Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yep. LuĆØka 192 sveti na Dacu. Tudi gustard ima zaslonĆØek na katerem se izpisuje sample rate. Kaže 192, zvoka pa ni. Preverjeno delujejo sample rati 44.1, 48, 88.2 in 96 khz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaŔel tole:

http://www.audioasylum.com/reviews/DAC-Processors/Musical-Fidelity/Tri-Vista-21/digital/79719.html

Citat:
"It upsamples to either 96kz or 192khz (a small pushbutton switch on the rear selects the desired upsampling)."

Najbrž je input res lahko maksimalno 96kHz.


Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Saj ni treba pretiravat z razlago. Preprost ne ali da bo dovolj.


Input maksimalno do 108khz, potem je matematika do izborno 96 ali 192 khz, pri katerih se vrŔi DA pretvorba. Bi rekel DA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja pol pa niĆØ... Saj vem, da je starudija iz pred hi-res ĆØasa, ampak kljub vsemu jih klinc gleda da vgravirajo 192khz DAC na fronto, ĆØe to ni to... Rolling Eyes
Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
Hja pol pa niĆØ... Saj vem, da je starudija iz pred hi-res ĆØasa, ampak kljub vsemu jih klinc gleda da vgravirajo 192khz DAC na fronto, ĆØe to ni to... Rolling Eyes
Hvala za odgovore.


ToĆØno to je, kar piÅ”e. DA pretvorba se vrÅ”i pri 96 ali 192Khz. Da pa ne zna 192/24 vzorĆØenih glasbenih podatkov prebrat, pa res ne moreÅ” z velikimi ĆØrkami natisnit na fronto Laughing

Zadeva je verjetno iz starejÅ”ih ĆØasov, ko muske v 192/24 ni bilo na pretek ali jo sploh ni bilo, zato tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takoj prodat, (ĆØe sploh kaj dobiÅ”) in kupit do dac 192KHz! Ali raje kaj veĆØ, nujno 32bit.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 08:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tak simpl vpraŔanje pa ne znate 1 sekundo po netu pogledat... Lenoba ali???
MUSICAL FIDELITY Tri-Vista 21 DSD1792 ā€“ SM5849BF ā€“ CS8420-CS
torej CS maximalni input rate je 108khz potem pa SM upsampla na 192khz.
Lahko nabaviÅ” en mini spdif board...ki poÅ”ilja ven i2s pa odklopiÅ” prva dva in Å”ibaÅ” direkt v dsd1792.... ĆØe se ne moreÅ” loĆØit od daca.
Sicer pa ko pogledam kolk je stopenj na signalu me glava boli...najprej 3je opampi ... ok 2 na signalu . in potem Ŕe lampe za farbanje zvoka...
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja imaÅ” Gustard u12...
Ima i2s output konektor...torej mala malica ĆØe bi želel 192khz. dsd žal ne ker se mora dac softwaresko preklapljat med pcm in dsd. Predelanega pa boÅ” teÅ”ko prodal ...bo ga treba spet nazaj preuredit.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2016 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za razlago, v predelavo sicer ne bom Å”el, ker mi tistih 192khz ni toliko pomembnih. Se mi zdi, da je dosti bolj važno, kako je kaj posneto, kot pa na kakÅ”nem sample-ratu je shranjeno. Imam celo par mp3jev, ki (vsaj meni) zvenijo dosti bolje (bolj live) kot marsikateri hi-res. In ĆØeprav mi je jasno, da se TriVista danes ne Å”teje veĆØ med bisere digi-tehnologije, je verjetno zadnje ozko grlo v mojem sistemu, ki bi se ga moral lotiti, plus tega je, tako kot je rekel Jacoby, danes tak DAC težko prodat, razen ĆØe ga Å”enkaÅ” na pol zastonj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
manifesto31



Pridružen/-a: Sre Jun 2016 18:26
Prispevkov: 1
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Ima kdo kaj izkuŔenj s Chord Chordette serijo?



Modeli Qute HD, Qute EX, letoŔnjim 2Qute, ali pa morda s starejŔim Chordette Peach. RazmiŔljam tudi celo o zdaj že skoraj desetletje in pol starem Chord Dac 64, ampak bi bil vesel kakŔnih vtisov iz prve roke.


Imam 2qute. OdliĆØen zvok. Prej sem imel arcam rdac in je tole povsem drug svet. Å e najbolj je opazna razlika v timingu, 2qute je tu precej natanĆØnejÅ”i, zveni prijetno, analogno, ritmiĆØno. Skratka, edino kar obžalujem je, da ga nisem kupil že takoj ko so ga zaĆØeli prodajat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2016 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živ. ƈe bi koga zanimal imam Å”anso dobit TDA1541A Taiwan hsh9804 nov in seveda originalen ĆØip. To je najboljÅ”i "A" grade ĆØip, letnik 98, ki je enako dober kot S1, ampak za bistveno nižjo ceno. Cena je 42 eur + poÅ”tnina 16 eur, pa bi si slednjo delili. ƈe je kdo nej mi javi asap. Lp, GaÅ”per
To je tole :
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

en problemĆØek imam z USB DAC M2Tech hiFace Dac.

NamreĆØ, na Macbooku mi zadeva deluje brez problemov, sedaj sem pa
muziko prestavil na raĆØunalnik z Linux Ubuntu in mi je vĆØeraj delovalo, danes pa ne, pojma nimam, zakaj.

Uporabljam player Rhythmbox, vkljuĆØen v Ubuntu, v nastavitvah za Zvok mi pa DAC enkrat prepozna kot digitalen, drugiĆØ kot analogen izhod, na nobeni poziciji ne deluje.

KakŔna ideja, kaj je narobe?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 15:11    Naslov sporočila: m2tech ubunto Odgovori s citatom

poglej na sporocila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

a si lasti kdo tukaj na forumu Teac UD-503?

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2016 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To ne sodi ravno v kontekst zadnjih debat, je pa v zvezi z dac-om, oz. z njegovim priklopom.
Moj dac ima dva analogna izhoda: rca in xlr, amp za slusalke in integrirc imata rca in xlr vhode. Amp za slusalke nima xlr izhoda.
Kako bi vi povezali dac? Na kateri amp. bi ga prikljucili preko xlr in kam preko rca?
Preko xlr povezave je zvok na obeh ampih nekoliko boljsi (vec dinamike in vec prostora). Slusalke poslusam kar pogosto, vendar ne vec kot preko zvocnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 87 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe