Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xpr0ject je napisal/a:
Ima kdo ta Denafrips Ares II doma?
Ali se da to kje slisat (dealer), sposodit, rad bi slisal v svojem sistemu. Vcasih je to bil manjsi izziv Smile


zdravo

drug teden dobim venus II in lahko prideÅ” posluÅ”at..Venus II je precej dražji od ares II vendar malo pa le lahko dobiÅ” obĆØutek kako se sliÅ”i R2R dac.
DrugaĆØe pa pri nas nima nihĆØe zastopstva, najbližje ITA,GER,Poljska,Bolgarija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabim nasvet glede povezave TVja LG CX in DACa Denafrips Venus2


Glede na to,da imam Tv povezan prek HDMIja z PCjem in PC prek USB kabla na DAC -je optiĆØni kabel iz TVja na dac edina opcija,da dobim zvok iz Netflixa na dac? Upam,da sem dovolj razumljivo napisal..



thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ce uporabis HDMI povezavo? Ne vem, ker nimam vse te opreme, ampak poskusi.

- gledanje preko PC: PC -> HDMI kabel -> TV (HDMI 2 input), zvok se vedno preko USB na DAC;
- gledanje TV: TV (HDMI ARC izhod) -> HDMI kabel -> HDMI input na DAC. V nastavitvah TVja pa moras aktivirati ARC. Vprasanje pa je, ce bo tvoj DAC to zastopil.

Ce ne gre pa optika. Nimas kej.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Kaj pa ce uporabis HDMI povezavo? Ne vem, ker nimam vse te opreme, ampak poskusi.

- gledanje preko PC: PC -> HDMI kabel -> TV (HDMI 2 input), zvok se vedno preko USB na DAC;
- gledanje TV: TV (HDMI ARC izhod) -> HDMI kabel -> HDMI input na DAC. V nastavitvah TVja pa moras aktivirati ARC.

lp, d.


Problem za uporabo HDMI arc je,ker Dac nima HDMI inputa (tega nisem niti Å”e nikoli videl na dacu)..To mislim,da imajo samo konzole ali pa soundbari..mogoĆØe se motim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, ok sedaj vidim, da je tisto zadaj na tvojem DACu I2S vhod. lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
praveendhaka8



Pridružen/-a: Pet Maj 2021 14:37
Prispevkov: 1
Kraj: texas

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2021 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sound, niĆØ nas ne Å”paraj. Very Happy ƈe si nas že razrajcal z DacMagicom, nas po koncu vikenda Å”e poteÅ”i s fotkami in zvoĆØnimi impresijami.
teatv
hellodear.in
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2021 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po dolgem ĆØasu vsem lep pozdrav ! Pred ĆØasom mi je nehal delati nek noname dac, ki sem ga za par 10 eur kupil na ebay iz radovednosti pred kakÅ”nimi desetimi leti, ko se je zaĆØelo veĆØ govoriti o njih.

Je že v smeteh Very Happy in zdaj iÅ”ĆØem novega. Nisem pa zanj pripravljen dati veĆØ kot 150 eur. V mojem Å”irÅ”em izboru so:

- Topping D10S: https://www.audiophonics.fr/fr/dac-sans-volume/topping-d10s-dac-usb-32bit384khz-dsd-256-xmos-u208-es9038q2m-noir-p-14686.html

- Topping E30: https://www.audiophonics.fr/fr/dac-sans-volume/topping-d10s-dac-usb-32bit384khz-dsd-256-xmos-u208-es9038q2m-noir-p-14686.html

IFI Audio TEN V2: https://www.audiophonics.fr/fr/dac-avec-volume/ifi-audio-zen-dac-v2-convertisseur-symetrique-burr-brown-usb-xmos-16-core-mqa-384khz-dsd256-p-15377.html

- Schiit MODI 3+: https://www.schiit-europe.com/product/modi-3-affordable-do-all-dacs/

in mogoĆØe Å”e kakÅ”en DACMAGIC 100, ki kljub letom Å”e ni za odmet.

Hvaležen bom za vaÅ”a mnenja in sugestije, katerega izbrati ali pa vsaj zožati seznam, da bo odloĆØitev lažja.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 22, 2021 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d10s-usb-dac-and-bridge-review.14859/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-e30-dac-review.12119/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/schiit-modi-3-review-stereo-dac.18480/

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/cambridge-audio-dacmagic-100-review.12201/

Jaz bi Topping kupil (kolikor vem slabih nimajo). Tudi ostale opcije so dobre. Razen za iFi ne vem (prodajajo tudi nekaj ĆØudnih izdelkov).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2021 08:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, res je, da sta Toppinga v prednosti. Dacmagic 100 je pa, kot sem napisal že v letih, zvokovno je pa Å”e zmerom med boljÅ”imi. Za novega ne bi dal toliko, edino, ĆØe bi ga kje dobil iz druge roke.

Vidim, da se Topping D10S napaja samo preko usb-ja. Je potem priporoĆØljivo poleg kupiti Å”e usb jitter ali so motnje zanemarljive ?

Ker sem potem hitro pri ceni E30, ki ima loĆØeno napajanje ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2021 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken je napisal/a:
Vidim, da se Topping D10S napaja samo preko usb-ja. Je potem smiselno poleg kupiti Ŕe usb jitter ali so motnje zanemarljive ?

Ni potrebe. Vsak dober DAC ima vgrajene filtre.

Te dodatni USB filtri veĆØinoma itak ne delujejo. Obstajajo eni USB 1.1 filtri ki delujejo, ampak so prepoĆØasni za nove DAC-e. USB ni lahko galvansko loĆØit. Ethernet je boljÅ”i kar se tega tiĆØe (po standardu mora biti galvansko loĆØen).

Glede USB filtrov: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audioquest-jitterbug-usb-filter-review.10205/

ƈe dobiÅ” ugodno Dacmagic 100 in ne rabiÅ” DSD je ĆØisto ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2021 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej francoski strani ĆØe boÅ” kupoval na tisto ceno ki jo imajo objavljeno prbijejo Å”e neke takse plus poÅ”tnino tko da se zadeva malo podraži. Vem iz prve roke ker sem tam kupil topping igraĆØe. Kar se tiĆØe topping dacov sem imel nekaj njih trenutno imam d50s in je zadeva super dosti priklopov, napredni modri zob in je pa res da je nad tvojim budžetom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2021 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je @LightBit, zdelo se mi je logiĆØno, zato sem ĆØisto spregledal, da DacMagic ne podpira DSD. OdloĆØil se bom kar za enega izmed Toppingovih DAC-ov.

@dule80, sem tudi sam že malo raziskal, priÅ”teje razliko v davku, pa tudi poÅ”tnina je precej visoka, skoraj 14 eur za navadno poÅ”to in skoraj 35 (!) za hitro. Po drugi strani je pa res, da imajo dobro podporo in ĆØe kaj ne deluje, tudi uredijo. ƈe pa kupim na kaÅ”nem amazonu ali podobni prodaji,pa lahko zadevo vržem samo stran, ĆØe je kaj narobe po nekaj mesecih.

Hvala obema za nasvete, bom Å”e malo pogledal na audiosciencereview, ĆØe bom imel pred nakupom Å”e kakÅ”no vpraÅ”anje, pa se spet oglasim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2021 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken je napisal/a:
Res je @LightBit, zdelo se mi je logiĆØno, zato sem ĆØisto spregledal, da DacMagic ne podpira DSD. OdloĆØil se bom kar za enega izmed Toppingovih DAC-ov.

@dule80, sem tudi sam že malo raziskal, priÅ”teje razliko v davku, pa tudi poÅ”tnina je precej visoka, skoraj 14 eur za navadno poÅ”to in skoraj 35 (!) za hitro. Po drugi strani je pa res, da imajo dobro podporo in ĆØe kaj ne deluje, tudi uredijo. ƈe pa kupim na kaÅ”nem amazonu ali podobni prodaji,pa lahko zadevo vržem samo stran, ĆØe je kaj narobe po nekaj mesecih.

Hvala obema za nasvete, bom Å”e malo pogledal na audiosciencereview, ĆØe bom imel pred nakupom Å”e kakÅ”no vpraÅ”anje, pa se spet oglasim.


Ni ĆØist tko. Na Amazon v garanciji vrnejo komplet kupnino, vendar v obliki gift carda oz. ĆØe si dost teĆØen tudi na raĆØun.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 24, 2021 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, ja, ampak poudarek je na "dosti teĆØen", eno zadevo sem reklamiral, potem je bilo pa v nedogled natezanj ali je bila rabljena, kako je bila uporabljena, pa da ni bila rabljena po navodilih, itd., itd. ƈe bi prej vedel kakÅ”ne kolobocije so, sploh ne bi reklamiral.

Možno pa je, da sem imel samo jaz slabo izkuŔnjo.

Gledal sem tudi cene DAC-ov, so res kakŔne 15 eur cenejŔe, ampak potem imaŔ možnost posebej izbrati garancijo, za eno ali za dve leti. V primeru, da izbereŔ dvoletno garancijo, je cena enaka ali celo viŔja kot pri Audiophonics. Pa Ŕe strokovno podporo imaŔ pri njih.


Nazadnje urejal/a aiken Sre Avg 25, 2021 05:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 24, 2021 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj pri HifiGo. Jaz sem dac dobil v 7 dneh, brez carine in brez poŔtnine.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 103 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe