Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 17:37    Naslov sporočila: DAC? Odgovori s citatom

Namen imam, da si ga omislim, ker je moj CDP (Teac vrds 10) že v letih ampak transport ima še danes vrhunski. Probal sem DAC od Musical Fidelity in neki sestavljen kit Audio Note 2.1 pa mi nista zvenela boljše od mojega 15 let starega teaca. Kateri DACi so danes aktualni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izbira dacov je ogromna. Malo bi nam moral povedati o ostanku
sistema in o predvidenem denarju,ki bi ga nameravaš porabit.
Kateri MF dac si probal?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabil sem TRI Vista DAC 21.

Doma imam sledeče: omenjen CDP, Marantz PM17 KI, SonusFaber Concertino Domus. Interkonekti so doma narejeni NeoTech NA012095. Zvočniški pa Audioquest Crystal Hyperlitz (Bi-Wire).

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sound je napisal/a:
Uporabil sem TRI Vista DAC 21.

Doma imam sledeče: omenjen CDP, Marantz PM17 KI, SonusFaber Concertino Domus. Interkonekti so doma narejeni NeoTech NA012095. Zvočniški pa Audioquest Crystal Hyperlitz (Bi-Wire).

lp



Hm,Trivista je sicer zelo hvaljen dac,ki ga sam nisem nikoli slišal.
Poslušal sem pa A3.24 in X-DAC V3, ki sta me oba pustila hladnega.
Audio Note je mislim da NOS dac. Nekateri jih obožujejo,nekateri
pa sovražijo. Igrajo zelo muzikalno in dinamično,manjka jim pa resolucija,
kar mene osebno zelo moti.
Sam sem pred leti ogromno poslušal Teac VRDS 25x,ki je bil vedno
soliden cdplayer z vrhunskim transportom,vendar pa zvok ni bil
nikoli kaj posebnega.

Dobro bi bilo,da napišeš,kakšno vrsto izboljšanja sploh pričakuješ oz.
kaj te moti pri zdajšnjem playerju,da vidimo v katero smer gremo.

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 07:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Lahko preizkusis slovenski DAC od Stylos Sys.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stylos HAD je zakon. DAC testiram z direktno primerjavo z gramofonom (Axis Mundi-Helios Omega ročka, Micro Benz LP glava). In to tako, da Lp zapečem na CD-brez kakršnekoli korekcije in potem delam AB test. Ne zanima me muzikaličnost naprave, ampak vernost! V tem je HAD odličen.
Doma sem ga že primerjal z modelom (DSC) za nekaj desettisoč $ .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1: pri teacu me moti, da je včasih v srednjem področju malo preveč agresije. V primerjavi z nekim malo mlajšim sonyjem ES sem opazil, da je pri mojem stereo slika veliko slabša, ni detajlov in malce zmazano vse skupaj.

Stylos je odličen ampak preveč za moj proračun. Iščem dac tam do cca. 1000€

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok,razumem kaj hočeš povedati okoli zvoka. Za cca.1kEUR je velika
izbira dacov.

1. moj favorit http://www.psaudio.com/products/digital_link_iii.asp

Resnično vrhunski dac,ki bo tvojega Teaca zagotovo nadigral v vseh
segmentih. Zastopa mislim,da Vklop v LJ.

2. odličen http://www.aqvox.de/products.html

3. 1000x opevan in testiran http://www.benchmarkmedia.com/dac1/

4. večni rival Benchmarku http://www.lavryengineering.com/index_html.html

Drugače pa na linku: http://www.head-fi.org/forums/f7/all-dacs-money-can-buy-197674/


LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran Hvala!

grem v akcijo!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
3. 1000x opevan in testiran http://www.benchmarkmedia.com/dac1/

Benchmark brez predelave dela zelo, zelo umetno. "Tamau" Stylos, ki se ne dela več, ga je v trenutku odpihnil

Nasprotno pa njihov ADC dela perfektno. Uporabljam ga za snemanja in presnemavanja LPjev. Niti sledu napihnjenosti ni v njem.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2008 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se ti ne mudi, potem predlagam, da počakaš kakšna dva meseca. Takrat dobim na probo najnovejšo verzijo Anagramovih D/A modulov, s katerimi se da sestaviti state of the art dac, proti kateremu so vsi tukaj opisani daci otroški vrtec (razen Stylosa, tega ne poznam), ter boš to lahko poslušal če boš želel. To tehnologijo koristijo vrhunski proizvajalci, pa še to samo tu in tam kakšen njihov del ali modul (praviloma pa nikoli ne najnovejših verzij), saj si tega ne morejo privoščiti.

Takole izgledata (ne najnovejši) dac modul in po želji dodaten ločen clock modul s katerim nadgradiš zvočno performanso:





Med drugim te zadeve vgrajuje v svoj impresivni cd player tudi Švicarski Soulution (vendar v veliki porciji - za razliko od večine), evo:

http://www.soulution-audio.com/english/e_740highlights.html (fotke se povečajo s klikom).

Te zadeve niso v prosti prodaji, vendar pa se dajo zrihtati in to ravno za tam okoli 1K - 1.2K EUR za komplet z ekstra clockom (najnovejša verzija). Ni glih malo denarja za opcijo "sestavi sam", vendar za performanso ki jo ponuja je to zastonj.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2008 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill, zelo me zanima Anagram. Se mi ne mudi, bom počakal.
Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 27, 2008 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna pa je izbira DAC-ov v rangu 200,300€?
Sploh je?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 12:59    Naslov sporočila: Re: DAC? Odgovori s citatom

sound je napisal/a:
Namen imam, da si ga omislim, ker je moj CDP (Teac vrds 10) že v letih ampak transport ima še danes vrhunski. Probal sem DAC od Musical Fidelity in neki sestavljen kit Audio Note 2.1 pa mi nista zvenela boljše od mojega 15 let starega teaca. Kateri DACi so danes aktualni?


Klapa živjo !
Problem nadgradnje sistema je treba gledat celovito.
Če želiš nadgradit "izvor zvoka" je potrebno tudi iskat ozko grlo naprej v sistemu.
Tukaj vidim,da imaš kar nekaj komponent,ki ne prenesejo kaj preveč nadgradenj.
Teac, kar se tiče mehanike je zakon;Povezovalni kabel je že bolj švoh_malo denarja malo muzike.NeoTech so poceni kabli in nudijo zelo dosti ampak v svojih cenovnih okvirih.Zaradi preobilo reklame; kar eden najbolje prodajanih ojačevalcev PM17 je samo dober HIFI ojačevalec,če pa ga primerjaš z bolj resnimi firmami pa je veliko predrag kar nudi!
Na Teac transport si lahko omisliš kakšen rabljen ali nov star modelMSB(LINK DAC III;Nelson Link III)...http://www.sound4sale.com/products/homeProducts.php...
V cenovnem razredu 40-700 USA dobiš vrhunski "digitalni" izvor ,ki se lahko primerja z izvori za 3-5ooo €.Seveda ne smeš pozabit na digitalni kabel in je treba tudi tu investirat!
malo dražje varijante nudi North Star:http://www.northstar.it/
Ena redkih EU firem,ki nudi vrhunski zvok za normalen denar.
Pozabi pa na kakšne cenene Profi variante po možnosti v kit izvedbi,ki tehnično nudijo dosti ,glasbe pa od nikoder!
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 29, 2008 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa sem pred kratkim kupil na eBay-u DAC Cambridge audio DAC3.
Mislil sem da na ta način bom rešil veliko problemov, glede na to da načrtujem kupit tudi Squeezebox in začet dolgocajtno proceduro prenosa vsega s CD-jev na trdi disk.
Zdaj sumim da sem morda probleme le spravil pod preprogo.
Nobene razlike ne slišam, vendar je najbrž niti ne bom, glede da so moji transporti Sony CD930QS ali pa NAD521BEE (koaksialni kabel). Nabrikat sem hotel tudi moj stari Philips-ov cd723, naj bi ta transport bil boljši, ampak se lotit tega, kolikor sem videl ne izplati preveč.
No DAC 3 stane na eBay-u okrog 190€, verjetno pa se, ko kupim SB ta razlika bo bolj razvidna. DAC3 porablja dvojni Philips-ov TDA1305 pretvornik, naj bi ta bil realističen in transparenten, zdaj ne vem.
Ali morda ima nekdo kakršnekoli izkušnje s dacom CA DAC3? Nekaj bolj resničnega za pričakovat od njega?
LP

Viktor
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 1 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe