Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Izboljsava gramofona
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Apr 16, 2009 16:22    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Neglede na to gdaj in kakšen gram boš nabavil se splaèa investirati v solidno glavo...poznam Grado in Ortofon ampak bi se vseeno odloèil za Shure...a se bojiš rabljenih glav?...imam dobre iskušnje...tudi slabe (2 AKGa in Shure III so šli v smeti)...moja krivda...nisem ih takoj testiral in reklamiral...preberi na netu :Shure III plus Jico igla...malo veèja investicija 150 do 200$ ampak se vse v tem cenovnem razredu skrije...nekje ???...opcija je Audiotechnica 440 MLA...boljša glava ti bo ostala za boljši gram...toliko
ZZ
_________________
Å¡oo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Èet Apr 16, 2009 16:27    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Koliko èasa pa ponavadi živijo gramofonske glave?
Pa recimo kaka bi bila razlika med kakim cenejšim pro-jectom in èim starejšim, rabljenim iz bolhe? Velika, mala? Ker ne vem ce se mi splaca nasparat 200€ za nek gramofon, ali bom zadovoljen z necim cenejsim. Probat pa nimam kje Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Èet Apr 16, 2009 19:32    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Koliko èasa pa ponavadi živijo gramofonske glave?
Pa recimo kaka bi bila razlika med kakim cenejšim pro-jectom in èim starejšim, rabljenim iz bolhe? Velika, mala? Ker ne vem ce se mi splaca nasparat 200€ za nek gramofon, ali bom zadovoljen z necim cenejsim. Probat pa nimam kje Crying or Very sad


Glave (odjemne doze) živijo praktièno neskonèno dolgo (iz vidika dolžine èloveškega življenja), problem pa je igla. Ta deluje optimalno nekaj tisoè ur (seveda ob predpostravki, da jih prej ne doleti kakšna "nesreèa"). Pri doloèenih odjemnih dozah je mogoèe ob dotrajanosti zamenjati le iglo, pri nekaterih pa je integracija tako dokonèna, da je treba skupaj z iglo menjati (sicer še delujoèo) kompletno glavo.

Glede gramofona pa to: jaz bi raje kupil nov Project-ov gramofon, kot pa karkoli rabljenega. Do rabljenih naprav imam namreè (morda neutemeljene) predsodke, ki pa so vendarle podkrepljeni z osebno izkušnjo (DAT rekorder, ki sem ga kupil navkljub tem predsodkom Crying or Very sad , želja je bila moènejša od zdrave pameti). Predvsem velja previdnost pri nakupu rabljenih stvari pri komponentah z mehanskimi komponentami (kasetofoni, MD-ji, DAT-i ...), gramofon pa je itak en sam mehanizem (razen odjemne doze), tako da tu je treba biti še posebej previden.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Èet Apr 16, 2009 23:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Overall, se splaèa kupit gramofon za 50-100€? Bom prej že povprašal ko bom na konkretnih modelih. Gre se zato da nekaj plat mam, in možnost za kakega project debut II/III bo šele proti koncu leta.

Bo to igralo v rangu CD predvajalnika za podoben denar, slabše?
Saj mogoèe sem teèen, samo res ne vem kako je z teb, noèem pa se menit za nakup, pa potem pri prodajalcu ogotovit da to ni to.

Se mi bolj dozdeva da se splaèa poèakat, pa za ta denar kupit toliko boljšo glavo ko mislim it po nek povpreèen gramofon. Do takrat pa zamotit željo po neèem novim z nakupom petih ali desetih albumov. Se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 00:10    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Gospod before pravi da bi rajši kupil nov Pro(l)je(v)ct kot pa kar koli rabljenega...razlog utemeljuje z DATom,MDjem,kasetofonom...trenutno imam 4 rabljena grama in so vsi najboljši ???..gram je trotelziher ali po domaèe idiot komponenta tako da vsi upgradei so relativno enostavni in ???? poceni (popravila)...èe stvar dela danes bo delala naslednih 30 let tako kot je delala prejšnjih 30 let...gram ni ura (en sam mehanizem)ampak ura z komplikacijami...motor,bearing,krožnik.mat,jermen ali???,roèka,glava...predvsem ga moraš imeti rad...gledati ga kako se vrti ,praši,praska,poka......
ZZ
_________________
Å¡oo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 00:13    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Sem moral dvakrat prebrat da sem razbral informacije Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 07:44    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Jaz jih nisem...

Èe te zanima primerjava z recimo cd playerjem istega cenovnega razreda kot je nov Project, sem bil sam navdušen, takrat sem ravno kupil oba, Project Debut MkII in cd player Marantz CD4000, oba sta bila okoli 40 takratnih tisoèakov.
In za moj okus ni primerjave, ampak igra tukaj veliko vlogo, kot je zgoraj reèeno, priprava na poslušanje, velik ovitek, èe hoèeš poslušati singlice moraš razdreti pol gramofona in podobne stvari, moraš si vzeti èas.

Sam zvok je pa bolj mehak bolj topel (vsaj v mojem primeru, in kolikor znam sam opisat zvok). Èe bi imel veè èasa in ne bi imel maèkov bi se muzika konstantno vrtela na gramofonu.

Pa še to imaš res, glede ponudbe plošè, na Bolhi se dobi trenutno resveliko plošè po ceni 3-7€, in zadnjih 50 katerih sem kupil so po veèini odliène.

Za ta denar bi sam raje kupil novega, pa mogoèe je predsodek, ker je vseeno veliko mehanskih delov, sicer se pa to vidi po èloveku ko ga spoznaš, takoj veš kako je delal z njim. Èe bi bil pa budget malo višji bi pa tudi sam pogledal raje za kakim rabljenim, mogoèe Kuzma, ali pa kak lep lesen oldskul looking...

Vsekakor priporoèam èimprejšen nakup Very Happy

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 08:06    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Èe bi imel veè èasa in ne bi imel maèkov bi se muzika konstantno vrtela na gramofonu.


Malo off topic...
Kako pa brzdaš maèke, da ti ne praskajo po zvoènikih, sedežni garnituri, pohištvu... Želel bi imeti maèko, a vseeno imam rajši svoj Hi-Fi. Èe bi pa šlo to skupaj, bi bilo super. Kaj praviš na to in kakšne so tvoje izkušnje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
acoustic pref



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 9:01
Prispevkov: 31
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 08:19    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Èe bi imel veè èasa in ne bi imel maèkov bi se muzika konstantno vrtela na gramofonu.


Malo off topic...
Kako pa brzdaš maèke, da ti ne praskajo po zvoènikih, sedežni garnituri, pohištvu... Želel bi imeti maèko, a vseeno imam rajši svoj Hi-Fi. Èe bi pa šlo to skupaj, bi bilo super. Kaj praviš na to in kakšne so tvoje izkušnje.
He-he-he imam kar dobre izkušnje z maèki in hi-fi. Do sedaj so potrgale le sedežno, na hi-fi pa se ne upajo, ker jih to prvo nauèim, da ne smejo. Sedaj so lahko tudi same v hiši, ko sem v službi, pa se hi-fi-ja ne dotaknejo. Poleg tega je problem, da imam gramofon brez pokrova, zato jih je treba že male nauèiti z glasnim "NE SME" in z oddaljitvijo od naprave. Toliko o maèkah;)

Glede rabljenega gramofona pa je tako, da ga je dobro videti pred nakupom. Sem jih že kar nekaj kupil, res malo višjega cenovnega razreda, pa so bili vsi brez problemov. Najbolj problematièna zna biti roèka, èe dobi zraènost v mestih vpetja potem jo je težko porihtati, a to se lahko preskusi pred nakupom.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 08:20    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Do sedaj, recimo v nekih slabih desetih letih kar imam ta set komponent, najprej itak strgane mrežice. Potem sem jih vzel dol in je bilo v redu do pred kratkim, ko je en zalavfal (ker vèasih se jim odpili in leta jo ko nori gor pa dol po stanovanju) je skoèil in se sluèajno zataknil za gumo driverja in jo strgal. To je pa praktièno vse.

So pa notranji maèki tako da sta še malo bolj divja, prej ko smo imeli pa zunanje pa sploh ni bilo problema, razen kar sem omenil, ko sem prinesel nove domov in so bile zanimive mrežice.

Èe pa vzameš kako leno sorto, pa itak samo spijo, in se jim ne da niti skoèit na zvoènik. Tako da za samo fršterkerijo je otrok veliko bolj nevaren kot maèki. Seveda je obvezno redno sesanje da ne gredo dlake v ojaèevalec, ker èe je dostopen gre maèek gor spat ker je toplo, kot tudi sicer ležijo skozi na el. napravah.
Kavè imam velik 260x120 in èe je gor en daljinèek, bo šel spat na njega. Laughing

Kar se tièe gramofona, je pa problem ker lovi plošèo, èe porajta da igra, tako da ga je treba imet na kontroli, kar pa zniža glasbeno uživanje, seveda, enkrat je skoèil gor ko se je vrtela, v 2-3 letih kar tudi ni kriza, to pa tudi sami po nerodnosti komot ruknemo gramofon, poslušam ga pa paè zaprtega zaradi preventive.

Drugaèe je pa še vedno maèek na prvem mestu, vseeno je živo bitje, tako da pozabim na kako praskico ali kako škodo, sicer mal pizdim ampak mine zelo hitro. To je pa že odnos do živali in splošno razmišljanje o samem življenju,to pa je že druga zgodba.

V glavnem èe je želja po živalih, go for it, ti dajo zelo veliko.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 08:24    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

acoustic pref je napisal/a:
before je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Èe bi imel veè èasa in ne bi imel maèkov bi se muzika konstantno vrtela na gramofonu.


Malo off topic...
Kako pa brzdaš maèke, da ti ne praskajo po zvoènikih, sedežni garnituri, pohištvu... Želel bi imeti maèko, a vseeno imam rajši svoj Hi-Fi. Èe bi pa šlo to skupaj, bi bilo super. Kaj praviš na to in kakšne so tvoje izkušnje.
He-he-he imam kar dobre izkušnje z maèki in hi-fi. Do sedaj so potrgale le sedežno, na hi-fi pa se ne upajo, ker jih to prvo nauèim, da ne smejo. Sedaj so lahko tudi same v hiši, ko sem v službi, pa se hi-fi-ja ne dotaknejo. Poleg tega je problem, da imam gramofon brez pokrova, zato jih je treba že male nauèiti z glasnim "NE SME" in z oddaljitvijo od naprave. Toliko o maèkah;)

Glede rabljenega gramofona pa je tako, da ga je dobro videti pred nakupom. Sem jih že kar nekaj kupil, res malo višjega cenovnega razreda, pa so bili vsi brez problemov. Najbolj problematièna zna biti roèka, èe dobi zraènost v mestih vpetja potem jo je težko porihtati, a to se lahko preskusi pred nakupom.

LP
Maèka kaj nauèit je vèasih problem, enega smo zelo na hitro nauèili vse, enega od sedanjih dveh pa, no way, enostavno te gleda in si misli svoje dokler ga ne dvigneš in enostavno premakneš.Saj ko smo doma ne gre noben na pult, mizo in podobne stvari (kar "kao" ni dovoljeno) ampak ko pridemo domov se vsak po svoje izležavata ravno na teh stvareh.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 09:06    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Naj še jaz malo nasmetim.... Gramofonov sem dal kar nekaj skozi, tako da imam nekaj izkušenj... Kar se tièe rabljenih na Bolhi, je dostikrat dober nakup... Ljudje gramofonov ne poslušajo in jih zato prodajo... Gledal bi med Pro-Ject, Thorens in še in še se jih najde... Jaz imam sicer Technics-e (SL1210) ampak to ni to... So robustni in potem se zame konèa...
Kar se tièe primerjav, je tu najbolj izpostavljena dinamika... Imam kar nekaj vinilov npr iz USA na 33 obratov in jih dajem dostikrat za primerjavo... Isti komad na CD-ju ali na vinilu zvenita precej drugaèe...
In še kar se tièe vinilk... Pri nas je stanje precej bedno, èe se oziram predvsem na Bolho. Plošèe so slabo ohranjene in zato lahko reèem, da so jih uporabniki imeli veè ali manj na stružnicah in ne na gramofonih. Sejmi (npr. sejem plošè, ki je bil, èe se ne motim zadnji decembra lani na Gospodarskem razstavišèu, ali pa sejem zbirateljev dober mesec nazaj) pa ponujajo plošèe po zasoljenih cenah. Cene so preveè navite. Sam jih najveè kupujem preko interneta in moram reèi, da sem pozitivno preseneèen... Nekatere so takšne kot nove, ne moreš verjeti, da je bila izdana v 70-ih ali 80-ih letih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 10:31    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

LP
Pri vsakem gramofonu je najpomembnejša postavitev...Vsi gramofoni tudi najdražji so obèutljivi na vibracije...Èe dober gramofon postaviš na slabo podlago igra lahko slabše kot trikrat cenejši postavljen na dobro podlago...
Lažji gramofon je treba postavit vsaj na trikrat težjo podlago,ki ne niha... najbolje kar na zid...
Seveda potem ko je gramofon postavljen v "vaservago" ga je treba nastavit...
Obtežitev odjemne doze...Pozor ...bolj na "max" kot na minimum,ker je tako boljša sledilnost...Zelo pomemben je "antiskating"...
Èe obtežba in antiskating ni dobro nastavljen je "odjemna" doza lahko unièena po nekaj 100h, zato je doze rizièno rabljene kupovat...Veèina doz,ki so bile napaèno nastavljene imajo igle zvite v L ali D...
V boljših roèkah pa je treba nastavit še višino in "nagnjenost" odjemne doze...
Pri nakupu starih gramofonov je kritièna žièna napeljava,ker je to ponavadi že kar malo preperelo in kakšne "gumjaste" podložke...V najslabšem primeru,ki pa tudi niso redki pa so "razsušeni" ležaji v roèki ,ki imajo luft...Èe ni možno to kaj "razšraufat" je roèka neuporabna ...
Èe potem ni to kakšen zelo dober star gramofon popravilo le tega preseže vrednost nakupa ...
Zelo malo se prodaja dobrih in ohranjenih ter poceni gramofonov...
Obnovljeni pa presegajo cene novih modelov...





_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 13:25    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

... Ajka je veliko napisal. Dopolnim morda samo tole: pomembna je tudi nastavitev OVERHANGE-a *, èe to roèka omogoèa. Preveriti je potrebno tovarniške nastavitve, ki so navadno zapisane v tehnièni specifikaciji gramofona/roèke.

Vili

* Roèico nagnemo nad osjo vrtenja, overhange je razdalja med odjemno dozo (iglo) in osjo vrtenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2009 13:29    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
... Ajka je veliko napisal. Dopolnim morda samo tole: pomembna je tudi nastavitev OVERHANGE-a *, èe to roèka omogoèa. Preveriti je potrebno tovarniške nastavitve, ki so navadno zapisane v tehnièni specifikaciji gramofona/roèke.

Vili

* Roèico nagnemo nad osjo vrtenja, overhange je razdalja med odjemno dozo (iglo) in osjo vrtenja.


LP
UUU,sem pozabil....
Hvala za dopolnilo...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe