Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Coral Beta 10
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 20:54    Naslov sporočila: Coral Beta 10 Odgovori s citatom

'tsup. Tole sem pred časom nabavil od enega zelo v redu modela iz Lju. Driverji so v skoraj mint stanju. Skoraj neverjetno, glede na to, da so več kot 40 let stari. Moral bi jih dati v back-loaded-horn škatlo, ampak nisem zdržal in sem jim naredil open baffle (zaenkrat). Toliko, da slišim kam pes taco moli. Če izvzamem to, da spodaj pač ne igrajo, je zvok čaroben. Transparenca, jasnost, brez blefa, surov zvok direkt v žilo in z obilo (!) mikrodetajlov, ki pričarajo prostor, zrak, atmosfero. Holografija je crazy good. Če jih npr. primerjam z ZU audio, recimo z modelom Druid V, imam občutek, da je to še "boljše". Japonski kombo z Elekit 8200r je odličen.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlično!
Zraven pa še v istem stilu, a na večjo planko, en woofer, po možnosti 18" ali celo 21", ki ga krmiliš z aktivnim modulom (lahko recikliran pro ojačevalnik s pokurjenim enim kanalom).
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlično, pa vseeno je lahko še boljše. Predlagam dodelavo, razlogov ni treba opisovati.



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pusti naravno obliko, ki sledi letnicam, to je brez vpliva. Če rabiš Linkwitz shelf korekturo za base, javi, podarim. Dramatično poravna spodnji del, seveda pa ni za razbijat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to je bila ena 2m dila iz Bauhausa, ki sem jo prerezal na polovico. Izbral sem nekako najboljšo in nisem nič obrezoval. Pravzaprav sem hotel najprej pustiti gor še lubje, da je čist natur Smile
Ja, basi morda pridejo, ne vem. Ali bi šel v BLH kišto, kjer bo torej samo ta driver, ali pa pustim kar imam narejeno in dodam še basovca. Sem mislil sicer en visoko občutljivi in lahki 15" in kar nek izi low pass filter, a to ne gre? Sori, nisem tako električno podkovan, zato pardon me.
Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se mene tiče, si pardoniran. Peace pa itak.
Kot že rečeno bi jaz pustil kot je in dodal en večji peace wooferja za sub, en sam sub. 15" je meni malo, večja kot bo površina, boljše bo. Raje občutljivi in odzivni, lahkost pri tem nima veze. Ravno obratno, lažji kot je, bolj bo šel gor po frekvenci in pacal po srednjih tonih. Važno je da je hiter in z nizko rezonanco. Najlažje boš to upasal z elektronsko kretnico (lahko je enostavne sorte) in dodatnim ojačevalnikom. Če pa se h kretnici doda še en parametrični filter, boš lahko štelal v plus tisto nižino, ki ti bo manjkala zaradi odprte planke.
Dalo bi se narediti tudi pasivno, a bo na koncu več problemov in slabši rezultat.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
Odločil sem se, da sistem torej dogradim z enim 18" basovcem, isto v open bafflu. Po guglanju in branju forumov sem izluščil par driverjev in nabavil tole: http://www.fane-international.com/downloads/Fane-Sovereign-18500-DS240316.pdf
Verjamem, da najbrž obstaja boljši driver, ampak trenutno nisem sposoben dati več..

Potem sem po komunikaciji z Joztom-om nabavil še aktivno kretnico:
https://www.aliexpress.com/item/32803193642.html

Čeprav mi pride ob pogledu na te op-ampe kar tema pred oči, ker sem v osnovi puristično naravnan, zato so mi všeč razni fullrange-i, brez kretnice, manj-je-več-Zen. Ampak, bomo videli...

Feršta za bas še nimam. Bom razmislil medtem, ko čakam kretnico iz Kitajske. Gledam Crown XLi1500, ampak najbrž bom najprej probal s kakšno 2nd hand končno s skurjenim enim kanalom Smile

Se javim..
Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Živjo.
Odločil sem se, da sistem torej dogradim z enim 18" basovcem, isto v open bafflu. Po guglanju in branju forumov sem izluščil par driverjev in nabavil tole: http://www.fane-international.com/downloads/Fane-Sovereign-18500-DS240316.pdf
Verjamem, da najbrž obstaja boljši driver, ampak trenutno nisem sposoben dati več..

Potem sem po komunikaciji z Joztom-om nabavil še aktivno kretnico:
https://www.aliexpress.com/item/32803193642.html

Čeprav mi pride ob pogledu na te op-ampe kar tema pred oči, ker sem v osnovi puristično naravnan, zato so mi všeč razni fullrange-i, brez kretnice, manj-je-več-Zen. Ampak, bomo videli...

Feršta za bas še nimam. Bom razmislil medtem, ko čakam kretnico iz Kitajske. Gledam Crown XLi1500, ampak najbrž bom najprej probal s kakšno 2nd hand končno s skurjenim enim kanalom Smile

Se javim..
Peace

aktivna kretnica s fiksno prehodno frekvenco okrog 2200Hz?
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2022 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot piše lepo z rdečo, da frekvenca "can be cumstomized", torej poveš katero frekvenco želiš..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tako kot piše lepo z rdečo, da frekvenca "can be cumstomized", torej poveš katero frekvenco želiš..

ja že, samo ravno to opcijo bi si želel, da lahko sam nastavljaš...
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na 18" basovcu nimaš kaj nastavljat. Bomo pa vrgadili Linkwitz shelf, da ga še najboj spodaj potipamo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Na 18" basovcu nimaš kaj nastavljat."
Aaaa???
Uj ujuj !
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaprt bo najvišje do 100Hz. Mu pa spodaj manjka za HighEnd, kar pa je že je pripravljeno.
Govorimo o splošnem 2-way delilniku frekvenc 24dB, dodatno krivljenje bo drugje. Premislite raje ceno, vezje, škatla, chinchi, napajalnik, potiji, pa drobiž.
Če primerjamo kakšen DSP, bi bil predrag in prešvoh, ker pri 28Hz bo Fane, ki je relativno trd PA tip, hotel 22dB ojačanja, kar DSP ne zmore. Kar probajte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2023 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Update, finally…
Medtem smo se preselili v hišo, kjer sem si, pa čeprav prej suvereno prisegel, da “bom v novi hiši imel 30m2 poslušalnico, če že gradimo”, torej sistem postavil kakopak v dnevni. En (1) m2 prostora v montažni bajti ipak košta 1400€, tko da…

Evo, bafle za FR sem zadaj ojačal z letvami, enega naredil čisto na novo, pa seveda naredil še enega za 18” bas driver. Naslednji bo 21”, nek se vidi…

Potem sem to povezal preko aktivne kretnice iz Aliexpressa za 120€ (neverjetno kaj dobiš za ta denar s poštnino, alu ohišjem in pazi - vključenimi import taxami) - hvala Jože. V kretnico gre rca iz daca, ven pa en par rca za zgoraj in par za spodaj. Rez je na 100hz. Feršt za sub je “en” sposojen 75W Marantz integrirec od frenda, zgoraj pa Japan masters Yamamoto a08s oz. Elekit tu-8200r, oboje assembled in Slovenija.

Fino, ok, rez je kar tapravi. Nič ne tuli, sub dohaja, ne slišim ga, ima po tej strani doprinos. Je bolj poln, hitrejši. Ampak, kam je šla vsa magija? Saj, ni tako zelo slabo, drive je boljši, bolj kompaktno mi deluje vse skupaj. Ampak, nesproščeno je, nekaj bremza, da bi se zvoki razvili do popolnosti, ni izzvenov, ni (po)polne teksture. Najbrž, ker gre skozi 5 op-ampov in še 3 potije in še skozi neke kondelce, vse pač seveda najceneje. Naj se še malo "uleže"..
Razmišljal sem, da bi upgrade-al opampe z nekimi solid state-i, varianta Burson, Sparco, mogoče Dexa, pa potije in kondelce, samo to je veliko denarja in še vedno sem omejen z rezom na 100hz. Ali pa, da bi šel v DSP, miniDSP ima zdaj nov model FLEX z digi vhodi in digi izhodi, tako, da bi se delitev frekvenc naredila na digitalni osnovi, potem bi pa šle hi&low frekvence vsaka na svoj dac.

Ampak, bom ene 100x prespal, si mogoče sposodil dsp, izi...









Peace!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2023 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi bila pametna proba za novejše, bolj plemenske čipe (OPA2604 ali LM4562), to da hitrejši zvok. Je pa cenena kretnica odlična za pridobitev izkušenj z aktivnim routanjem signalov in pasivni rez na 100Hz je neizvedljiv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe