Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zvočniki DALI
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 21:04    Naslov sporočila: zvočniki DALI Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me, vaše mnenje o zvočnikih DALI. Pozitivne, negativne stvari. Skratka vse kaj se da napisat o zvočnikih:) Ima kdo mogoče serijo mentor, helicon ali euphonia? Kakšne kable uporabljate ter komponente...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med zvočniki ki sem jih poslušal sedaj, so me še najmanj navdušili od vseh ostalih. Kakih 8 let nazaj so pa me. Poslušal sem pa Ikon in še eno serijo nižje.
Hvalijo pa Lektor serijo na vseh možnih testih, koliko je na tem pa ne vem.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz težko rečem podrobnega. Sem nekaj deset ur poslušal Dali Concept(najnižja serija), pri kolegu doma. Me niso pretirano navdušili.. oz. pustili ravnega.

Ikon so mi bili že bliže. Niso slabi, samo niso mi pasali. Težko rečem kar bi me sploh motilo:) Mislim pa da je bil bas.. Visoki toni so mi res super Smile
Sem pa poslušal Ikon 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Friend (3 leta prvi lastnik) prodaja Euphonia MS5 za smešnih 4k€. Za ta denar veliko zvočnika, res pa je da rabiš mačo fršterkr Shocked

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

4k€ Surprised Surprised Surprised res lepa cena ni kaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gcn64 je napisal/a:
4k€ Surprised Surprised Surprised res lepa cena ni kaj


Ja, samo dejanska cena je pa preko 10k €. Wink

Jaz poganjam z Nuforce integrircem concept 8. Če želiš, se lahko kdaj oglasiš n jih poslušaš, pa boš sam ocenil kaj in kako. Bi pa jih definitivno zamenjal za M&D.

Potrebno še ugorovit, kako jih naj Aljoši maznem Laughing

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gcn64 je napisal/a:
4k€ Surprised Surprised Surprised res lepa cena ni kaj


High End florstanderja za manj še nism vidu. Shocked

Lahko pa se greš Copycyclone pa boš pršparu 3,9k€ Mr. Green

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

haha dobra slika.

Toti na sliki sedi na feršterkeriji kr jo je treba gonit da špila Very Happy Very Happy

Gorazd:

sam imam doma ikon 8 in imam namene it samo navzgor glede tega Smile
Hvala vseeno...


Sem pa imel concept serijo že doma (6) in moram rečt da za svoj denar igrajo več kot odlično. Vsaj meni.
Z ikon 8 pa sem tudi zadovoljen. Visoki toni so odlični, basi tudi. Tako da me dali zaenkrat še ni razočaral Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel sem Dali Skyline 2000 z ribonom (trak dolg 1m). Po teh zvočnikih normalnih visokotoncev ne morem poslušati. No ja, verjetno se najde tudi kak meni prebavljiv. Zvočnik je bil odprt in zelo kritičen do ostalega sistema. Basa je bilo hitro preveč in to sem rešil z močnim ojačevalcem (Electrocompaniet in kasneje Primare Serija 200) in dobrimi kabli (Transparent Reference).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, ni problema Smile Pol pa bi se ti res splačalo Euphonia MS5 vzeti, če boš ostal na DALI.

Si jih že prodal ali še jih prodajaš..


Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gcn64



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 23:55
Prispevkov: 17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim da si me malo narobe razumel Smile

Zvočnikov ikon 8 ne prodajam saj jih imam relativno kratek čas in sem z njimi zadovoljen. 1x prihodnosti pa bom nabavil nekaj kvalitetnejšega...

Temo sem odprl zato da bi se razpisali tisti ki si zvočnike dali lastijo oz. so si jih ali pa imajo kakršnekoli izkušnje z njimi...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups Embarassed Embarassed

Se opravičujem, res sem napačno interpretiral post Smile

No, tudi meni so moji zvočniki čist ok, čeprav verjamem, da bi se jih dalo še kaj navit (kakšen tweek ali pa tuning). Povezani so pa z Nuforce IA-7 V2 intergrircem in chord company silver screen kablom.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel kratek čas neke Dali 5005 floorstanderje in klasiko so igrali, presenetljivo, več kot solidno, vsa ostala glasba pa je zvenela grozljivo ubito in vreščeče...
Spominjali so me na neke Focal zvočniške kable, ki so mi nekoč prišli v roke in bi bili idealni za pogrebne svečanosti..

Njihovi driverji so bili popolnoma brez potencijala za kako vsaj manjšo izboljšavo..

So pa bili zelo lepi in sem jih odlično prodal naprej.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gcn64 je napisal/a:
haha dobra slika.

Toti na sliki sedi na feršterkeriji kr jo je treba gonit da špila Very Happy Very Happy


Ne, neeee, narobe si razlagaš, ravno nasprotno, to je vozilo na hipersonični pogon. Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Friend (3 leta prvi lastnik) prodaja Euphonia MS5 za smešnih 4k€. Za ta denar veliko zvočnika, res pa je da rabiš mačo fršterkr Shocked


če prav vidim so priklopljeni na tvoj feršterker?
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe