Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OjaĆØevalnik s toplim zvokom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2009 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super. Lahko veĆØ poveste o zvoku? Dober zvok in dobra cena meni ne pove prav veliko. Meni izgleda roba kot da je z Alibabe.
S ĆØim se lahko primerjajo ti predvidevam kitajski ojaĆØevalci? So cenejÅ”i kot, ĆØe jih naroĆØiÅ” z alibabe?

lp
Nazaj na vrh
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2009 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.marsaudio.eu/html/artikli.html
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JANKO
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.alibaba.com/product-free/100303485/Tonewin_Integrated_Stereo_Amplifier.html

Se mi je zdelo, da je roba iz Alibabe Wink
Nazaj na vrh
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JANKO je napisal/a:
http://www.alibaba.com/product-free/100303485/Tonewin_Integrated_Stereo_Amplifier.html

Se mi je zdelo, da je roba iz Alibabe Wink

Po temeljitem do it yourself posegu, ko zmeĆØljeÅ” ven nekaj smeti in namesto njih stlaĆØiÅ” not pravo robo, je kateri med njimi lahko zelo dostojen ojaĆØevalnik.. Laughing
Topologije lampaŔev so tako in tako že desetletja standardne, autobias imajo vsi kitajci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri znancu sem imel priložnost sliÅ”ati model MC-10L in moram reĆØi, da me ni prepriĆØal. ƈeprav sem bil prviĆØ v tem prostoru in prviĆØ sliÅ”al igrati sistem z tem ojaĆØevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojaĆØevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojaĆØevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipiĆØno lampaÅ”ki, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvoĆØna slika ĆØvrstejÅ”a, stabilna Exclamation , visoki toni pa bolj razbohoteni. TakÅ”na je moja izkuÅ”nja z tem ojaĆØevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja Å”e Meridian CD predvajalnik in zvoĆØniki KEF reference 1.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Pri znancu sem imel priložnost sliÅ”ati model MC-10L in moram reĆØi, da me ni prepriĆØal. ƈeprav sem bil prviĆØ v tem prostoru in prviĆØ sliÅ”al igrati sistem z tem ojaĆØevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojaĆØevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojaĆØevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipiĆØno lampaÅ”ki, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvoĆØna slika ĆØvrstejÅ”a, stabilna Exclamation , visoki toni pa bolj razbohoteni. TakÅ”na je moja izkuÅ”nja z tem ojaĆØevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja Å”e Meridian CD predvajalnik in zvoĆØniki KEF reference 1.


ja okusi so paĆØ razliĆØni.meni moj mc 10L ĆØisto paÅ”e .lep topel zvok z detajli ki mi jih ne nudi noben tranzistorc-imam jih cirka 40 komadov. Rolling Eyes predvsem vintage zadeve(obnovljene) +novejÅ”i sony es serije in onkyo integra.predvsem mu paÅ”e cdp na lampo-ecc 83 letnik 1970 (predelan sony 700)+srebrni interkonekti.zvoĆØniki so- diy hawki,vintage jbl,jamo 507,itd........
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
before je napisal/a:
Pri znancu sem imel priložnost sliÅ”ati model MC-10L in moram reĆØi, da me ni prepriĆØal. ƈeprav sem bil prviĆØ v tem prostoru in prviĆØ sliÅ”al igrati sistem z tem ojaĆØevalcem, sem dobil potrditev takoj, ko je lastnik ta ojaĆØevalnik odklopil in vrnil v sistem svojo tranzistorsko Meridian pre-power amplifikacijo. Zvok tega ojaĆØevalnika (MC-10L ) bi v grobem opisal kot tipiĆØno lampaÅ”ki, a žal v negativnem smislu. Z Meridianom je postala zvoĆØna slika ĆØvrstejÅ”a, stabilna Exclamation , visoki toni pa bolj razbohoteni. TakÅ”na je moja izkuÅ”nja z tem ojaĆØevalnikom v tem sistemu, ki ga sestavlja Å”e Meridian CD predvajalnik in zvoĆØniki KEF reference 1.


ja okusi so paĆØ razliĆØni.meni moj mc 10L ĆØisto paÅ”e .lep topel zvok z detajli ki mi jih ne nudi noben tranzistorc-imam jih cirka 40 komadov. Rolling Eyes predvsem vintage zadeve(obnovljene) +novejÅ”i sony es serije in onkyo integra.predvsem mu paÅ”e cdp na lampo-ecc 83 letnik 1970 (predelan sony 700)+srebrni interkonekti.zvoĆØniki so- diy hawki,vintage jbl,jamo 507,itd........


Kot sem v zadnjem stavku izpostavil, ta moj komentar se nanaÅ”a zgolj na igranje v tem sistemu! Zagotovo, da se ponekod bolje obnese, a v tem primeru je vse skupaj zvenelo tako zelo mehko, nedefinirano, z obĆØutnim "roll-off"om visokih tonov, da bi težko rekel, da gre za stvar okusa.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 06:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
JANKO je napisal/a:
http://www.alibaba.com/product-free/100303485/Tonewin_Integrated_Stereo_Amplifier.html

Se mi je zdelo, da je roba iz Alibabe Wink

Po temeljitem do it yourself posegu, ko zmeĆØljeÅ” ven nekaj smeti in namesto njih stlaĆØiÅ” not pravo robo, je kateri med njimi lahko zelo dostojen ojaĆØevalnik.. Laughing
Topologije lampaŔev so tako in tako že desetletja standardne, autobias imajo vsi kitajci.


Kaj pa transformatorji,ki so najpomembnejŔi del lampaŔa? Mislim,da je tu mala caka Wink

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
tebi kaj razlagat je pa teŔko.Ŕe zmeraj nisi dojel pointa mojega prvega posta tebi. Laughing a si prebral 5x? Laughing

aja moj lampaŔ je Ŕe originalen.ko bom pa kaj kje zamenjal ,bo pa to moj blem ne tvoj. Wink

trenutno se z lampaÅ”em ne ukvarjam imam Å”e veĆØ diy zvoĆØniÅ”kih projektov odprtih ki so precej dražji in zahtevnejÅ”i kot menjava kondijev. Wink
Potem pa sem po tvojem napaĆØno prebral mesece nazaj, da si menjal kondije v lampaÅ”u po mojem receptu in skakal od veselja, kaj to Å”pila..
Point je, da si rekel, da moraÅ” bias in napetosti na lampah nastavljat na roko, ĆØe hoĆØeÅ” nek zvoĆØen rezultat, ker amp nima autobiasa..
Je Ŕe kaj morda med vrsticami...?

Adaptive AutoBias eliminates the need for manual biasing of the output valves, and is claimed to reduce distortion, increase valve life, and eliminate the need for matched valves in the output stage.

Za pravilno roĆØno nastavitev biasa pa boÅ” rabil tole..

For a bit of fun, thought Id investigate the costs involved in getting the kit Id need to bias my valve power amp.

From the proffessionals Ive spoken to you need an oscilloscope, frequency generator and a multimeter.
Well, the multimeter Ive got.... thought Id price the rest, so gave RS components a call...

Oscilloscope... from £400 upwards!!! (most around £1k!!)
Frequency generator from £1000 upwards !!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot uvoznik za kitajĆØke se ĆØutim dolžnega, da podam par stavkov.

Torej, kitajĆØki ki jih uvažam so nižjega (entry level) cenovnega ranga. Z doloĆØenimi modifikacijami (par 10ā‚¬) lahko zaigrajo dobro, ĆØe ne vrhunsko (menjava kodenzatorjev in lamp). Audiofilom z manj globokim žepom omogoĆØijo vstop v lampÅ”aki svet.
Vsakomur omogoĆØim pred nakupom, da lahko posluÅ”a katerkoli ojaĆØevalec (tudi veĆØ naenkrat) na njegovem sistemu v njegovem okolju. Dosedaj nisem Å”e nikomur odrekel testa.

To, da sedaj veselo menjam link kodenzatorje zaradi PUja ni res. Tudi sam se rad igram in testiram, kaj da boljÅ”e rezultate. Nikoli se nisem hvalil, da sem bil prvi, ker se mi zdi to brezveze. Seveda bom zamenjal kondije v vseh lampaÅ”ih, ki jih mam v lasti in to z kondiji za katere sem uradni zastopnik v SLO. Tudi za EXa se mi zdi edino pravilno, da to poĆØne. Le na tak naĆØin gre razvoj naprej. Na sosednjih forumih sem samo objavil to informacijo v vednost, da se to da naredit in kaj se s tem pridobi. Kot vem PU, je tudi tvoj prijatelj T. menjal kodenzatorje v JUBALu, ki je par cenovnih razredov nad kitajĆØki. Naslednji dan me je klical ves navduÅ”en, kako dobro sedaj igra jubal. Seveda je igral dobro tudi tvoj 5881 dokler se s T. nisva zapela okrog N21, ker tam nisem želel sodelovat.

Mi gre pa krepko na k. ko nekdo pametuje in posiljuje druge ljudi (to je moje subjektivno mnenje - da ne bo kdo užaljen).

Sem pa mnenja, da ima vsak pravico pred nakupom stestirati opremo, ki jo kupuje. Sam osebno poiskuÅ”am to vsakomur omogoĆØiti.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In vse tiho je bilo.... Laughing Laughing Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej želim podati svoj odgovor na temo ojaĆØevalca in bi potrdil Matejeve (Kalimero) besede glede možnosti testiranja. Sam sem imel na testiranju 300B, 6V6, 2806 in 5881A. 5881A sem imel kot zadnjega in sem bil nad njegovim zvokom tako navduÅ”en, da sem se tudi odloĆØil za nakup.
Glede kvalitete pa bi Å”e enkrat omenil, da sem CD-player kupil, ne da bi ga stestiral v kombinaciji s 5881A, saj je bila njegova kvaliteta zvoka napram Marantz PM7001 tako oĆØitna, da mi tega ni bilo potrebno storiti. In ko sem zadevi prikljuĆØil skupaj sem ugotovil, da sem imel prav in da sem naredil velik preskok za zmerno vsoto denarja.

Možnost testiranja vsakomur toplo priporoĆØam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje je smajli s kokicami? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislm, tu maĆØ !!! Mad

Fantje, dajte svoje frustracije v bodoĆØe reÅ”evat preko ZS in ne nas zasipat s temi vaÅ”imi egotripi !!! Cool

OK?

Evil or Very Mad
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kam je izginila debata o ojaĆØevalniku z toplim zvokom? Crying or Very sad

Spremenila se je v debato audiofilov z jeznim tonom! Evil or Very Mad
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe