Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

H/K AVR 355+Dali Concept 8 - Kaj dokupiti?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 07:42    Naslov sporočila: H/K AVR 355+Dali Concept 8 - Kaj dokupiti? Odgovori s citatom

Pred nekaj tedni sem si nabavil H/K AVR 355+Dali Concept 8. Zdaj me pa zanima kaj bi bilo najbolj smiselno najprej dokupiti: Zadnji par ali SUB.

Prosim za konkretna priporoĆØila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da je conceot 8 konkreten zvoĆØnik z dovolj basa, bi najprej dokupil center zvoĆØnik, ĆØe misliÅ” gledat filme. POtem pa Å”e zadnji par in nato, ĆØe se pokaže potreba, Å”e woofer!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Center je osnova za home cinema sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tebi je za kaj se boÅ” odloĆØil. Ali hoĆØeÅ” imeti že takoj surround ali ne. ƈe kupiÅ” samo zadnja dva nisi niĆØ naredil, potrebujeÅ” Å”e center. Nekateri receiverji imajo narejeno tako, da ĆØe ne zaĆØutijo breme na izhodu (zvoĆØnik) na vsakem od petih kanalov, ne priklopijo v Dolby Digital mode. Torej ali kupiÅ” zadnja dva in center ali pa samo aktivni subwoofer.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Subwoofer ti je najmanj pomemben v tem hipu!Nabavi en soliden center, pa ene boxe za zadaj(tu so zahtevki Å”e najmanjÅ”i).ƈe si tako na tesnem s financami, lahko za oboje skupaj prideÅ” skozi že za 200ā‚¬.Neumno bi bilo, da imaÅ” soliden AV receiver, pa ga ne moreÅ” posluÅ”ati v surround naĆØinu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 07:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za hitre odgovore. Bom se kar odloĆØil za center+zadnja 2 zvoĆØnika. Skupni proraĆØun je 400ā‚¬, lahko tudi veĆØ, ĆØe ne gre drugaĆØe.

Center: http://www.bigbang.si/zvok/zvocniki/center-zvocniki/323339-dali-concept-center-cherry

Zadnja 2: http://www.bigbang.si/zvok/zvocniki/stereo-zvocniki/313425-dali-concept-2-cherry

Obstaja kakŔna boljŔa varianta za približno podobno ceno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 07:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TakŔen center imam tudi sam in je povsem spodoben.
Sploh:Ʀe kompletiraÅ” kot si tule opisal, boÅ” imel povsem solidno in uravnoteženo stvar, ki bo dobro igrala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bo ok. Pri surroundu se mi zdi fino imet vse zvoĆØnike enakega podjetja in serije, ali vsaj podjetja. Za zadaj bi pomoje Å”li tudi Concept 1, ĆØe je sila z denarjem.

Tak komplet je meni zelo dobro igral:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.bigbang.si/zvok/zvocniki/stereo-zvocniki/416979-dali-concept-1-white

Concept 1 stane pol manj kot Concept 2, je dejansko takŔna razlika tudi v praksi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Concept 1 ima manjÅ”i basovec kot Concept 2. Malenkost manjÅ”i zvoĆØnik je, z malo manj basa. Za zadnji zvoĆØnik bi moral bit OK.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavil sem si Concept 2 + Concept Center. Mogoce posreduje kdo od vas H/K 355 ali 255? Imam eno specificno vprasanje glede priklopa in nastavitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do nedavnega sem Å”e imel HK-645, pa bi morda vedel(sem pa kupcu predal tudi navodila, receiver oa tudi nisem uporabljal vsaj leto-torj žal nisem veĆØ siguren).VpraÅ”aj, pa bomo videli! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mam HK 355, mogoĆØe lahko pomagam.
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robibrk



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Lendava

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnja zvoĆØnika sem priklopil na Å”t.25 v navodilih stran 8, piÅ”e surround back.

Ko pa nastavim v nastavitvah zadnja zvoĆØnika na ON, ni signala, ko pa nastavim tista 2 stranska na ON pa zaĆØneta igrat. Zdaj me pa bega, kaj ĆØe sem narobe zvezal. Embarassed

Å e nekaj me zanima: Kateri naĆØin odkodiranja je najboljse uporabljat? Trenutno imam na Dolby pro logic II.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surround back pride v poÅ”tev pri 7.1 sistemu zvoĆØnikov. Ti imaÅ” 5 zvoĆØnikov, se pravi 5.0! Veži surround zvoĆØnika na surround L & R (levo in desno) in boÅ” imel normalno zvok.

Dolby Pro Logic II je tehnologija, ki iz stereo (dvokanalnega) zvoka naredi navidezni 5.1 zvok. Receiver sam doloĆØa kaj bo poslal na doloĆØen zvoĆØnik.
Moj nasvet je: Uporabljaj kar ti najbolj odgovarja!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe