Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

predojacevalec
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2009 23:59    Naslov sporočila: predojacevalec Odgovori s citatom

Zivjo,

nabralo se je nekaj denarja in kupil bi nov predojacevalec, ce bi seveda upravicil nakup ob predhodnem poslusanju. Uporabljal bi ga z Rotel RB-980BX. Torej, nekje od 350 do 400 evrov iscem predojacevalec. Mogoce lampasa. Predvsem pa me zanima izboljsava glede na RC-960BX, ki ga imam sedaj.
Zanima me tako rabljena kot nova roba, budzet pa je isti. Pa rad bi nabavil v SLO.

Hvala za odgovore...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

probaj vincent,ok za ta cenovni razred,na forumu imaš trgovino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam enako končno skupaj s Pass DiY BoZ line preampom (mosfet, A-klasa). In mislim, da je kar OK kombinacija. Za 980ko je znano, da ji zelo paše "topel" preamp (se pravi ali lampe ali tranzistorska A-klasa).
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na enem angleškem caraudio forumu se prodaja Rotel RC-970BX. Če hočeš, lahko naredim poizvedbo ali pošilja v SLO in koliko bi prišlo. Preamp pa prodaja za 50GBP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

970ka je bolj korak nazaj v odnosu na 960 kot naprej.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Smisel pred ojačevalca in končne stopnje je v "zvočni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojačevalca...
Če se sestavlja "preveč" cenena varianta ne pridobiš nič kot samo "stroške"...
Dva napajalna kabla, povezovalni in dve nepotrebne škatle...
Kaj hitro se lahko zgodi ,da tako "neposrečeno" kombinacijo "naščije" nek majhen novejši "integrirec"...
Zato je treba iz obstoječe "končne stopnje" "istisnit" čim več...
Pred ojačevalec mora biti kvaliteten,ravno tako vsi kabli in izvor zvoka CDpredvajalnik...Če povežemo tako verigo s kabli za 4€/m in priklopimo "širokopotrošniški" cd predvajalnik je to "zgrešena investicija"...
Kot pravi pregovor:""Cenen nakup" je dvakrat drag nakup!!"
~
Aljo imate ZS
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Smisel pred ojačevalca in končne stopnje je v "zvočni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojačevalca...

Če povežemo tako verigo s kabli za 4€/m in priklopimo "širokopotrošniški" cd predvajalnik je to "zgrešena investicija"...
Kot pravi pregovor:""Cenen nakup" je dvakrat drag nakup!!"


Ajka, pozabljaš, da je ta forum tako rekoč namenjen iskanju in komentiranju komponent v vrednosti od 100-1000 EUR. Shocked

Kadarkoli sem poskušal nekomu dopovedati, da je za High End kvaliteto potrebno odšteti nekaj tisoč evrov sem bil ignoriran ali pa spljuvan. Zadnji tak primer je bil v temi integrirani ojačevalnik, ko sem poskušal priporočiti COPLAND ali Accuphase integrirec, potem pa se kar naenkrat začelo govoriti o nekih hi-fi aparatih za 250 EUR. Confused Embarassed Crying or Very sad

No tokrat bom priporočil HOVLAND predojačevalnik, pa da vidimo. Twisted Evil

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljo,

Razmišljaj v smeri, ki ti jo je nakazal Ajka! Če želiš resnično napredek napram obstoječemu Rotelu RC-960BX, potem raje počakaj, da se ti nabere vsaj trikratni znesek omenjenega denarja (nekje od 1000 do 1200 eurov) in potem izbiraj. Takšno je moje mnenje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:

No tokrat bom priporočil HOVLAND predojačevalnik, pa da vidimo. Twisted Evil



Ja, Hovland ni slab Laughing Imam HP200. Zanimivo, da ima fono predojačevalec tranzistorski, medtem ko ima skoraj še enkrat cenejši HP100 lampaškega Shocked Sem pa menjal lampe in imam trenutno Valvo ECC81 in Tesla ECC83 .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljo,
obvezno si poglej tole:

http://www.bolha.com/oglas383107801/predojacevalec-electrocompaniet-ec-4-6-brez-rezervirane-cene



_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ProJet"]
ajka je napisal/a:
LP

Smisel pred ojačevalca in končne stopnje je v "zvočni" kvaliteti...To naj bi bila stopnja višje od integriranega ojačevalca...

Če povežemo tako verigo s kabli za 4€/m in priklopimo "širokopotrošniški" cd predvajalnik je to "zgrešena investicija"...
Kot pravi pregovor:""Cenen nakup" je dvakrat drag nakup!!"


Ajka, pozabljaš, da je ta forum tako rekoč namenjen iskanju in komentiranju komponent v vrednosti od 100-1000 EUR. Shocked


quote]Najbolje da se nas uporabnike ki si lahko privoščimo zgolj komponento vredno 500€ pobena ali kaj? Ali kaj naj ta tvoj shocked smajli pomeni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrimozS je napisal/a:
Za 980ko je znano, da ji zelo paše "topel" preamp (se pravi ali lampe ali tranzistorska A-klasa).


stvar sistema in okusa. Jaz pa bi rekel, da bi ji pasal bolj trd in suh karakter, saj je na splošno znano, da ma Rotel avtorativen, bolj topel in dinamičen zvok.
Drugače pa se strinjam z ostalimi. Raje naredi konkreten preskok in bo nekaj let mir. Ne kupuj malenkost boljše.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antony je napisal/a:
PrimozS je napisal/a:
Za 980ko je znano, da ji zelo paše "topel" preamp (se pravi ali lampe ali tranzistorska A-klasa).


stvar sistema in okusa. Jaz pa bi rekel, da bi ji pasal bolj trd in suh karakter, saj je na splošno znano, da ma Rotel avtorativen, bolj topel in dinamičen zvok.
Drugače pa se strinjam z ostalimi. Raje naredi konkreten preskok in bo nekaj let mir. Ne kupuj malenkost boljše.


Mah kaj pa vem. Avtorativen zvok kar ima, dinamičen je tudi; da bi bil pa sam po sebi topel? To pa po mojem mnenju mislim da ne ... za moj okus mu pa kar manjka onega "žmohta".
Je pa to dobra končna, sploh za denar, ki se ga danes odšteje za 2nd hand primerek.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Najbolje da se nas uporabnike ki si lahko privoščimo zgolj komponento vredno 500€ pobena ali kaj? Ali kaj naj ta tvoj shocked smajli pomeni?


Moj smajli pomeni, da ne se čudit, če potem ne igra. Še vedno velja pravilo "malo denarja - malo muzike" in to izrecno pri predojačevalniku, ker je bolje brez njega, kot s slabim. Wink

Drugače pa ne pričakujte nekih vrhunskih soničnih rezultatov v omenjenem cenovnem rangu, zgolj in le "povprečno sviranje". Laughing

Audionet PRE G2



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Ajka, pozabljaš, da je ta forum tako rekoč namenjen iskanju in komentiranju komponent v vrednosti od 100-1000 EUR. Shocked?


Sori, to pa prvič slišim ...
Shocked
Numb je napisal/a:
Najbolje da se nas uporabnike ki si lahko privoščimo zgolj komponento vredno 500€ pobena ali kaj?

Ali obratno, naj se pobema uporabnike, ki imajo komponente nad tem cenovnim rangom Shocked

Ne eno, ne drugo. Mislim, da bi tudi tisti, ki iščejo komponente v cenejšem rangu lahko kaj pozitivnega pridobili. Če jim bo finančna situiacija to dovoljevalaj in če jim glasba veliko pomeni, potem bodo slejkoprej preskočili v dražji razred.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe