Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 20:54    Naslov sporočila: Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

To je moj prvi zapis, forum pa spremljam že kar nekaj časa. Pregledal sem kar precej aktualnih in starih strani, moram reči, da so mi bili posebej všeč prispevki ambasadorja , ampak se sedaj ne oglaša več. Škoda. Zdel se mi je prava zakladnica znanja in izkušenj.

V glavnem, potrebujem vaš nasvet. Po dolgem času sem se odločil, da nabavim malo bolj resen Hi-fi.
Do sedaj sem imel Denon DM40. Povezanega sem imel tudi na TV in tablico.

Ne zanimajo me povezave na best buye, youtuberje in revjuverje. To znam najti sam. Rad bi vaše konkretne predloge, na podlagi izkušenj, ki jih imate. Zanima me predvsem sinergija sistema, da se skupaj dobro in neutrudljivo sliši in da je uporabno za moj primer.

Včasih sicer vstopim v kakšno specializirano trgovino, ampak nimam potrpljenja, pa niti miru, da bi se sprostil in resneje prisluhnil. Imam občutek, da jim kradem čas in da so ti prostori rezervirani za tiste, ki točno vedo kaj hočejo. Tudi zaupam jim ne preveč, saj vsak hvali svojo robo. Nimam se za audiofila. Bi pa rad ne-zajebal za svoj denar.

Stvari so takšne:

- prostor je velik 5 x 4,5 x 2,8 m , akustično najbrž slab ker je bolj kvadraten kot ne, na eni steni veliko okno s steklenimi vrati brez zaves,
- poslušal se bo rock in jazz, kakšen pop
- poslušalo se bo tudi ob nizki jakosti zvečer,
- zvočniki bi bili od daljši steni kjer je tudi tv, od zadnje stene jih lahko odmaknem kakšnih 20 cm max, narazen bosta najbrž ene 2,5m, ker je v kotu kamin in ne bi rad da jih skuri Smile
- vir muzike bo tidal, torej potrebujem nek strimer, imam sicer nekaj starih CD-jev, ampak se mi playerja najbrž ne splača kupovat,
- zvočnike bi po možnosti samostoječe, ni pa nujno (tako na oko so mi blazno všeč recimo Dynaudio Evoke 30, JBL L82, KEF R7 - te zadnje sem recimo tudi slišal, JBL-ov ne morem slišat nikjer, tudi recimo Heresy IV mi je blazno seksi, ampak so novi dragi ko žafran in tudi prodajajo ga ne pri nas, tako da ga ne morem slišat),
- od ojačevalcev so mi všeč taki z vu metri (recimo Yamaha A S-1200 - ampak ta nima strimerja, ali pa recimo kakšen Naim Unity Atom - ki ima lep LCD zaslon in strimer), lahko pa je tudi tak na elektronke, ampak kot rečeno Klipsch heritage je že skoraj izven budžeta),
- sistem bom uporabljal tudi za ob TV,
- s kabli ne bom kompliciral, jih bom najbrž naredil sam,
- maksimalni budžet je 5,5 jurjev,
- second hand ne pride v poštev.

Prosim vas za kakšen konkreten nasvet, če ste bili kdaj v podobni dilemi in kako ste se odločili, kakšna primerna kombinacija.

Hvala !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 08:52    Naslov sporočila: Re: Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR Odgovori s citatom

Denon40 je napisal/a:

...
Pregledal sem kar precej aktualnih in starih strani, moram reči, da so mi bili posebej všeč prispevki ambasadorja , ampak se sedaj ne oglaša več. Škoda.
...

Ne bi rekel, da se ne oglaša več 😉
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težko reči kaj bo nekomu ustrezalo. Lahko pokomentiram omenjene zvočnike.

Denon40 je napisal/a:
Dynaudio Evoke 30, JBL L82, KEF R7

Od teh bi KEF R7 morali biti dobri. Dynaudio Evoke 30 se mi zdijo premajhni (vsaj Evoke 50). JBL L82 je verjetno predrag (nostalgična cena).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se ti dopade Heresy IV se ti mogoče izide, ampak bo treba drugje biti malo iznajdljiv.

zvočniki Heresy IV = 4.000€
feršt Elekit tu-8200r = 900 € *
streamer Rpi3 z digione kartico = 200 €
razlika nek dac za par stotakov, lahko pa tudi že kakšen Rpi dac

* To je sicer kit izvedba, ampak je izi za narest, zveni pa izvrstno. Lahko ti ga tudi jaz zlotam. Imam ga sam in tudi s stock JJ (6l6gc) lampami zveni zelo lepo. Tole si poglej:
https://getaudio.eu/en/elekit-tu-8200r-6l6gc-single-tube-amplifier-diy-kit/
http://glowinthedarkaudio.com/elekit-tu8200.html

Lahko pa nabaviš Heresy III, ki so manj denarja in so zaprte kište, tako, da imaš še manj problema s sobo. Ne gredo pa tako nizko kot 4ke. Imam jih sam in so krasni. Tukaj ti potem malce več ostane za feršt/streamer/dac.

Lp, Gašper


Nazadnje urejal/a habo66 Pon Jan 17, 2022 18:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...lahko bi rekli "izjava dneva" - second hand ne pride v poštev..
Na trgu pa "na tone" ohranjenega materiala, tako hifija, kot hienda.. - koliko pa ljudje sploh realno rabijo - poslušajo zadeve..
Ups... OT - je bilo na TV rečeno, da je covid "narastel" slo bančne račune..., tako, da ni problemov..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.matrix-digi.com/en/products/489.html

Tole zgoraj in ene pro aktivce (pro audio lj jih ima kar nekaj), ali kake second hand genelec 8351A in imaš mir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
https://www.matrix-digi.com/en/products/489.html

Tole zgoraj in ene pro aktivce (pro audio lj jih ima kar nekaj), ali kake second hand genelec 8351A in imaš mir.


Resno sem razmišljal o aktivcih ala Genelec, Heed, Neuman, ampak me pogled na njih, neglede na vse, nekako odvrača.

Sem si predstaljal kaminček, pa kozarec v roki, pa en tak prijeten večer, samo ko bi pogledal potem te grde škatle, ne glede na to koliko dobro bi se slišale, ja ... potem izgine romantika HI-Fija Smile

Mam motnjo, da poslušam tudi z očmi. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
...lahko bi rekli "izjava dneva" - second hand ne pride v poštev..
Na trgu pa "na tone" ohranjenega materiala, tako hifija, kot hienda.. - koliko pa ljudje sploh realno rabijo - poslušajo zadeve..
Ups... OT - je bilo na TV rečeno, da je covid "narastel" slo bančne račune..., tako, da ni problemov..


lp


Zastopim, da se čudno sliši.
Ampak mojega Hifija ne bo noben tikal.
Sploh pa ne rabil že pred mano.

To je motnja št. 2. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Težko reči kaj bo nekomu ustrezalo. Lahko pokomentiram omenjene zvočnike.

Denon40 je napisal/a:
Dynaudio Evoke 30, JBL L82, KEF R7

Od teh bi KEF R7 morali biti dobri. Dynaudio Evoke 30 se mi zdijo premajhni (vsaj Evoke 50). JBL L82 je verjetno predrag (nostalgična cena).


Hvala za komentar.

Zakaj se ti zdijo Evoke 30 premajhni?
Kakor berem so bolj problem preveliki zvočniki v premajhnem prostoru kot obratno, ravno zaradi basa, ali se motim. Soba ima 22 m2. Men se zdi to malo in ne bi glih nekih velikih škatel tlačil notri, po nepotrebnem, pa še dražji so.

Kako predrag ? JBL82 je od vseh treh še najcenejši. Hifiregler.de jih ima za 2640 s stojali vred. Ne vem pa koliko je poštnina. Kaj prav dosti najbrž ne.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dali Rubicon 6
Musical Fidelity M5si
Audiolab 6000N
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Če se ti dopade Heresy IV se ti mogoče izide, ampak bo treba drugje biti malo iznajdljiv.

zvočniki Heresy IV = 4.000€
feršt Elekit tu-8200r = 900 € *
streamer Rpi3 z digione kartico = 200 €
razlika nek dac za par stotakov, lahko pa tudi že kakšen Rpi dac

* To je sicer kit izvedba, ampak je izi za narest, zveni pa izvrstno. Lahko ti ga tudi jaz zlotam. Imam ga sam in tudi s stock JJ (6l6gc) lampami zveni zelo lepo. Tole si poglej:
https://getaudio.eu/en/elekit-tu-8200r-6l6gc-single-tube-amplifier-diy-kit/
http://glowinthedarkaudio.com/elekit-tu8200.html

Lahko pa nabaviš Heresy III, ki so manj denarja in so zaprte kište, tako, da imaš še manj problema s sobo. Ne gredo pa tako nizko kot 4ke. Imam jih sam in so krasni. Tukaj ti potem malce več ostane za feršt/streamer/dac.

Lp, Gašper


Živjo,
videl sem tvoj zapis in fotke o njih v temi o novi igrači. Ravno to mi je dalo mislit, da pa je nekaj na njih ... pa zdi se, da nisi ravno tip, ki bi nakladal v tri dni, ampak bolj vrste "put your money where your mouth is" ali kako že pravijo Wink

Hvala Gašper !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denon40 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
https://www.matrix-digi.com/en/products/489.html

Tole zgoraj in ene pro aktivce (pro audio lj jih ima kar nekaj), ali kake second hand genelec 8351A in imaš mir.


Resno sem razmišljal o aktivcih ala Genelec, Heed, Neuman, ampak me pogled na njih, neglede na vse, nekako odvrača.

Sem si predstaljal kaminček, pa kozarec v roki, pa en tak prijeten večer, samo ko bi pogledal potem te grde škatle, ne glede na to koliko dobro bi se slišale, ja ... potem izgine romantika HI-Fija Smile

Mam motnjo, da poslušam tudi z očmi. Wink


Genelec ima tudi bele zvočnike in v živo niso grdi. Poleg tega imajo dober room correction.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 20:30    Naslov sporočila: Re: Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Denon40 je napisal/a:

...
Pregledal sem kar precej aktualnih in starih strani, moram reči, da so mi bili posebej všeč prispevki ambasadorja , ampak se sedaj ne oglaša več. Škoda.
...

Ne bi rekel, da se ne oglaša več 😉


Ne vem.
Ampak meni je možak legenda, kdor koli že je.
V bistvu sem začel audio kontakt brati zaradi njega.

Ps.: ga res ne poznam, ampak v zapisih je imel nekaj, kar človeka pritegne.
Ma pustmo ga v miru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti je všeč kombinacija Dynaudio in aktivni zvočniki, poslušaj xeo 20 ali 30. Imajo jih pri Sonus art.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denon40 je napisal/a:
Zakaj se ti zdijo Evoke 30 premajhni?
Kakor berem so bolj problem preveliki zvočniki v premajhnem prostoru kot obratno, ravno zaradi basa, ali se motim. Soba ima 22 m2. Men se zdi to malo in ne bi glih nekih velikih škatel tlačil notri, po nepotrebnem, pa še dražji so.

V večjem prostoru imam več basa kot v manjšem, z istimi zvočniki. Tako da to ni ravno neko merilo. V drugi temi sem že napisal, da imam precej manjši prostor pa imam precej večje zvočnike.
Evoke 50 je nekje ekvivalent KEF R7.

Denon40 je napisal/a:
Kako predrag ? JBL82 je od vseh treh še najcenejši. Hifiregler.de jih ima za 2640 s stojali vred. Ne vem pa koliko je poštnina. Kaj prav dosti najbrž ne.

No, ne vem na cene se ne spoznam. Gre pač za retro zvočnik. Je tudi manjši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe