Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ogrevanje HI-FI sistemov - ne sodimo prehitro
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 21:13    Naslov sporočila: Ogrevanje HI-FI sistemov - ne sodimo prehitro Odgovori s citatom

Ste že kdaj testirali neko komponento, pa ste jo novo priklopili iz Ŕkatle in takoj posluŔali?
Trenutno testiram NAD-ov integrirec C355, ĆØisto nov. Ob prvem priklopu in posluÅ”anju nekako kliniĆØen, sikast zvok, oder pomaknjen naprej... vglavnem nezadovoljen. En hiter trik za izboljÅ”avo zvoka pri NAD integrircih je, da na zadnji strani odstranimo pina, ki povezujeta predojaĆØevalni del in moĆØnostni del, ter namesto teh priklopimo obiĆØajen RCA interkonekt. Sam sem priklopil Audio Magic Air kable. ObĆØutno bolje a vendar Å”e vedno ni ne vem kaj. Vmes sem za tri ure zaspal s prižganim ojaĆØevalnikom.
Nato sem isti CD zavrtel toliko ĆØasa kasneje, ojaĆØevalnik ogret na nekje 40 stopinj, zvok pa ĆØisto drug. Globina obĆØutno boljÅ”a, ne sika skoraj niĆØ veĆØ, instrumenti z veĆØ telesa, celoten zvok pa mnogo bolj homogen.
S tem sem vam samo želel povedat, da ne ocenjujete zadev z aparaturami direktno iz Ŕkatle.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 21:22    Naslov sporočila: Re: Ogrevanje HI-FI sistemov - ne sodimo prehitro Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:

S tem sem vam samo želel povedat, da ne ocenjujete zadev z aparaturami direktno iz Ŕkatle.


Predvsem zvoĆØnikov!

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam. ƈeprav, pri zvoĆØnikih je Å”e bolj kritiĆØno..

Meni se tudi zdi da komponente potrebujejo nekaj ĆØasa da se uigrajo.

Na žalost tudi ko so uigrane ob vklopu ne igrajo tako dobro kot ĆØez pol ure:/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uigravanje je pa Ʀisto druga pesem. VĆØasih se 1 mesec ni dovolj da se stvari vsedejo na svoje mesto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berny28 je napisal/a:
Uigravanje je pa Ʀisto druga pesem. VĆØasih se 1 mesec ni dovolj da se stvari vsedejo na svoje mesto.

V prvem postu piŔe prvi priklop. In ravno o tem se govori Smile
Jaz Ŕe nisem sliŔal komponente ki bi se recimo uigravala dlje kot en mesec. Je pa bilo blizu temu. Ampak, je pa res da nisem imel veliko stvari.

ZvoĆØniki pa so se uigravali blizu meseca..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2009 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo s kolegi menjavali že uigrane napajalne kable, smo resno mnenje izrekli Ŕele naslednji dan.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 02:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Moja izkuÅ”nja kaže,da z zvoĆØniki ni najhuje ko jih vzameÅ” iz Å”katle...
Takoj ko so novi igrajo Å”e kar izenaĆØeno, sicer bolj tanko in stekleno...
Hude ure pridejo kasneje ko se pogonske enote razliĆØno uigravajo in potem zvoĆØnik igra popolnoma razglaÅ”eno...Seveda veĆØ kot je razliĆØnih enot in veĆØ kot jih je ... dlje ĆØasa to traje...In tako imaÅ” "muke"... enkrat igra bas preveĆØ ,potem izginejo visoki toni kot,da jih ni,pa Å”katlast zvok,pa je, pa ni transparentno,pa ozka slika,pa ploÅ”ĆØato....
Tja do 30 h uigravanja je zvok sprejemljiv...Tja do 200 h ni za posluÅ”at...Po cca 500h pa se stabilizira in uravnoteži pod pogojem,da so vsak dan priklopljeni...ĆØe ne delajo nekaj dni zopet rabijo nekaj ur telovadbe...
~
Se pa na zvoĆØnikih najlepÅ”e sliÅ”i to "valovanje" uigravanja ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 03:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej sploh nima smisla preizkuÅ”ati sistemov po trgovinah, ker oĆØitno vsak igra "po svoje". Torej kdo se javi za test... 3 pare identiĆØnih zvoĆØnikov (seveda razliĆØno "staranih", torej uigranih), par uÅ”es in 15 min track. Kateri je pravi;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uigravanje dejansko je pomembno, s tem da prvi obĆØutek sam dobim takoj. Seveda poĆØakam z oceno dan ali dva, kot je rekel JAZZ. ƈe je zadeva nova, potem ti en teden ne uide, ĆØe je rabljeno, potem je fino, da se en dan uleže (umiri) in potem v miru oceni.
MogoĆØe je en dan fino za poĆØakat, ker mine tisto zaĆØetno navduÅ”enje nad komponento in potem lažje in bolj v miru oceniÅ” stanje. Res pa je, da takoj po vklopu sliÅ”iÅ” spremembo. Potem pa samo ocenjujeÅ” ali je bolj ali slabÅ”e.

Sicer je spodnje delno offtopic, a bom vseeno malo namalal teksta.
Po trgovinah ima svoj sistem smisel delno ocenjevat, saj pomojem nek grob obĆØutek pa že dobiÅ”. To je sicer zelo pogojno. Zakaj? Ker je vsaka komponenta dovzetna za zunanje vpliva. Recimo podstavke. ƈe pri meni podstavim pod recimo CD transport Å”pice, potem zvok tudi postane "Å”piĆØast". In podobno z drugimi podstavki. Skratka, spremembe so lahko velike, kot bi recimo zamenjal interkonekt. In ĆØe to v trgovini zanemariÅ” lahko dobiÅ” precej popaĆØeno sliko. V trgovnini recimo lahko preveriÅ” ĆØe je ojaĆØevalec dovolj moĆØan ali pa recimo ĆØe ne grobo paÅ”e skupaj, ali pa ĆØe misliÅ” kupiti veĆØino sistema pri enem prodajalcu. Å e vedno pa je fino, da sistem po piklopi v trgovini vsaj pustiÅ” kakÅ”no urco igrat.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi, ni konca?
Lahko cel svoj ĆØas posvetimo posluÅ”anju komponent v razliĆØnih postavitvah, prostorih, z razliĆØnimi komponentami...

Mene pa bolj zanima kdaj se to ustavi, in kdaj resniĆØno uživamo v posluÅ”anju glasbe ĆØe za vsako porabimo tedne in tedne preizkuÅ”evanja, s tem da so v sistemu zmeraj najmanj Å”tiri. Na dan ima povpreĆØno situiran zaposlen ĆØlovek posluÅ”at pa max 2-3 ure.

Ker v mojem primeru je ravno obratno, ne bi imel enih zvoĆØnikov (ravno ta del sistema kupujem trenutno) ampak mi jih je vÅ”eĆØ par, vsak na svoj naĆØin, tako da meni bi bilo odliĆØno ĆØe bi imel možnost imeti 2-3 sisteme doma.
Oz. ĆØe postavim drugaĆØe iÅ”ĆØem, v vsakem kosu sistema lastnost ki mi je vÅ”eĆØ, in ne izloĆØim takoj zadeve ker me neka stvar moti. MogoĆØe je temu tudi tako zaradi univerzalnega glasbenega okusa...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anthony..saj razumem da se morajo posamezne komponente uigrati. KOnec koncev se do doloĆØene mere strinjam, ampak se mi zdi da je Å”lo "ogrevanje" ĆØez neko zdravo mero (razuma). Noben nima ĆØasa, da bo ĆØakal 3h zato da se ojaĆØevalec ogreje na t.i. delovno temperaturo, kaj Å”ele , ĆØe upoÅ”tevamo vse ostale dejavnike. ResniĆØno nekonformistiĆØen sistem bi v takem primeru upoÅ”teval tako minimalne podrobnosti da bi bil nek realen hi-fidelity praktiĆØno tudi nedosegljiv.

Osebno lahko opazim sliÅ”no razliko med "iz Å”katle" komponento in neko, ki je igrala nekaj ĆØasa in bi to lahko razloĆØil med dvema. To sem direktno preizkusil (vĆØeraj zveĆØer:)na mid-basih, ki jih imam zapakirane in enem, pri katerem uglaÅ”ujem kretnico v diy studijskem monitorju. Po cca. 30min igranja novega zvoĆØnika razlika ni bila veĆØ oĆØitna (beri sliÅ”na). Pri diy interkonektih je bilo podobno in edina možnost, ki ostaja je v primeru, ĆØe so VSE komponente sistema nove. V tem primeru bi bil zvok bistveno drugaĆØen ob PRVEM priklopu, kot naslednjem. Ne verjamem pa, da je potrebno sisteme "ogrevati" mesece in ure in ure za neko objektivno oceno sistema in normalno delovanje. Ampak to je samo moje skromno mnenje, tako da prosim, brez razburjanja;)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orpheus999, Me veseli da se delno strinjava. Kot vedno je razlika v sistemih (kakÅ”na stvar uigravanje rabi bolj kot druga) in v ljudeh (navadi, sluh, izkuÅ”nje,...), tako da vsekakor dopuÅ”ĆØam razliĆØna mnenja. ƈeprav sem povsod ĆØas izpostavil dan ali dva, to pa tudi ni ĆØez vsako razumno mejo, se ti ne zdi? In itak ga zaĆØnem posluÅ”ati takoj.

Numb, kako to misliÅ” kdaj se ustavi? Sam glasbo posluÅ”am kadar morem in uživam v njej ĆØe je kabel ulaufan ali ne. Samo Å”e dodatno sem vesel oz bolje uživam, ĆØe sistem igra bolje. Komponente imam pa tudi že nekaj ĆØasa iste, s tem da pride obĆØasno kakÅ”en gost. In ĆØe recimo dobim na test rabljen ojaĆØevalec, potem ga priklopim takoj, uživam v glasbi, po nekaj dneh pa si dokonĆØno oblikujem mnenje o napravi. In ko priklopim nazaj svojega zopet uživam v glasbi, s tem da paĆØ porajtam na zaĆØetku, da glasba ni recimo tako tekoĆØa in igriva kot ĆØe je ogret. ĆØe bi recimo takoj na zaĆØetku podal oceno, potem bi lahko recimo povedal, da so ženski vokali ostri, globine odra ni toliko in recimo da bas nima takÅ”nega Å”usa. Po dnevu ali dveh se pa lahko te stvari unesejo. Se je prava vrednost naprave pokazala prvi dan ali recimo drugi?

Nekje sem nekoĆØ zasledil, da vsi kabli, ki niso non-stop priklopljeni na Å”trom, potrebujejo ĆØas, da se nafilajo nazaj z elektriĆØnim nabojem. Pa naj si bo to napajalni kabel ali recimo zvoĆØniÅ”ki kabel (s tem da seveda tega ne priklopimo direktno na Å”trom, da ne bo pomote). Meni se je zdela ta razlaga, da se mora kabel "nafilat/napojit" z Å”tromam, da potem laufa, sprejemljiva. Nekateri tudi trdijo, da se z vsakim premikom kabla spremeni mikro struktura materiala in zato elektroni malenkost drugaĆØe preskakujejo in tudi zato rabi kabel svoj ĆØas, da se uteĆØe.
Naprave so pa baje obĆØutljive tudi na temperaturo delovanja (baje raztezanje). Sam iz praksen poznam Rotel, ki je moral biti vedno prižgan. Naj bi bil Naim tudi podoben.

Å e vedno vztrajam, da je potrebno komponento, ko jo prineseÅ” domov, pustiti kakÅ”en dan, da pride k sebi. Seveda jo posluÅ”amo takoj, vendar je za konĆØno oceno bolje malo poĆØakati (da tudi mi pridemo k sebi).

Evo, nekaj kosti sem nametal, sedaj pa v boj! Twisted Evil
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com


Nazadnje urejal/a Antony Sre Apr 08, 2009 11:40; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Moja izkuÅ”nja kaže,da z zvoĆØniki ni najhuje ko jih vzameÅ” iz Å”katle...
Takoj ko so novi igrajo Å”e kar izenaĆØeno, sicer bolj tanko in stekleno...
Hude ure pridejo kasneje ko se pogonske enote razliĆØno uigravajo in potem zvoĆØnik igra popolnoma razglaÅ”eno...Seveda veĆØ kot je razliĆØnih enot in veĆØ kot jih je ... dlje ĆØasa to traje...In tako imaÅ” "muke"... enkrat igra bas preveĆØ ,potem izginejo visoki toni kot,da jih ni,pa Å”katlast zvok,pa je, pa ni transparentno,pa ozka slika,pa ploÅ”ĆØato....
Tja do 30 h uigravanja je zvok sprejemljiv...Tja do 200 h ni za posluÅ”at...Po cca 500h pa se stabilizira in uravnoteži pod pogojem,da so vsak dan priklopljeni...ĆØe ne delajo nekaj dni zopet rabijo nekaj ur telovadbe...
~
Se pa na zvoĆØnikih najlepÅ”e sliÅ”i to "valovanje" uigravanja ...


TakÅ”na je tudi moja izkuÅ”nja. Zvok nove naprave se sĆØasoma ne izboljÅ”uje (konstantno, linearno, ali kako bi to opisal), ampak zelo niha. Lahko iz ene skrajnosti v drugo, kot si opisal. To bi lahko karikiral z tem, da naprave preden odrastejo gredo skozi puberteto. Shocked
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem mislil kdaj se konĆØa v tem primeru segrevanje naprav in vse ostalo, kot je rekel pred mano nekdo, kdo ima ĆØas 3 ure ĆØakat da se sistem pripravi za nas.

Sam zdajle iÅ”ĆØem par mesecev "idealne" zvoĆØnike zame, pa imam že vsega polno glavo, in komaj ĆØakam da bodo že enkrat doma in da zakljuĆØim zgodbo, vas bom potem prosil Å”e za pomoĆØ pri kablih in ĆØao miki.

Ne predstavljam si pa da bi to poĆØel za vsak kos opreme, in potem Å”e segrevanje pred posluÅ”anjem...

Na tem mestu se strinjam da je to potrebno pri sistemih po 10kā‚¬ in veĆØ, ker paĆØ iÅ”ĆØete popolnost v zvoku, ampak pri takih sistemih kot jih ima veĆØina nas, recimo komponenta po ceni 500-1000ā‚¬ pa ne vidim smisla.
Oz. ne sliÅ”im, pa tudi veĆØina ki jo, se mi zdi da je bolj psiholoÅ”ka kot fiziĆØna.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈisto možno da je psiholoÅ”ka fora, ampak jaz sliÅ”im tako Very Happy

Sploh ojaĆØevalec igra bolje Å”ele potem ko vsaj pol ure igra. Za source komponente pa Å”e nisem poskuÅ”al:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe