",ki ga tovarna obljublja...tako bo kvalitetno uporaben tam nekje med 35 in 300mm...
Če pa je kaj rezerve za kakšen atraktiven posnetek,čeprav manj kvaliteten pa razpon ne škodi...Kupi si še stojalo,ki je napram aparatu poceni ...do 50€ so za te potrebe že v redu,sploh tisti z Eno nogo,ki so praktični za prenašat ......

_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

streki je napisal/a:
Aha Jazz pol v bistvu bolš da kupim enga navadnega digitalca?Pa sej bo v uporabi samo za morje.roj.dnevi,tako bolj za arhiv slike.Maš kak predlog?

LP

Ja. Daj prednost širokemu kotu, ki ti bo v veliko pomoč opri slikanju v prostoru. 200mm ali nekaj več je verjetno optimum za dokaj ostro sliko.
Število pikslov nad 10Mb ti tudi ne bo kaj dosti pomagalo. Več pikslov na majhnem senzorju-več možnosti šuma. Na žalost firme dodajajo megabajte na že tako nabasan senzor in pridobivajo "naivne kupce".

Kaj bi jaz gledal na kompaktnežu?
Čim večji široki kot. Okoli 10Mb -škoda, da ne delajo več 6Mb. Dober objektiv s čim boljšo zaslonko(2.0-2.8?). Dober ISO-ne samo na papirju (recimo 800-1600). Priročno manuelno nastavljanje(zaslonka,čas...). Dober izkoristek baterij. Velik LCD zaslon.
Firme? Modeli?
Vsaka znana firma ima nekaj dobrih modelov. Lahko preveriš Numbov predlog. Panasonic ima med drugim odličen Leica objektiv (ne vzemi tega kot sugeriranje!).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2009 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za primer podajam tri neobdelane fotke, ki jih je naredila moja kompaktna Leica Digilux 2 iz leta 2003 !!! (
http://www.dpreview.com/reviews/leicadigilux2/ ).


Ima samo 5Mb spomina, ISO je dober samo pri 100Asa, zelo slabo digitalno iskalo (ja, slikaš lahko tudi skozi iskalo, kar je nam DSLRjevcem edina uporabna varianta. Počasen avtofocus. Ogromno ceno(sam sem izredno ugodno dobil skoraj novo).
Kaj pa prednosti? Fantastičen objektiv z 2.0-2.4 zaslonko. Zaslonka, focus, čas- vse se da nastaviti brez menujev(na objektivu in na posebnem gumbu). Odlična bliskavica z dvema variantama (direktno in v strop), ter možnost zunanje bliskavice(uporabljam enega starega Metza). Zelo dober display, prijazni in "hitri" menuje .. Dovolj je velika, da "stoji" v roki. Neslišna. Baterija te ne izda. V bistvu pri rokovanju z njo delam enako kot z DSLRjem, kar mi je zelo pomembno.





Fotografija brez bliskavice s časom 1/15 s .


To ni reklama za ta aparat. Pokazati hočem samo, da tudi aparat s 5Mb, objektivom 28-90 mm lahko da odlične rezultate.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za vaša mnenja in nasvete a glede na moje potrebe in znanje sem se odločil za nakup tegale:www.canon.si/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX200_IS/index.asp in ga že kupil.Zdej ga grem pa malo pogruntat Shocked Shocked Laughing

Numb hvala za namig Wink

Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim potem za vtis, ker me zanima če je res dober kakor se mi je zdel. Kolega ga ima teden, dva... pa je prezadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2009 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Prosim potem za vtis, ker me zanima če je res dober kakor se mi je zdel. Kolega ga ima teden, dva... pa je prezadovoljen.


Numb tudi jaz sem zelo zadovoljen.Sicer ga še nisem pogruntal v nulo ampak začetni občutki so odlični.Lahko ti samo povem da ne oklevej.
GO for it.

lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2009 16:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule : http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx200_is_review/ imaš obširen test aparata.
Jaz bi svetoval uporabo ISOta do 200(mogoče še 400) in nič več. Tudi vse testne slike(razen ene) so narejene tako.

Kdor koleba med tem aparatom in Panasonic Lumix DMC-TZ7 naj si prebere Conclusions, kjer je tudi tole:

The Canon PowerShot SX200 IS is an excellent first attempt at a travel-zoom camera, but ultimately it can't quite match its main rival, the Panasonic Lumix DMC-TZ7.


Še test Panasonica: http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz7_review/
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 16, 2009 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Tule : http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx200_is_review/ imaš obširen test aparata.
Jaz bi svetoval uporabo ISOta do 200(mogoče še 400) in nič več. Tudi vse testne slike(razen ene) so narejene tako.

Kdor koleba med tem aparatom in Panasonic Lumix DMC-TZ7 naj si prebere Conclusions, kjer je tudi tole:

The Canon PowerShot SX200 IS is an excellent first attempt at a travel-zoom camera, but ultimately it can't quite match its main rival, the Panasonic Lumix DMC-TZ7.


Še test Panasonica: http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz7_review/



Bolj ko berem te teste,bolj vidim,da je marsikaj za lase privlečeno. Toliko nasprotujočih testov,kot obstaja za fotoaparate ni niti za audio aparature.
Poglej tu kje je SX200 in kje TZ7
http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-Digitalkameras--index/index/id/546/
Pa tu kje se nahaja TZ7
http://www.fotomagazin.de/test_technik/kamerabestenliste/index.php?kamerakategorie=2877

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe