Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetofoni
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 03:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za mene eden najlepših kasetofonov - Teac V-8030S:

https://www.youtube.com/watch?v=9jpTQbTk91I


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Fantje, veliki zagovorniki avdio kaset sedaj pokažite koliko vas je v hlačah. V Nemčiji je eden naprodaj "exzellentem Zustand." Sem pa tja se najde tudi kakšen boljši-atraktivnejši model kasetofona ampak ta je kar v špici na rang listi.

Nakamichi Dragon


Izgubljena bitka v mojih očeh: odličnost kasetofona je v original res dobrih posnetkih. Če presnameš CD ali LP si posnel vse njihove probleme in jih dodatno začinil še s tistimi od kasetofona.

Fora bi bila z današnjo tehnologijo imeti dobre original kasete, po možnosti tudi avdiofilske izvedbe z 9,52cm/sek hitrosti traku, podobno kot se dobi LP z 45 o/min. Kar ne bi predstavljalo nobenega problema za industrijo tako za kaseto kot za kasetofone - glej primer BIC modelov, ki so to opcijo imeli pred več kot tremi desetletji.. In bi šlo v to smer, če bi se kasete obdržale.A je ogrožalo drugi projekt - CD, ki bi v takem neslavno propadel v vsej svoji superiornosti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

verjetno drži primer original kaset,naslednje pa če ne zaradi drugega ker je do vrhunskih dobro delujočih kasetofonov izjemno težko priti,novih pa ni kaj prida.tako da po mojem edino iz tega razloga odpade LP na CC.


pojasnila ker nisem bil dosleden

izjavo da je kaseta napreden medij sem oblikoval splošno tehnično,ne samo z audio vidika,se pravi uporabnost.

pravilni odnos do reprodukcije,pomislil sem da kaseta in pripadajoča oprema igra naravno z dobro prostorsko definicijo


naprej

zakaj je trak boljši od digitalnega medija in LP ali je obratno in ali ni razlik ?
zakaj je analogno predvajanje boljše od digitalnega,vsaj za sprejemliv denar ?ali je obratno ?
v studijske vode ne bi zahajal a imam za v bodoče nekaj vprašanj.

mogoče se snov ponavlja,ampak na forum priletim občasno in nisem z vsem na tekočem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pogojno rečeno ( malce tudi žleht ): Da kasetofon zgazi CD špiler, je po mojem mnenju za rang CD-ja okrog 200 ojrotov nujno imeti za kontro kasetar vsaj ranga TCD3014, Dragon ali A721 ( ne vem če je sploh bilo kaj boljšega od teh treh narejeno ever ). Future to the back, ali ko jebe future.
PS. majko mila, sneg pada, sredi najbolj zelene prestolnice na balkanu.

_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

težka je audiofilska,po mojem si zgrešil vsaj eno nulo pri cd ju.
mislim da je pri cd ju problem v ploščatosti produkcije večine materijala,kje so šele predvajalniki.so mojstri kot npr.Al Kooper ki so glasbeniki v pravem pomenu in tonsko produkcijski mojstri ,spet v pravem pomenu in naredijo delo tudi dandanes uredu.digitalno večinoma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje je pa sploh še mogoče kupiti kakšne nove kakovostne kasete tipa;
TDK-SA,SAX ali pa BASF CR-M itd. na Cr02 osnovi ali METAL ?

Imam nekaj teh že 10 let zapakiranih "novih" pa ne vem, če bodo še dobro delovale.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tomahawk je napisal/a:
Kje je pa sploh še mogoče kupiti kakšne nove kakovostne kasete tipa;
TDK-SA,SAX ali pa BASF CR-M itd. na Cr02 osnovi ali METAL ?

Imam nekaj teh že 10 let zapakiranih "novih" pa ne vem, če bodo še dobro delovale.


Morale bi normalno delovati. Jaz sem ravno včeraj spet priklopil kasetofon in že drugi dan poslušam kasete posnete pred 18 do 23 leti in zvok je presenetljivo svež, glede na to kako so strašili s slabo obstojnostjo magnetnega zapisa na tako ozkih trakovih, kot je to v primeru CC (compact cassete). Morda se zdi zvok malce temnejši, a po moje je to bolj zaradi tega, ker so se naša ušesa navadila na (pre)svetel zvok digitalnega, pa tudi studijska produkcija se je od tistih časov precej spremenila (po moje na slabše! - govorim o komercialni glasbi). Da ne dolgovezim preveč: mislim, da če so se posnete kasete po tako dolgem času dobro ohranile, bi moralo enako veljati tudi za prazne. Je pa dobro, da pred snemanjem kaseto prevrtiš.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2016 08:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

prišel sem do kasetne komponente Aiwa ad wx929. Display dela, ko pa sem ga odprl sem videl, da so jermenčki čisto fuč, prepereli, skratka gotovi. Nabavil sem jih in jih imam doma. Zanima me ali je na tem forumu kakšen mojster, ki se s tem ukvarja. Da zadevo malo prečisti in da zamenja jermena. Sam se ne čutim kompetentnega, da bi to uredil.

Vsaka informacija je dobrodošla.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2016 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti ni do Ljubljane predaleč, potem se lahko obrneš na Breskvar Borisa, Lj-Vrhovci, Nel audio, tel.031 495 794.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2016 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ Soundfreak

Ker imam enak kasetofon in bi bilo potrebno menjati jermenčke,
me zanima kje si jih nabavil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2016 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

artofsound je napisal/a:
@ Soundfreak

Ker imam enak kasetofon in bi bilo potrebno menjati jermenčke,
me zanima kje si jih nabavil?


mogoče jih ima na zalogi miloš iz fužin..on je pred leti imel tudi uradni servis za aiwo...če jih pa nima bo sigurno vedel kje jih nabavit...mislim pa da bo najbolje ,da kasetofon kar k njemu odneseš..tako kot ti ga bo poštimal on ti ga bo malokdo.tel . je 040 257 179.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2016 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

artofsound je napisal/a:
@ Soundfreak

Ker imam enak kasetofon in bi bilo potrebno menjati jermenčke,
me zanima kje si jih nabavil?


Ebay... cca 20€. V kompletu dobil dva široka in dva ozka jermenčka. Hvala vsem za informacije. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 11, 2016 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
legenda



Pridružen/-a: Ned Dec 2016 14:11
Prispevkov: 1
Kraj: lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Soundfreak je napisal/a:
Zdravo,

prišel sem do kasetne komponente Aiwa ad wx929. Display dela, ko pa sem ga odprl sem videl, da so jermenčki čisto fuč, prepereli, skratka gotovi. Nabavil sem jih in jih imam doma. Zanima me ali je na tem forumu kakšen mojster, ki se s tem ukvarja. Da zadevo malo prečisti in da zamenja jermena. Sam se ne čutim kompetentnega, da bi to uredil.

Vsaka informacija je dobrodošla.

Hvala in LP


Kako si rešil problem?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2020 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že več, kot 25 let imam doma SONY TC-K600ES kasetofon. Bila je to prva komponenta, ki sem jo kupil. Še vedno ga imam doma in izmed vse ostale ropotije mi je še vedno najbolj všeč. Deluje brezhibno, še vedno. Vsakih 3-5 let jo tam nekje od Božiča do novega leta malo prižgem in s skrajnimi močni posnamem eno izmed 60 min kaset, ki jih imam tudi že več kot 20 let na zalogi, nove zapakirane. Poslušam pa potem tudi te kasete ne v celoti. Samo da slišim ta šumeči glas, katerega smo kot mulci pri kolegih brisali z razmimi DOLBYji, ker se nam je fajn zdelo, ker je to nekako delovalo, čeprav se nismo zavedali, da je tudi del freq. spektra izginil. Tudi TAPE je še vedno brezhiben. Zanimivo, pohvalno, neverjetno !

Mene šumenje sploh ne moti. Sem še iz tistih časov, ko je to bilo to. Je pa zanimivo, da zadeva reproducira ker lep freq. spekter. Pristno se mi zdi vse skupaj.

Še kdo, sem ter tja to prižge in kakšen filling imate ?

Morda ima kdo od vas tudi takšen kasetofon, kot jaz:

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/tc-k600es.shtml
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 10 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe