Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vinil
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker nisem bral članka težko rečem, ampak sumim, da so predpostavke vprašljive.
Je pa dobro, da se stvar raziskuje tudi iz teoretičnega vidika.

Še nekaj dejstev za perspektivo:
- Filter je in zvoni precej nad 20kHz (jaz ne slišim).
- Zvočniki imajo na basu vsaj 10ms zvonenja.
- Ena ura nekompresiranega stereo 768kHz/24bit posnetka zasede 15GB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cathpeta33



Pridružen/-a: Čet Jul 2021 10:13
Prispevkov: 1
Kraj: Paris

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2021 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
V Big Bang (Lj) sem nabavil nekaj plošč klasike Deutsche Grammophon. 180 gramski vinili mi na nekaj platah proti koncu tako hreščijo, da ni za poslušat. Plate so bile nove, cena preko 30€. Ne verjamem, da bi tako vrhunska založba izdajala tak "crap". Confused

Ne-bodi-ga-len sem se malce poigral z nastavitvijo glave devis monte escalier électrique, ki kot vemo, proti koncu predvajanja plošče ni optimalno postavljena glede na obod krožnika. Glavo sem nastavil optimalno po tovarniških specifikacijah na zadnji, hreščeči komad. Brez razlike. Torej je "feler" dejansko v odtisu plat.

Se je tudi že zgodilo, da je bila kaka od plat kupljenih v BB cela v zelo, zelo slabem stanju (-VG, ovitek seveda MINT), pa sem jo vrnil. Naslednji dan je že čakala nove kupce.

Očitno smo nekateri prezahtevni, he he ...

Vsekakor pa najlepša hvala, ker ste nam posredovali te informacije in odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe