Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nubert nuvero 140 in končna stopnja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 00:24    Naslov sporočila: Nubert nuvero 140 in končna stopnja Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

sestavil sem si domači kino iz sledečih komponent:
https://www.denon.com/en-us/product/av-receivers/avr-x8500h
https://www.nubert.de/nuvero-70/p2147/?category=224
2x https://www.nubert.de/nuvero-140/p2149/?category=224
4x https://www.nubert.de/nuvero-60/p2146/?category=224
6x https://www.dali-speakers.com/en/products/phantom/phantom-k-60
sub https://www.svsound.com/products/pb16-ultra

zhahvaljujoč wooferju bassa sicer ne manjka. Ampak nisem pa zadovoljen s sprednjima zvočnikoma, ker mislim, da je receiver čisto prešvoh. Center poganja odlično, medtem ko sprednji enostavno ne zvenijo dovolj mogočno.
Kolega vztraja, da je velik vzrok, da prostor ni dovolj akustičen, kar načeloma do neke mere drži, velik prostor, visoki stropi in zelo malo tekstila.
Sam menim, da bi si moral umisliti za sprednja dva zvočnika še končno stopnjo. V mislih sem imel https://nadelectronics.com/product/c298-stereo-power-amplifier/ katerega priporočajo v setu tudni na Nubert strani ob teh zvočnikih.

Sprašujem, ali je potrebno prostor akustično prirpavit, ali bi končna stopnja naredila že tisto, kar iščem. Z veseljem pa povabim k sebi domov kakega strokovnjaka, da si posluša zadevo in da konkreten predlog. Sem z gorenjske.

Vprašanje v osnovi je v naslovu. Ali je ta receiver prešvoh za te zvočnike, ok načeloma je, ampak koliko bi končna stopnja naredila razliko?

Hvala fantje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se za gledanje filmov res rabi 13 + 2 kanalov? Sam vprašam, vem da se da Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali prednja igrata tudi bas?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
Ali se za gledanje filmov res rabi 13 + 2 kanalov? Sam vprašam, vem da se da Smile


Za gledanje načeloma sploh ne rabiš zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ali prednja igrata tudi bas?

Ja zdej ga ne, oziroma zelo švoh. Center recimo več bassa daje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A imaš na Denonu nastavljeno naj gredo basi, namenjeni L in R, v celoti skozi? Sprašujem zato, ker imaš tudi sub, ki navadno prevzema base.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
A imaš na Denonu nastavljeno naj gredo basi, namenjeni L in R, v celoti skozi? Sprašujem zato, ker imaš tudi sub, ki navadno prevzema base.

Da. Oziroma so nastavljeni kot full band zvočniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si probal tudi da ni nastavljeno full band? Kaj se zgodi?

Ali si probal različne postavitve prednjih (oddaljenost od sten, ...)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ali si probal tudi da ni nastavljeno full band? Kaj se zgodi?

Ali si probal različne postavitve prednjih (oddaljenost od sten, ...)?


S postavitvami sem nisem igral. Z nastavitvam pa precej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem me zanima, je to dovolj močan receiver ali rabim še končno stopnjo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

atomikus je napisal/a:
Predvsem me zanima, je to dovolj močan receiver ali rabim še končno stopnjo?

Težko reči na pamet. Ne vem kako glasno imaš rad in kako oddaljeni (kako velik je prostor) so zvočniki, ...
Jaz bi prej sumil postavitev oz. akustiko prostora ali nastavitve kot pa ojačevalec. Ampak ne vem niti kaj točno te moti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi, da je prej vse ostalo problem kot pa Denon ojačevalnik.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
atomikus



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:10
Prispevkov: 24
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 01, 2022 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glastnost je, bassa ni. Se mi zdi da precej manj powerfull igrajo, kot center naprimer.
Tudi na njihovi spletni strani te zvočnike prodajajo skupaj v kompletu s končno stopnjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 07:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za nizke frekvence se načeloma ravno ne sliši smeri od kje prihajajo.
Ali morda pomanjkanje višjega basa 100Hz - 300Hz?
Ali je center tudi full band?
Koliko pa kaj zvočniki migajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2022 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da center igra v istem prostoru bolje kot oba sprednja, bi jaz zaenkrat izključil vpliv prostora. Nubertov ne poznam, ampak po specifikacijah gresta zvočnika do 25hz, torej bas ne bi smel biti noben problem.

Zato bi jaz najprej šel v smeri nastavitev na Denonu. Za test bi tudi začasno odstranil sub. Uporabil bi stereo vir s komadi, za katere vem, da imajo izrazit bas (npr.: Trentemøller: Moan ali Chameleon). Spodoben amp in zvočnika ob teh komadih dobro strese prostor.

13 končnih stopenj v eni škatli mi tudi ne vliva ravno zaupanja v ekstra moč vsake od njih. Zato bi si v drugi fazi za test izposodil končno stopnjo ali zmogljivega integrirca s HT vhodom.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe