Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Balansirana povezava ima smisel v glavnem le takrat, če je tudi amp po ustroju balansiran, torej je notri vsega krat dva, v primerjavi z nebalansiranim. Zato najprej preveri, če je integrirec balansiran ali ne. Če ni, pomeni, da iz balansiranega vhoda le prevede v single ended topologijo.

Amp za slušalke bi imel zanesljivo mini xlr izhode, če bi bil skoz in skoz balansiran, ker je za slušalke taka povezava zaželjena, predvsem pri visoko omskih, npr. 300 ali več.

Če integrirec ni baĺansiran skoz in skoz je povsem vseeno, kako ampe povežeš z dac-om.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Balansirana povezava ima smisel v glavnem le takrat, če je tudi amp po ustroju balansiran, torej je notri vsega krat dva, v primerjavi z nebalansiranim. Zato najprej preveri, če je integrirec balansiran ali ne. Če ni, pomeni, da iz balansiranega vhoda le prevede v single ended topologijo.

Amp za slušalke bi imel zanesljivo mini xlr izhode, če bi bil skoz in skoz balansiran, ker je za slušalke taka povezava zaželjena, predvsem pri visoko omskih, npr. 300 ali več.

Če integrirec ni baĺansiran skoz in skoz je povsem vseeno, kako ampe povežeš z dac-om.

lpm


LP

Ja, res, če ni XLR zasnove že od začetka, tudi v DACu, kar tudi ponavadi NI, v nižjem cenovnem segmentu, je povezava nesmiselna Crying or Very sad
Še redkejši so ojačevalci za slušalke ,ki nudijo "balansiran" način priključka-delovanja Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, slušalkarskih ampov je malo balansiranih, kljub temu, da so slušalke, razen redkih, skoraj idealne za ta način povezave. Pri tistih, ki to so, je izboljšanje zvoka očitno.

Po moje je vzrok denar. Balansiran amp je pač skoraj 2x dražji. Nekaj podobnega je tudi pri phono prejih, malo jih je balansiranih, pa čeprav je MC glavica idealen tokovni generator za balansirano povezavo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse, kar sem napisal, je preverjeno. Zanimajo me vaše izkušnje, če jih imate, oz. po kakšnem načelu bi se vi odločali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem smo že vse povedali, ti moraš le še preveriti, kakšnega ustroja je integrirec. Če nekaj sprašuješ, potem navedi tudi znamko in model vsake komponente, bodo odgovori lažji.

V glavnem, sedaj ne kompliciraj in poveži dac in can amp z cinchi, inegrirca pa z xlr če ga imaš. Potem pa razglabljaj dalje.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Vse, kar sem napisal, je preverjeno. Zanimajo me vaše izkušnje, če jih imate, oz. po kakšnem načelu bi se vi odločali.


Po načelu glasbe. V okviru danih zmožnosti povežeš nujno potrebne škatle tako, kar da tebi največ muske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je komu poznan še kak budget dac z regulacijo glasnosti kot Audioengine D1?

Vem za Emotivo, pa Matrix i-Mini, samo to je približno 1x dražje.

Ima kdo D1?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na ebayu imaš:

http://www.ebay.com/itm/Mini-HiFi-Audio-AMP-USB-Optical-fiber-Coaxial-Headphone-Amplifier-DAC-Decoder-M3-/272192749611?hash=item3f5ff3c02b:g:o3oAAOSwZtJW-30M

http://www.ebay.com/itm/Mini-Digital-Analog-Wandler-mit-USB-DAC-Stereo-Vollverstarker-Audio-Amplifier-/272445415064?hash=item3f6f031e98:g:Y1AAAOSwnbZYJSfE

ne vem pa koliko je to OK.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2016 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve, kje bi pri nas dobil Chord Mojo dac oziroma kdo je zastopnik za Chord v Sloveniji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 02:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, da bi Chord imel tukaj zastopstvo, na njihovi strani ga ni napisanega za Slovenijo: http://www.chordelectronics.co.uk/locate-dealer/

Jaz sem ga naročil kar prek Amazon.co.uk. Zaradi poceni funta je bil ugoden.

Špila pa res super, pravi Mo(bile)Jo(y) Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma funt je še zmeraj poceni? Žal tukaj v Sloveniji ga ni za dobit enako velja za Dragonfly red. Preko katere tuje trgovine se splača najbolj kupit Chord mojo dac?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xray80 je napisal/a:
Mogoče kdo ve, kje bi pri nas dobil Chord Mojo dac oziroma kdo je zastopnik za Chord v Sloveniji?


Zastopnik za Chord je ALS (www.playroom.si), ne vem pa če imajo omenjeni DAC.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
xray80 je napisal/a:
Mogoče kdo ve, kje bi pri nas dobil Chord Mojo dac oziroma kdo je zastopnik za Chord v Sloveniji?


Zastopnik za Chord je ALS (www.playroom.si), ne vem pa če imajo omenjeni DAC.

Have a nice Day

Matt


Hvala za info Wink
Lp Boris.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem poklical, žal so zastopnik za Chord ne pa za Chord electronic, katera dela dace, tako da bo treba naročiti iz tujine. Potem je najboljše, da naročim kar preko amazon co.uk?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2016 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem trenutku je bolj ugodno preko amazon.de (~433EUR) : https://www.amazon.de/Chord-MOJO-Kopfh%C3%B6rer-DAC-schwarz/dp/B0171LBE78/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1481719741&sr=8-1&keywords=chord+mojo

Boš uporabljal skupaj s kakšnim DAPom ali kot DAC za računalnik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 88 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe