Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

E-bay in Pay Pal??
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi je zdelo da ni nekaj v redu, kot kaže potem tistih 24gbp spodaj kar velja.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Lepo bi bilo,ĆØe bi bili zares v EU....pa nismo....Å e veliko je treba ,da bomo zares tam...NamreĆØ nimamo Å”e en kup "sporazumov" podpisanih,zato tudi poÅ”ta,transporti itd ne Å”timajo...
Anglija pa je poglavje zase ...zaradi svojega ponosa tudi noĆØejo nekaterih stvari podpisat...Njihova poÅ”ta je država v državi in nima sporazuma z EU,tako kot naÅ”a ne...
Zato se Å”e vedno zaraĆØunavajo stroÅ”ki do meje in ĆØez njo tudi ĆØe je samo 5km skupne razdalje stane isto kot 200km !!!!
Razne posamezne transportne firme, ki jim je interes npr.UPS imajo predstavniÅ”tvo in vse regulative podpisane zato gre hitro in po isti ceni znotraj EU pa tudi izven,ĆØe imajo sporazum z državo in le tam predstavniÅ”tvo...
DHL npr. že ni tako...DHL Italija,NemĆØija,SLO so vsak zase...V NemĆØiji prevzame paket DHL, v Slo,ti ga pa dostavijo po navadni paketni distribuciji PoÅ”te Slovenije in ne DHL SLO !!???...ƈe hoĆØeÅ” transport DHL iz Italije ti raĆØunajo cene za "riziĆØno vojno obmoĆØje" !!!!!Z ostalimi malo manjÅ”imi transportnimi firmami je lahko Å”e slabÅ”e...TNT ima v Trstu glavno križiÅ”ĆØe za EU pa te pride dražje za SLO_SEŽANA kot do Pariza!!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm zanimivo tole... Ne vem, vse kar smo kdaj naroĆØali iz Anglije je imelo ĆØisto normalno ceno dobave, primerljivo recimo z NemĆØijo, zato se ĆØudim tako visoki tarifi. Za 130 funtov dobiÅ” lahko dobro zavarovan paket iz skoraj kjerkoli na svetu, ne pa tako blizu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.parcel2go.com/

Za dobrih 40 funtov poÅ”ljejo do 25 kg zavarovano! PoÅ”iljka pride v 3 dneh, vĆØasih v dveh. VeĆØje kilaže so za doplaĆØilo. Lahko si sami hitro izraĆØunate stroÅ”ke.
Men se zdi veĆØji problem oloÅ”, ki ga poÅ”iljajo nekateri fiziĆØni prodajalci iz UK. Trgovine so vse dobre, vsaj po mojih izkuÅ”njah.

lp
Nazaj na vrh
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2009 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zvoĆØnike (skupna teža nekje 50 kg) me je zavarovana poÅ”tnina stala 70 funtov. ƈe hoĆØejo 130 funtov mora to biti res en masiven ferÅ”t Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 16, 2009 21:53    Naslov sporočila: Eno no(r)vo vpraÅ”anje, le da ne bi novo temo odpiral Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Eno kot sem že omenil morda noro vpraŔanje:
Ali je dovolj varno na iTunesu odpreti raĆØun?
Ni mogoĆØe plaĆØevat s Pay Pal-om, ne vem samo
ali je dovolj varno, ker lahko uporabimo samo kreditne
kartice?

LP

Viktor
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2009 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker sem nov med svetovnimi transakcijami, me zanima naslednje. Sicer zaenkrat kupujem malenkosti predvsem iz vzhodnih držav.
VĆØeraj pa dobim izdelek iz Indie in sem bil palĆØilo davka in nekega posredovanja carinske poÅ”te ali nekaj podobnega. In sicer je bilo tega pri izdelku za 33ā‚¬ dobrih 15ā‚¬... Laughing

Kje in kako se prej pozanimam za doloĆØen izdelek, ali se plaĆØa carina, in ali se da prevzet paket tam pri njih na ViĆØu, ker itak delam blizu in mi je nesmiselno plaĆØevat stroÅ”ke dopisov in potem Å”e posredovanja...

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2009 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dopis ti oni vseeno poÅ”ljejo in ti ga mastno zaraĆØunajo. Od teh 15ā‚¬ carine, 5ā‚¬ plaĆØaÅ” samo to njihovo obvestilo. Wink
DrugaĆØe si pa oproÅ”ĆØen carine(in DDV-ja se mi zdi) do 20-25ā‚¬, do 150ā‚¬ si pa oproÅ”ĆØen carinjenja.
Lahko, da so smatrali, da izdelek ni toliko malo vreden in so ga raĆØunali po polni tržni ceni. Tako so meni enkrat naredili, ĆØeprav je bil v Å”katli raĆØun in Å”e izpisek iz PayPala sem jim prinesel.
Vse je odvisno na kakŔnega carinika naletiŔ. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2009 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi je zdelo da je tole napol nateg, pa kaj ma carinik od tega? Saj sam sem tudi poslal po mailu njihova obvestila in izpisek Paypala.
Paket je bil pa odprt in prelepljen potem s carinskim selotejpom.

HudiĆØa, potem ĆØe bi kupil vsak izdelek posebej ne bi bilo davka...no ja, pa drugiĆØ.

Hvala za info.


Å e vedno me pa zanima kdaj zaraĆØunajo davek in kdaj ne, drugi paketek sem dobil v kaslc brez vsake birokracije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 22, 2009 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje ĆØisto odvisno od carinika. Jaz sem znal dobiti paket v vrednosti 200+ā‚¬ v kaselc, drugiĆØ pa sem moral plaĆØati davek za cca. 40ā‚¬ vreden paket.
Pa ko sva s kolegom kupila T-ampa, je poÅ”iljatelj poslal v dveh paketih. Eden je bil že sestavljen, drugi je bil pa kit komplet. Sestavljenega sem dobil domov, tisti kit komplet sem pa moral iti iskat na carino in plaĆØati par ā‚¬ DDV-ja. Pa sta bila oba tam okoli 35ā‚¬ vredna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko kdo pove, kam oz. kje lahko prijavim carinika zaradi suma zlobare položaja?
Ker imam obĆØutek, da uživa v tem da mu moram že en teden vsak dan poÅ”iljati nova dokazila o realni vrednosti nakupa.
In sicer kupil sem LED diode, da se doma malo poigram z osvetlitvijo sobe. Paket je priŔel prejŔnji ponedeljek in od takrat mu vsak dan poŔiljam nova dokazila o vrednosti nakupa.
Takoj prvi dan sem moral poslati PayPal dokazilo, drugi dan izjavo o namenu uporabe, tretji dan sem moral posredovati vse maile, ki sem si jih izmenjal s trgovcem. Potem pa me v petek zopet kliĆØejo, da so opravili fiziĆØni pregled in da so notri najdli upore(ki so sicer zraven brezplaĆØno priloženi) in da rabijo fakturo Å”e za to. Jim povem, da je nimam ker so zraven brezplaĆØno priloženi, a oni vztrajajo. Poslal sem trgovcu mail za vrednost uporov in ko mi je odgovoril, sem jim ga posredoval.
Danes me pa zopet kliĆØejo, da jim moram poslati kak cenik ali fakturo koliko sem plaĆØal za upore.

PoĆØasi imam tega že dovolj in bi rad zadevo nekam prijavil. Kam, komu, kje?

LP
Igor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Mi lahko kdo pove, kam oz. kje lahko prijavim carinika zaradi suma zlobare položaja?


Pred kratkim sem imel enako izkuÅ”njo, vendar sem stvar zakljuĆØil rahlo prej kot ti. Carinika sem pisno prosil naj UGODNO REÅ I CARINSKI POSTOPEK, nakar je to tudi storil, seveda pa to pomeni, da je carinil tako, kot se je njemu zdelo prav.

Ne vem, ĆØe boÅ” zadovoljen z odgovorom, je pa to ena od možnosti...

V primeru, da se vseeno odloĆØiÅ” za prijavo carinika, preveri, ĆØe imaÅ” vsa dokazila in korespondenco v svojih rokah (dobesedno).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gledano strogo po zakonih, ima carinik prav. ƈe je napisano samo LED, pa so v paketu zraven upori, potem je logiĆØno, da zahteva dokazilo o uporih. ƈe je na spletni strani (npr. Ebay) napisano, da gre za LED+upore, potem mu poÅ”lji link do dražbe.
Tudi meni so parkrat zakomplicirali, najbolj smeÅ”no je bilo, ko je bilo nekaj poslano v embalaži od MP3 playerja, pa so zahtevali dokazila o nakupu MP3 playerja, noter pa ĆØisto nekaj drugega Laughing

Dosedaj je miren in argumentiran pogovor po telefonu vedno vse reÅ”il, tako priporoĆØam tudi tebi. ƈe bodo Å”e težaĆØili, Å”koda živcev, naj raje upore carinijo, itak je 1 kos par centov. Razen ĆØe imaÅ” kakÅ”no eksotiĆØno izvedbo ali nekaj 1000 kosov Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa iÅ”ĆØem nekoga ki ima paypal in bi bil pripravljen kupiti za mene.Seveda mu takoj dam gotovino,ker nimam paypala oz kreditnih kartic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2009 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, samo ne razumem, zakaj me mora potem en teden nategovati, lahko bi že prvi dan poslal kaj vse rabi in basta. Tako me pa iz dneva v dan nateguje.
Poleg tega pa tudi ne razumem, zakaj bi recimo plaĆØal za upore, ĆØe pa so zraven brezplaĆØno? To sem cariniku tudi povedal, samo Å”e zmeraj vztraja pri svojem.
Kar je pa najbolj smeÅ”no, je pa to, da sem do sedaj že veĆØkrat naroĆØil LED diode in nikoli niso komplicirali. Niti pri 1000+ kom.

@galop: PoŔlji PM kaj rabiŔ in koliko stane. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 3 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe