Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Motor za gramofon

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mrezun



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 20:51
Prispevkov: 3
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 17:10    Naslov sporočila: Motor za gramofon Odgovori s citatom

Joj prejoj! Pred enim tednom je storil harakiri moj zvesti gramofon riz turandot gm 7606. Lokalni štromarski majstor je djal, da je šel servo motor, ki poganja pladenj.
Me pa zanima sledeče; Obstaja kakšen univerzalni motor za poganjanje pladnja gramofona?

Saj vem, da gramofon ni nič posebnega, ampak sem čustveno navezan nanj, ker mi ga je zapustil pokojni stari oče in mi rekel naj ga čuvam.
Na, zdaj pa tole...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2009 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej razmisli v tej smeri, da bi dal popravit ta motor. Če je to sploh mogoče in če ni predrago, bi bilo tako še najbolje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mrezun



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 20:51
Prispevkov: 3
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 01:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mhm, razumem... Vendar pa ne poznam nobenega tovrstnega majstra. Katerega foha obrtnik se bavi s tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2009 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elektromehanika, popravila elektronskih naprav (tega je dost, to so različni servisi...). Vendar je res to, da je teh majstrov, ki bi popravili zadevo čedalje manj. Se jim ne da in ne splača... Začelo se je pri TV-jih... Raje ga vržemo stran in gremo v "Merkur ali LeClerc" kupit novega...

P.S. Jaz bi pogledal še po kakšnem boljšem trgu (tak, ki je v LJ na Cesti dveh cesarjev)... Ma bi se najdu tudi kak taakšen motor... Demontiraj ga ven, da boš sploh vedel kaj iščeš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2009 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

imam Riz 5010,
kar zgleda podobno kot tvoj Turandot (isti razpored tipk),
motorček je vredu - upam,
je pa okvarjena elektronika - napajanje,
ker varira hitrost vrtenja.

Če potrebuješ ti podarim kompleten
gramofon, samo iskati ga moraš priti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe