Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 01, 2019 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Dvomim, da je DAC defekten.

Ali ima ojačevalec ozemljitev?
Če ima prelepi ozemljitev in probaj (ni to rešitev, ampak tolk da vemo).


Aktivca imam. Bom poskusil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2019 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na drugem pcju se ne sliši nič. Očitno je res PSU. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp. Rad bi nadgradil sistem z nekim nepredragim dac-om. Gledal sem malo po netu in v glavo mi je stopil topping dc3. Ali ima kdo izkušnje s tem oz kaj predlagate za alternativo?
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp. Rad bi nadgradil sistem z nekim nepredragim dac-om. Gledal sem malo po netu in v glavo mi je stopil topping dc3. Ali ima kdo izkušnje s tem oz kaj predlagate za alternativo?
Hvala


dx3pro si mislil?
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 29, 2019 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja se opravičujem dx3 pro ja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2019 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce gre za skok iz daca za 100€ na dac na 200€, se je potrebno vprasati po smiselnosti nalozbe. Seveda jih bo kar nekaj, ki bodo rekli, da se menjava takega daca zelo pozna, ampak bojim pa se, da je realno razliko zelo tezko slisat. Pred menjavo daca bi sam na tvojem mestu optimiziral kako drugo stvar v sistemu, npr. napajanje: Isotek mini mira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem se poigraval s predvajanjem hires glasbe iz androidnega telefona na dac. Predvajalnikov hires fajlov je kar nekaj, vsi preizkušeni jih sicer predvajajo, pri nobenem pa nisem zasledil, da spušča hires formate na dac. Pri vseh mi kaže 44.1 KHz. Med nastavitvami app-ov in telefona, nisem zasledil opcije za upravljanje pretoka glasbe.
Ima kdo praktično izkušnjo s tem?
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma mislim (govorim na pamet) da je Android omejen na 48kHz.
Kako pa imaš povezan telefon na DAC?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
Včeraj sem se poigraval s predvajanjem hires glasbe iz androidnega telefona na dac. Predvajalnikov hires fajlov je kar nekaj, vsi preizkušeni jih sicer predvajajo, pri nobenem pa nisem zasledil, da spušča hires formate na dac. Pri vseh mi kaže 44.1 KHz. Med nastavitvami app-ov in telefona, nisem zasledil opcije za upravljanje pretoka glasbe.
Ima kdo praktično izkušnjo s tem?


Iz Samsung Galaxy preko USB kabla tudi prvi od mojih DACov ne zazna prave bitne hitrosti (kaže 96k namesto 192k). Na drugem DACu nisem mogel poizkusiti, ker ga telefon preko USB kabla sploh ne zazna in igra kar preko telefonovega zvočnika. Uporabil sem program Poweramp.

Sem gledal USB nastavitve na Androidu, pa nisem našel nič pametnega.

Če pa glasbo s telefona na DACa streamam (na prvi DAC preko RPI, ki je povezan z DACom preko coaxa, na drugi DAC pa direktno preko njegovega mrežnega priključka) s pomočjo programa BubbleUPNP, pa oba DACa kažeta pravilno bitno hitrost.

Glasbene datoteke so na telefonovi SD kartici.

DAC1: Musical Fidelity M1DAC
DAC2: Cantata Music Center
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda tole: https://www.extreamsd.com/index.php/products/usb-audio-player-pro
Gre baje mimo Androidovih omejitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odkril sem nastavitve na programu Poweramp. Tam je možno nastaviti, da gre zvok na zunanje USB naprave. Bitna hitrost, ki se pokaže na DACu, je odvisna od tega kako se DAC prezentira programu. MF DAC tako vedno predvaja s 96k, Cantata pa 192k. Tako, da tudi to ne deluje kot bi moralo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joj, pozabil sem, da gre MF M1DAC preko USB samo do 96k. No, vseeno bi moral kazati 44.1K, kadar predvajam glasbo nizke resolucije, pa vedno kaže 96K. Skratka, preko USB s telefona tudi pri meni ne deluje v redu.

Mogoče pa res kupiš program, ki ga predlaga LightBit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Morda tole: https://www.extreamsd.com/index.php/products/usb-audio-player-pro
Gre baje mimo Androidovih omejitev.


To bo to. USB Audio Pro je bil moj prvi izbor (glede na prebrano na spletu), v androidni trgovini ni bilo trial-a, zato ga nisem preizkušal. Na zgornji povezavi pa je. Dela od prve, brez da sem hodil v nastavitve. Hvala!

PS
Pa še Tidal je integriran. Krasno.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking


Nazadnje urejal/a Edvard Čet Sep 19, 2019 17:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi meni deluje brezhibno na obeh DACih.
@LightBit: hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edina "slabost" v mojem primeru je, da deluje samo preko USBa. Ne gre poslati streama brezžično. Za USB uporabo pa je super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 95 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe