Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VaŔe pozitivne izkuŔnje z napajalnimi kabli in konektorji
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 14:22    Naslov sporočila: VaÅ”e pozitivne izkuÅ”nje z napajalnimi kabli in konektorji Odgovori s citatom

Ker sem v fazi nakupa novih vtikaĆØev za napajalne kable se v zadnjih ĆØasih precej posveĆØam primerjavi. Tako smo pred par dnevi malo potestirali razliko med Oyaide 049 in 004 in priÅ”li do enotnega zakljuĆØka,da 004 v kar nekaj sprobanih sistemih dela nekako najbolj nevtralno z izrazito naravnimi barvami instrumentov. Sem pa naletel na zanimivo stran,kjer so priÅ”li do presenetljivih zakljuĆØkov.

http://www.lessloss.com/page.html?id=59

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Nordost Brahma sem imel 079ke. Na enem kablu sem kasneje preÅ”el na 004. F..ck. Delal mi je super. AMpak ne samo prvi dve minuti, ampak vseskozi neobremenjen zvok, medtem ko je bil na 079 len, zapacan ... V bistvu so mi 079 najslabÅ”i. Zelo mi je bil vÅ”eĆØ 046(paladij), ki pa mu je manjkalo malce trdosti rodija.
Trenutno stanje:
Nordost Brahma - en 004 in en 079(zlato)
EG Ultra Khan - 037 (rodij)
EG Synapses - 046 (paladij)
oba EG Epiphany - 004 (berilij)
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1
ƈe te zanimajo Furutech konektorji mi poÅ”lji ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je ta tema sarkazem na ostale tri z 40imi stranmi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opraviĆØujem zgoraj sem narobe napisal. Mislil sem 046 paladij in ne 049...

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmatjaz je napisal/a:
gorko1
ƈe te zanimajo Furutech konektorji mi poÅ”lji ZS


Furutech konektorje imam tudi sam Fi25(G),ki so zvokovno zelo podobni Oyaide 079 seriji. Sprobal sem tudi Fi25(R)shuko in Oyaide 046 IEC. To kombinacijo so opevali v Stereoplayu,zame pa je bilo to popolno razoĆØaranje. Sistem mi je pretvorilo v analitiĆØno seciranje brez duÅ”e. Po vseh poizkusih sem ugotovil,da je ultimatativni konektor Oyaide F/M1 oz. njegova cenejÅ”a razliĆØica z plastiĆØnim ohiÅ”jem 004. To je edino,kar me trenutno zanima. 004 doda neko dozo analogije oz. gostota zvoka se poveĆØa,to pa pomeni,da se sistem transformira v izredno posluÅ”ljiv in nenaporen.

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
A je ta tema sarkazem na ostale tri z 40imi stranmi?


Ne ni sarkazem. Tukaj želim,da izmenjujemo mnenja vsi tisti,ki smo že imeli pozitivno izkuÅ”njo oz. tisti,ki so priravljeni to sprejet in jih to zanima brez ciniĆØno paranoiĆØnih izjav.

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je kdo primerjal furutechove fi-50(r) z kaksnimi oyaide?

lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
je kdo primerjal furutechove fi-50(r) z kaksnimi oyaide?

lp


To je edini Ŕtekar,od Furutecha,ki Ŕe ga nisem probal oz. bi si ga želel probat.
Malo pa sumim,da je zvokovno precej podoben FI-25R, ker podobna situacija je pri Oyaide F/M1 in 004. Tu je razlika tako minimalna,da je jaz enostavno ne zaznam,kar pa ne pomeni,da je mogoĆØe ni.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 18, 2009 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za moje pojme je tale Neutrikov Powercon konektor boljÅ”i od vsakega Europa vtikaĆØa / vtiĆØnice. Uporablja se predvsem za profi namene, vendar ga sreĆØamu tudi pri nekaterih high end proizvajalcih npr. Burmestru. Cena je okoli 5 EUR pri Farnellu, ĆØe se ne motim.




Nazadnje urejal/a audio_holic Čet Jun 18, 2009 11:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 18, 2009 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je kdo primerjal SilentWire srebrne konektroje s Furutechomvim? Sam sem jih namontiral namesto merkur Ŕuko in IEC ponaredkov Oiyade plavih.
Napredek je veĆØ kot oĆØiten, mogoĆØe so zgoraj malce svetli, vendar je to verjetno bolj izpostavljena slabost sistema verjetno.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 18, 2009 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
Za moje pojme je tale Neutrikov Powercon konektor boljÅ”i od vsakega Europa vtikaĆØa / vtiĆØnice. Uporablja se predvsem za profi namene, vendar ga sreĆØamu tudi pri nekaterih high end proizvajalcih npr. Burmestru. Cena je okoli 5 EUR pri Farnellu, ĆØe se ne motim.




Ga zasledimo predvsem tam kjer so loĆØena napajanja v posebnem ohiÅ”ju.
Recimo primeren za diy. Za kupljene komponenete pa manj,razen ĆØe imate željo po predelavah. Nisem ga nikoli sprobal,predvidevam pa,da kot ostali Neutrik konektorji-zvokovno soliden.

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 18, 2009 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antony je napisal/a:
je kdo primerjal SilentWire srebrne konektroje s Furutechomvim? Sam sem jih namontiral namesto merkur Ŕuko in IEC ponaredkov Oiyade plavih.
Napredek je veĆØ kot oĆØiten, mogoĆØe so zgoraj malce svetli, vendar je to verjetno bolj izpostavljena slabost sistema verjetno.


Ko smo že pri Oyaide ponaredkih. Nekaj ĆØasa je bila na trgu velika poplava teh fake Oyaid,tako,da so se tu "ujeli" celo nekateri priznani trgovci.
Kolega je pred cca.3.leti kupil pri nas od trgovca P-079. Kasneje,ko sem jaz prinesel nekaj komadov fake smo ugotovili,da so dejansko enaki. No potem je Oyaide zagnal paniko in svoje konektorje spakiral v kovinske konzerve,ter nalepil "mavriĆØno nalepko". Ti fake se razlikujejo po tem,da imajo navadno pvc ohiÅ”je in konektorje bakreno/pozlaĆØene oz. bakreno/rodijnirane,napram orginalom,ki imajo kontakte iz fosforne bronze,veĆØ plasti nanosov,poliranj,....bla,bla,bla. Je pa precej presenetljivo,da so ti fake rdeĆØi 079 in plavi 039 zvokovno precej podobni originalom....skoraj preveĆØ. No,sta pa zato 046 in 004 ĆØisto drugi svet,tu ponaredki nimajo kaj iskat. Tako,da za zaĆØetek mogoĆØe ni slabo se malo poigrat z fake Oyaide,da prideÅ” malo na"okus",potem pa nadgradiÅ” v kaj boljÅ”ega.
Silent Wire pa ne poznam,zgledajo pa mi podobni Wattgate....bi trebalo sprobat.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2009 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A vi to resno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 21, 2009 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
Antony je napisal/a:
je kdo primerjal SilentWire srebrne konektroje s Furutechomvim? Sam sem jih namontiral namesto merkur Ŕuko in IEC ponaredkov Oiyade plavih.
Napredek je veĆØ kot oĆØiten, mogoĆØe so zgoraj malce svetli, vendar je to verjetno bolj izpostavljena slabost sistema verjetno.


Ko smo že pri Oyaide ponaredkih. Nekaj ĆØasa je bila na trgu velika poplava teh fake Oyaid,tako,da so se tu "ujeli" celo nekateri priznani trgovci.
Kolega je pred cca.3.leti kupil pri nas od trgovca P-079. Kasneje,ko sem jaz prinesel nekaj komadov fake smo ugotovili,da so dejansko enaki. No potem je Oyaide zagnal paniko in svoje konektorje spakiral v kovinske konzerve,ter nalepil "mavriĆØno nalepko". Ti fake se razlikujejo po tem,da imajo navadno pvc ohiÅ”je in konektorje bakreno/pozlaĆØene oz. bakreno/rodijnirane,napram orginalom,ki imajo kontakte iz fosforne bronze,veĆØ plasti nanosov,poliranj,....bla,bla,bla. Je pa precej presenetljivo,da so ti fake rdeĆØi 079 in plavi 039 zvokovno precej podobni originalom....skoraj preveĆØ. No,sta pa zato 046 in 004 ĆØisto drugi svet,tu ponaredki nimajo kaj iskat. Tako,da za zaĆØetek mogoĆØe ni slabo se malo poigrat z fake Oyaide,da prideÅ” malo na"okus",potem pa nadgradiÅ” v kaj boljÅ”ega.
Silent Wire pa ne poznam,zgledajo pa mi podobni Wattgate....bi trebalo sprobat.

LP,
Goran
Pri proizvodnji je pogost pojav, da neka Brand name firma pri nekem proizvajalcu naroĆØi doloĆØeno Å”tevilo izdelkov po doloĆØeni specifikaciji, izdela pa se jih zaradi razliĆØnih vzrokov veĆØ in se ti "ostanki" potem pojavijo na ĆØrnem trgu..
NajveĆØji vir za take proizvode v naÅ”i bližini je ogromna kitajska tržnica v BudimpeÅ”ti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe