Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FM transmitter
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam tudi Mondeo in vgradnja radia ni noben problem, pri tvojem A6 pa je, ne rečem nič.
Saj ne da prepričujem tja v tri dni, saj mi je vseeno kaj daste notri, ampak bo bolje igral aftermarket radio, tudi sami original zvočniki bodo zaigrali.
Cena maske je 10€, iso konektor tudi nekaj takega, pa rabljen radio 50-150€ (odvisno od želja) in je zvok stopnico višje kot original ozvočenje, stane še vedno več kot transmitter, ampak izgleda v redu.

Sem tega sprobal kar veliko in vem koliko razlike je samo v menjavi radia.

Primer:

http://cgi.ebay.com.sg/SOPORTE-RADIO-FORD-FOCUS-MONDEO-FACIA-ADAPTOR-FASCIA_W0QQitemZ360138528124QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_186?hash=item53d9edd57c&_trksid=p4634.c0.m14&_trkparms=%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A30

Iso konektor se pa dobi pri vsakem monterju avtoakustike.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar,

kaj pa adapter?
Pri STAL elektroniku sem pred 6 leti nabavil adapter za Sonyjev MD changer (100 €). Stvar deluje popolnoma enako, kot tovarniški CD changer, adapter poskrbi le za kompatibilnost priključkov (obstajajo tudi adapterji za Alpine, Kenwood ... ipd).
Takole zgleda vgradnja:
www.ge39.com/minidisc.htm

In še nekaj večjih slik:
http://www.ge39.com/galerije/minidisc/minidisc/index.html

Prejšnji mesec je prijatelj za 8 let star BMW kupil Dension Gateway (180 €, prav tako STAL), ki prav tako simulira delovanje originalnega changerja, vendar namesto changerja enostavno priključiš USB ključ z mp3ji. Prikazuje tudi ID3 tage.

Prednost omenjenih rešitev je seveda ta, da ohraniš OEM look - kar je tudi meni prvotnega pomena. To, da aftermarket radii igrajo bolje, morda velja za kakšna nižjerazredna vozila, v premijskem razredu pa so v večini primerov vgrajene zelo solidne komponente. Sploh ob doplačilu (Bose, HK ...).

Gotovo obstaja tudi adapter za Ipod (čez lužo prav gotovo), čeprav sem še vedno skeptičen glede trditve, da nova šestica ne bi predvajala mp3jev. Pri "bavarskih sosedih" je ta možnost na voljo že od leta 2004 - seveda z nadgradnjo softwarea na pooblaščenem servisu.

FM modulator sem pred leti preizkusil in to definitivno ni to.


Nazadnje urejal/a gerchy Tor Jun 02, 2009 08:58; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugače ima pa punca v avtu tale radio:

http://www.mimovrste.com/artikel/1300062113/avtoradio-alpine-cde-104bti

Za teh dobrih dvesto evrov pravi Bluetooth z zunanjim mikrofonom, parrot, ki velja za najboljše, dela res odlično, ni primerjave s tistimi ki imajo vgrajen mikrofon v radiu, priložen i-pod kabel za v predal, aux, usb kateri mi je do sedaj prebral vse ključe...

Nadgradnja vredna res vsakega centa, skoraj toliko stane samo Bluetooth posamično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Prednost omenjenih rešitev je seveda ta, da ohraniš OEM look - kar je tudi meni prvotnega pomena. To, da aftermarket radii igrajo bolje, morda velja za kakšna nižjerazredna vozila, v premijskem razredu pa so v večini primerov vgrajene zelo solidne komponente. Sploh ob doplačilu (Bose, HK ...).

Sam jih nisem slišal veliko, ampak so mi kolegi pravili da je večina teh visoko zvenečih sistemov vgrajenih v avtomobile zgolj plačevanje značke na avtomobilu, s tem da so doplačila enormna, govorimo o tisočih evrov, za pol cene sem prepričan vsak mojster avtoakustike v Sloveniji postavi veliko boljši sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sam jih nisem slišal veliko, ampak so mi kolegi pravili da je večina teh visoko zvenečih sistemov vgrajenih v avtomobile zgolj plačevanje značke na avtomobilu, s tem da so doplačila enormna, govorimo o tisočih evrov, za pol cene sem prepričan vsak mojster avtoakustike v Sloveniji postavi veliko boljši sistem.

Ja, doplačila so v večini res velika. Tudi drži, da bi za isti denar skoraj gotovo dobil kakovostnejše komponente, ampak pri nekaterih predelava pač ni opcija. Se tudi strinjam, da za par tisoč € zvok ni premosorazmeren z zneskom, so pa ponekod vseeno vgrajene res dobre komponente (recimo kabli, tunerji ...), pa tudi to na žalost ne jamči vedno dobrega zvoka.

Za moj okus se pri priljubljenem modelu najbolj obnese osnovni audio sistem, ki sem ga povsem preprosto nadgradil - kar je pravzaprav zanimivo, da 6 osnovnih 40W zvočnikov reproducira bolj čist in naraven zvok, kot pa 14 dražjih - vključno z dvema wooferjema, precej močnemu ojačevalniku in procesorski (DSP) enoti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je sploh neumnost taka količina zvočnikov v avtu. In baje sploh v vw-ju baje original zvočniki odlično igrajo če jih priklopimo na spodobno moč, recimo najcenejši ojačevalnik. V osnovi pa pa slabo.
Saj je isto kot v domačem sistemu, zvočnik pač zahtevo vsaj snovno moč da zaigra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od "originalnih" audio sistemov trenutno na tržišču se daaaaaleč najbolje obnese B&O sistem v Audijih (verjetno tudi v drugih znamkah)! Seveda, kot je bilo že prej rečeno, ob enormnem doplačilu! Ampak kdor bo hotel izredno kvaliteten zvok na vseh nivojih glasnosti bo pač plačal big bucks za tale bombonček!

http://news.softpedia.com/news/The-Bang-Olufsen-Audi-A5-Coupe-48766.shtml[url][/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moram reči, da sem za rešitvijo za A6 gledal tudi po e-bayih, a brez uspeha.Čisto novi modeli niso problem, saj so vsi priključki že "on board", pa tudi starejši modeli (pred 2003) imajo rešitve.Problem pa so tile med letnikom 2004-2007.Tudi če bi recimo našel rešitev za HW, bi bila ta teoretična, saj brez ustreznega SW vsega skupaj ne moreš upravljati.
Tolažim se vsaj s tem, da je zvok sistema res dober in se sprijazniš s tem, da s sabo jemlješ kolekcijo glasbenih CD-jev(ti se še za povrhu tudi precej nerodno in zamudno menjajo).
Ko pa sem imel opravka z BMW5 z osnovnim audiom, pa je bil še zvok za takšno limuzino sramotno zanič.Pokazalo pa se je, da je naknadna zamenjava sistema praktično nemogoča iin je bil drugi glavni razlog, da sem se od avta poslovil.
Nasproti temu pa mi v Cliu dela JVC radio z USB priključkom, imam pa dodatno še subwoofer tubo(ta je kakovostna), ki jo poganja nič hud ojačevalnik in vsa stvar špila kot bog!
V glavnem:transmitter bom kupil, ker drag res ni, pa bo kar bo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče transmitterja, sem uporabljal model Kensington Liquid FM Deluxe, ker ima priklop za iPod in ga tudi napaja... Če ima avtoradio tudi podporo za RDS, potem lahko na zaslonu vidiš tudi naslov pesmi in izvajalca... Zvok je bil še kar v redu. Je pa slabše "lovil" v službenem Renault Megane, medtem ko je v domačem Volvu V70 delal odlično... Je pa tako ali tako znano, da ima Volvo vrhunski audio sistem. Potem pa sem v Megane vgradil Alpine avtoradio z kablom za iPod. To je navkljub vsemu najboljša kombinacija. Sicer ima ta radio tudi stereo jack 3,5 mm vhod, ki ga lahko povežeš z kablom na izhod iPod-a za slušalke, a je bil zvok nekoliko slabši. Takšne so moje izkušnje. Seveda pa to velja le za iPod, drugih zadev nisem uporabljal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni sicer čisto v sklopu teme, a vseeno:
Omenil si odličen zvok v Volvu.Izgleda, da to velja kar za Skandinavce na splošno.Kako je igral serijski Harman Kardon sistem v mojem bivšem SAAB-u 9.5, je bila čista poezija!
Zato firmo kot je BMW še manj razumem, da serijsko dobavlja sistem, ki bi se ga sramovala tudi kakšna osnovna Kia!In ker vsega skupaj ne moreš zamenjati brez stroška vsaj 1500€(še to le delno), ti je dober zvok šel za vselej rakom žvižgat!
Človek res žaluje za časi, ko je lahko radie menjal kot se mu je zljubilo! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo slišal najvišjo serijo ozvočenja v volvu? Mene prav mika enkrat, pa ne poznam nikogar ki bi to mel. So pa notri Dynaudio zvočniki.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slišal in kaj naj rečem. Za "serijsko" ozvočenje igra nadpovprečno dobro, a vseeno se ne more primerjati s kakšno konkretno montažo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio ali običajno? Ker mislim da imajo samo višje S serije to možnost, XC ali V pa nimajo te opcije.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
daaaaaleč najbolje obnese B&O sistem


Sem jih ( B&O ), vprašal za vgradnjo njihovega sistema v mojo Dacijo. Wink
Prijazno so mi odgovorili da to ni možno.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Svaka čast.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe