Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

squeezebox + DAC + integriran ojaĆØ. + zvoĆØniki....
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 14:43    Naslov sporočila: squeezebox + DAC + integriran ojaĆØ. + zvoĆØniki.... Odgovori s citatom

Dober dan

ZaĆØetniÅ”ko vpraÅ”anje Question ....

Ali je naslov teme pravilno napisan. Torej SB z digitalnim kablom povežem na DAC ki je potem z analognim kablom vezan na integriran ojaĆØevalnik na katerega potem priklopim zvoĆØnike.

Oz je boljŔe uporabit kakŔno drugo varianto za priklop na SB.
ZvoĆØniki v uporabi bodo ranga cca 800-1000 EUR (par).

Ali lahko istoĆØasno povežem zgornjo varianto (stereo) in pa av receiver na iste zvoĆØnike.

Oz uporabim av receiver viŔjega ranga tudi za stereo in sploh ne grem v posebej sistem za stereo.

Prosim vas, da mi razložite tudi razliko med:
- predojaĆØevalec
- monĆØnostni ojaĆØevalec
- integriran ojaĆØevalec

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 15:16    Naslov sporočila: Re: squeezebox + DAC + integriran ojaĆØ. + zvoĆØniki.... Odgovori s citatom

SB->DAC-> OjaĆØevalec bo OK kombinacija. V primeru boljÅ”ega recieverja lahko preskoĆØiÅ” DAC in povežeÅ” direktno z digitalnim kablom SB->Reciever. BoÅ” pa z dodatnim DACem tudi nekaj pridobil.

Tudi v primeru recieverja viÅ”jega ranga reciever ne bo tako dober kot stereo ojaĆØevalec. Meni recimo integrirec za 300ā‚¬ bolje igra kot reciever za malo pod tisoĆØaka.

Integriran ojaĆØevalec je predojaĆØevalec in moĆØnostni ojaĆØevalec v eni Å”katli. MoĆØnostni ojaĆØevalec signal samo ojaĆØa, predojaĆØevalec pa poskrbi za vse ostalo(glasnost, tonske kontrole..), ĆØeprav to je zeeelo na grobo opisano.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen kumer, tudi jaz sem razmiÅ”ljal kot ti in kupil receiver za 800eur zvoĆØnike pa imam v rangu 1000eur. Zvok je soliden vendar me že mika da bi si nabavil kak stereo integrirec za posluÅ”anje sterea. Sam kakega boljÅ”ega integrirca (1000eur) Å”e nisem sliÅ”al vendar vsi in povsod piÅ”ejo, da je velika razlika v kvaliteti zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je razlika že med integrircem za 500 in recieverjem za 1000 Very Happy
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro, razmiŔljava enako Smile
Ŕe nekaj vpraŔanj

ali je možno av receiver (5.1 hiÅ”ni kino) in integriran ojaĆØ. (stereo) priklopit na iste zvoĆØnike?

kakÅ”en rang dac+integriran ojaĆØ. je sploh smiselno priklopit na zvoĆØnike ranga -900 EUR.

pestilence, kateri integ. ojaĆØ za 300 eur ti boljÅ”e igra kot receiver za 1000 eur?

hvala
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
ali je možno av receiver (5.1 hiÅ”ni kino) in integriran ojaĆØ. (stereo) priklopit na iste zvoĆØnike?

kakÅ”en rang dac+integriran ojaĆØ. je sploh smiselno priklopit na zvoĆØnike ranga -900 EUR.

pestilence, kateri integ. ojaĆØ za 300 eur ti boljÅ”e igra kot receiver za 1000 eur?

hvala
lp

a) Lahko, samo preklopnik moraÅ” nekje dobit oz. si ga naredit.
b) Integrirec? Hm, pod 500ā‚¬ sploh ne bi Å”el, nekateri dajo kar 50:50, ali celo ojaĆØevalec Å”e 1x dražji od ojaĆØevalev.
b) Napisal sem 500. Katerikoli:) V budget rangu bi si ogledal NAD..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v tvojem prvem odgovoru v tej temi si napisal 300 eur, no saj ni važno Very Happy

Ŕe nekaj vpraŔanj Laughing
a) o kakŔnem preklopniku govorimo, je to draga zadeva, prosim za kakŔen link, se to dobi pri nas?
b) si morda mislil ojaĆØevalec 1x dražji od zvoĆØnikov?
c) kateri nad (c355)?

d) ali obstaja kakŔen best buy integrirc do 1000 eur, ki prekaŔa konkurenco?
e) enako me zanima za DAC do 300-400 eur
f) je to pravo razmerje DAC- integrirc
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor pod e) se po mojem Ŕe vedno glasi Cambrdge Audio DAC Magic...
V primerjavi z digitalnimi vhodi na mojem receiverju je Å”e vedno za odtenek boljÅ”i. Cena pa je okrog 350 ā‚¬...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse best buy stvari lahko vedno pokvariÅ” z napaĆØno kombinacijo. Dobrih integrircev je OGROMNO.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:

Ŕe nekaj vpraŔanj Laughing
a) o kakŔnem preklopniku govorimo, je to draga zadeva, prosim za kakŔen link, se to dobi pri nas?
b) si morda mislil ojaĆØevalec 1x dražji od zvoĆØnikov?
c) kateri nad (c355)?

d) ali obstaja kakŔen best buy integrirc do 1000 eur, ki prekaŔa konkurenco?
e) enako me zanima za DAC do 300-400 eur
f) je to pravo razmerje DAC- integrirc
lp

a) Nisem zasledil. Bi pa bilo to ĆØisto preprosto naredit.
b) Da.
c) 315 naprej. V viŔjem rangu je konkurenca hujŔa, v nižjem je meni NAD brez konkurence.
d)Ne vem ĆØe.
e)Bojda DACmagic
f)Pravega razmerja skorajda ni:D

Jaz, ki ne dam veliko na domaĆØi kino vsem najprej priporoĆØim da naj kupijo bolj male zvoĆØnike za domaĆØi kino(ali pa tist all in one paket), za glasbo pa nekaj konkretnega. NihĆØe ne posluÅ”a Very Happy
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi se popolnoma strinjal s tem. Na zaĆØetku, ko sem kupoval sistem, sem razmiÅ”ljal o tem, da bi najprej kupil par solidnih zvoĆØnikov, receiver in potem poĆØasi dokupoval ostale zvoĆØnike za domaĆØi kino. Ker mi je posluÅ”anje glasbe stokrat bolj pomembno od gledanja filmov, sem na koncu vzel stereo ojaĆØevalec. In moram reĆØt, da me je povsem minla želja pa kakrÅ”nem koli surround sistemu. Zvok je lahko tudi pri stereo sistemu tako razsežen, da se samo ĆØudiÅ” - tudi pri filmih in vsem ostalem. No, to je moje skromno mnenje. Ampak res je, da je manj veĆØ. Receiver za recimo 1000 ā‚¬ mora poganjat enih 5/6 kanalov plus imeti vgrajen tuner in cel komplet raznoraznih digitalnih procesorjev in dekoderjev. Stereo ojaĆØevalec pa mora znat poganjat dva kanala in ne vsebuje nobene druge navlake. Za isti denar so lahko v njega torej vgrajene mnogo boljÅ”e komponente. In praviloma tudi so. Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se tudi strinjam z zgoraj napisanim, ĆØe nisi velik film fan, te mine surround po 20ih ogledanih filmih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za odgovore...

ali mi lahko prosim naŔtejete nekaj integrircev v rangu do 1000 eur
verjetno je nekaj modelov ki se pogosto omenjajo v tem rangu ?

kako naredit preklopnik za receiver-integrirc, nimam nobenih elektro znanj...tako enostavno verjetno ni Laughing

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, teh je kolikor hoĆØeÅ”, najbolje da greÅ” kam katerega posluÅ”at.
ƈe je to tvoj prvi sistem niti ne rabiÅ” dat toliko za ojaĆØevalec, razen seveda ĆØe denar ni ovira.

Sam posluÅ”am muziko non stop in sem prezadovoljen z mojim Sony Espritom, ki je bil nov recimo 1200ā‚¬ pa sem kupil rabljenega za 80.000sit.
In v nekih 7ih letih nisem zaĆØutil potrebe po menjavi, je pa res da ne sodim med avdiofile.

Podoben ojaĆØevalec dobiÅ” na Bolhi za 200-400ā‚¬.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 21, 2009 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj jih ĆØimveĆØ posluÅ”ati, se zmenit za posojo, da jih lahko pri sebi sprobaÅ”. Trgovine veĆØinoma dajejo, vkolikor paĆØ zastaviÅ” denar.
Na tem forumu so precej pohvalili Vincentov hibrid, ki je bil v neki akciji za 900ā‚¬, ĆØe se ne motim.
Vglavnem, ĆØimveĆØ posluÅ”at, da ti ne bo potem žal. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe