Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Softstart DC?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 06, 2009 13:39    Naslov sporočila: Softstart DC? Odgovori s citatom

Pozdravljeni Very Happy
Zanima me, ĆØe bi mi lahko kdo zrisal shemo za softstart.
In sicer za sledeĆØo zadevo:
Izdelal sem ojaĆØevalec D razreda, od International Rectifierja (IRAUDAMP7), moĆØi 25W-500W.
2x120W 8ohm
2x250W 4ohm
500W 8ohm bridge



Napajalne zahteve za ojaĆØevalec so sledeĆØe:
45V-60V +/-
5A
Naredil sem linearni napajalnik z 2x55V, okoli 5-10A.
Sedaj bi pa rabil nekoga, da bi mi zrisal shemo za softstart in sicer za naslednje specifikacije:
DC
50-55V
5-10A

Po netu sem malo poĆØekiral, pa nisem nikjer naÅ”el nobene sheme, razen za AC softstart, kar me pa ne zanima.

Lepo bi vas prosil za pomoĆØ.

Lep pozdrav,
Majster Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj ti bo. Wink



ƈe si kaj Å”tromarja boÅ” iz sheme potegnil kar rabiÅ”. Mr. Green
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Sicer sem danes zmutil precej na izi shemo za softstart. Bom kasneje priložil shemo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pazi tale moj soft startek ima pasivni "feedback". ƈasovni zamik vklopa je v obratnem sorazmerju z impedanco bremena: manjÅ”a kot je impedanca bremena, daljÅ”i je ĆØas vklopa in obratno. Rolling Eyes

Upam, da si razbral s sheme, da je soft start na levi strani slike. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je brez feedbacka, pa Å”e lažje nastavljaÅ” ĆØas vklopa.

http://www.hiendfi.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1202&postdays=0&postorder=asc&&start=345 Wink

Glej bolj pri dnu 24 strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prosim razloži prednosti zakaj naj bi nekdo nastavljal ĆØas vklopa soft-start vezja? Shocked

Ali je to 1ms ali 480ms ali je to 2,4s ? Kako se odloĆØiÅ” za pravi ĆØas? Confused

Ali je bolje, da se to zgodi v pravem trenutku? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Evo ga, ker se mi mal mudi, bom naredil zelo poenostavljeno vezje.Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tok katerega porabnika bo tekel ĆØez TIP145?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz napajalnika na softstart, potem pa naprej na ojaĆØevalnik. Torej porabnik bo ojaĆØevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojoj fant, a tako enostavno si ti predstavljaÅ” vklop nekaj 100W ojaĆØevalnika in to na DC strani, kjer so tokovni tranzienti zelo veliki in notranja impedanca napajalnika naj bi bila v rangu mohm po celem frekvenĆØnem razponu. Shocked

NapaĆØen pristop!

DC stran pusti pri miru in lepo uporabi levi del sheme, ki sem ti jo predložil. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh, sem Å”e enkrat pogledal, simuliral, itd...Very Happy Bom raje pozabil na tole, ker poleg vseh naÅ”tetih stvari, ki si jih naÅ”tel ProJet, je potem tukaj Å”e en Å”rot veĆØ za hladit. Ali imaÅ” mogoĆØe zamisel, kako bi se znebil, konĆØnega naboja, ki ga napajalnik spusti, ko ga izklopim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predpostavljam, da ko izklopiÅ” ojaĆØevalnik imaÅ” težavo zaradi nadležnega poka v zvoĆØniku. Confused

To ni problem napajalnika! Twisted Evil

To je problem ojaĆØevalnika in njegovega prehoda v visoko impedanco na izhodu, ko ga izklopiÅ”! Torej, moral bi poznati detaljno shemo ojaĆØevalnika, da bi ti lahko topogledno svetoval. Lahko uporabiÅ” npr. "mute" pin kontrolnega PWM ĆØipa in ga v trenutku izklopa vežeÅ” na maso ali podobno. PaĆØ odvisno od sheme ojaĆØevalnika. Very Happy

Definitivno pa Å”e vedno potrebujeÅ” soft-start, ki sem ti ga predložil zaradi tokovne omejitve zagonskega toka (max. 4Aeff) na primarju ob vklopu ojaĆØevalnika. Wink


Nazadnje urejal/a ProJet Čet Maj 07, 2009 21:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo malo:D, sicer nekaj je pa tudi res, imam par zaÅ”ĆØit odklopljenih na ojaĆØevalniku, tako da je možno, da je to vzrok. No pa vseeno, sheme:


Very Happy


Nazadnje urejal/a Majster Čet Maj 07, 2009 21:21; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Majster



Pridružen/-a: Sre Maj 2009 13:12
Prispevkov: 19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo se raĆØunalnik igra z mano. Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oznaka ĆØipa ni razvidna. A igra samo CHA-CHA? Laughing

Nazadnje urejal/a ProJet Čet Maj 07, 2009 21:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe