Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Problem basa v prostoru
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
http://www.youtube.com/watch?v=fkuOAY-S6OY

To si dobro izpostavil da se s premikanjem v prostoru bas drugaĆØe sliÅ”i/ĆØuti.
Mislim da bi rabil nekega strokovnjaka... Confused



Se javim za noÅ”enje zvoĆØnikov. Pri meni je sedel na kavĆØu glasbenik-ton majster.

RATM?
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb - imam vpraŔanje:
Ali že imaÅ” izbrane zvoĆØnike, pa že za vnaprej želiÅ” vedeti kako reÅ”iti problem z zvokom, saj sedaj Å”e ne smeÅ” posegati v izposojene (bodoĆØe tvoje) zvoĆØnike
ali pa so Å”e vse opcije odprte, glede vrste in velikosti zvoĆØnikov?

ƈe gre za slednje, bi dodatno pojasnil svoj prejÅ”nji prispevek.
VeĆØina bookshelf zvoĆØnikov je dizajnirana (uglaÅ”ena) tako, da "raĆØuna" na pomoĆØ zadnje stene pri predvajanju nizkih frekvenc. Seveda pa veliki zvoĆØniki niso primerni za takÅ”no postavitev, to je jasno.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam doma 2 modela zvoĆØnikov na preizkuÅ”nji, in z obema je isti problem, in sedaj iÅ”ĆØem pomoĆØ (dokler jih Å”e imam) kako jih postavim da ugotovim ĆØe sploh rabim druge/boljÅ”e.
Doma imam JBL in Altec Lansing.

Odprt sem pa Å”e za vse možnosti ki vkljuĆØujejo: starost 1985 ali nižje, basovska membrana vsaj 10" in papirnata, naravni furnir, trosistemski.

Lahko tudi kaka izjema ĆØe bi se naÅ”lo kaj res zanimivega.

Vem, malo neskladij z željami in možnostmi, ampak tako paĆØ je Very Happy

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ĆØe jih pomakneÅ” ĆØisto naprej, na rob omarice?
Jaz moram imeti moje kak meter od stene, pa so zelo majhni zvoĆØniki..

Ti veĆØji ne-samostojeĆØi zvoĆØniki pa so ponavadi dizajnirani za nizka stojala.. Si jih poskuÅ”al dat na tla, ter z ĆØim podložit? Recimo z kako 20cm visoko "pruĆØko."
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je boomy bas posledica postavitve zvoĆØnikov v prostoru ali zato ker se prenaÅ”ajo vibracije na omarico? Kaj prevladuje? LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam obĆØutek da zaradi prenosa na omarico...

@Pestilence; naprej gredo zgolj 20 cm, in s tem ubijejo prostor. Na tleh ni prostora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Numb je napisal/a:
http://www.youtube.com/watch?v=fkuOAY-S6OY

To si dobro izpostavil da se s premikanjem v prostoru bas drugaĆØe sliÅ”i/ĆØuti.
Mislim da bi rabil nekega strokovnjaka... Confused



Se javim za noÅ”enje zvoĆØnikov. Pri meni je sedel na kavĆØu glasbenik-ton majster.

RATM?

Rage Against The Machine, imaÅ” link pred tem tvojim postom, pa saj si generacija prava da bi moral poznat, zakaj se ne spomniÅ”? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
alenvprekrŔku je napisal/a:
Numb je napisal/a:
http://www.youtube.com/watch?v=fkuOAY-S6OY

To si dobro izpostavil da se s premikanjem v prostoru bas drugaĆØe sliÅ”i/ĆØuti.
Mislim da bi rabil nekega strokovnjaka... Confused



Se javim za noÅ”enje zvoĆØnikov. Pri meni je sedel na kavĆØu glasbenik-ton majster.

RATM?

Rage Against The Machine, imaÅ” link pred tem tvojim postom, pa saj si generacija prava da bi moral poznat, zakaj se ne spomniÅ”? Laughing


Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Kje je pepel da se posujem? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Seveda da vem. Bodycount sem imel na prenosnem CD playerju kar naprej na repeat.
Ta RATM me je zmedel.
Sramota.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb

malo sem prebiral po netu in sem naÅ”el tole! MogoĆØe bi ti pomagalo kaj takega! Predlog.

LP

http://www.audioholics.com/reviews/acoustics/gik-tri-trap
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb

Najprej probaj celotno audio verigo v nekem drugem prostoru, ĆØe je OK, ker 32m2 pa boomy bas z majhnimi zvoĆØniki je zelo ĆØudno.

ƈe je drugje OK, potem zaĆØni pri postavitvi zvoĆØnikov in sicer jih postavi tako, da imaÅ” najmanj boomy bas.

Nato probaj, ĆØe je možno, s prestavljanjem mesta posluÅ”anja Å”e kaj iztisniti iz tega.

ƈe vse skupaj ne bo dovolj, zaĆØni razmiÅ”ljati o absorbciji basov (difuziranje je težje in dražje izvedljivo za base). Takoj za zvoĆØniki je pravo mesto za absorberje, kadar je zvoĆØnik preblizu zadnje ali stranke stene.
Nato postavi absorberje v vogale sobe.
Oboje za poskus lahko narediÅ” za zelo male denarce. Za zaĆØetek kupiÅ” en ali dva paketa tervola - TP ploÅ”ĆØe debeline 5 cm (to so ploÅ”ĆØe 60 x 100 cm iz kamene volne, namenjene v gradbeniÅ”tvu za pod tlak pri plavajoĆØem podu) ter vrtnarski filc - tisti za prekrivanje vrtnin zgodaj spomladi. ToĆØnih cen ne vem ampak prav veliko to ne stane.
OdrežeÅ” dovolj velik kos filca v katerega ovijeÅ” ploÅ”ĆØo, ki jo potem postaviÅ” na navedena mesta, vsaj 5 cm od stene, v kotih pa lahko poÅ”evno.

ƈe uĆØinki bodo (in sigurno bodo, ker že po tvojih slikah sodeĆØ imaÅ” sobo dokaj prazno = slaba akustika), potem zaĆØni razmiÅ”ljati o bolj resnem pristopu k reÅ”evanju problema akustike, o tem pa lahko pogledaÅ” malo v temi o akustiki, ki je bila pred nekimi 14 dnevi na tem forumu

Druga pot je seveda reŔevanje z equalizerjem, ki odpravi veliko problemov z zvokom (tudi sluŔajno pa ne vseh). Problem je v tem, da so dobri dragi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem probal zvoĆØnike pri kolegu, ĆØisto druga zgodba, pa so bili na vigi vagi stolih, Å”voh amp in obiĆØajen entry cd player in povezani z najbolj navadnimi drati.

ƈe moji dragi omenim kako stekleno volno, se bom z njo lahko le pokril kje v kakem parku Laughing .

kaj pa ĆØe bi postavil tisti rebrast karton zadaj ki izgleda kot slika? In tisto zadevo lahko Å”e poÅ”triham in ne bi bilo moteĆØe, kje se to dobi, ali je drago?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me spomni na problem, ki sem ga imel pred ĆØasom. Na mizi kjer miksam sem imel dva bookshelfa in, ko je zaĆØela ploÅ”ĆØa mize resonirati, so zaĆØele peti tudi omarice na straneh mize.. ti reĆØem, cel orkester. Nabasal sem na poceni Å”pice in jih nalimal na 3cm debele kamnite ploÅ”ĆØe, na vogale zvoĆØnikov postavil absorberje in zdaj vibracij na mizi ni. Probaj improvizirati z raznimi podstavki in zminimaliziraj vibre na omarico.. Se da pa dobiti(in tudi naroĆØiti) custom made absorberje(tudi vizualno vÅ”eĆØne),ki se barvno ujemajo z novo obleko tvoje drage he,he;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2009 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orpheus999 je napisal/a:
...ki se barvno ujemajo z novo obleko tvoje drage...


in malo manj z denarnico.

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2009 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absorberje iz kamene volne lahko potem, ko ugotoviÅ” da so OK obleĆØeÅ” v katerokoli blago. ƈe tega ne obvladaÅ” sam (ali tvoja "boljÅ”a" polovica), nesi Å”ivilji ali tapetniku.

Pred leti sem imel Infinity SM 82 monitorske zvoĆØnike (dokaj veliki - 20 cm mid -bas zvoĆØnik) na nizki omarici, pa ni bilo nobenega problema z vibracijami. Poskusi pod zvoĆØnike dati gumo - v vsak vogal koÅ”ĆØek 2x2 cm. Za zaĆØetek jih lahko izrežeÅ” iz stare zraĆØnice od kolesa, potem pa mogoĆØe poiÅ”ĆØeÅ” - kupiÅ” neko boljÅ”o gumo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2009 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo se igram sedaj sem ter tja in prihajam do mnenja da je problem prostor in ne toliko omarica.
Sem pa vsaj ugotovil kateri zvoĆØniki mi bolj ustrezajo zaenkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe