Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

predojacevalec
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 18:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoè evrov, mu jo tudi privošèim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu paè predlagajte da se mu ne splaèa paè niè kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne verjamem pa da bo na podlagi priporoèil kupil stvar ki presega tudi 10 kratno vrednost budgeta...

Sorry, ampak oèitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plaèevanje osnovnih življenskih sredstev in oèitno ne veste kako je povpreèno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.

Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum paè prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu zaèetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je oèitno pod èastjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate èas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 21:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoè evrov, mu jo tudi privošèim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu paè predlagajte da se mu ne splaèa paè niè kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne verjamem pa da bo na podlagi priporoèil kupil stvar ki presega tudi 10 kratno vrednost budgeta...

Sorry, ampak oèitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plaèevanje osnovnih življenskih sredstev in oèitno ne veste kako je povpreèno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.

Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum paè prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu zaèetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je oèitno pod èastjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate èas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.


Se strinjam. Vsi si ne morejo privošèit dragih sistemov,zato podcenjevanje ni na mestu. Veèina od nas je zaèela s poceni komponentami.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 23:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ProJet je napisal/a:
Ajka, pozabljaš, da je ta forum tako rekoè namenjen iskanju in komentiranju komponent v vrednosti od 100-1000 EUR. Shocked?


Sori, to pa prviè slišim ...
Shocked


A ja, ja a govoriva o istem forumu? Shocked

Saj je non-stop debata o komponentah za 100-250 EUR, za pop..... ! Laughing

Zanden PREAMP Wink

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 23:54    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Smisel pred ojaèevalca in konène stopnje je v "zvoèni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojaèevalca...
Èe se sestavlja "preveè" cenena varianta ne pridobiš niè kot samo "stroške"...
Dva napajalna kabla, povezovalni in dve nepotrebne Å¡katle...
Kaj hitro se lahko zgodi ,da tako "neposreèeno" kombinacijo "našèije" nek majhen novejši "integrirec"...
Zato je treba iz obstojeèe "konène stopnje" "istisnit" èim veè...
Pred ojaèevalec mora biti kvaliteten,ravno tako vsi kabli in izvor zvoka CDpredvajalnik...Èe povežemo tako verigo s kabli za 4€/m in priklopimo "širokopotrošniški" cd predvajalnik je to "zgrešena investicija"...
Kot pravi pregovor:""Cenen nakup" je dvakrat drag nakup!!"
~
Aljo imate ZS



Da se ne bi napaèno razumeli...Tako kot sem napisal zgoraj:
Smisel pred ojaèevalca in konène stopnje je v "zvoèni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojaèevalca...
Èe kombinacija ne presega zvoènih kvalitet "integriranega ojaèevalca" v tem razredu je to zgrešen projekt ne glede na ceno...To velja za vse cenovne razrede...
~
Sodobnejši integrirci zlahka presežejo starejše pred_konène kombinacije zato iskanje takih kombinacij še zdaleè ni enostavno...
Veliko napak se zgodi s kobiniranjem z navidez kvalitetno komponento,ki
je morda bila v neki kombinaciji vrhunska v drugi pa porazna...
Nekateri pred ojaèevalci so zelo univerzalni nekateri pa boljši od drugih ampak se ne "parijo" z vsako konèno...
Poleg zvoène harmonije pa se še dogaja ,da "elektrièno" ne pašejo skupaj...Predvsem Japonèki, ki imajo veèkrat slabša napajanja, brez ozemljitve z veliko povratno vezavo ojaèevalec "laufa" na "malo toka" ga priklopiš na kakšno zverino,ki funkcijonira v A klasi z veèjo porabo od konène stopnje se zgodi, da namesto žlahtnega zvoka slišimo brum ali moèan šum. Še prav posebejmoramo paziti, èe priklopimo pred na lampe ker se lahko zgodi,da skurimo zvoènike, èe ju nepravilno vklopimo!!!
Npr.Na neogret pred na lampe ojaèan signal s tranzistorjem, ki j v trenutku pripravljen !!!!! Shocked Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 00:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sorry, ampak oèitno še niste bili v situaciji da bi vam bilo treba skrbeti za plaèevanje osnovnih življenskih sredstev in oèitno ne veste kako je povpreèno situiranem ljubitelju sestavit sistem za 2k€.€.

Kaj ne poveš? Ko nisem imel ne stanovanja, avta ... ko smo bili v najetem stanovanju eno leto brez dnevne - sedeli smo na "morskih" stolih), je bil HIFI kar na tleh ... Ne mi govorit, da ne poznam take situacije.

Numb je napisal/a:
Itak vas je zgolj par takih uporabnikov, pa se potem menite na msn-ju pa forum paè prepustite bednim komponentam za 200€, saj v tem rangu kakemu zaèetniku vam je pa težko kaj svetovat, tudi sistem predstavit v galeriji, vam je oèitno pod èastjo da bi kazali uporabnikom kot smo mi, o kablih pa imate èas razpredat 50 strani po 12 odstavkov dolge poste...

Ime foruma je še vedno hi-fi in sem pašejo tudi rabljeni cd playerji za 50€.

O èem se bo pisalo na forumu je odloèitev administratorja. Kolikor ga poznam verjetno ne bo postavljal niti spodnje niti zgornje meje.

Zakaj misliš, da ni dražjih sistemov v galeriji? Zato ker nekateri ne vidimo v tem nobenega pomena, nasprotno, še veè bo pripomb o hohštaplariji, važenju ... Kaj boš npr. ti dobil ob gledanju mojega sistema? Verjetno vse drugo kot predstavo o zvoku, ki ga ta sistem reproducira .Ti bi po eni strani rad, da se piše samo o cenejših komponentah, po drugi strani pa bi rad gledal drage sisteme Rolling Eyes

P.S.: Napajalni kabli pa ti ne gredo in ne gredo iz glave Laughing "Bilo kuda, napajalni kabli svuda."
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 00:49    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Jaz nimam nobenih problemov z nikomer ki ima komponento vredno nekaj tisoè evrov, mu jo tudi privošèim. Ampak že samo vprašanje se nanaša na ceno 400€, potemtakem mu paè predlagajte da se mu ne splaèa paè niè kupit in naj ta denar nameni drugi izboljšavi sistema.

Ne vem kaj si zastopil ti, ampak jaz sem ob pripombah Ajke in ProJeta zastopil, da je bolje ne kupiti poceni predojaèevalec. V primeru manjših denarnih vložkov naj bi bil integrirc boljši nakup.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 08:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Dobro sem jaz razumel kaj sta hotela povedat Ajka in Projet, niso mi pa na mestu opazke in smajliji na raèun komponent do 1000€, to je vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 09:32    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

a nima Zenden Kuzma v referenènem sistemu?

PrimozS je napisal/a:
Mah kaj pa vem. Avtorativen zvok kar ima, dinamièen je tudi; da bi bil pa sam po sebi topel? To pa po mojem mnenju mislim da ne ... za moj okus mu pa kar manjka onega "žmohta".


Kakšen sistem pa imaš, da si takega mnenja? =>da ne bo pomote. Verjamem, da se ima pri tebi tak karakter, vendar imam sam svetlejši sistem in je bila konèna še vedno polna in naravna (B&W 802 matrixII, AZ silver reference II,...)., zato se mi zdi tvoj vtis zanimiv.

Aljo, mogoèe je bolje, èe poskusiš Sabre DAC. Prej vprašaj za ceno. Zakaj ti ga priporoèam? Ker bi v tem primeru DAC priklopil direktno na konèno brez predojaèevalca in bi pa naredil RES ORENK preskok v kvaliteti zvoka (znebiš se predojaèevalca in enega interkonekta, SB pa priklopiš na dac in dobiš dober sistem. Kakor vem, se Sabre DAC ob Mateja in Sandija zbuja v "mute" naèini in tako ne povzroèa pokov ali kaj podobnega.
Razne èe nimaš še kakšen drug izvor zvoka, potem pa rabiš predojaèevalec. V tem primeru pa malo poèakaj, prišparaj še kakšen cekinèek in nato kupi za nekaj let.
Kuzma je imel Conrad Johnson novega zelo ugodno, Dušan ima mogoèe še Monria, nekaj je rabljene robe na bolhi itd.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2009 10:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Èe je kdo sposoben samogradnje, mu toplo priporoèam Hafler DH 101 predojaèevalec...

Hafler DH-200 and DH-101

David Hafler left Dynaco in the dust and created these terrific sounding little guys. The preamp sounded better than it had a right to. It was built cheap as can be, but sounded very clean. The amp was a better value- with very tight bass and good clarity. Most of you old audio guys had at least a sniff at these, I would guess!

http://www.audioemporium.com/hall_of_fame.htm

Lahko preskrbim popolne naèrte za izdelavo...

DH 101 je narejen minimalistièno- puristièno(kar pomeni, da je izredno poceni za izdelat) in pod njegovo haubo ni praktièno nièesar, razen odliène ideje Davida Haflerja, dveh plošèic z zelo malo elementi, napajalnika...
Skoraj v celoti je lotan kot lampaši-point to point.
Zveni izredno..
V primerjavi z njim je Rotel 960BX za moja ušesa zvenel podpovpreèno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe