Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MySqueezebox.com DOWN?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 13:36    Naslov sporočila: MySqueezebox.com DOWN? Odgovori s citatom

Jou.
Najbrž je še kdo drug dobil v playerju obvestilo v obliki QR kode, da se Squeezebox server s februarjem ugasne?

Večinoma uporabljam TIDAL preko Raspberryja z Max2play sistemom, ki ima Tidal plugin/LMS server.

Ali obstaja kakšna alternativni OS za RPI na katerem bi lahko koristil TIDAL?

tnx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1. varianta:
Volumio na RPI, in sicer Tidal connect opcija, ki je po mojih izkušnjah itak najboljša. Uporabljaš Tidal aplikacijo na telefonu, PCu ali tablici in streamaš direkt na RPi.
Žal moraš biti za dostop do Tidal Connect na Volumiu registriran kot premium user, ki je plačljiv.

Naslednje tri variante so iz naslova Volumio brezplačne.

2. varianta:
Volumio na RPI in program mConnect Lite (obstaka tudi plačljiva verzije brez "Lite") za Android / IOS. Znotraj programa mConnect imaš Tidal modul preko katerega se prijaviš na Tidal in potem programu mConnect poveš kam naj streama (Play to....). Prikazal ti bo RPI.




3. varianta:
zelo podobno kot varianta 2, samo druga aplikacija, tokrat samo na Androidu: Bubble UPNP.



4. varianta:
Tidal aplikacija na IOS napravi in uporaba Airplay-a, ki bo na seznamu naprav prikazal RPi z nameščenim OS Volumio.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Tor Mar 12, 2024 15:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx, fajn, skratka Volumio to je to..

Zdaj uporabljam Ipend app na IOS, ki mi pa itak ni všeč, tako, da se nagibam na Tidal connect.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2024 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal UI na mConnectu tudi ni slab. Omogoča tudi opcijo auto play. Ima tudi listo Daily Discovery.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot veste je s februarjem Mysqueezebox server ugasnjen.
Obstaja kak način kako namestiti Tidal servis na lokalni Squeezebox server oziroma LMS?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBlond je napisal/a:
Kot veste je s februarjem Mysqueezebox server ugasnjen.
Obstaja kak način kako namestiti Tidal servis na lokalni Squeezebox server oziroma LMS?


Ja res je sam že nekaj časa uporabljam Roon na računalniku in tam je tudi Tidal pa še kaj drugega in mi je všeč malce drag ampak bo. Iz računalnika preko mrežnega kabla direktno prenašam na SB Touch.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mi kaj dosti ne pomaga. LMS server poganjam na Rpi4, oziroma na PiCore. Poslušam pa preko SB Touch.
V meniju vtičnikov izberem Tidal, vendar se ne pojavi v menijih...
Spotify mi deluje normalno...
Mogoče obstaja kakšna ročna varianta inštalacije preko piCore?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni piše na Max2play (Rpi3), da bo LMS dokončno ugasnjen 19.marca. Naslovnih slik že itak ni več, pa tudi imen komadov v playlisti ni. Treba bo na varianto, ki jo je povedal benma. Ne vem pa kako je v povezavi s Touchem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgoraj sem opisal 4 variante Tidal za RPi. Vse delujejo na osnovi OS Volumio za RPi. Volumio ima različne vtičnike (LMS + web klient, Squeezelite mc, Spotify, Youtube, Youtube music, ... Tidal vtičnika nima). Se mi zdi, da je Volumio med forumaši nekako podcenjen. Sem ga nekaj časa uporabljal na svojem glavnem sistemu in sem bil zadovoljen v skladu s svojimi takratnimi pričakovanji. RPi3 (nadgrajen z Allo digione kartico povezano z zunanjim DACom) sem uporabljal kot dlna/upnp renderer (za predvajanje komadov iz mojega NASa) v kombinaciji s programoma mconnect in bubbleupnp in pa kot internerni radio, občasno pa tudi za Tidal. LMS je po mojem mnenju že zastarela opcija, ki počasi ugaša.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi


Nazadnje urejal/a benma Tor Mar 12, 2024 15:04; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LMS res počasi ugaša in je zastarel. Meni je dobrih 17 ali 18 let dobro služil.
Pravzaprav mi še vedno, edino Tidal mi trenutno ne deluje. Nisem še naročnik, pa resno razmišljam, da bi postal. Malo raziskujem v to smer🙂
LMS že nekaj časa razvija skupnost in nekaj se šušlja, da se pripravlja neka integracija ali nov vtičnik za LMS podobno, kot ga ima Spotify. Pa Tidal naj bi neke APIje odpiral ali nekaj takega. Ne me za besedo držat, sem samo nekaj površno preletel na LMS forumu.
Bom počakal par mescev, da vidimo kako se bodo zadeve odvijale...
Meni se platforme ne da menjati, zaenkrat mi dobro služi...
Edino Spotify bi menjal za Tidal, zaradi boljšega zvoka in to je to, več ne potrebujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2024 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem se spomnil, da RPi z nameščenim OS Volumio postane kompatibilen z Apple Airplay, kar ponuja še dodatno opcijo za predvajanje Tidala in drugih glasbenih spletnih storitev iz naprav IOS na RPi. V Tidal IOS aplikaciji izberemo Airplay in s seznama ponujenih naprav izberemo RPi. Glasnost na napravi IOS nastavimo na maksimalno.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe