Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

speaker selector?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O, gre gre Very Happy

Ampak, naèeloma vsak to sam od sebe spozna, ter se potem odloèi.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Ali se meni samo zdi ali gre resnièno trend nazaj v prid sterea in v smeri opušèanja 5.1, 6.1, 7.1... sistemov?


Moje mnenje je, da èe želiš resnièno dober 5.1 sistem pomeni, da si nabaviš konkreten 5.1 ojaèevalec, prednja zvoènika kvalitete kakor bi jih imel v stereo sistemu in v enaki ligi tudi ostale tri zvoènike + woofer. Pa ne pozabiti še na ostalo periferijo in lahko si sami izraèunate kakšna bi bila cena takšnega sistema.

Drugaèe pa sem poslušal ene par multi sistemov v trgovinah za cca. 3-5k EUR, nazadnje je bila kombinacija Yamahe in še nekaj (po hitrem izraèunu cca. 4.5k EUR), pa je bil sistem za moje pojme katastrofa. Kar nekaj je rohnelo in donelo, nekaterim pa se je celo zdelo full dobro Rolling Eyes.


Drugaèe pa sem tudi sam pristaš stereo sistema! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PROjet

Ni vse zlato kar se sveti, niti ni vse drek, kar je rjave barve.
Zadeva je popolnoma uporabna za testiranja, ko ugotavljaš na hitro malo veèje razlike, za finese in bolj zahtevno preizkušanje, pa je vsekakor potrebno direktno priklapljanje. Druge rešitve ni.
Da preklopnik ne more nadomestiti direktnega poslušanja pa sem zelo jasno napisal.
Jaz sem celo pristaš kablov z najmanjšimi še sprejemljivimi dolžinami, ko govorimo o zvoèniških in interkonetnih kablih in vedno dobim ošpice, ko kdo nabija o HIGH ENDU in 5,1 sistemu s 10-15m dolgimi kabli, speljani okoli vseh vogalov sobe.
Za povpreèen sistem 2-3 kEUR, pa je to popolnoma ustrezna in enostavna rešitev - preverjeno.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ampak slišal sem tudi nekaj super-duper sistemov za domaèi kino 5.1, pa me niso preprièali... Po mojem mnenju je to le dopolnitev sistema. Osnova je stereo, domaèi kino pa imaš za dodatek... Ampak jaz trpim, ko je prižgan... Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem se kina navelièal po ogledu 15ih filmov, glasbe pa nisem nikoli poslušal na 5.1.
Sploh so se mi pa zagravžale neumnosti kot na primer, ko nekdo zapre vrata v filmu se zatrese celo stanovanje na obièajni jakosti, kaj ima to veze z verodostojno reprodukcijo zvoka!?
Pa en kup kablov, pa zvoènikov, pa nastavitev...

Mogoèe pogrešam edino center zvoènik pri govoru v filmu, to je pa res dodalo neko vrednost k filmu.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Jaz sem se kina navelièal po ogledu 15ih filmov, glasbe pa nisem nikoli poslušal na 5.1.
Sploh so se mi pa zagravžale neumnosti kot na primer, ko nekdo zapre vrata v filmu se zatrese celo stanovanje na obièajni jakosti, kaj ima to veze z verodostojno reprodukcijo zvoka!?
Pa en kup kablov, pa zvoènikov, pa nastavitev...

Mogoèe pogrešam edino center zvoènik pri govoru v filmu, to je pa res dodalo neko vrednost k filmu.

Se podpišem pod zgornji tekst. Na mojem sistemu ne pogrešam niti srednjega zvoènika. Ko gledam preko projektorja je tudi govor pozicioniran tam, kjer je govorec.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izkljuèno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da vèasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho paè! Laughing Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIOEXPERT je napisal/a:
Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izkljuèno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da vèasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho paè! Laughing Laughing


ej extra ti si itak navajen da se pri tebi vse trese. Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2009 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AUDIOEXPERT je napisal/a:
Mislim,da eni mešate jabolka in hruška!Hišni kino je izkljuèno za gledanje filmov in ne za uživaško poslušanje glasbe!
vendar,ko je Numb napisal,da se strese cela soba,ko nekdo zapre vrata-pomen hišnega kina je,da vse grmi in se trese!
A bi bile grozljivke grozne in bi te držale v napetosti,da v podlagi ni glasne muzike,glasnega škripanja vrat in podobno!?
Glejte kdaj kak film,triler brez zvoka,boste zaspali zraven!
Hišni kino mora grmeti,res pa da vèasih zvok oz.jakost ni realna(kot je napisal Numb).Zaprtje vrat rukne isto,kot jezdeci v Gospodarju prstanov!
Za stranko pripravljam 2x15"sube,ker si "gradi" posebaj sobo,za gledanje filmov! Psiho paè! Laughing Laughing
Ponavadi ne zaspim predvsem zaradi vsebine filma, gledam dostikrat dober film tudi na nemški televiziji, èeprav dosti veè kot "cvaj bir" ne razumem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe